W miniony czwartek i piątek twórcy Olden Ery, studio Unfrozen, byli obecni na targach Gamescom w Niemczech, gdzie zaprezentowali powstającą grę, odpowiedzieli na kilka pytań widowni oraz ujawnili w końcu szóstą (nie tak do końca) tajną frakcję. Jej nazwa to Rozłam, Schiza, Schizma i jest to miasto "zmienionych" (altered) elfów oraz pradawnych horrorów, inspirowanych prozą Howarda Phillipsa Lovecrafta, ale także Wymiarem między Wymiarami znanym z ósmej części serii Might and Magic. Jeśli chodzi o pytania i odpowiedzi, to kilka ciekawostek: - Krasnali nie będzie w podstawowej grze; - Knieja i Schizma pojawią się dopiero we wczesnym dostępie; - Będzie tryb Hot Seat; - Oprócz Heroesów twórcy inspirowali się też seriami: King's Bounty, Disciples, Cywilizacja; - Mają też wiele pomysłów na kolejne frakcje, ale priorytetem dla nich jest wydanie wpierw gry; - Na pytanie o ewentualne demo gry, odpowiedź była dyplomatyczna "może" (czyli raczej nie); - O dacie premiery gry oraz wczesnego dostępu na razie cicho. Jeśli kogoś interesują pełne nagrania z paneli, to może obejrzeć je tutaj: czwartek, piątek. Niektórzy powinni rozpoznać znajome twarze wśród widowni... i nie tylko. Na zakończenie jeszcze zapowiedź Ubisoftu 30 rocznicy marki Bohaterów Mocy i Magii, która odbędzie się 9 października 2025r., a także konkurs na fanfiki, fanarty, cosplaye, utwory, które należy nadsyłać do 12 września (szczegóły w linku).
![]() | ![]() | ![]() Paracelsus - 15 cze - 21:26 Eggyslav - 15 cze - 07:30 Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13 Alamar - 13 cze - 18:10 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 




























































Alamar
Menu główne wygląda lepiej, gdy jest podświetlone i ma obramowane przyciski. Mam nadzieję, że Unfrozen je poprawi, bo nadal wygląda zbyt surowo.
Ktoś chyba nie przepada za Rojem w kampanii.
Andruids
Alamar
Andruids
Alamar
Tak, sklepy alchemiczne na Jadame jak najbardziej sprzedają czarne eliksiry. Zresztą nawet NPC-e Ci je zrobią, jak przyniesiesz im składniki.
Poza tym pozostaje jeszcze możliwość, że to jest jakiś przodek minotaura wspomnianego w MM8.
Sir Galuf
Garett
Alamar
Nic nie wspomniano w MM8, od kogo pochodzi nazwa miasta minotaurów. Przed OE był tylko jeden Baltazar... i może nawet nadal jest. Zobaczymy.
Tarnoob
Kaazam