Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Dziękujemy państwu za przybycie. Jak państwo wiecie, w tym tygodniu w naszym 'Sanktuarium Przeświętego Elratha, najwspanialszego i najpotężniejszego ze Smoczych bogów Żywiołów, drugiego po samej Ashy' odbywają się wykłady na temat Smoczych Bóstw oraz dlaczego Elrath jest z nich najwspanialszy, oczywiście po samej Ashy. Zanim jednak rozpoczniemy, proszę o datki na utrzymanie naszego seminarium... tak jak napisano przed wejściem, co najmniej 10 sztuk złota. Co łaska oczywiście, na tacę naszego inkwizytora, którego talentem jest sokoli wzrok.

Zaczynamy więc...


Elrath, nasz Boski Smok Światła


Elrath, niech jego imię będzie błogosławione, przewodzi zastępom nieśmiertelnych aniołów. Jest też naszym Bogiem Słońca i opiekunem legalnej Władzy, Prawdy i Sprawiedliwości. Inkwizytorzy mogą to państwu wyjaśnić, w razie wątpliwości. Nasi kapłani w Jego imieniu oświetlają ciemne zakamarki, wypleniają zło oraz chwalą indywidualne męstwo czy heroizm. Wyznawcami Elratha były niegdyś tylko anioły, rasa mu poddana, ale ponieważ ich zastępy zmalały do niebezpiecznie małej ilości podczas Wojen Starszych Ras, anioły przekonały ludzi, by wyzwali tego jedynego, słusznego Smoka Żywiołów. Od tamtego czasu, w Świętym Imperium Sokoła, to właśnie Erath jest naszym patronem i bóstwem.

Elrath często jest ukazywany jako Smok o eleganckich łuskach z najczystszego złota, które zamiast odbijać światło, świecą same z siebie. Skrzydła Elratha nie są łuskowate, lecz pierzaste, jak u kur czy aniołów. Elrath nie zionie ogniem, lecz gdy napełni go prawowity gniew, jego oczy wypuszczają oślepiające światło.


Malassa, tajemnicza Smoczyca Ciemności


Malassa, Smoczyca Ciemności była wyznawana przez tajemniczych i skrytych w cieniu Bezimiennych. Jest ona przeciwnikiem bez określonego oblicza, oślizgłym cieniem o setkach twarzy i tysiącach szeptów. Jest przebiegłą i niebezpieczną panią. Dlatego pamiętajcie państwo, by kierować modlitwy do Elratha. Choć Ciemność wydaja się niezrozumiała i bez formy, wie jednak swoje. Malassa zawsze jest tu i tam, przyglądając się sprawom z daleka, żywiąc się waszymi słowami i krzykami. Elrath natomiast ma was w opiece, a nie szpieguje jak Smoczyca Ciemności, dlatego chwalcie Jego imię. W trzewiach ciemności ukryte są zapomniane wspomnienia i sekrety przeszłości. I niech tam zostaną, kto wie jakie plugastwa skrywają!

Malassę wyznają głównie szaleńcy i głosiciele zagłady, a także skrywający swe oblicza szpiedzy i zabójcy. Malassa była wyznawana przez Bezimiennych, ale na szczęście anioły zdziesiątkowały ten plugawy ród podczas Wojen Starszych Ras. Choć niektórzy szpiedzy Świętego Imperium twierdzą, że Mroczne Elfy Tuidhany są teraz jej nowymi wyznawcami. Inkwizycja z czasem i nimi się zajmie.

Malassę trudno jest sportretować, ponieważ jest panią cienia i ułudy... oraz wielu innych rzeczy. Jej skrzydła i ciało pokrywają czarne łuski, błyszczące się odcieniem purpury, lecz są w połowie niematerialne, jakby stworzone z dymu lub z gry światła i cienia. Na skrzydłach Malassy znajdują się dziesiątki "oczu", gotowych patrzeć na skryty świat oraz gotowe przywołać zapomniane sekrety. Malassa nigdy nie mówi, zawsze szepta i to zagadkami, tak więc jedynie jej najbardziej oddani wyznawcy, mogą ją zrozumieć. I bardzo dobrze! Kto wie, jakie bluźnierstwa skrywają się pod powierzchnią Ashanu! Oddech Malassy jest chmurą ciemności, która myli zmysły i poraża umysł przerażającymi wizjami.
Mimo wszystkich tych przerażających rzeczy, Malassa wciąż jest Smoczycą Żywiołów i mimo naszej niechęci do Niej, nie należy jej bluźnić. Ona nie jest Urgashem!
Alamar
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
Castlebeck - 23 cze - 10:45
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt