Dzisiejszy wykład Ubisoftu dotyczyć będzie znajdywania skarbów zakopanych w Ashanie. ![]() W siódmej części znów powrócą obeliski (nieobecne w Heroes 6), których odwiedzenie będzie skutkować odsłanianiem mapy puzzli. Ilość obelisków, a tym samym elementów układanki, ma zależeć od wielkości mapy. Odwiedzenie pierwszego obelisku będzie też skutkować otrzymaniem czaru Ujawnij Skarb - dzięki niemu będzie można wykopać Łzę Ashy (o łopatach w Ashanie chyba nikt nie słyszał :P). Pozyskaną Łzy Ashy będzie trzeba jeszcze zawieść do miasta (min. poziom 15), w którym będzie można wznieść budynek specjalny, dający 5000 szt. zł/dzień, zwiększający przyrost jednostek o 50% oraz zapewniający inne premie (wskrzeszenie 10% straconych oddziałów w przypadku Przystani). Dodatkowo w Gildii Złodziei będzie można śledzić postępy każdego z graczy w "wykopkach", a także bohatera z Graalem ze Łzą na mini mapie. Łza Ashy jest najwspanialszą formą Smoczych Kryształów. Te wyjątkowo rzadkie klejnoty, 10x większe i 100x potężniejsze niż kryształy smoczej krwi, zostały wypłakane przez Ashę pod koniec Wojen Stworzenia, by usunąć zepsucie i zniszczenia po siłach Chaosu. Ich moce są w stanie dokonać cudów i na stałe wpłynąć na całe miasto lub region oraz nagiąć nawet prawa Życia, Śmierci i Losu.PS Dzisiaj jest ostatni dzień, by zagłosować na swoją frakcję. Dwie zwycięskie pojawią się w kolejnej becie. ![]() | ![]() | ![]() Darkstorn - 10 cze - 21:07 Paracelsus - 9 cze - 20:36 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 






































Alamar
Warmonger
Viking
Kopanie za Graalem (żadnych Łez nie uznaję) zawsze dawało mnóstwo radości. Mam tylko nadzieję, że zrobią ładne sanktuaria z ciekawymi premiami.
Darkem
Nemomon
Skoro jest to czar, to powinien działać w jakimś zasięgu, ażeby trochę ułatwić odnalezienie Graala (w szczególności tym, co nie odsłonili jeszcze całej mapy puzzlowej, ale mniej więcej się orientują, w którym kwadracie mapy Graal może się znajdować), zamiast działać tylko na 1 pole, na którym stoi postaci. Zwłaszcza, iż znając życie to pewnie X z Graalem znów pojawi się jedynie po zbadaniu ostatniego z Obelisków i nie wcześniej.
Mieli szansę naprawić jedną z głupot, a i tak spieprzyli sprawę. Szkoda.
Degraf
Co do samego tego - wolę, aby bohater rzucać mógł tylko jeden raz na turę czar, aniżeli "bohater może kopać tylko mając 100% punktów ruchu".
Alamar
Bohater może rzucić jeden czar podróżny na turę:
"you can only cast one Adventure Map spell per day"
...co oznacza, że znając wszystkie 9 czarów (7 z pierwszego poziomu każdej ze szkoły + Portal do Miasta i Ujawnij Skarb), w danym dniu możesz rzucić tylko jeden z nich. Teleportujesz się do miasta czy wezwiesz posiłki i innego czaru już nie rzucisz. Żadnego odsłaniania mapy, żadnej podwojonej produkcji tartaków i kopalń, żądnego przyzwania statku, itd.
A co najlepsze, w Heroes 6 to ograniczenie działało także na umiejętności. Jeśli więc np. Planista z Ekonomii (postawienie 2 budynków w jednej turze) będzie zdolnością aktywną, to jeśli jej użyjesz, żadnego czaru podróżnego już nie rzucisz!
Nicolai
Alamar
Acid Dragon
Ursus
ARCHONT
Takie pytanie jak kupie grę teraz w http://www.grymel.pl/might-&-magic-heroes-vii-7-pl-+-beta-o_5189.html............ będę miał dostęp do bety drugiej części ?
ARCHONT
Pozdro
Szaman
@Alamar "o łopatach w Ashanie chyba nikt nie słyszał :P"
http://www.yourepeat.com/watch/?v=WETvQ0iADNw&start_at=858&end_at=936
Sobieski
Twierdza powiadasz. Ciekawe, zaiste ciekawe.
Jeśli komuś się nie chce szukać oto wyniki:
33% - Loch
29% - Sylvan
27% - Nekropolia
11% - Twierdza
W pierwszej becie byli 2xludzie. W drugiej becie będą 2x(ludzie+elfy).
Kurek
Alamar
Ktoś tu chyba nie grał w Heroes 1-2 czy Heroes 4.
effendie
>>>Dlaczego jest tak, że jedynym skarbem, który szukamy i potem wykopujemy w heroes jest zawsze graal/łza.
Ktoś tu chyba nie grał w Heroes 1-2 czy Heroes 4.
To w Heroes III można wykopywać inne rzeczy oprócz graala?
Degraf
Kurek
Oj grałem grałem, i to duużo. Chodzi mi o heroesy ubisoftowo-ashanowe, w których odkopywanie skarbów jest ograniczone tylko do łzy.
Wellplay
The Tear of Asha is the default treasure, but mapmakers will be able to decide what treasure they want to hide ;)
At least that's the plan :)
effendie
Zrozumiałem opacznie, dzięki za wyjaśnienie, za zgryźliwy komentarz nie dziękuję.