Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

Portale


Dziwne, tajemnicze portale w tej części Groty prowadzą do wielu ciekawych miejsc, w których znajdziesz wiele informacji na temat gier Mocy i Magii.


Portale do miejsc bliskich...Największy w Polsce serwis "Heroes of Might and Magic". Znaleźć tu można m.in. działy o wszystkich częściach HoMM, ceniony na świecie zbiór map do H1-4, forum dyskusyjne, a także materiały dodatkowe, jak na przykład quizy wiedzy związane ze światem Mocy i Magii. Uwagę przykuwa także część społecznościowa wortalu.


Jedna z największych stron o tematyce HoMM w Polsce skupiająca się głównie na sadze Ashanu. Na uwagę zasługują szczególnie poradniki i pliki z modyfikacjami do H5. Strona posiada duży potencjał, który stara się w pełni wykorzystać.


Strona stanowiąca swoiste kompendium wiedzy o HoMM3. Znajdziemy tutaj opisy frakcji (z podziałem na budynki, jednostki i bohaterów), zaklęć czy artefaktów. Uświadczymy także niemały zbiór map, ciekawostek, a nawet rendery modeli 3D artefaktów łączonych w wysokiej rozdzielczości!Oficjalna, przeglądarkowa gra Might & Magic Heroes, zbudowana wokół modelu rozgrywki "freemium" - grać można za darmo, ale za przyspieszenie tempa gry i wszelkiego rodzaju ułatwienia można wykupić tzw. "pieczęcie bohatera".


... i dalekich ...Jedna z najbardziej znanych stron o Heroes, która wciąż jest rozwijana. Spośród innych wyróżniają ją wyjątkowo szczegółowe opisy jednostek i innych elementów gier oraz sposób nawigacji. Na uwagę zasługuje fakt posiadania prawdopodobnie najstarszej (z wciąż działających) strony o Forge.


Chyba najbardziej znana zagraniczna niezależna strona o grach Mocy i Magii. Centrum informacji o HoMM i MM, ogromny zbiór map i innych materiałów. Wiele unikatowych informacji, wywiadów, wiadomości. Jeden z największych działów Download. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć... no... prawie wszystko ;-)


Największy katalog map (i kampanii!) w sieci dla HoMM. Uświadczymy tu także opisy gier z serii (H3-6) w języku angielskim i rosyjskim. Dodatkowym atutem jest forum.


Strona ta zawiera podstawowe informacje o Heroes 1-4 oraz bardzo wiele szczegółów o Heroes 5. Została stworzona przez jednego ze współpracowników strony H3Trio - niegdyś jednej z najlepszych na świecie, obecnie już nieistniejącej.


Oficjalna strona gry Might & Magic Heroes VII. Znajdziecie tu m.in. opisy frakcji, animacje jednostek oraz oficjalne niusy o grze.


Strona poświęcona sadze Might and Magic, ale w dość nietypowy sposób, gdyż zawierająca głównie ciekawostki, mało znane fakty oraz twórczosć fanowską. Oprócz tego, znajduje się tam też dawna oficjalna strona fanowskiego projektu gry Might and Magic Tribute.


Oficjalna strona jednego z fanowskich projektów inspirowanych serią Might and Magic. Twórca tej darmowej gry stara się połączyć mechanikę MM4-5 (World of Xeen) z MM7.


... oraz takich, gdzie można podyskutować.Jedno z największych w Polsce for fanów HoMM (i nie tylko). Miejsce zarówno na poważne dysputy, jak i luźne pogawędki. Szeroka tematyka, miła atmosfera, wiele działów o innych grach i społeczności samego Imperium.


Jedno z najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejsze) miejsc dyskusyjnych o sadze Heroes w sieci. Prócz działów o HoMM znajdziemy tu także osobne podfora dla modyfikacji do tych gier czy też turniejów organizowanych przez Tawernę.


Oficjalne forum Ubisoftu dotyczące gier (Ho)MM. Marka została zapchnięta do kategorii "Other games".


Międzynarodowe forum serwisu Celestial Heavens. Działy zarówno o sadze Enroth i Antagarichu, jak i Ashanu. Swoje oficjalne fora mają tu też mod Equilibris do H4 czy dodatek In the Wake of Gods do H3. Swego czasu można było tu spotkać twórców zarówno WoGa, jak i gier z serii.


Kolejne międzynarodowe forum głównie o grach z serii HoMM i modach do nich. Dział H6 jeszcze przed premierą zebrał sporą ilość tematów. Znajdziesz tam też miejsce na m.in. opowiadania i inną twórczość fanowską.


VCMI to fanowski projekt odtworzenia całego kodu HoMM3 (dokładniej WoGa). Forum jest o tyle ciekawe, że jego podział na część międzynarodową i polską ułatwia komunikację z fanami (zwłaszcza z Polski).


Forum traktuje w znacznej mierze o grach z serii (Ho)MM. Mieści się tu także oficjalne forum fanowskiego dodatku do H3 - Horn of the Abyss. Można się również natknąć na działy dotyczące takich modów jak Terry Pratchet's Mod czy Master of Puppets, a nawet dotyczące miasta, które miało być w WoGu 3.59 - egipskiego Bastionu.


TELP to głównie fora związane z grami MM6-9. Znajdujemy tu także obszerne opracowanie Dnia Niszczyciela (wraz z kwestiami wypowiadanymi przez zleceniodawców), jak również fanowski patch do gry MM9 poprawiający wiele błędów w grze (i mam tu na myśli rzeczywiście BARDZO wiele błędów), ale tylko dla wersji angielskiej.Nie prowadzimy żadnej wymiany linków. Wszystkie zamieszczone tu portale prowadzą do tych stron, o których jakości jesteśmy przekonani. Jeżeli jednak myślisz, że Twoja strona jest na tyle dobra, aby i do niej prowadził portal, to napisz.

 
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt