Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Dziękuję państwu za przybycie. Zanim zaczniemy, proszę o wzięcie udziału w tej skromnej ceremonii na cześć Elratha. O smoczy władco, przyjmij naszą ofiarę w postaci tego kielichu czerwonego wina i pobłogosław tu zebranych swoją mocą.

Dziękuję, teraz zaś przejdźmy do tematu dzisiejszego wykładu, czyli 'Skąd się wzięły Różowe Smoki'.


Arkath, Smok Ognia

Arkath jest wyznawany przez Krasnoludy, ponurych i zapitych mistrzów kuźni i ognia. Sam Arkath jest nierozważny, brawurowy i kapryśny. Do tego samolubny, w gorącej wodzie... lawie kąpany, dziki podczas walki, a rządzą nim emocje i bodźce. Czy chcielibyście państwo, by waszym bóstwem był ktoś taki? Arkatha wyznają głównie osoby szukające dreszczu emocji, ci których życie jest nieustannym zmaganiem się z losem, lecz także kowale, którzy przelewają swoją krew, pot i łzy jako dar dla ognia. Elrath zaś nie wymaga od was żadnej krwi, tylko modłów na jego cześć. Nie muszę chyba dodawać, iż Arkath jest opiekunem Krasnoludów?
Arkatha opisuje się jako największego ze Smoków Żywiołów. Jego cechami są potęga fizyczna, dzikość i emocje. Jego grube łuski są jak lawa, palące, gorące i połyskujące złotą czerwienią. Arkath zionie strumieniem płomieni, który spopieli wszystko na swojej drodze. Jest też bezskrzydły i woli poruszać się w postawie pionowej (na tylnych łapach, górując nad przeciwnikiem). Jeśli państwo pozwolą, to pokażę jeszcze inny wizerunek Arkatha.


Shalassa, Smoczyca Wody

Shalassę wyznają głównie gadowate Nagi, które mogą bez przeszkód poruszać się pod wodą i po lądzie. Smoczyca Wody jest skromna, spokojna i skryta. Jest pogodną mistyczką, najmądrzejszą ze smoków, a w kwestii wiedzy ustępuje tylko swojej siostrze Malassie, Smoczycy Cienia, jako że jej wodne królestwo pełne jest zapomnianej wiedzy i skarbów. Ale te skarby, jak uczy Elrath, nie są tam ukryte bezpodstawnie - kto wie, jakie herezje zatonęły na dnie mórz? Shalassa ze wszystkich rzeczy ceni sobie dyplomację, bystrość umysłu i zdolność adaptacji. Jak uczą Elrath i nasi inkwizytorzy, dyplomacja i adaptacja nie są nam potrzebne, wystarczą gwiezdne srebro oraz słowo Elratha na ustach, by przekonać wrogów do naszych racji. Shalassa, gdy już zdecyduje się działać, jest szybka i nieposkromiona. Nie można wygrać, gdy walczy się z falami... chyba, że Elrath was chroni.
Shalassę czczą żeglarze, rybacy oraz piraci, lecz także prorocy, pustelnicy i mędrcy. Shalassa jest oczywiście opiekunką Nag z Sanktuarium. Tych oślizgłych mieszkańców Oceanu Nefrytowego. Shalassę przedstawia się jako posiadającą najwięcej wdzięku spośród wszystkich Smoków Żywiołów. Jest panią spokoju i mądrości. Jej łuski to harmoniczne połączenie jadeitowej zieleni i turkusowego błękitu. Shalassa nie posiada skrzydeł, a zamiast łap ma płetwy. Bardziej wygląda jak wąż morski albo... Kto tu dopisał azjatycki smok?! Co to niby jest Azja?! Niech ja dorwę tego dowcipnisia! Przepraszam najmocniej... wracając do Shalassy, to jej oddech jest jak fala powodzi, jak gejzer parzącego strumienia lub jak zamrażająca na kość zamieć.Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne wykłady. Zostały nam do omówienia: Ylath, Smok Powietrza, nasz dawny opiekun, nim słusznie zaczęliśmy wyznawać Elratha, Sylanna, Smoczyca Ziemi wyznawana przez Elfy, nasza Stworzycielka Asha, Smoczyca Ładu oraz jej plugawy bliźniak Urgash, smok Chaosu.
Alamar
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Górski Krasnolud - 20 lip - 18:11
Pointer - 20 lip - 12:50
Zajda - 20 lip - 00:14
Warmonger - 18 lip - 09:14
Darkem - 15 lip - 09:37
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt