![]() Korespondencja z jednym z sympatyków Groty - Desperem nakłoniła mnie do przypomnienia o innym "produkcie ubocznym" z literkami "Might and Magic" w tytule. A było niegdyś o nim głośno - "Heroes of Might and Magic Online". Pierwsze informacje o nim sięgały 2003 roku. Gra już wtedy miała być przeznaczona tylko dla rynków azjatyckich. Co prawda, informacje o niej docierające do nas ze wschodu są raczej strzępkowe, a w dodatku - czasami ze sobą sprzeczne, to jednak ta najczęściej powtarzana mówi, że gra została wydana równo rok temu, 30 maja 2008... ... ktoś zauważył? No właśnie. Gra, choć w swoim czasie szumnie zapowiadana, przeszła właściwie bez echa. Były szkice, były screeny, były nawet publiczne beta-testy. I co? I rok po premierze nikt już praktycznie o niej nie pamięta. Choć miejscami zapowiadała się nawet nieźle - w założeniach miała być podobna do Heroes V i Heroes III z przesunięciem w tą drugą stronę, a przy okazji dodać nieco nowych elementów (z których chyba najciekawszym było miasto 'wschodnie' - screen po prawej (dzięki Desper!)). Jednakże niedostępność gry dla "zachodnich" fanów HoMM-MM sprawiła, że gra cokolwiek nie odniosła sukcesu. Myślę też, że podobny los spotka "Clash of Heroes". Konsola Nintendo DS to zdecydowanie rynek niszowy i gra na nią fanów HoMM-MM po prostu ominie. Ciekawe natomiast, że Amerykanie (czy tam Kanadyjczycy :P) robią nam przeróbkę Heroes w stylu anime, a w Azji właśnie przy produkcji omawianej gry z mangi i anime zrezygnowano :P. Jeśli komuś chiński nie straszny, zapraszam również na oficjalną stronę HoMM Online.![]() Wasze komentarze (0) Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona. | ![]() | ![]() Crazy-AK47 - 8 cze - 18:06 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Paracelsus - 31 maj - 15:49 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 

































