Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
3. Kategoria: Projekty fanowskie - Heroes
Tutaj mamy raczej tragedię. Mówię "raczej", bo z istnieniem fanowskich projektów HoMM jest trochę jak z istnieniem UFO - wszyscy słyszeli, niektórzy twierdzą, że widzieli, nieliczni przekonują, że na pewno istnieją, podając nawet dowody, ale "dostępnego" nie ma żadnego.

Zacznijmy od grupy CoreWoG. Rok temu nadzieja powróciła wraz z oficjalnie ogłoszonymi informacjami i filmikami o dodaniu nowego miasta do gry. I przez rok nie wydarzyło się absolutnie NIC. Żadnych nowych informacji, zapowiedzi, a tym bardziej nowego miasta.
Nadzieje też rozbudziła grupa twórców "Horn of the Abyss" wypuszczając nawet efektowny filmik prezentujący nowe miasto w akcji, jak i poprzez niezamierzony wyciek wczesnej wersji alfa, która była niezaprzeczalnym dowodem postępu w pracach. Jednakże brak jakichkolwiek oficjalnych wieści oraz od ponad już roku nieaktualna planowana data wydania wersji beta nie są dobrym sygnałem do dalszego oczekiwania.

Jedynie projekt VCMI posuwa się stabilnym krokiem wciąż do przodu, a ostatnia wersja - 0.83 została wypuszczona 1 listopada. Wciąż jest daleko od czegoś, czego jeszcze byśmy nie widzieli. Najpierw musi powstać wersja w pełni odtwarzająca funkcjonalność Heroes III, a potem dopiero będziemy mogli mówić o rozpoczęciu jakichkolwiek prac nad fanowskimi dodatkami. Niemniej jednak to tu widać prawdziwy profesjonalizm, to tu widać kolejne wydawane wersje i postępy w pracach. Wg mnie VCMI jest najważniejszym projektem fanowskim Heroes mijającego roku.

Należy jednak wspomnieć o rozwoju sceny fanowskiej WoGa, w której powstaje coraz więcej większych i mniejszych projektów. Dobrymi przykładami są kolejna wersja miasta Grove oraz Autumn Rampart.
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt