Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   KuririnWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Dzisiaj na targach Gamescom w Kolonii odbyła się konferencja prasowa Ubisoftu, na której zaprezentowano między innymi dwa nowe tytuły spod marki Might and Magic.


RAIDERS

Jest to gra MMO oparta na modelu free-to-play i polegająca głównie na wycinaniu w pień wszystkiego co żyje (czytaj: połączenie Diablo z League of Legends). Twórcy natomiast plasują grę jako action-RPG. Raiders ma się rozgrywać w Wolnym Mieście Hammerfall tuż przed wydarzeniami znanymi z Heroes VI. Miasto słynie z wykuwania potężnych artefaktów z kryształów smoczej krwi, a oprócz demonów, chrapkę na nie ma też Święte Imperium Sokoła.
Rozgrywka ma się skupiać na trybie kooperacji graczy (drużyn), zaś mechanika gry ma być nieskomplikowana (czytaj: zamiast tabelek statystyk zapewne tylko kilka podstawowych). Gracz będzie miał do wyboru jedną z czterech klas o unikalnych zdolnościach.
Gra jest tworzona przez chiński oddział Ubisoftu, co niestety widać po grafice w filmiku poniżej. Jakość tej grafiki także wiele pozostawia do życzenia. Planowana premiera gry to 2013 r.
HEROES ONLINE

Druga gra wieloosobowa, tym razem typowo pod przeglądarkę (także oparta na modelu free-to-play), łączy w sobie elementy strategiczne jak i RPG. Gracz porusza się na mapie świata swoim bohaterem i jego wiernym wierzchowcem w czasie rzeczywistym. Wszelkie starcia są jednak rozgrywane w trybie turowym za pomocą armii i na heksach, jak w starych, dobrych Heroesach. :P
Na początek gra ma oferować tylko frakcje Przystani i Nekropolii, ale że w Ashanie jest 9 frakcji, to zapewne szybko pojawią się kolejne.
Gra ma zadebiutować w czwartym kwartale tego roku (listopad 2012), a za jej produkcję odpowiedzialne jest niemieckie studio Blue Byte (znane z serii Settlers).


Alamar
Wasze komentarze (14)
15 sie - 17:21

Dru
Blue Byte tworzące Heroesów? muszę to zobaczyć :P
15 sie - 17:24
moonman
IMHO: Raiders to będzie gra typu MOBA. Bliżej jej do League of Legends lub DOTA niż do Diablo.
15 sie - 17:28

Alamar
Fixed. Choć w sumie chodziło mi o D3, które z Diablo 1-2 niewiele ma już wspólnego.
15 sie - 17:43

Gaspar zTawerny
Pięknie teraz tylko czekać na wersję próbną. Czyli , że za Raiders zapłacimy zaś zaś za Online nie.
Fajnie fajnie to czekamy do października . Ale bym se zagrał Nekropolią.
15 sie - 17:45

Alamar
Gaspar, co jest niezrozumiałego w słowach "free-to-play"?
15 sie - 18:01

Alchemik
Nie mam nic przeciwko darmowym grom z serii MM, ale dlaczego wydają pieniądze na gry które im zysku nie przyniosą, kiedy to zasłaniają się brakiem budżetu jeśli chodzi o MM:H6.
15 sie - 18:14

mancias_sc
A skąd pewność, że te gry nie przyniosą zysku? System free to play nie wyklucza kupowania dodatków do gry. Czasami przeradza się w model rozgrywki pay for win (P4W), gdzie bez kupowania bonusów do gry niemożliwe jest odniesienie zwycięstwa.
15 sie - 20:26

Mosqua
Gra tworzona przez chiński oddział - już wiem, że graficznie i konceptowo będzie tragedia.

Horeoes online - na moje oko będzie to nieudolny mix Sacrifice, KB i MM:H.

Co do FTP - mancias pewnie ma rację i szybko zrobi się na model P4W. Chyba, że będzie rozdział i jak ktoś zapłaci to będzie miał dostęp do pola niedostępnego zwykłym graczom i tam głównie siedzieć będą. Albo wymyślą jakiś inny sensowny model, co jest jednak wielce wątpliwe.
15 sie - 23:40

TopFunny525
Mix League of Legends i Diablo w Heroesach? Muszę to koniecznie zobaczyć:P
16 sie - 08:00
moonman
Heroes Online robi Blue Byte - więc można się spodziewać czegoś na poziomie The Settlers Online (które też zrobione jest we flashu). The Settlers Online - jak na grę przeglądarkową naprawdę daje radę. Szkoda, że na GamesConie nie padły żadne słowa o rozwoju H6, dodatkach, dlc etc. To wciąż nie dokończona gra :(
16 sie - 10:33

Acid Dragon
@Alchemik - nikt przy zdrowych zmysłach nie tworzy gry za setki tysięcy, czy nawet miliony dolarów, żeby nie przyniosła zysku. Wszystkie komercyjne "darmowe" gry są tak naprawdę płatne. Owszem, można grać za darmo, ale okazuje się wtedy, że nigdy się nie wygra z graczami z płatnymi kontami lub płatnymi dodatkami i ma się wybór - albo grać w grę, w której ciągle się będzie przegrywać, albo grać tylko dla samego "poklikania" sobie. Względnie można też grać tak naprawdę w "demo" gry, która dopiero wszystkie możliwości odblokowuje po wykupieniu jakiegoś kodu.

Mam jednak nadzieję, że przynajmniej jakiś mały fragment, najlepiej w postaci fabularnej kampanii będzie możliwy w całości do ukończenia (i nie przegrania :P) przez graczy z darmowymi kontami.
16 sie - 12:49

Alchemik
Wiem że są jakieś płatności w tych grach, ale czy wyrównają one straty poniesione przy Ich tworzeniu?
16 sie - 13:16

Alamar
>>>Owszem, można grać za darmo, ale okazuje się wtedy, że nigdy się nie wygra z graczami z płatnymi kontami lub płatnymi dodatkami

To akurat jest nieprawda. Zależy to oczywiście od modelu gry, ale w takim, gdzie wszystko jest dostępne dla każdego gracza (czyli że można wymienić "monetę" gry na punkty do wydania w sklepie gry, kupując je od innych graczy), to jest tylko kwestia ILE CZASU przeznaczy się na dojście do tego samego poziomu postaci i jej ekwipunku.
Pieniądze w takich wypadkach oznaczają, że gracze płacący mogą mieć wszystko od razu, gdy tymczasem inni, muszą powoli na to "pracować" w samej grze, ale w końcu i tak uzyskają, co będą chcieli.

Poza tym gra PvP, to głównie starcia drużynowe, a w nich to nie ekwipunek jest najważniejszy, a współpraca w zespole.


>>>Mam jednak nadzieję, że przynajmniej jakiś mały fragment, najlepiej w postaci fabularnej kampanii będzie możliwy w całości do ukończenia (i nie przegrania :P) przez graczy z darmowymi kontami.

Ze wszelkich dotychczasowych informacji wynika, że cała gra (mówię o Heroes Online) będzie dostępna dla każdego, więc raczej nie ma co się martwić o wykupywanie dodatkowych kampanii czy misji, by poznać fabułę.
16 sie - 15:07

Darkem
Jestem zawiedziony... Znowu ani słowa o dodatku do H6, powoli zaczynam spisywać tę grę na straty.

Pomijając złe wrażenie jakie zrobiły na mnie prezentowane "gry": Nikt nie zauważył, że choć Heroes Online ma rozgrywać się przed H6 to jednostki Przystani wyglądają jak te z H5? Jak to wytłumaczą? Najazdem demonów i kolejnym "cofnięciem" rozwoju cywilizacyjnego? Bądźmy poważni...
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Dydzio - 17 lip - 18:13
Andruids - 16 lip - 22:32
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt