Przybycie tutaj nie było zbyt dobrym pomysłem...


Kto je tu postawił - nie wiem, ale przydają się gdy trzeba "odwiedzić" kolejne królestwo.
Dziwne, tajemnicze portale w tej części Groty prowadzą do wielu ciekawych miejsc, w których znajdziesz wiele informacji na temat gier Mocy i Magii.Portale do miejsc bliskich...


Jaskinia Behemota

Największy i najlepszy w Polsce serwis 'Heroes of Might and Magic'. Znaleźć tu można m.in. działy o wszystkich częściach HoMM, ceniony na świecie zbiór map, forum dyskusyjne, turnieje HoMM, a także nieco materiałów dodatkowych, jak na przykład quizy wiedzy lub gry logiczne związne luźno ze światem Mocy i Magii.


Oficjalna strona Heroes V

Oficjalna strona polskiego dystrybutora Heroes of Might and Magic V. Komplet informacji o Heroes V, jak i wiele o starszych częściach.


Serwis AB i SoD

Stosunkowo młoda strona, ale przez to - z potencjałem. Zawiera podstawowe informacje o elementach Heroes III i obu dodatków, a także kilka ciekawostek w postaci quizów tudzież map.


King's Bounty - Legenda

Potężna strona poświęcona grze King's Bounty i jej dodatkom. Znaleźć na niej można zarówno podstawowe, jak i rzadziej spotykane informacje o grze, a nawet obszerny przewodnik po świecie gry.

...i dalekich


Celestial Heavens

Obecnie najaktywniejsza zagraniczna strona o grach Mocy i Magii. Centrum informacji o HoMM i MM, ogromny zbiór map i innych materiałów. Wiele unikalnych informacji, wywiadów, wiadomości. Jeden z największych działów Download. Serwis hostuje wiele innych stron. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć... no... prawie wszystko ;-)


Oficjalna strona H5

Oficjalna strona gier Mocy i Magii tworzonych przez Ubisoft. Znaleźć tam można zarówno informacje ściśle dotyczące gier, takie jak screeny, informacje o miastach w Heroes V, czy zapowiedzi Dark Messiah, jak i materiały dodatkowe, takie jak wywiady z twórcami, czy też historię nowego universum, w którym będzie się rozgrywać akcja HoMM5 i DM.


The Genie's Lamp

Lampa Dżina - Strona zawierająca podstawowe informacje o Heroes 1-4 oraz bardzo wiele szczegółów o Heroes 5. Została stworzona przez jednego ze współpracowników strony H3Trio - niegdyś jednej z najlepszych na świecie, obecnie już nieistniejącej.


Age of Heroes

Osobliwa strona, która po długich latach przerwy ponownie zaczęła być aktualizowana. Spośród innych stron o Heroes wyróżniają ją bardzo szczegółowe opisy jednostek i innych elementów gier oraz osobliwa nawigacja, a także przystosowanie stron do wydruku.


Castle Gobs

Strona poświęcona sadze Might and Magic, ale w dość nietypowy sposób, gdyż zawierająca głównie ciekawostki, małoznane fakty oraz twóczosć fanowską. Oprócz tego, znajduje się tam też oficjalna strona fanowskiego projektu gry Might and Magic Tribute.


WoG Official Site

Oficjalna strona nieoficjalnego dodatku do Heroes III - in the Wake of Gods. Dodatek wprowadza więcej zmian niż dwa poprzednie razem wzięte, takich jak dowódcy bohaterów, potwory 8 poziomu, nowy rodzaj zasobów, system skryptów ERM, wogifikacja mapy i wiele, wiele innych. Cały czas się rozwija, a nowe elementy są wciąż dodawane. Wszystko można za darmo ściągnąć z działu download.

oraz takich, gdzie można podyskutować.Nie prowadzę żadnej wymiany linków. Wszystkie zamieszczone tu portale prowadzą do tych stron, o których jakości jestem przekonany. Jeżeli jednak myślisz, że twoja strona jest na tyle dobra, aby i do niej prowadził portal, to napisz do mnie.


© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów, grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.