Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
2 czerwca odbędzie się finał wciąż trwających Mistrzostw Polski Heroes III, organizowanych przez Jaskinię Behemota. Pojedynek dwóch najlepszych graczy zostanie rozegrany w warszawskim studio e-sportowym, a wszyscy kibice i fani będą mogi go obejrzeć na żywo albo przez stream na kanale teamfrenzygg, albo wspólnie na meetupie w warszawkim New Meta Barze, gdzie dodatkowymi atrakcjami będą konkursy z nagrodami oraz muzyka na żywo wykonana przez Heroes Orchestra! Serdecznie zapraszamy!

EDIT: W tym samym czasie fani Heroes III z Gdańska i Wrocławia mogą się spotkać na meetupach organizowanych przez sieć pubów "Cybermachina". Wstęp darmowy!
Acid Dragon
Wasze komentarze (58)
12 maj - 11:19

Warmonger
Ciekawa inicjatywa, może wpadnę. Jak będzie mi się bardzo nudzić ;)
12 maj - 13:10

Nicolai
Jednej informacji mi brakuje w tym newsie: Faktycznym organizatorem to jest Mateusz, JB tutaj to bardziej duchowy opiekun ;)
12 maj - 13:19

Kammer
Zgodzę się z Nikosiem - robota Mateusza jest zasadniczo heroiczna - ogarnął ogrom spraw, no i powołał kanał Discorda, na którym zasadniczo Mistrzostwa się odbywają. ;)
12 maj - 13:22

Nicolai
No i jeszcze jesteś Ty Kammerze, który współmoderujesz kanał ;)
12 maj - 14:04

Hieronim
A czy moglibyście mi powiedzieć dobrodzieje o której to będzie godzinie, o ile już wiadomo i o co chodzi z tym kanałem?
12 maj - 14:14

Kammer
Dokładnej godziny jeszcze nie podano.

A kanał... będzie na nim po prostu transmisja rozgrywki, gdzie będzie można sobie ją obejrzeć.
12 maj - 15:39

Hieronim
Ale czym się różni kanał teamfrenzygg od kanału Discorda? Sorry, że taki ze mnie nieogar :p
12 maj - 16:01

Kammer
Ach, o ten kanał się pytasz.

Kanał teamfrenzygg to kanał na serwisie streamingowym Twitch, gdzie, well, można oglądać jak ktoś gra.
Kanał Discorda (w sensie *na* Discordzie) to kanał komunikacyjny na platformie Discord, który mam przyjemność moderować (jak chcesz zerknąć, proszę, zaproszenie: https://discord.gg/A5HYEn) i który powstał w celu ułatwienia komunikacji podczas Mistrzostw (bo Ognisko przy 20 userach umiera, a myśmy mieli o wieeele więcej).
12 maj - 18:13

Acid Dragon
Oczywiście Mateusz jest główną osobą organizującą Mistrzostwa, pomysłodawcą, wykonawcą i tym, który w organizację włożył najwięcej czasu i pracy, dokonując przy tym rzeczy, które rok temu uznałbym za nierealne. Jemu należy się największe uznanie i podziękowanie za organizację całego eventu.

Niemniej jednak na stronie Mistrzostw w polu "organizator" widnieje logo Jaskini Behemota - stąd tekst w niusie.
http://mistrzostwa.heroes.net.pl/
12 maj - 22:45

Hieronim
Dzięki wielkie i za wyjaśnienie i za zaproszenie =)
13 maj - 11:06

voncur
A gdzie można obejrzeć aktualne rozgrywki?
13 maj - 17:36

Kammer
Na przykład właśnie zaczął się ćwierćfinał: https://www.twitch.tv/ziemian123
13 maj - 21:18

Warmonger
Brejkin nius: Organizatorzy zarezerwowali cały lokal i chcą kosić 15 zł za wejście. https://www.facebook.com/events/2076025559093460/permalink/2078890052140344/

Czekamy na karnety VIP oraz selekcję przy wejściu :?
13 maj - 21:28

Kastore
15 zł? Brzmi jak bojkot całej imprezy. :8
13 maj - 21:44

LivingAnarchy
XD
13 maj - 21:47

Kastore
<3
13 maj - 22:35

AmiDaDeer
Bojkotu nie będzie, wszystkie miejsca zostaną zarezerwowane przez Jaskiniowców i część Grotowiczów, którzy uznają, że to idealne miejsce i czas na zlot (do tego bardzo tani zlot!).
14 maj - 05:12

Warmonger
Nie wiem, kim jest ten cały Mateusz, ale niech łowi jeleni gdzie indziej.
14 maj - 11:44

LivingAnarchy
Event tematyczny z konkursami, oglądaniem finałowego meczu na kilku ekranach i KONCERT HEROES ORCHESTRA NA ŻYWO.

Ktoś ma problem z wejściówką 15 złociszy. Jak bardzo można jeszcze pojanuszować? xD
14 maj - 11:54

Nicolai
Nie wspominając o wynajęciu baru, które kosztowało szczery uśmiech i poklepanie po plecach ;) Jak ktoś nie chce płacić to nikt go nie zmusza, może finał za darmo na Twitchu obejrzeć. Nie wiem o co tyle krzyku?
14 maj - 11:58

AmiDaDeer
Czy jakiekolwiek z tych pieniędzy pobieranych przez bar idą na organizację finału? Heroes Orchestra będzie miała z tych 15 złotych opłacony występ? Dzięki tej kasie będzie można opłacić sprzęt do transmisji lub jego eksploatację? Czy rezerwacja będzie jednoznaczna ze zwolnieniem z opłaty za korzystanie z usług baru?
14 maj - 12:38

Dydzio
"Żróbmy konkursy o które nikt nie prosił, będzie pretekst żeby kosić hajs"
14 maj - 12:38

Andruids
"Szwecki bar" po wpłacie 15 złotych to oczywiście mokry sen, ale jakiś karnet na piwko byłby fajny.
14 maj - 13:16

Hayven
A nagrody to pewnie ma Mateusz wyczarować, co? :P
14 maj - 13:18

Alamar
A nie przypadkiem Gog.com?
14 maj - 13:42

Nicolai
Nagrody są akurat od GOG, ale przewiezienie sprzętu, przygotowanie sali i pomoc przy ogarnianiu transmisji niestety, ale swoje kosztuje. Nie wspominając o tym, że bar i Orkiestra nie są organizacjami charytatywnymi. Nie wiem, może według Was to może Mateusz powinien dopłacać do interesu, bo to, że bezinteresownie poświęca temu eventowi czas to za mało?

Wybaczcie, że to powiem, ale zawiało mi cebulą. 15 zł? Przecież to jak za darmo, a i tak trafiły się jednostki, które będą wydziwiać. No oczywiście, najlepiej jakby w cenie dwóch piw dostałoby się nielimitowane jedzenie i picie, ale może frytki do tego? Nie wiem... jak naprawdę Was tak to boli to nie przychodźcie i tyle... chociaż pewnie i tak nie przyszlibyście :P
14 maj - 15:11

Kastore
Właśnie kwestia, że robi to bezinteresownie jest -=/|| P.O.D.EJ.R.Z.A.N.A. ||\=-
14 maj - 16:21

AmiDaDeer
"ale przewiezienie sprzętu, przygotowanie sali i pomoc przy ogarnianiu transmisji niestety, ale swoje kosztuje. Nie wspominając o tym, że bar i Orkiestra nie są organizacjami charytatywnymi."
I z tych 15 złotych od osoby opłacicie bar, orkiestrę, przewiezienie sprzętu itd.? Obecność ilu osób zakładacie, że to się zwróci? I dlaczego o tym informuje nie Mateusz ani JB, tylko sam bar?

Nie chodzi mi o bezinteresowność, ale o to, że ta cena jest z jednej strony blokadą dla wielu, którzy chcieliby przyjść z czystej ciekawości, a z drugiej - wbrew pozorom bardzo niska jak na całe przedsięwzięcie...
14 maj - 16:33

LivingAnarchy
1. Możliwe, że ja finalnie DOPŁACĘ do całych Mistrzostw (w zależności od różnych czynników).

2. Dziś wieczorem wrzucam akurat info o nagrodach, które są chyba troszkę lepsze niż gadżety od GOG.com, o których mówicie, więc darujcie sobie please XD

3. Bar jest współorganizatorem wydarzenia, a nie tylko zarezerwowaną przestrzenią.

4. Właściwie to nawet dobrze, że część osób jest odstraszona tą porażającą kwotą 15 zł. bo przecież każdy lokal ma swoje granicy :D
14 maj - 18:46

Hellburn
"bojkot" imprezy dlatego, że trzeba wydać 15 zł na wejście (równowartość biletu do kina, burgera albo wejściówki do klubu) uważam za niepoważne.

Inna sprawa, że taka informacja powinna pojawić się z momentem ogłoszenia meetupu.
15 maj - 07:25

Warmonger
^O tym właśnie mówię. Jeśli to ma być impreza komercyjna, trzeba to było uczciwie oznajmić na samym początku. Najpierw zostało ogłoszone niby-towarzyskie spotkanie dla fanów w knajpie. Natomiast gdy zainteresowanie stało się bardzo duże, ktoś postanowił dorzucić opłatę za wejście, żeby zgarnąć dodatkowe pieniądze. To wygląda na zwykłe cwaniactwo, a jak cwaniaków sponsorować nie będę.
15 maj - 08:29

Nicolai
@Hobbit: Wybacz, ale kompletnie Cię w tym momencie nie rozumiem. Tutaj naprawdę nie ma czym się triggerować. Nie szukaj na siłę tłamszenia tam gdzie go nie ma... jak dla kogoś 15 to blokada nie do obejścia to, za przeproszeniem, co ona będzie szukać w barze? Tyle to jedno piwo potrafi kosztować :/

@Hellburn: Czemu taka informacja pojawiła się po czasie? No to pytanie do organizatora... czyli w sumie to Ciebie :P

@Warmonger: Jakie cwaniactwo? Na litość... według Ciebie sprzęt, sala i nagrody ogarną się same? Ja to tłumaczyłem, Kammer to tłumaczył, Mateusz to tłumaczył, a Wy dalej swoje jakbyśmy nic nie napisali. To co robisz w tym momencie trąci już cebulą. Mateusz mówi, że koniec końców będzie na minusie, a Ty i tak jedziesz z "cwaniakami chcącymi na czymś zarobić". No nic... żeby zamknąć ten temat może wrzucę główne nagrody:

https://cdn.discordapp.com/attachments/431800181952872469/445654789234229248/WYGRANE_3.png

I jak? Nadal cwaniactwo? Nadal ktoś chce na Was zarobić?
15 maj - 08:50

Kastore
Aha, czyli pieniądze pójdą na cwaniackich uczestników turnieju... Typowe... -_-
15 maj - 09:11

Acid Dragon
Proponuję trochę uspokoić emocje.

Ludzie, którym przeszkadza fakt, że fanowski event jest płatny to nie "janusze" i "cebulaki", a ludzie, którzy wykonali sporą pracę i ponieśli koszty, które trzeba zwrócić to nie "cwaniaki" i "łowiący jeleni".

Może dało się to zrobić lepiej - np. ogłosić te cholerne 15 zł wcześniej z jakimś dopiskiem, że to na pokrycie kosztów. Może nagroda za pierwsze miejsce mogła wynieść 1000 zł, a nie 2000 zł (swoją drogą uważam to za przesadę) i w ten sposób pokryć część kosztów. Może ogólnie przydałaby się lepsza komunikacja i transparentność zamiast podejścia "to tylko 15 zł, co wam to w ogóle przeszkadza?". Tam, gdzie pojawiają się pieniądze, tam często pojawia sie konflikt.

Ostatecznie jednak nikt nikogo do niczego nie zmusza - wybierzcie czy Wam to odpowiada czy nie, czy za 15 zł warto wpaść na taki event, obojętnie do kogo te 15 zł powędruje i czy jest to zgodne z Waszą "filozofią życiową". Nie widzę powodu do pisania komentarzy, które mogą kogoś obrazić.

Osobiście nie widzę problemów z jakąś formą zwrotu kosztów (przywołam chociażby opłatę konwentową czy kubki/koszulki, z których dochód idzie na serwer Groty), a skoro autor sam nic na tym nie zarobi, to nie widzę też problemu "moralnego".

Jako Kwasowa Grota wspieramy Mistrzostwa w całej rozciągłości, a jako jej administrator zapraszam jeszcze raz wszystkich chętnych na meetup w Warszawie i dobrą zabawę!
15 maj - 09:17

FeniksFire
Nagroda pewnie 2k, 1k 500, bo turniej firewalka ma 1k, 500, 300 nagrody :D. Jak by wygladalo gdyby nagrody mistrzostw były mniejsze od tych z jakiegoś turnieju. Swoją drogą i tak pewnie ta sama osoba wygra oba turnieje :D.
15 maj - 09:43

Kammer
OK, jak zostałem wywołany do tablicy, to się wypowiem.

Zacznijmy może od tego, że Organizator początkowo przewidywał udzuiał ~50 osób, a zapisało się 10x więcej. Fajnie? Niby tak, ale potem nie takiemu znów małęmu ułamkowi osób przeszła chęć, walkowery leciały za walkowerem, niektóre grupy zostały rozstrzygnięte bez żadnego meczu, bo nie było komu grać.

Ta opłata ma, myślę, pełnić też funkcję takiego filtra - odsieje osoby, które z nudów, bo mogą, etc. się zapisały, od tych, którzy FAKTYCZNIE zainteresowani są tym wydarzeniem - nie będzie "randomów". Chyba nie chcemy, by nas rozmówca po próbie zagajenia "Siema, wolisz HotA czy ERA II?" odpowiedział nam "Sorry, ja tylko Ligę Europy oglądam", to się mija z celem.

Ja wiem, że obecnymi czasy bardzo popularne jest nastawienie "ja chcę, ja żądam, mi się należy", ale nie można oczekiwać, że wszyscy będą nam usługiwać.
Zamiast tego lepiej jest zdrowsza "płacę, więc wymagam". Wpłaciliśmy te 15 złotych i możemy wymagać, by spotkanie rzeczywiście było meetupem ze środowiska Herosów, że będzie miła atmosfera, że będą ludzie, którzy wiedzą coś na temat.

Kompletnie nie rozumiem ataków na Organizatora. Zamiast tego proponuję rozwiązanie - zorganizujcie kontr-event, za darmo, ofc. Stream z finału będzie ogólnodostępny, załatwcie lokal, rzutnik, jedzenie, picie, kapelę do kotleta, udowodnijcie, że faktycznie się da.
15 maj - 10:32

AmiDaDeer
Piękne jest to, że w Waszych odpowiedziach tak naprawdę nie ma ŻADNYCH konkretów. Są tylko ogólniki, niejasności, nawet domysły.

Piękne jest też to, że podchodzicie do potencjalnych uczestników wydarzenia jak do idiotów - z jednej strony zarzucając im, że jeśli ktoś nie chce wydawać 15 złotych ORAZ jeszcze większych pieniędzy na piwo/tosty/cokolwiek w tym barze dają, to jest to "januszostwo" czy, ładniej ujmując, coś nienormalnego, a z drugiej, czym Kammer po prostu dobił dna, wymagając od ludzi chcących oglądać mecz idealnej znajomości niuansów związanych z grą, tak jakby niepełne zorientowanie w temacie miałoby przekreślać możliwość nawiązania dobrego kontaktu z człowiekiem (protip: jeżeli Wam przeszkadza to, że ktoś nie ogarnia, czym jest HotA albo ERA, to problem jest z WAMI, a nie z tym człowiekiem). Nie wspominając już o tym, że "rozwiązanie konfliktu" zaproponowane przez Kammera w postaci kontr-eventu jest na poziomie przedszkola ("jak się nie podoba, to sam zrób").

Ja nawet nie mam szczególnych problemów z tą opłatą, ale Wasze tłumaczenia (albo raczej ich brak) zażenowały mnie po całości.
15 maj - 10:58

Kammer
Chciałbym wskazać, że zdarzenie nazywa się Wielki Meetup Heroes. *Heroes*. To implikuje, że rozsądne jest posiadanie JAKIEJŚ wiedzy o tych grach, ich świecie, ich realiach. No chyba że ktoś na evencie poświęconym Heroesom, które z pewnością będą dominować wśród tematów rozmów, chce siedzieć i nie mieć bladego pojęcia o czym rozmawia cała reszta i, nie wiem, nie będzie się umiał się ustosunkować do zmiany Odporności, jaką niedawno wprowadziła HotA, co wywołało spore poruszenie.

I nie, kontr-event nie jest rozwiązaniem na poziomie przedszkola - zarzuca się złą organizację, jakieś machlojki. Ja, patrząc na dotychczasowe działania Mateusza, wierzę, że chce zrealizować to jak najlepiej. Jeżeli uważacie, że można to zrobić lepiej - proszę bardzo! Pokażcie to. Czyny, nie słowa.
15 maj - 11:15

Kastore
Nie trzeba być piłkarzem, żeby chleb oceniać. ;-)
15 maj - 11:17

Acid Dragon
Kammer - nie przesadzaj. Jeśli majster źle położy Ci kafelek w kuchni, to nie znaczy, że masz położyć sobie sam, tylko możesz kulturalnie zwrócić uwagę, że coś jest krzywo. Krytyka jakiegokolwiek elementu nie jest równoznaczna ze "zrób lepiej".

Z kolei bycie fanem Heroes naprawdę nie ciągnie za sobą żadnej wiedzy o HoTa, ERA, czy zmian w odporności. Można być fanem Heroes dlatego, że 15 lat temu grało się w Shadow of Death z kolegami i teraz chce się spędzić czas z ludźmi, którzy też pamiętają grę ze swojej młodości. Nie uważam, by selekcja osób na event była dobrym pomysłem.

Rozumiem obronę swojego zdania, ale popadanie w przesadę rzadko kiedy pozwala na przekonanie kogokolwiek.
15 maj - 12:06

Kammer
Owszem, jednakże, jak już postanowimy sami położyć te kafelki/wypiekać chleb, to zobaczymy, ile problemów i nieścisłości wcześniej nie dostrzegaliśmy. Wynajęcie baru, zorganizowanie logistyczne tego wszystkiego jednak kosztuje, dlaczego Organizator miałby to wszystko okrywać z własnej kieszeni? Zresztą, wejściówki na imprezy nie są czymś normalnym?

>>>15 lat temu grało się w Shadow of Death z kolegami
O tym właśnie mówię, tylko na innych, nieco współcześniejszych przykładach. Ten ktoś ma już pewne rozeznanie w temacie, miał styczność z grą, wie, mniej więcej, o co chodzi.
15 maj - 12:07

Hardack
Aż smutno się czyta te wypociny, tą gówno burzę o jakieś śmieszne 15 zł ... Myślałem że społeczność HoMMa jest odporna na takie rzeczy ale niestety myliłem się. Ktoś coś robi od siebie, organizuje, stara się a tu hejt bo trzeba zapłacić jakieś grosze :D.
15 maj - 12:44

Kastore
To ich nie czytaj, skoro Ci smutno. Duh.
15 maj - 12:49
kosowczyk
Cze All,
aż założyłem konto żeby coś naskrobać (chociaż często odwiedzam AC i JB :P).
Komentarze w sprawie 15zł za wejście, typu: "Nie wiem, kim jest ten cały Mateusz, ale niech łowi jeleni gdzie indziej"- a idź Pan w pizd... . 15zł to nie problem w naszych czasach, jeżeli kogoś stać na komputer, neta itp. to raczej jest w stanie wyskrobać taką kwotę (a jak nie, to wystarczy sprzedać 30 butelek po piwie albo 16 kg złomu albo 2-3kg puszek :P). Nie chcesz- nie idziesz, kropka. Wiele można by poprawić w kwestii organizacji MP, no ale zmiłujcie się: to nie jest profesjonalny event, tylko wydarzenie organizowane przez "zwykłych" ludzi, którzy ewidentnie kochają H3, dlatego z mojej strony propsy dla organizatorów za chęci i włożoną pracę. Nie należy zapominać o środowisku streamerów H3, dzięki którym heroski znowu przyciągają coraz więcej osób (i tu pojawia się mały zgrzyt w związku z Dawidu91- nie znam całej sprawy, ale chyba troszeczkę rozumiem wkurzenie Dawida- chodź z drugiej strony okazuje swój wkurw jak 5-latka :D- myślę, że dogadają się z Mateuszem bez problemu, i po bólu dupy nie pozostanie nawet śladu:P ).
15 maj - 12:51

Andruids
Można zaktualizować post. Na stronie mety podano, że wejściówki zostały wyprzedane.
15 maj - 12:55

Shin0bi
No sorry ale straszne januszostwo to jest i inaczej sie tego nazwać nie da. Kolesie organizują MP we własnym wolnym czasie, ja sam sporo meczów na bardzo wysokim poziomie dzięki temu za darmo obejrzałem. Jeśłi nawet organizator by z tych śmiesznych 15 zł zarobił (co i tak nie będzie miało miejsca) to moim zdaniem dobrze, włożył dużo pracy i mu się należy. Nie wiem skąd jakieś pieczenie tyłka o to, że ktoś może zarobić na własnej pracy i organizacji eventu który jest przecież zupełnie dobrowolny i nikt nikogo do płacenia nie zmusza. Wyjątkowo bezczelna roszczeniowa postawa, ktoś pracuje, ogarnia ludzi, zgrywa to wszystko, nawiązuje współpracę z GoG, załatwia nagrody, Heroes Orchestre i jeszcze narzekanie że ma być za darmo. Ble. @Kosowczyk, co to za spina z dawidu?
15 maj - 12:59

Kammer
Odnośnie biletów - tak, wyprzedały się, ale będą jeszcze konkursy w JB i z Orchestrą na bilety. No i przed samym eventem fizycznie się będzie można ponoć zarejestrować.
15 maj - 13:00

Hardack
Kastore przeczytałem je raz a do teraz mi smutno, jak dla kogoś 15 zł to dużo to niech się zgłosi do MOPSu oni pomagają takim ludzią. A organizatorom życzę powodzenia ! Skoro jest komplet na widowni to już mały sukces :)
15 maj - 13:07

Acid Dragon
Skoro wejściówki są wyprzedane, to dalszą dyskusję na ten temat uważam za bezprzedmiotową. Wystarczająco wielu ludzi uznało kwotę 15 zł za OK i nie wymagało "rozliczenia się" organizatorów z tych pieniędzy i podawania powodów na co to i dlaczego. A i pewnie znalazłoby się więcej chętnych, gdyby były miejsca. Mamy wolny rynek - każdy zdecydował jak chciał.
15 maj - 13:09

Nicolai
Nie mam ani siły, ani chęci żeby wszystkim dokładnie odpisywać, więc w skrócie... "Cebula" przetoczyła się nie dlatego, że kogoś 15 złotych zniechęciło, ale dlatego, że tak się obnosi się z tym faktem tak, a nie inaczej. Normalny stwierdzi "za drogo, nie idę" i sprawa zamknięta, a "Janusz" musi się wykrzyczeć... chociaż ani na moment nie rozważali przybycie na event. A jeśli to to nie wyczerpuje znamion "cebuli" to "cwaniak szuka jeleni" już tak.

I przez to porównanie z kafelkami jest nietrafione. Bo tutaj nie chodzi o to, że "coś zostało źle zrobione i tylko zwracamy uwagę". Tutaj jest pieprzenie dla pieprzenia. "15 złotych to dla wielu blokada nie do obejścia"? Na serio? Nie padły konkrety? Bo 2k nagrody za pierwsze miejsce to tam pies? Ludzie, zlitujcie się...
15 maj - 13:11

Nicolai
Skrobię odpowiedź, wysyłam, odświeżam i okazuje się, że Acu już zamknął temat. Może to i lepiej?
15 maj - 13:13
kosowczyk
Shin0bi, najlepiej dopytać samych zainteresowanych (jeżeli zechce im się w to zagłębiać :P), bo tak jak pisałem- nie jestem do końca w temacie. Poszło chyba o ewentualne zastępstwo w finale, w razie gdyby ktoś nie mógł się pojawić live w studiu- tak wywnioskowałem z czatu wczoraj u Tyra na streamie. Jeżeli nie do końca o to biegało, to sorry Dawidu/Mateusz.
15 maj - 13:15

Kastore
Hardack, jak ja nie lubię takiego podejścia, coś Ci nie pasuje i od razu wymagasz od całego świata, żeby to świat się do Ciebie dopasował. -_-
15 maj - 13:56

Hardack
Kastore uszczypliwość personalna wyszła od Ciebie nie odemnie... Nikt sie do mnie nie musi dostosować, skąd ten pomysł ? Z mojej strony temat został wyczerpany jeżeli ktoś sie poczuł urażony to przepraszam.
15 maj - 13:59

LivingAnarchy
Kwestia z Dawidu już dawno wyjaśniona. Żadnych zastępstw nie będzie, sprawa niepotrzebna nakręcona :)
15 maj - 14:32
kosowczyk
Rozumiem, cieszy nas to:] pzdr. (sorry za offtop)
15 maj - 15:02

Kastore
>>>Nikt sie do mnie nie musi dostosować, skąd ten pomysł ?

No nie, tylko wyraźnie sugerujesz, żeby ludzie nie pisali tego od czego stajesz się smutny. -_-
15 maj - 19:01

Hellburn
Nicolai:
To, że jestem jednym z adminów w JB nie znaczy, że to ja wszystkiego osobiście doglądam, załatwiam, negocjuję itd.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Zajda - 15 lip - 11:53
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt