Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
      No i kolejny rok nam minął... Kolejny rok zmagań z dniem codziennym i tym mniej codziennym ;), kolejny rok zmian, różnego rodzaju kryzysów, ale i postępów w życiu, kolejny rok bardzo różnego pokroju zmian w naszym kraju i na świecie, kolejny rok czasem wydających się prozaicznymi, a jednak najczęściej nadzwyczaj ważnych spraw rodzinnych, zawodowych, koleżeńskich, prywatnych... wreszcie - kolejny rok spędzony w kręgu fanów HoMM-MM :).

      
      Dla fanów HoMM-MM ten rok był kolejnym bez żadnej nowej gry komputerowej Mocy i Magii. Niestety gorzej, niż w poprzednim - tym razem nawet bez żadnego uzupełnienia w postaci wersji MM na komórkę, nowych wersji WoGa czy Equilibris, które pojawiały się w roku 2004. Na szczęście, te strony i turnieje, które były aktywne rok temu dalej istnieją i działają, czasami pomimo wielu skomplikowanych problemów technicznych. Również pomimo podobnych problemów i różnych zastojów dalej rozwijają się projekty fanowskie takie jak wspomniane wyżej WoG, Eq czy też MMT, WoX2 i projekty nowych miast do H3. No i oczywiście tworzone są nowe, oficjalne gry HoMM-MM spod znaku Ubisoftu tym razem. Mimo wszystko scena fanowska jest wciąż bardzo aktywna, czego dowodzi chociażby ilość nowych map pojawiających się tu i ówdzie, ilość wypowiedzi na zarówno oficjalnych forach Ubisoftu w sprawie HoMM5 i DMoMM, jak i na innych forach w sprawie pozostałych gier, a także chociażby jakiś mały fanowski patch z 'Nowymi Ulepszeniami' do WoGa ;). Gdybym to ja miał powiedzieć o najważniejszych wydarzeniach dla fanów HoMM-MM, to na pewno wspomniałbym o:


    - Oficjalnych zapowiedziach Ubisoftu dwóch gier na rok 2006 - 'Heroes of Might and Magic V' oraz 'Dark Messiah of Might and Magic' - po nich pojawiało się coraz więcej oficjalnych informacji o kolejnych elementach gier oraz całkiem sporo materiałów filmowych. Reakcje fanów są różne - co prawda oficjalne fora HoMM-MM są wręcz oblegane przez użytkowników, ale raczej mało wśród nich rdzennych fanów poprzedniej serii gier. Być może dlatego, że Ubisoft zrezygnował kompletnie z jakichkolwiek powiązań z poprzednim universum Mocy i Magii - postanowił stworzyć nowy wszechświat od podstaw. Szkoda wielka, że z tym wydarzeniem tajemnice Starożytnych już na zawsze pozostaną nieodkryte...

    - Zamkniętych beta-testach Heroes V - Do dnia dzisiejszego przeprowadzane są wciąż przez Ubisoft wśród szczęśliwie wybranych graczy testy mające na celu wyłonienie błędów gry oraz braku balansu. To dość nowatorska jak na standardy gier HoMM-MM metoda współpracy z fanami.

    - Pojawieniu się karcianej gry Heroes IV - jedynej nowej gry Mocy i Magii w tym roku, choć nie na komputery, a nawet nie w formie elektronicznej. Jej twórcy nawiązali pewien kontakt z fanami nawet i zaczynają się tworzyć pewne kręgi graczy, ale generalnie, podobnie jak chyba wszystkie uboczne produkty MM, gra ta nie wzbudziła większego entuzjazmu. W Polsce jest jeszcze praktycznie niedostępna.

    - Kłopotach polskiego Heroes-netu, które spadły chyba na wszystkie liczące się polskie strony w tematyce HoMM-MM. Jaskinia Behemota przez ponad pół roku szukała miejsca dla siebie w cyberprzestrzeni, a zaczęło się od armageddonu dotychczasowego serwera, Kwasowa Grota została przedwcześnie wygnana z poprzedniego świata, straciła wiele danych, a skutki trwającego dwa miesiące kryzysu odczuwamy do dnia dzisiejszego, Karczma pod Wszechwiedzącym Dębem została chyba zapomniana i zdegenerowała do ledwie kilku działających serwisów, Heroes-fan również uległo degeneracji przy minimalnym tylko rozwoju, a reszta polskich stron fanowskich nie przejawia prawie wogle żadnej aktywności.

    - Odejściu poprzedniej ery... na dobre - Byli pracownicy NWC za wyjątkiem Roba Kinga, który ponownie pracuje przy ścieżce dźwiękowej do gier Mocy i Magii, niestety nie mają już nic wspólnego ze swoimi poprzednimi dziełami, a ich 'ojciec', główny autor i kreator całego świata - Jon van Caneghem został zwolniony z posady w NCSoft, gdzie miał pracować nad grą typu fantasy MMORPG jaką chciał stworzyć od bardzo dawna (gra nie zostanie stworzona decyzją producenta), a od tamtego czasu poświęca się nowej pasji - wyścigom samochodowym. Szanse na kontynuację z poprzedniego świata zmalały praktycznie do zera. Gry Mocy i Magii jakie znaliśmy do tej pory odeszły na dobre i są wspierane już tylko przez fanów. Zobaczymy, co ma do zaoferowania nowy, nadchodzący świat....


      Następny rok może okazać się przełomowy dla fanów HoMM-MM. Już za kilka miesięcy powinna pojawić się piąta część Heroes. Gracze mają wielkie nadzieje, ale i też spore wymagania i wątpliwości, czy ten nowy świat kiedykolwiek dorówna poprzedniemu. Pod koniec tego roku możemy się też spodziewać Dark Messiah, co do którego wątpliwości są jeszcze większe, jako, że jest to kolejny produkt uboczny spoza głównej linii HoMM-MM. Oprócz tego bardzo możliwe, że ujrzymy nową i ostatnią już wersję WoGa zawierającą przynajmniej jedno nowe miasto, a także ostateczną wersję Equilibris i przynajmniej grywalne demo Might and Magic Tribute. Na pewno będzie to rok pełen wrażeń - kwestią dyskusyjną jest jeszcze jakie te wrażenia będą ;).

Wszystkiego najlepszego na następne 525600 minut dalszej egzystencji !
Acid Dragon
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Zajda - 15 lip - 11:53
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt