Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Twórcy Heroes VII rozpoczęli właśnie "ferie" i prace wznowią w nowym roku. My zaś podsumujmy krótko z jakimi informacjami zostawiają nas po minionym tygodniu.

Najnowszą wieścią jest powrót losowych umiejętności. Twórcy posłuchali zalewu głosów fanów, którzy postulowali o wprowadzenie tego systemu rozwoju bohatera. Będzie to jednak opcjonalne, aby potencjalnie zadowolić większą grupę graczy.

Niedługo po zapowiedzi Heroes III HD ukazał się też artykuł podkreślający podobieństwa między Heroes III i Heroes VII. Dowiadujemy się z niego m.in. o liczbie i rodzajach statystyk bohatera. W przetłumaczonej wersji znajdziecie go u nas: "Od Heroes III do Heroes VII".

Pokazano też wstępny projekt 3D figurki Iwana, która trafi do edycji kolekcjonerskiej, podkreślając, że to ciągle "work in progress".

Poznaliśmy również szczegóły ekranu miasta Akademii, w którym lista budynków bardzo przypomina tę z Heroes III. Powraca nawet "biblioteka" dająca dodatkowe zaklęcie na poziom w gildii magii. Są za to dwa różne budynki do rekrutacji machin wojennych. Nowością jest też budynek portalu miejskiego, który będzie pozwalał na teleportowanie się do miasta, w którym się znajduje portal, lecz tylko po rzuceniu zaklęcia.
Więcej wieści po nowym roku!
Acid Dragon
Wasze komentarze (17)
21 gru - 15:30

Alamar
>>>Nowością jest też budynek portalu miejskiego, który będzie pozwalał >>> na teleportowanie się do miasta, w którym się znajduje portal, lecz >>> tylko po rzuceniu zaklęcia.

Przecież tak samo było w H6. :P

Różnica jest taka, że tam zdobywało się czar od razu po wybudowaniu budowli, tu zaś czaru będzie trzeba wpierw się nauczyć.
21 gru - 16:49

Xesasi
a to nie jest tak, że ten "arcane portal" nie jest za łzę ashy?
21 gru - 16:52

Acid Dragon
Za twócami:

In Heroes VII we decided ***not to keep H6 town portal system***. The town portal only allows you to be teleported to this town if you hero have the right spell for this.

@Xesasi "Arcane Portal" i "Town Portal" to dwa różne budynki. Ten pierwszy to faktycznie "budynek Graala".
21 gru - 17:09

Alamar
@Acid
A co niby napisałem? W H6 też nie mogłeś się teleportować bez czaru, ale rzeczowy czar dostawałeś automatycznie po wybudowaniu portalu. Teraz niby musimy znać czar, by w ogóle skorzystać z tej budowli. Przynajmniej tak te słowa można zrozumieć, szczególnie w kontekście porównań do systemu z Heroes 6.
21 gru - 17:11

Alamar
EDIT:
Jedynie w Heroes 3 można było teleportować się z portalu do portalu bez żadnego czaru, ale tylko w Infernach.
22 gru - 00:22

Elliv
Wygląd miasta - mistrzostwo.
Twórcom udało się zrobić Frankensteina będącego zlepkiem wszystkiego co im przyszło do głowy. Projektant przechodzi najwyraźniej fascynację kopułą w architekturze i nieważne z jakich stylów i części świata one pochodzą. Tylko chory umysł może połączyć (lub raczej wcisnąć) w jeden obraz budynki nawiązujące do klasycznego antyku, islamskich meczetów, indyjskich mauzoleów i prawosławnej cerkwi.
Brawo. Biję pokłony dla twórców. Już nie mogę się doczekać kolejnych miast. Tak bardzo chciałabym coś naprawdę ładnego i zrobionego z głową.
22 gru - 00:41
pierdyl
Elliv@
Przecież to miasto to tragedia... plastikowo bajkowy styl dla dzieci i nic więcej... gdyby to był tylko koncept, szkic a miasto byłoby w bardziej rzeczywistych klimatach to ok ale jeśli to już koniec dzieła to w ogóle nie pasuje do klimatu ze screenów z h7 i jest dziecinne. Wole ekrany z h3-4-5 niż to g...o dla dzieci
22 gru - 01:40

Acid Dragon
@Elliv - Interesujący komentarz. Na architekturze się nie znam, więc nie dostrzegam tych problemów, aczkolwiek dla mnie ekran wygląda jakby to miasto własnie eksplodowało na kilkadziesiąt kawałków. Zamiast tworzyć jedną spójną całość, każdy budynek istnieje jakby oddzielnie i mógłby sobie latać gdziekolwiek.

@pierdyl - sprawdź w Wikipedii hasło "sarkazm" ;)
22 gru - 07:55

Elliv
@Acid i Pirdyl - dzięki wam pozostała mi wiara w ludzi. Nawet nie wiecia jak długo czekałam na artkuł z Akademią. Na oficjalnej stronie H7 nie potrafiłam tego wszystkiego opisać, a wszystko się we mnie gotowało oglądając to dzieło.
Bałam się też, że jak napiszę co myślę o tym obrazku to mi się oberwie bo czegoś tam nie wiem a misto wygląda dokładnie tak jak powinno.
Dragon ma rację. Ekran miasta nie tworzy spójnej kompozycji tylo złożony jest z niezależnych i niepowiązanych ze sobą elementów. To bardzo przeszkadza.
22 gru - 13:47

Vusapion
@Elliv - Faktycznie jak się mocniej przypatrzeć to mnóstwo styli upchniętych w jedno dziwactwo. Na pierwszy rzut oka niby nie, bo wszystko zwieńczone kopułą, ale każda jest zupełnie inna. Na dodatek Akademia wzorowana jest na starożytnym Egipcie, a tutaj pojawiają się krzyże i budowle zupełnie odmienne, a nie na przykład Anch.

@Acid Dragon - Dokładnie, może nie tyle eksplodowało, co kompletnie jest bez sensu. Pewne wyspy latają sobie jakby nie należące do całości, a inne połączone pasmem i tu najlepsze z jakimiś górami wolnostojącymi obok, a nie z główną wyspą. Samo wejście, które od samego widoku się rozpada, ma wytrzymać pochód armii, nie mam do tego pytań. Czemu nie mogli tego zrobić na porządnej wyspie, obok której mogłyby być inne góry, ale niech wszystkie będą połączone pasmem z główną wyspą, a nie zapomniałem, że wszystkie jednostki Akademii potrafią latać.
23 gru - 08:44

Aniel
Imho zarzuty wobec braku trzymania się jednego stylu w Akademii są bez sensu... może się to komuś podobać lub nie, ale to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Sama Akademia, np. jej jednostki to nie tlyko styl egipski, bo jest tam i np. Perski, Arabski itd. mieszanka wielu różnych stylów. To nie jest wersja pt. "jakby wyglądała Persja w Heroes" by konieczne było trzymanie się jednego stylu. To jest po prostu wymyślona frakcja, z wymyśloną historią, która może być mieszanką wielu kultur, i ten zlepek różnych stylów z historii świata realnego jest w mojej ocenie, właśnie stylem dla Akademii w krainie świata wirtualnego..
23 gru - 21:32

Eruanno
@acid
@elliv
@pierdyl

Dzięki Wam i mi powróciła wiara w ludzi. Jestem załamany jak widzę te wszystkie zachwycone komentarze na temat miasta. Mam nadzieję, że to naprawią i nasze oczy cieszyć będą piękne widoki. Mam nadzieję, że developerzy wezmą sobie uwagi do serca. Napisałem również kilka komentarzy krytyki pod artykułem dosyć wysoko ocenione więc liczę na to, że nie skrzywdzą moich oczu i estetyki tym żartem, który opublikowali.
23 gru - 23:19

Nerevar
>To jest po prostu wymyślona frakcja, z wymyśloną historią, która może być mieszanką wielu kultur, i ten zlepek różnych stylów z historii świata realnego jest w mojej ocenie, właśnie stylem dla Akademii w krainie świata wirtualnego..

Problem w tym, że ta mieszanka nie tworzy własnego stylu (chyba, że za taki uznasz "ma kopuły").

Ale już pal licho styl - najgorsze jest to, o czym wspomniał Acid. Całość nie jest w żaden sposób spójna, część budynków wygląda jakby nie były wybudowane, a zrzucone w danym miejscu, inne wydają się być (razem ze skałkami, na których latają) rzucone gdzie tylko było miejsce, a jeszcze inne budzą śmiech politowania (ogromny posąg jako siedlisko? zwój jako dach ze sterczącym na nim piórem?).
23 gru - 23:55

mr_R
Powiem, że jako miasto ekran miasta może być ale mnie też razi parę rzeczy:
1. kąt pod którym widzimy jest dziwny.
2. tak jak w poście Nerevara niektóre siedliska dla istot są dziwne
3. siedlisko cabirów z kabirami to dla mnie WoGóle powinno się znaleźć u krasnali.
4. nieszczęsne mury powinny coś bronić
5. rzeczywiście nie wygląda na spójnie
więcej uwag na razie nie mam, ale po kolejnych postach widzę coraz więcej rzeczy które nie powinny się znależć w tym mieście
24 gru - 15:37
Haarald
Oderwane struktury w postaci latających skał można tłumaczyć podróżami. Oderwane skały to wycinek ich miejsca wybudowania. Być może miasto nie zostało wybudowane w jednym miejscu, a każda z budowli pochodzi z różnych krain a być może i czasów. Jako, że miasta czarodziejów wędrują razem ze swoimi właścicielami to być może opanowali oni scalanie różnych oddalonych od siebie fragmentów w jedną całość.
Jedyne co mnie razi w tym mieście to mury obronne. Być może też powinny być projekcją jakiegoś miejsca albo iluzją opartą na potężnej magii - zatem powinny być czymś innym odróżniającym się od umocnień miejskich innych frakcji.

Szkoda, że nie spróbowano stworzyć nowego stylu architektonicznego inspirowanego jedynie w niewielkim stopniu naszą rzeczywistością.
28 gru - 16:51

Elliv
@Haarald - bardzo podoba mi się twoje wytłumaczenie miasta. Ciekawe, czy jego "autor też to miał na myśli".
3 sty - 10:14

pogromcabananów
lalalalalalalalala powiecie banany gdzie mieszkacie to was potne starą zardzewiałą żyletką z szamba i was zjem wraz z chlebem oblanym miodem!!!!!!
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 19:31
King Majesty - 26 maj - 17:48
Yaaqob - 26 maj - 16:00
Pointer - 26 maj - 14:50
Kastore - 26 maj - 00:51
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt