Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Część pierwsza odsłaniania wizerunków Sylvanu. Oprócz grafik nie dowiadujemy się zbyt wiele nowego - ot, że Elfy wcale nie są wegetarianami (stąd też Myśliwi), a Driady są określone jako postacie duchowe (spirits). Oto wizerunki stworzeń podstawy leśnego miasta i ich nazwy (tłumaczenia za Heroes III i V):

Acid Dragon
Wasze komentarze (23)
22 cze - 17:15

Degraf
Rusałki biją Driady. Srebrny łucznik niech leci na wilkołaki a nie do sylfanu.
22 cze - 17:17

Degraf
A fakt jedzenia mięsa może wyjaśniać tą "dendrofilską nekromancję" (jak ktoś tutaj określił duszki)
22 cze - 17:24

Wellplay
Sylvan zapowiada się obiecująco.
22 cze - 17:39

Morgan Grin
Driady przepiękne <3
Ogólnie udane projekty. Nawet nimfy wyglądają dobrze.
22 cze - 17:47

Zehir-12
Myśliwi super, oby byli najlepszą jednostką w trzonie. Driady widzę podobnie jak w H6 te wodne duszki nie wiele zmieniają się po ulepszeniu, ale ogólnie całkiem nieźle.
Rusałki sam nie wiem ni to fajne ni to nie, coś mi ta ich twarz średnio pasuje, ale to tylko szkice...
Jednak wciąż driady i rusałki to dwa duszki, nawet oba nie mają nóg - macie tu tą swoją "różnorodność"...A to że jeden będzie leczył enty a drugi nie to mam gdzieś, nie dam sobie wmówić jakie to one nie są różne od siebie.
22 cze - 17:48

magius123123
hmm... kolejne części odsłonią dziś czy przez cały tydzień się tak będą bawić? :D Bo w sumie to jednostki już znamy tak czy siak i design w sumie też (przecież Bambi, tancerz, smok i rusałka byli na e3)
22 cze - 17:50

Zehir-12
Idealnie by tu pasował wąż zamiast driady, ale nie...
22 cze - 17:51

Zehir-12
@magius123123
No ale po co pokazywać coś nowego, lepiej przez tydzień omawiać coś co już jest dawno znane :P Ale lepsze to niż te historyjki...
22 cze - 18:13

Alamar
Co za ignorant ;P tłumaczy Pixie na Nimfę tym bardziej, że nimfy (nymph) w Ashanie występują i wcale nie są one duszkami kwiatowymi. :P
Nie wspominając o tym, że jeśli użyć nomenklatury heroesowej, to powinniśmy mieć Sylfidy. :D

A tak na marginesie, nim pewien pisarz postanowił zabawić się w tworzenie nowej nomenklatury dla stworów mitologicznych, to te duszki leśne zwane były... elfami. ;)

Zaś co do tego disco lasu ;) - za mało różu. :P
22 cze - 18:19

Darkem
Nimfy wydają się całkowicie odbiegać stylem od driad i łowców. Jakość samego szkicu jest zdecydowanie gorsza, a pomysł dyskusyjny. Co gorsza, nie ma nic wspólnego z projektem przedstawionym podczas głosowania...
22 cze - 18:48

WhyMe
Jestem zadowolony z trzonu leśnej bandy. Rusałki są czymś nowym, produktem magicznym i tak wyglądają. Driady również prezentują się dobrze, przypominają te z Heroes 5. łowczy jak to Łowczy, elf z łukiem. Najbardziej przeszkadza mi w nim kolor włosów - czarny.
22 cze - 20:38

Tarnoob
Też jestem wkurzony tym, że znowu się prawie duplikuje stwora. Powtarza się problem z Heroes VI, gdzie było sporo magicznych panienek, a brakowało klasycznych stworów. Rozumiem wyeliminowanie centaurów i krasnoludów - to dobry krok - ale czemu nie dano np. pegaza? Stęskniłem się za nimi i dawały wiele elegancji miastu. Kolorystyka też faktycznie niejednolita - piksje i sprajty (pragnienia :-P) mogłyby być bardziej niebieskie, bo to się z zielonym zgrywa dość dobrze.

Generalnie sam dizajn nie jest poza tym zły - dojrzalszy niż w Heroes V. U elfa mogłoby być więcej "polotu", np. lśniąca zbroja i jasne kolory jak w Heroes III, ale rozumiem że to myśliwi, a nie zwykli żołnierze walczący w polu. Podoba mi się podobieństwo do sharpshooterów z Heroes III AB i do niedoszłego Grand Elfa. :-)
22 cze - 22:36

Eruanno
Wszyscy oczywiście zachwycają się pikselami, ale narzekają jednoczesnie na duplikacje.
Gdyby tylko pixele pozostały listne, a driady przypominały Sprigannsów ze Skyrima to całość miałaby jakiś sens. Teraz to wygląda jak ogródkowo-kwiatkowe party babci Zosi.

Ja uważam projekty za kiczowate. Widać też kierunek jaki obrali twórcy - recykling. Driady na 100% są bazowane na Syrenach z H6, smokozaury to krzyżówka Kirina z Czarnym Smokiem (H6). Żadna jednostka nie współgra ze sobą wizualnie. Tancerze ostrzy to jakiś odlot chorego umysłu. Cera i twarz wampira. Chyba najbrzydsza jednostka (model 3D) do tej pory jaka widziałem. Nie rozumiem dlaczego nie wykorzystano genialnych artów zaprezentowanych podczas glosowań. Ani jednostek ani miast. Łania wygląda jak grumpy cat na ikonce, a jej model 3D to pokemon. Na polu bitwy stoi chyba za karę. Taką samą "za karę" mine ma bohaterka, która miała byc elfką a wygląda jak babunia. Tancerze ostrzy maja zdolność "czujność" tak samo jak wampiry i duchy. Podejrzewam, że ich model 3D pokrywa sie z morskim elfem.

Jestem nie tylko zszokowany tym co wyszło, ale równiez głęboko rozczarowany i smutny. Wygląda na to, że nie mam czego już szukać w tej grze. Naprawdę byłem ekstremalnie głupi bo myslałem, że będe dziś sypał same słodkie komcie pod każdą z postaci. W zamian dostałem po ryju tym czymś.
22 cze - 22:38

magius123123
hmm... jakiś dev potwierdził w komencie, że modele 3D dostaniemy w przyszłym tygodniu :P Szkoda w sumie, bo powinny tak na prawdę być dziś.
22 cze - 22:59

Idai
"A tak na marginesie, nim pewien pisarz postanowił zabawić się w tworzenie nowej nomenklatury dla stworów mitologicznych, to te duszki leśne zwane były... elfami."

Drogi Almarze, o ile dobrze myślę, tan pisarz nie zabawił się w tworzenie nowej nomenklatury, ale przywrócił elfom ich godność, majestat i potęgę. Chrześcijaństwo wypierało skutecznie elfy z ludowych wierzeń i wypaczało niegdyś silne i potężne istoty sprowadzając je do motylomutantów, czyli wróżek... jak kto woli pixele.

Już w mitologi nordyckiej elfy były ludzkiego wzrostu, choć bardziej smukłe od ludzi. Elfy przybrały postac chochlików dopiero po pomieszaniu się chrześcijaństwa z wiarą skandynawską.

Taki też smutny los spotkał elfy we wszystkich wierzeniach germańskich. Nawet w niemczach Alfy z bożków przekształciły się w psotne chochliki.
23 cze - 00:06

Nicolai
- Łowca przeciętny, nie wyróżnia się niczym.
- Driada nawet fajna, ale czy zjawy pasują do Sylwanu?
- Rusałki to jakieś kwiatowo-motylowo-elfie porażki.
23 cze - 02:51

Andruids
@Idai biedne motylomutanty.
23 cze - 08:12

Tallos
Świetny art myśliwego, zwłaszcza ulepszonego. Driady też spoko. Za to piksele... przemilczmy.

"A tak na marginesie, nim pewien pisarz postanowił zabawić się w tworzenie nowej nomenklatury dla stworów mitologicznych, to te duszki leśne zwane były... elfami."
Nie wiem, czy wpływy chrześcijańskie, ale faerie to były angielskie elfy. Takie sapkowskie Aen Elle. Dopiero potem faerie stały się rusałkami, aczkolwiek tłumaczenie tego na elfy pozostały.
24 cze - 00:17

Idai
Pociągnę jeszcze wątek elfów, za co bardzo przepraszam. polecam artykuł:
http://www.kulturaihistoria.umcs.lublin.pl/archives/1482

To co w nim mnie najbardziej zaciekawiło to:

U wikingów, elfy (álfary) były rasą ponad ludźmi, wysoką jak oni, a wyglądem doskonali jak bogowie. Utożsamiano je nawet z bogami natury i płodności. Przy czym elfy nordyckie dzieliły się na elfy światła i ciemności, tak więc i mroczne elfy nie są jakimś nowym tworem.

Wierzenia nordyckie pojawiają się na wyspach wraz z najazdami germańskimi, zasadniczo gdy UK była już zasadniczo chrześcijańska.

Angielskie słowo aelf pochodzi od staronordyckiego álfr i jest związane z przejęciem części wierzeń od ludów skandynawskich. Angielskie aelf należy utożsamiać z istotą magiczną, niebezpiecznie piękną, ale jednocześnie obcą etnicznie [24]. Słowo aelf oznacza istoty o cechach podobnych do álfr, ale z całą pewnością nie te same. Aelf zamieszkują wyspy brytyjskie (poza Irlandią), zaś álfr pochodzą z terenów północnej Szwecji.

Dodać jeszcze mogę, że można znaleźć pewne wspólne cechy elfów i w Skandynawii, i na Wyspach Brytyjskich. Są one piękne, zajmują się magią, są obce etnicznie ludom nordyckim.

Ciekawostka jest również, że angielskie aelf zaczęło znaczyć tyle, co „szatan”, stając się właściwie synonimem tego słowa.

Za całkowicie błędne należy uznać utożsamianie irlandzkich Sídhe z nordyckimi Álfar.

Równie błędne jest utożsamianie elfów z francuskimi fairy (faery). Za sprawą Williama Szekspira aelf zaczęto utożsamiać z fairy: małymi skrzydlatymi duszkami o szpiczastych uszach. Tymczasem fairy nie mają nic wspólnego z Álfar, i podobnie jak Sídhe, są elementem folkloru celtyckiego, a nie nordyckiego.

Od XIII w., wraz z chrystianizacją, nazwa „elf” zaczyna odgrywać rolę negatywną. Słowo to od XVI w. będzie, błędnie, odnoszone – głównie przez pisarzy – także do duchów celtyckich.
24 cze - 03:03

Andruids
@Idai ale jakąś puentę zapodaj. Że chrześcijaństwo jest "be", bo zamazało znaczenie słowa elf=bożek? To starasz się cały czas przekazać? Co to ma niby wspólnego z tym polem na komentarze?

Z tego co mi się wydaje, schemat elfów w tak zwanej "wysokiej fantastyce" jest dość utarty, inaczej niż ich mitologicznych prekursorów. I powinniśmy po prostu się z tym pogodzić.
24 cze - 09:11

Laxx
Więcej kobitek w grze, jupppiiiii :3
24 cze - 14:08

Idai
@ANcientDRuids Zapoznaj się proszę uważnie ze wszystkimi komentarzami. Była to kontynuacja wątku, o tym czy elfy pierwotnie były tożsame z faeriami. Tolkien przywrócił elfom w literaturze ich pierwotny kształt i tyle. Chodziło tu jedynie o literackie postrzeganie elfa. Przeprosiłem, że wtrącę ten wątek jeszcze w tym temacie, gdyż był on pewną kontynuacją. Każdy ciekawy może zapoznać się z artykułem pod linkiem. Puenty doszukuj się jakiej chcesz, dzielenie się informacjami nie zawsze musi posiadać puentę.
25 cze - 22:28

bRyland
O ile driady są znośne, o tyle piksel i "lepszy" piksel to jakaś pomyłka...
(nie tylko sam pomysł, ale i wykonanie :P)
Te grafiki tylko pokazują jak brakuje węży korzennych.......
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Dydzio - 17 lip - 18:13
Andruids - 16 lip - 22:32
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt