Jak poinformował serwis Polygon, najnowsza część serii strategii RTS - Command and Conquer - została anulowana. Gra pierwotnie zwała się Command and Conquer: Generals 2 i miała być oparta na modelu Free-to-play. Wraz z grą rozwiązano też studio je tworzące - Victory Games. Zapewne zastanawiacie się, co to ma wspólnego z Mocą i Magią? Ano trochę ma. Twórcą gry i pracownikiem Victory Games był Jon van Caneghem, ojciec wszelkich gier Might & Magic. Oznacza to, że Jon po raz kolejny nie wyda tworzonej przez siebie gry. Po upadku New World Computing, w 2004 r. pracował w firmie NCSoft, gdzie miał stworzyć grę MMORPG, co zawsze mu się marzyło, lecz tytuł został anulowany decyzją producenta. Później, w 2006 założył nową firmę - Trion World Network, której flagowym projektem miała być gra MMO pt. "Heroes of Telara". Jednakże opuścił firmę w roku 2009, by przenieść się do EA i do pracy nad serią Command & Conquer. Tytuł "Heroes of Telara" w 2010 również został anulowany, aczkolwiek wzięto z niego co było możliwe i "przerobiono" na grę "Rift", wydaną w 2011, już bez udziału JvC.Po anulowaniu prac nad najnowszą częścią C&C prawdopodobnie Jon van Caneghem w chwili obecnej jest bez pracy, choć rozwiązanie studia czasem po prostu oznacza przeniesienie pracowników do innych działów/spółek firmy-matki (w tym wypadku Electronic Arts). Jeśli jednak tak się nie stało... cóż, pomarzyć zawsze można. ;) Jeśli kogoś ciekawi sama sprawa zamknięcia najnowszej odsłony C&C, to odsyłam na oficjalną stronę projektu. ![]() | ![]() | ![]() Paracelsus - 15 cze - 21:26 Eggyslav - 15 cze - 07:30 Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13 Alamar - 13 cze - 18:10 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 



































Kastore
Acid Dragon
Warmonger
Bluearga
AmiDaDeer
Tarnoob
Alamar
Nic dziwnego, skoro Trip Hawkins, założyciel 3DO, był też założycielem Electronic Arts. :P
Bychu
A co do samego newsa, to szkoda C&C, bo uwielbiam tę serię, Red Alert 2 i 3 są świetne o ile nie genialne...
Dru
AmiDaDeer
Bluearga
Nerevar
Nerevar
Hayven
AmiDaDeer
Kastore
Ja bym się do nich nie przyznawał. :P