Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
W ostatniej w tym roku aktualizacji (dokonanej na 15 minut przed jego końcem dzięki temu, że serwer miał małą sylwestrową awarię ;) chciałbym podziękować wszystkim intruzom, którzy tak licznie deptali korytarze i komnaty Kwasowej Groty sprawiając, że miejsce to powoli staje się naprawdę nieprzyjazne. Przy okazji, swoje zdziwienie i niedowierzanie chciałbym skierować w stronę dwóch elfów, którzy zdecydowali się dla Groty stworzyć zupełnie nowe działy! - Qui i Dru - beczka kwasu dla każdego z Was :). Wszystkim natomiast wypada mi życzyć pomyślności i szczęścia w nadchodzącym roku - nie tylko (ale również :) pod względem przyszłości gier HoMM-MM.


Nadchodzący rok z pewnością przyniesie nam wiele przyjemności. Najprawdopodobniej światło dzienne ujrzą dwa w tajemnicy przygotowywane projeky - 'Might and Magic Tribute' oraz pełny dodatek 'Equilibris'. Wersji 3.59 najprawdopodobniej doczeka się także 'In The Wake of Gods', a także mająca mieć zapowiedź już w styczniu, przygotowywana przez Ubisoft piąta część 'Heroes of Might and Magic'. To będzie rok, który przyjdzie nam zapamiętać :).


Serwis Celestial Heavens Przygotował także 10 najważniejszych (najważniejszych oczywiście dla fanów HoMM :) wydarzeń mijającego roku, które w (niekoniecznie dokładnym) tłumaczeniu pragnę wam zaprezentować:


10) Pomimo braku w tym roku jakiejkolwiek nowej gry czy choćby dodatku do HoMM, wielu graczy ciągle aktywnie bierze udział w turniejach HoMM, wśród których ciągle działają utrzymywane w przyjemnej atmosferze turnieje na Round Table.

9) Wyszło kilka wersji modu Equilibris. Team tworzący Eq szybko zasłużył sobie na szacunek fanów dzięki temu, że nieco utrudnił grę oraz przystosował ją do rozgrywek on-line.

8) Gra Might and Magic w wersji komórkowej zgarnia nagrodę dla najlepszej gry komórkowej roku - jest to pierwsza od wielu lat nagroda dla gry Mocy i Magii. Sama gra została wręcz zignorowana przez społeczność fanów MM, ale jej wyniki sprzedaży i popularność są bardzo wysokie.

7) "Bohaterowie najprawdopodobniej NIE będą bezpośrednio uczestniczyć w bitwach" mówi 16 kwietnia główny kierownik produkcji HoMM5. Kontrowersyjne posunięcie zwłaszcza, że koncepcja czynnego w walce bohatera była dość popularna. Być może Ubisoft chce przyciągnąć fanów z ery HoMM3.

6) 12 marca strona H3 Trio zostaje zamknięta po wielu latach działaności. Był to jeden z najlepszych i najdokładniejszych serwisów na temat HoMM. Jej główny autor podkreśla, że prawdziwą przyjemnością była dla niego praca dla całej społeczności fanów HoMM, podczas której poznał wielu przyjaciół, których nigdy nie zapomni.

5) 27 sierpnia oficjalnie pojawia się wersja 3.58 In The Wake of Gods wprowadzając masę nowych elementów wynoszących grę HoMM3 na kolejny poziom i cały czas zaostrzając apetyt na więcej.

4) Nazwa popularnej firmy komputerowej Nival Interactive pojawia się w wielu plotkach i doniesieniach dotyczących HoMM5. Ponadto na ich serwerze zostały znalezione niektóre szkice koncepcyjne do H5, co tym bardziej sugeruje całkiem poważną współpracę między francuskim Ubisoftem i rosyjskim Nivalem.

3) Wschodnia firma TQ Digital ogłasza oficjalnie zapowiedź gry Heroes of Might and Magic Online. Gra ma być wydana tylko w Azji, najprawdpopodobniej bez wersji anglojęzycznej. Wiadomość wprowadziła spore zamieszanie, a także rozczarowanie wśród fanów HoMM, choć większość z nich zgadza się, że pokazane szkice koncepcyjne wyglądają bardzo interesująco.

2) 8 czerwca Jon van Caneghem przyjmuje posadę w firmie NCSoft i zaczyna pracować nad nowym rodzajem sieciowego RPG (tzw MMORPG). Do tej pory wiadomo było o pewnych rozmowach między nim, a Ubisoftem o tworzeniu piątej części HoMM, ale ta wiadomość podkreśliła, że efekt owych rozmów był zerowy. Fani wciąż liczą, że Ubisoft i tak stworzy dobrą grę, ale odejście legendarnego już twórcy wszystkich części HoMM i MM oznacza koniec pewnej ery...

1) Oficjalna zapowiedź HoMM5 zostaje opóźniona...i opóźniona... i opóźniona. Na początku, w styczniu 2004 główny kierownik produkcji, Fabrice mówi, że zapowiedź nastąpi 'za kilka tygodni'. Potem miała być ogłoszona na targach E3 w maju, lecz fani do tej pory czekają bez żadnej wiadomości - prawie rok po złożeniu pierwszej deklaracji. Fabrice przestał także pojawiać się na forach HoMM, a wielu fanów bardzo aktywnych za czasów jego obecności zwątpiło, zrezygnowało i zaczęło grać po prostu w inne gry. Miejmy nadzieję, że z nadchodzącą wreszcie zapowiedzią H5, wielu z nich powróci.
Acid Dragon
Wasze komentarze (0)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt