Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały



Witaj nieznajomy.
FacebookRSS

Dzisiaj trochę historii. 30 kwietnia minęło 20 lat odkąd firma New World Computing wydała szósta część sagi o Mocy i Magii zatytułowaną Might and Magic VI: The Mandate of Heaven. Przez wielu jest uznawana za najlepszą część sagi, a to przez rozbudowany świat jak i wielkie lochy czy w pełni trójwymiarowy świat, w którym można swobodnie latać (osobiście stawiam MM7 ponad szóstką).

Gra miała (nie)szczęście wyjść w złotym okresie tytułów cRPG i musiała konkurować w czasie premiery z takimi tytułami jak Baldur's Gate czy Final Fantasy 7, które zostały lepiej zapamiętane przez ogół graczy. W Polsce grę wydała firma Mirage, które mimo pierwotnych zapowiedzi o spolszczeniu, ostatecznie wypuścił grę w języku angielskim z przetłumaczoną jedynie instrukcją.
Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów portalu Celestial Heavens, hellegennesowi, możemy obejrzeć pierwszy trailer tej gry z 1997 r. Jest on o tyle ciekawy, że zawiera inne, niewykorzystane ostatecznie intro samej gry, a w którym występuje pewien smok, którego szczątki (sztuk jedna) można znaleźć w samej grze.

Alamar
Wasze komentarze (12)
9 maj - 22:25

Nicolai
Ale o co chodzi z tym Rogiem Rosa?
9 maj - 22:30

Kastore
To ten smok, co go walnął meteoryt w intrze. ;)
9 maj - 23:34

Acid Dragon
Nie spodziewałem się czegoś takiego - zwłaszcza po tylu latach. Jakość animacji jest co prawda - delikatnie mówiąc - nienajlepsza i widać o ile lepsze jest ostateczne intro, ale jednak interesujące, że istniał cały filmik, którego nikt wcześniej nie pokazał. Ciekawe wykopalisko.
10 maj - 08:58

ewerlordxp
Czy ocaleli uciekli do Tardis'a?
10 maj - 09:29

Alamar
Co to jest Tardis'a? :P

Ten wczesny zwiastun można niejako uznać za prolog intra gry - tutaj widzimy samą Noc Spadających Gwiazd, podczas gdy w intrze poznajemy bohaterów w nieciekawej sytuacji następnego ranka.
10 maj - 10:47

Hayven
Ja bym pomyślał, że faktyczni bohaterowie przeteleportowali się razem z domkiem do Nowego Sorpigalu. Gdzie można znaleźć ten róg? Chyba nigdy o nim nie słyszałem.
10 maj - 11:44

Kastore
Zabijając Q.
10 maj - 13:53

Kurek
Świetny filmik, szkoda tylko, że taka niska rozdzielczość. Można za to zobaczyć z bliska twarz Kreegan i to, że ci z meteoru mieli w większości skrzydła.
10 maj - 14:03

Kastore
Eee... można zobaczyć ich twarz wielokrotnie, w zwykłym intrze też oraz w sekretny trailerze z H2, wszyscy Kreeganie są z tego meteorytu i część ważniejszych ma skrzydła.
10 maj - 14:27

Alamar
To nie meteoryt, to Ul - statek Kreegan.
W MM6 mamy dwa rodzaje Kreegan: zwykłych bezskrzydłych żołnierzy i robotników oraz skrzydlatą "kastę" dowódczą... no i królową.
22 maj - 23:41
fakk3
MM 6 wydała w Polsce firma Mirage. Zresztą pierwotnie to oni wydawali gry z Universum MM na naszym rynku.
29 maj - 22:47

Alamar
Dzięki. Poprawione.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Paracelsus - 15 cze - 21:26
Eggyslav - 15 cze - 07:30
Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13
Alamar - 13 cze - 18:10
Sir Galuf - 1 cze - 23:13
Bychu - 26 maj - 10:22
Eggyslav - 23 maj - 18:12
Kastore - 23 maj - 18:01
Warmonger - 20 maj - 16:53
Paracelsus - 16 maj - 17:59
Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21
Kammer - 30 kwi - 10:25
Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30
Pointer - 16 kwi - 12:27
Pointer - 16 kwi - 07:45
uhm - 9 kwi - 22:41
Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56
Alamar - 5 kwi - 11:13
Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05
Agon - 22 mar - 14:01
Andruids - 17 mar - 18:53
VIP - 9 mar - 17:50
Alamar - 3 mar - 12:12
Soneilon - 2 mar - 17:39
Alexei Griffin - 26 lut - 23:14


© 2003-26 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt