Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

77. Kapłan Słońca
Postać Kapłana Słońca z Might and Magic VII.
Kościoły Słońca i Księżyca przewijają się kilka razy w historii gier M&M i stanowią przykład obecności zorganizowanych religii w świecie Enroth. Mimo, że czczone przez nich moce to spersonifikowane siły natury, a nie bogowie w rozumieniu naszym, czy istot z uniwersum Ashanu, to jednak same kościoły zdobyły znaczące wpływy polityczno-religijne na wielu kontynentach.
W MM7 można się było natknąć na trzeci symbol religijny - na gwiazdy, co mogło sugerować istnienie trzeciego Kościoła. Ten pomysł miał zostać rozwinięty w pierwotnej koncepcji fanowskiej gry Might & Magic Tribute wraz z pojawieniem się nowej "szarej" magii (stojącej pomiędzy magią światła i ciemności). Jednakże w tej chwili szanse na ukończenie tego projektu wydają się już niestety nierealne.
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt