Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
3.X.2014link 
Heroes Online

Napisałbym "Premiera", ale ponieważ polska strona gry usilnie nie zauważa, że coś się zmieniło, a polska community manager nie odpowiada na maile*, to pozostaje jedynie opisać ostatnie wydarzenia.

Kilka dni temu Heroes Online weszło w nową fazę. Otwarto pierwszy międzynarodowy, angielski serwer (przeznaczony także dla państw, które nie dostały swojej wersji językowej), a zamknięto serwer testowy. Jednocześnie w przypadku nowych serwerów nikt już nie twierdzi, że to jakakolwiek "beta".
Rozgrywka uległa istotnym zmianom, z których najbardziej nieprzyjemną jest całkowite zlikwidowanie kopalni zasobów i jednocześnie zmniejszenie produkcji zasobów przez magazyny w miastach. Nie można też już dowolnie gromadzić zasobów i jednostek, bo pojawiły się górne limity ich posiadania. Poziomy Smoczego Rycerza nie dają też już premii do maksymalnej ilości stworzeń w oddziałach. Gracze, którzy mieli zbyt dużo jednostek w armii (z jakiegokolwiek powodu) dostali za nie rekompensatę w zasobach. Trudniej też zdobyć pieczęcie bohatera, bo zadania fabularne dają ich teraz znacznie mniej. A z dobrych wieści? Zlikwidowano "punkty akcji", które ograniczały ilość możliwych do stoczenia walk fabularnych. I to w sumie jedyna dobra wieść.

Z takimi właśnie zmianami Heroes Online wypływa na międzynarodowe wody. Mimo to, gra pozostaje całkiem solidną produkcją z rewelacyjną - jak na grę przeglądarkową - grafiką i wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Sami spróbujcie i przekonajcie się na własne oczy.
Strona gry

*UPDATE - Dziś, na koniec tygodnia otrzymałem odpowiedź - wg BlueByte, gra jest faktycznie ciągle w niefinalnej wersji beta, nawet jeśli taka informacja znajduje się tylko na polskim serwerze. I nawet jeśli inne wersje językowe piszą o premierze. hmm.... Zostańmy więc przy określeniu "kamień milowy".
Acid Dragon
Wasze komentarze (9)
3 paź - 16:16

Andruids
Spróbuję jak wyjdzie Twierdza, albo Akademia. Albo nawet Sanktuarium, whatever.

Jak w ogóle wygląda fabuła? W jakim okresie jest umieszczona? Znowu to samo co w szóstce?
3 paź - 16:27

Acid Dragon
Jeśli/gdy wyjdzie nowa frakcja, to wyjdzie raczej jako kontynuacja gry (na innych mapach), a nie jako frakcja do wyboru na start. Obecna rozgrywka jest niemal w całości podporządkowana parze Przystań-Nekropolia i nie wyobrażam sobie wciśnięcia tu jeszcze jakiejś frakcji.

Co do fabuły, to ma swoją własną. Akcja gry dzieje się gdzieś między Heroes VI, a Heroes VII, w okolicach Trzeciego Zaćmienia. Cesarzem Imperium jest niejaki Duncan Sokół. Więcej tutaj: http://www.gildia.acidcave.net/chronologia_ashanu.html#ho
3 paź - 21:47

Darkem
Będę tęsknił za jednorożcami w H7 :(.
3 paź - 21:49

Górski
A co ja mam powiedzieć :( Najlepiej to by było jak przed wyborem misji była by opcja "wybierz styl armii" czy coś w tym stylu :)
4 paź - 06:31

Andruids
Muszę powiedzieć, że spróbowałem i no... fabuła całkiem ciekawa, przynajmniej u nekro. To całe uciszanie przeciwników politycznych, ich zamiana w ghule i zsyłanie do więzienia na wyspie, całkiem fajnie wymyślone. Tylko, że pomijając fabułę cała gra potwornie SSIE.
4 paź - 08:55

Shael
Odkąd usunęli kopalnie, zmniejszyli limit surowców itd gra stała się kompletnie p2w... Ratusz któryś tam lvl ponad 2000 drewna, i weź tu człowieku zbieraj takimi małymi ilościami. Wszystko co można było w jakiś sensowny sposób uzbierać teraz wymaga albo ogromnej ilości czasu, albo prawdziwych pieniędzy.
4 paź - 10:10

Alamar
Gra zapowiadała się całkiem dobrze. Niestety, już od czasu rozpoczęcia polskiej bety, pojawiły się problemy. Nie dostaliśmy darmowego miejsca na drugiego bohatera (w przeciwieństwie do np. serwera niemieckiego), zaś potem było coraz gorzej:
- wprowadzono pojemniki z artefaktami, które można było kupić bezpośrednio ze sklepu (szanse na wygranie czegoś cennego są jednak mizerne),
- zwiększono wymagane punkty many czarów do astronomicznych kosztów (oczywiście w sklepie pojawiły się w tym samym czasie mikstury many i zwoje),
- zwiększono czas potrzebny na postawienie budowli w miastach (można go skrócić płacąc pieczęciami),
- wreszcie usunięto kopalnie i wprowadzono odgórne limity wojsk, surowców i magazynów w miastach (limity można oczywiście obejść za pomocą pieczęci),
- i na koniec zredukowano ilość dostępnych zadań w poszczególnych rejonach jak i wprowadzono ich limity w dzienniku bohatera (maks. 3 każdego rodzaju w jednym momencie).

Pierwotny plan sklepiku zakładał przedmioty zmieniające wygląd i dodające mało istotne rzeczy (zwierzątka). Zamiast tego otrzymaliśmy sklepik, bez którego nie da się praktycznie grać.
Z gry F2P zrobiono typową grę P2W.

Gra nie jest warta zainteresowania, co najwyżej można rzucić na nią okiem.
4 paź - 12:21

Darkem
Taki dobry koncept znów zniszczony krótkowzroczną wizją jakiegoś speca od zwiększenia zysków...
4 paź - 15:18

Dark Dragon
W Ubi mają naprawdę beznadziejnych ludzi o marketingu. Widać to po kilku tytułach M&M.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Andruids - 22 wrz - 22:34
Sauron88 - 21 wrz - 10:38
Sauron88 - 20 wrz - 11:51
AquaInferus - 18 wrz - 08:14
Warmonger - 17 wrz - 19:04
Serd - 16 wrz - 14:39
Sauron88 - 14 wrz - 15:05
Dydzio - 10 wrz - 13:47
Dru - 6 wrz - 13:53
Bychu - 4 wrz - 09:40
Sharimsejn - 31 sie - 14:16
fiorin. - 28 sie - 15:31
jmarciniak97 - 27 sie - 14:58
Daniel37. - 24 sie - 16:21
Warmonger - 22 sie - 13:29
Kastore - 16 sie - 14:06
Zachari - 9 sie - 01:05
Sauron88 - 8 sie - 12:48
Dru - 3 sie - 10:26
fiorin. - 1 sie - 20:13
Wielki Arcylisz - 1 sie - 13:12
Kastore - 29 lip - 22:32
Andruids - 28 lip - 19:30
Lord Baffourd - 27 lip - 13:39
Kammer - 24 lip - 14:50
© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt