Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Ano różnie, choć większość tych najbardziej obiecujących nie została porzucona.
I tak:

1. Choć w przypadku Might and Magic Tribute od lutego tego roku nie zaprezentowano fanom nic nowego, to projekt nadal się rozwija, lecz niestety żadne z obiecanych nowych dem technicznych nie ujrzało światła dziennego.

Za to wiele istotnych informacji o fabule tego projektu, jak i pozostałych "rzeczy do zrobienia", można znaleźć w tamtejszym dziale Wikipedii (czasem aż za dużo, szczególnie odnośnie fabuły).

2. W przypadku projektu World of Xeen II, to od dłuższego czasu (rok? albo i dłużej) autorzy nie zaprezentowali publicznie nic nowego. Obecnie jednak ich strona przechodzi renowację, więc istnieje nadzieja, że coś się "ruszy". W końcu nadzieja umiera ostatnia. ;)

3. Autorzy Might and Magic Remake po dłuższym okresie milczenia, w końcu dali znak życia i obiecali wypuszczenie kolejnego dema przed końcem września. Demo ma zawierać część wątku głównego i osiem misji pobocznych, z 30 bohaterów niezależnych skorych do rozmowy z drużyną gracza, kilka miejsc do eksploatacji (m.in. kopalnia, cmentarz) i mięso armatnie w postaci potworów.


Oprócz tych trzech projektów, w między czasie światło dzienne ujrzały dwa inne:


4. Might and Magic Warlords mający w założeniach połączyć cechy gier Might and Magic 7 oraz Heroes of Might and Magic 3, oferować porządną grafikę 3D (na bazie silnika gry Unreal Tournament 3) i możliwość gry wieloosobowej, zarządzanie własnym zamkiem (w zależności od wybranej profesji - np. nekromanta startuje w Deyji) i wiele innych rzeczy, w tym:
- 12 rodzajów zamków,
- 24 rodzaje profesji da bohaterów, każda z własnymi zdolnościami,
- 17 ras do wyboru,
- 160 różnych stworów,
- 12 typów zadania głównego (zależnie od wybranej profesji i tym samym miejsca startowego),
- około 150 zadań pobocznych.

I na koniec niezbyt optymistyczna wiadomość - zespół twórców ma braki kadrowe (wiec można pomóc, jeśli ktoś chce), co w praktyce może pokrzyżować plany twórców co do założeń tego projektu (jak to było w przypadku WoXa II).
5. Might and Magic X (nazwa raczej tymczasowa, ze względu na prawa Ubisoftu do serii) - projekt ten ma w zamierzeniach kontynuować fabułę znaną z Might and Magic 8, z tym że parędziesiąt lat po Rozliczeniu. Akcja ma sie rozgrywac na archipelegu wysepek między Enroth a Jadame, gdzie znów osiedlają się Regnanie, Kreeganie powrócili (a z nimi i Starożytni, po otrzymaniu przekazu od Escatona - outro MM8 jeśli by ktoś nie wiedział).

Gra ma korzystać z silnika MM8 (czyli tak naprawdę zmodyfikowanego silnika jeszcze z MM6), co oznacza, że grafika będzie, jak na dzisiejsze standardy, brzydka. Ale kto by się przejmował grafiką, prawda?

Problem z kodowaniem gry, twórcy postanowili ominąć poprzez wyczyszczenie plików LOD i wstawienie tam nowych danych - co z tego wyjdzie, zobaczymy.
Projekt ten na pewno będzie wymagał zainstalowanej jednej z wcześniejszych części Might and Magic.

Ogólnie autor wspomina wiele rzeczy, jakie będą dostępne w "MMX", lecz jak dotąd nie zaprezentował nic wartego uwagi, co mogło by potwierdzić, iż ta gra wyjdzie poza etap projektowania.Podsumowując, oprócz kontynuacji wcześniejszych projektów, pojawiają się także nowe produkcje fanów odnośnie Mocy i Magii, co pokazuje, że sama saga nie umarła po części dziewiątej i nadal żyje. Niestety, jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnego nowego dema, które mogło by dać coś więcej, niż nadzieję, że kiedyś to wszystko zostanie ukończone.
Alamar
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt