Gdy w 2003 upadło 3DO, Jon van Caneghem - twórca i główny autor gier Might and Magic oraz Heroes of Might and Magic - został niejako "bezrobotnym" i od tego czasu szukał dla siebie nowego miejsca. Początkowo poświęcał się swojej drugiej pasji - wyścigom samochodowym. W lutym 2004 roku udzielił chyba ostatniego wywiadu skierowanego głównie do fanów HoMM-MM, w którym opisał swoje losy w 3DO, a także krótko wspomniał o tworzeniu Heroes V mówiąc: "Ubisoft skontaktował się ze mną odnośnie Heroes V. Tworzą grę z jednym ze swych rosyjskich oddziałów. Obecnie dyskutujemy, czy jest jakikolwiek sens w tym, abym uczestniczył w tym projekcie.". To dało pewną nadzieję fanom, ale jak wiemy - rozmowy zakończyły się fiaskiem. W czerwcu 2004 JvC przyjął posadę w firmie NCSoft i zaczął prace nad grą typu MMORPG, jaką od zawsze chciał stworzyć jeszcze za czasów 3DO. Były członek NWC Christian Vanover, zapytany czy to nie ironicznie, że dopiero po upadku 3DO i NWC Jon ma szansę stworzyć swoją wymarzoną grę, skomentował to: "nie nazwałbym tego ironią, nazwałbym to sprawiedliwością!". "Sprawiedliwość" jednak nie trwała długo. W 2005 roku NCSoft zdecydowało, że gra jednak nie zostanie stworzona, a Jon van Caneghem został zwolniony ze swojej posady. Ponad rok później, w 2006 JvC złączył swoje siły z Larsem Buttlerem, byłym wiceszefem oddziału gier sieciowych w Electronic Arts i razem założyli firmę Trion World Network, która miała produkować gry... MMORPG. Do dnia dzisiejszego firma zapowiedziała tylko jeden tytuł (jednakże znajomo brzmiący ;) - Heroes of Telara. Dzisiaj, trzy lata później z krótkiej notatki wewnątrz artykułu o Electronic Arts dowiadujemy się, że JvC "przeniósł się" ("transitioned out") z roli prezesa Trion World Network do Electronic Arts właśnie, aby zająć się serią "Command and Conquer" i ją niejako "odnowić". Nie dowiadujemy się nic o powodach takiej decyzji Jona, ale dla mnie osobiście wygląda to nieco dziwnie. Co musi się wydarzyć, żeby zamienić posadę prezesa w swojej własnej firmie przy pracy nad wymarzoną grą fantasy MMORPG, nawiązującą do swoich największych dzieł, na posadę znacznie niższego szczebla przy pracy nad... wojennym RTS? ![]() Wasze komentarze (0) Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona. | ![]() | ![]() Crazy-AK47 - 8 cze - 02:48 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Paracelsus - 31 maj - 15:49 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 































