Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Z najnowszym głosowaniem chyba wchodzimy w tę samą sferę, w której wybiera się kolor zbroi dla konia. W poprzednim głosowaniu na wygląd ekranu miasta Sylvan bardzo znaczną przewagą głosów (68%) wygrała "Drzewna Wyspa". Zaś tym razem mamy zdecydować o oświetleniu w mieście. Pierwsza opcja to "Harmonia w Świetle Księżyca", czyli generalnie Sylvan w wersji nocnej. Druga to "Taniec Nowego Świtu", czyli Sylvan o wschodzie słońca. Jeśli uznajesz to za istotny wybór, to zagłosuj tutaj:

Acid Dragon
Wasze komentarze (35)
10 lis - 19:43

Xelacient
Jeśli przy wybieraniu tego koloru zbroi dla konia będzie można przy okazji zagłosować na wielkość wymion u sarn i klaczy to nie byłoby tak źle. Wybrałem świt, bo stwierdziłem, że bardziej pasuje do furii i że dzięki temu leśne cweluchy będą się bardziej odróżniać od amatorów grzybów, ale już tam... co będzie to będzie.
10 lis - 20:02

Matheo
Nawet im się nie chciało zrobić nowych grafik. "Świt" to scren z H5.
10 lis - 20:20

Hubertus
To juz przegięcie, głosowania w sprawie jednostek są między narzuconymi z góry koncepcjami, różniącymi się właściwie mało istotnymi szczegółami, a tu rozdrabniają głosowanie na mało istotne pierdoły, co mnie obchodzi czy w mieście niebo będzie o poranku czy w nocy?
10 lis - 20:41

Sobieski
Kiedy Kimmundi powiedział, że nie będzie drugiej rundy dla line-up Sylwanu przyjąłem to do wiadomości. Jednak teraz, kiedy Ubisoft robi dwa głosowania dla ekranu miasta z czego w tym drugim wybieramy czy ma być dzień czy noc, to nóż się w kieszeni sam otwiera.

Takie pierdoły dostają dwa głosowania (a może będą i kolejne), a wybór jednostek to tylko jedno głosowanie z góry narzuconymi zestawami.
10 lis - 20:59

Xesasi
Przesada, ale za to deweloperzy tymi o głosowaniami o wszystko zyskują dużo:
1. dają sobie więcej czasu przed pokazaniem całej akademii
2. jeżeli gra okaże się kmiotem to będą mogli zrzucić to na fanów... bo przecież wy to wszystko wybraliście
10 lis - 21:08

Xesasi
A i co do samego głosowania... zdziwiłem się gdy zobaczyłem, że harmonia wygrywa (65%-35% jeżeli dobrze pamiętam)... noc bardziej mi się kojarzy z Nocnymi Elfami z Warcrafta... więc jeżeli to będą te same zielonkawe hipisy co w pozostałych częściach to nie widzę tego dobrze...
10 lis - 22:18

Warmonger
Widać rodacy nie przyzwyczaili się jeszcze do demokratycznych porządków ;). Ankieta fajna, nawet trudno mi się zdecydować. Problem w tym, że nigdy nie udało mi się jeszcze oddać głosu za pierwszym razem, zawsze wyskakuje błąd kapcia.
10 lis - 22:21

AmiDaDeer
Błąd kapcia? Przecież można tam wpisać co się chce, i tak wejdzie. :P
10 lis - 22:24

Warmonger
A u mnie na odwrót :P
10 lis - 23:06

Nemomon
Zagłosowałem na Noc.
11 lis - 10:28

Irydus
Ciekawe czy dostaniemy do wyboru jakie "niebo" będzie w Lochu :P
11 lis - 10:37

Hubertus
Będzie Halucynogenna Grzybnia kontra Kryształy Pustki xP
11 lis - 11:55

Kurek
Nie głosujcie na noc. Elfy z M&M wolą dzień od nocy.
11 lis - 12:25

Garett
Wybrałem noc, światło walące po oczach lepiej zostawić dla Przystani, w końcu to oni mają Elratha! :P
Teraz na serio, dzień pasowałby dla sanktuarium, ale latające drzewko będzie miało niesamowity klimat nocą.
11 lis - 18:47

Degraf
Słoneczne jelonki + nocna Sylvan? Słitaśnie...
11 lis - 18:56

Nerevar
Pamiętaj, że masz też Księżycowe łanie - zmiana płci jednostki w gratisie! ;)
11 lis - 19:19

Warmonger
Księżycowa Łania i Słoneczny Jeleń? Może zatem zmiana oświetlenia po wybudowaniu ulepszonego siedliska? To genialny pomysł, Salomon byłby zazdrosny.
11 lis - 19:19

Zehir-12
To ja proponuję do ekranu twierdzy dać rzekę ognia, do lochu słoneczną równinę, a do nekropolia hmm... może jakiś kościółek w tle? :P Nie rozumiem co wam tak odpowiada ta noc. Ta pora dnia raczej kojarzy mi się z mrocznymi elfami (tymi co rabują i zabijają w ukryciu - często pod osłoną właśnie owej nocy). A w ogóle ciekawie to będzie wyglądać. Słoneczny jeleń w nocnym mieście o.O Już nie mówiąc o tym, że gdyby Ubi było takie miłe to by wprowadziło zmianę pór dnia w ekranie miasta, no ale Ubi to Ubi. Więc w mieście elfów będzie panować wieczna noc. To super....Za oknem świeci Słońce, a w mieście jest noc.
11 lis - 20:07

Nerevar
>To ja proponuję do ekranu twierdzy dać rzekę ognia, do lochu słoneczną równinę, a do nekropolia hmm... może jakiś kościółek w tle

Już masz miasto rasy "podlegającej" smokowi ziemi gdzie woda będzie głównym składnikiem podłoża ;P

>A w ogóle ciekawie to będzie wyglądać. Słoneczny jeleń w nocnym mieście o.O
Gorzej, niż Księżycowa łania w dziennym?

>To super....Za oknem świeci Słońce, a w mieście jest noc.
To super... Za oknem świeci Księżyc, a w Przystani mamy dzień :P
11 lis - 21:05

Zehir-12
@Nerevar
>Już masz miasto rasy "podlegającej" smokowi ziemi gdzie woda będzie głównym składnikiem podłoża ;P
Ja głosowałem na wysepkę ze względu na sentyment do ekranu Sylwanu w H5. :P Nie zwracałem mocno uwagi na wodę. Ale to aż tak nie przeszkadza jak by przeszkadzały wspomniane przeze mnie połączenia :P Chociaż zależy od osoby...
>Gorzej, niż Księżycowa łania w dziennym?
Tu mnie masz :P Choć można by się czepiać, że słoneczne są ulepszeniem i nimi raczej będzie się grało dłużej niż nieulepszonymi księżycowymi, ale takie argumenty są zbędne
>To super... Za oknem świeci Księżyc, a w Przystani mamy dzień :P
O ile mi się wydaje to w Herosach nie było nigdy czegoś takiego jak zmiana pory dnia. Takie coś jest zauważalne w Disciples III, ale w herosach zawsze jest tak samo (czyli najczęściej słoneczko). No może jakieś zmiany pogody zdarzały się w H5. Więc jak mamy cały czas słońce to się nie gryzie z ładną pogodą w Przystani, ale z księżycem mogłoby. Ale to oświetlenie nie jest wcale tak bardzo istotne. Najważniejsze żeby gra była grywalna :P
12 lis - 02:35

Alistair
Akurat Twój argument o graniu ulepszonymi jednostkami ma swój sens. A poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że widok księżyca w słoneczny dzień jest czymś normalnym, choć trudno tu mówić o świeceniu. Jednak nie kojarzę sytuacji, gdy w nocy świeci słońce (bo wtedy o nocy nie ma mowy).
13 lis - 14:05

Bluearga
*Siedziba Ubisoft*
-Ostatnia sprzedaż naszych Hirołsów była bardzo marna, fanom ciągle coś nie pasuje... Co zrobić?
-Może dajmy im większy wpływ na kształtowanie naszej gry?
-Super, to my będziemy się ich pytać o wszystko, poczynając od dostępnych frakcji a skończywszy na tym jakiej rasy mają być konie na których będą przemieszczać się bohaterowie. Na pewno będą zachwyceni!

*Kilka głupich ankiet później, po premierze VII*
-Szefie, sprzedaż naszych hirosłów nadal jest niezadowalająca, ale przecież daliśmy im możliwość wyboru!
-A wymyślają i tyle, hejterzy głupi. Niech lepiej kupują a nie narzekają.

P.S. Tak będzie.
13 lis - 20:07

kocmouh
Ja to widzę raczej tak:
*Siedziba Ubisoft*
-(Szef): Ostatnia sprzedaż naszych Hirołsów była bardzo marna, fanom ciągle coś nie pasuje... Co zrobić?
-(Pracownik): Może tym razem nie żałujmy na wszystko pieniędzy i czasu, zróbmy 10 frakcji, każda będzie miała po 3 wybieralne line-upy, do wyboru ekran zamku 2d lub 3d, w dzień lub w nocy z wyglądem uzależnionym od tego na jakim terenie stoi dane miasto na mapie; do tego dorzucimy wybór między randomowym a wybieralnym systemem skilli. Złużmy radę z najbardziej aktywnych/zasłużonych, graczy/modderów, którzy będą się kontaktować ze społecznością i wybierać co ciekawsze pomysły na usprawnienie gry.
-(Sz): ...
-(P): no to może zróbmy kilka nieistotnych ankiet dając ludziom iluzję wyboru, bo to nic nie kosztuje, a grę zróbmy i tak po swojemu.
- no teraz gadasz do rzeczy
13 lis - 21:38

Wellplay
Powodzenia by Ubisoft wydał tyle pieniędzy na serie która nie przynosi takich zysków jak AC czy Watchdogs.
13 lis - 21:51

kocmouh
To błędne koło: nie wydajmy kasy na grę bo się słabo sprzedaje, oszczędzając na każdym kroku zróbmy gównianą kolejną część i dziwmy się że się słabo sprzedaje.
13 lis - 22:06

AmiDaDeer
A czego chcecie? By wyciągali pieniądze z kapelusza?
13 lis - 22:35

Xesasi
Najwyraźniej sądzą, że pieniądze rosną na drzewach... a stworzenie 10 frakcji kosztuje grosze...
13 lis - 22:47

Lyokoheros
Nikt nie oczekuje wyciągania pięniędzy z kapelusza... ale zamiast robić kolejną część mogli poprawić/wydać dodatek z poprawkami /lepiej zrobić poprzednią.
Zamiast rozdrabniać się na kilka kolejnych części zrobić jedną, a dobrą.
13 lis - 22:57

Kammer
A z czego robi się banknoty i z czego robi się to coś? :P
14 lis - 00:02

Nerevar
>ale zamiast robić kolejną część mogli poprawić
Nawet w sytuacji, w której nad grą cały czas pracowałby jeden zespół mogłoby to być problematyczne - a tu mieliśmy później zupełnie innych ludzi, którzy musieliby rozgryźć cały kod gry by móc poprawić pewne rzeczy (o ile w ogóle byłoby to możliwe bez ponownego pisania sporej jego części). Czasochłonne, a więc i kasochłonne - a zysk niepewny.

>wydać dodatek z poprawkami
Coś jak Cienie Mroku? Zdaje się, że rynku nie zawojowały...

>lepiej zrobić poprzednią.
Masz dla nich wehikuł czasu?

>Może tym razem nie żałujmy na wszystko pieniędzy i czasu, zróbmy 10 frakcji, każda będzie miała po 3 wybieralne line-upy, do wyboru ekran zamku 2d lub 3d, w dzień lub w nocy z wyglądem uzależnionym od tego na jakim terenie stoi dane miasto na mapie; do tego dorzucimy wybór między randomowym a wybieralnym systemem skilli.
ROTFL. Przypuszczam, że za kasę, która by na to poszła, mogliby zrobić ze dwie części AC - serii o wiele popularniejszej i przynoszącej większe zyski niż Heroes może kiedykolwiek przynieść.

>Złużmy radę z najbardziej aktywnych
Spamowanie forum bzdetami to też aktywność ;P

>zasłużonych
Czyli generalnie twórców stron fanowskich/rzeczy pokroju ERY/VCMI/WOGa? Bo ciężko uznać resztę ludu za "zasłużonych". Zdaje się, że ci byli VIP-ami podczas produkcji H6...

>modderów
Co dobre dla moddera niekoniecznie dobre dla gracza.

>którzy będą się kontaktować ze społecznością i wybierać co ciekawsze pomysły na usprawnienie gry.
Ciekawe != dobre. No i łatwo byłoby się tu zapędzić, tworząc mało strawną papkę.
14 lis - 01:00

kocmouh
Uff widzę, że z historyjki z przymróżeniem oka zrobiła się debata na temat stanu całej branży growej. Nie wiem tylko po co w takim razie wyrażać jakiekolwiek opinie skoro należałoby przyjąć logikę: "pieniądze nie rosną na drzewach, więc można robić dziadowskie i wybrakowane gry" lub "po co ubi w ogóle wyrzuca pieniądze na inne marki skoro mogą robić tylko kolejne części AC"... ale ja się już nie odzywam bo będzie, że trolluję
14 lis - 17:07

Bluearga
To niech sprzedadzą tą markę... Ubi ją kupił bo myślał, że "heh taka marka to sprzeda się zawsze, nieważne jaki crap, zresztą co za problem wydawać co dwa lata kolejną część różniącą się jakimiś szczegółami i tak kupią" a tu potem takie wielkie rozczarowanie... Jednak fani hirołsów to nie pelikany i nie łykają byle czego(czego nie można powiedzieć o np. fanach Blizzarda albo tych strzelanek różnych)
I w ogóle to powinni zrezygnować z tej marki jak najszybciej bo pewnej nocy "coś" może ich brutalnie powiesić za takie jej bezczeszczenie. Polecam sobie zagrać w Five Nights at Freddy's 2 - ty jako strażnik jesteś Ubisoftem, a animatroniczne pacynki fanami... ;)
14 lis - 17:41

AmiDaDeer
A kto niby pokierowałby marką MM lepiej? No i najważniejsze - kto chciałby kupić serię MM?
14 lis - 19:33

Bluearga
Niech nikt nią nie kieruje, niech po prostu odejdzie na zasłużony odpoczynek. Czy każda seria musi być nieśmiertelna? Według praw fizyki nie ma rzeczy nieśmiertelnych prócz czarnych dziur.
14 lis - 20:54

AmiDaDeer
A ja szczerze wolę kontynuowanie serii niż zostawianie jej na pastwę losu. Była zbyt legendarna by odejść całkiem w zapomnienie. I niech powstają kolejne części gorsze od trójki czy dwójki - nie o to przecież chodzi, by dorównywać ideałom.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 00:51
King Majesty - 25 maj - 19:33
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
Pointer - 20 maj - 17:19
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
Kastore - 30 mar - 22:58
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt