Ostatnie kilka tygodni było niesamowitym przeżyciem dla społeczności Heroes of Might and Magic: po raz pierwszy od niemal 9 lat (bo to we wrześniu 2015 wyszło Heroes 7) dostaliśmy zapowiedź nowej odsłony "Hirosków" na PC wraz z nadzieją, że będziemy mogli prowadzić otwarty dialog z developerami...... no właśnie. To tego, cześć - oficjalnie chciałbym wszystkich powitać jako polski Community Manager dla Unfrozen. Od dzisiaj będę dla Was dostępny jako pomost pomiędzy wszystkimi polskimi serwisami a developerami HoMM: Olden Era. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna i że każdy aspekt naszego barwnego community zostanie wysłuchany. No ale dość gadania o mnie - z okazji tego newsa mam do ukazania ekskluzywnie dla polskiego community postać najbardziej zbliżoną do ducha i celu, jaki sobie wytyczyły zarówno Kwasowa Grota, jak i Jaskinia Behemota - zbieranie info o serii Might and Magic. Poznajcie pociesznego rudzielca, jakim jest Pip: ![]() Klasa: Temple Priest (Magia) Specjalizacja: Bystrzak - Pip zyskuje więcej doświadczenia ze wszystkich jego źródeł. Chłopiec z bezimiennej wioski, który dostał jedyną szansę by nauczyć się czytać i ją wykorzystał. Teraz cały świat jest jego biblioteką. Bio: "Uczyć się, poznawać i analizować - Pip przyszedł na świat w ubogiej rodzinie i jedynie łut szczęścia otworzył mu wrota do edukacji: podróżująca nieopodal eskorta Lorda Edgara wpadła w zasadzkę bandytów, w trakcie której go zranili, a Pip i jego mama pomogli mu odzyskać pełnię sił. Niezależnie od tego, jak próżnym człowiekiem był Lord Edgar, miał oko do rozpoznawania talentu: zauważył, że Pip jest nad wyraz bystry i zgodził się na przyjęcie go jako sługi na swym dworze, za co młodzieniec był mu wdzięczny. Pip jest gotowy dowiedzieć się wszystkiego i wykonać nawet najbardziej żmudne zadania. Pogodny, bezkonfliktowy i przyjazny, Pip podejmie się każdej pracy, zyskując przy tym coś dla siebie. Ponad wszystko kocha jednak czytać. Nie ma takiego człowieka, który mógłby przecież opowiedzieć o tylu wydarzeniach i przeżyciach w porównaniu do biblioteki, a on sam nadal pamięta, jak nikłe było jego życie przed uzyskaniem dostępu do jej wspaniałych komnat." Oprócz Pipa pojawili się też inni bohaterowie Temple (pamiętamy o H6 ;) ) oraz mnóstwo innych ciekawostek, do których poznania serdecznie zapraszam na Smocze Forum, bo inaczej news zająłby całą stronę. Do zobaczenia tutaj, na Jaskini Behemota (widzę Was :P), Discordzie VCMI, h3.gg i gdziekolwiek indziej mnie znajdziecie. Toodaloo! ![]() | ![]() | ![]() Kastore - 8 cze - 14:15 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Paracelsus - 31 maj - 15:49 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 


































Kastore
Szaman
Nicolai
Górski Krasnolud
Alamar
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pepin_(imię)
No chyba że chodziło o Państwową Inspekcję Pracy. :P
Swoją drogą myślałem, że mit o niepisemnym chłopstwie już dawno obalono, ale jak tu widać, to chyba nie.
I czy specjalnością Pipina nie powinno być Scholar, a nie (Quick) Learning?
Co siedzenie z nosem w książkach ma wspólnego z szybkim "załapaniem tematu w trymiga"?
Powiedziałbym nawet, że ślęczenie dniami w dusznym, zamkniętym pomieszczeniu, bez wychodzenia na "zieloną trawę" to coś odwrotnego do zobaczenia jakiejś wykonywanej czynności raz czy dwa razy i powtórzenia jej samemu.
Pip musiał być wyjątkowym dzieckiem, skoro do szkoły nie chodził, bo reszta dzieci na Enroth nie miała takiego szczęścia:
https://www.h6.acidcave.net/sphinx/school.jpg
I na koniec gratulacje dla Etharila. Jesteś już drugim CM-em w historii, który ma powiązania z Grotą.
J. M. Sower
Alamar
I chodziło mi głównie o średniowiecze (przed dżumą dokładniej), tylko gdzieś samo słowo mi uciekło podczas edycji.
Wiadomo, że analfabetyzm był jak najbardziej obecny, ale to nie było tak, że 100% chłopstwa nie umiało pisać i czytać.
https://wielkahistoria.pl/czy-polscy-chlopi-panszczyzniani-umieli-czytac-i-pisac-odpowiedz-nie-jest-tak-oczywista-jak-ci-sie-wydaje/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gramoty_na_brzozowej_korze
Fangorn54
Imiona kleryków Zamku w Heroes 3: Ingham, Cuthbert
Imiona kleryków Świątyni w Heroes OE: PiP
Hayven
Alamar
Żmijec
Kalohn
Wystarczy wydać to pt. "Pip's adventures" i odp... się od wszelakich nawiązań.
Kastore
Szaman
Młodzi mają pojęcie co to "HoMM"... Jednakże jak słyszą "hirosł" to do głowy im przychodzi V-VII. Co jest zrozumiałe bo na tej serii się wychowali. A teraz taka firma "noname" przychodzi z butami do starego świata i mówi "TERAZ TO ASHANv2".
To jak byś przyszedł do domu swojego staruszka i mu mówisz jak ma żyć teraz...
Kastore
Twoje trzecie zdanie nie ma żadnego związku z pierwszym i drugim. Możesz jeszcze porównać do zamachu na Lincolna, wielkiej schizmy wschodniej i czarnego czwartku, ale i tak w żadnym z tych przypadków nie będziesz przekazywać nic konkretnego.
To że firma nie zrobiła nic poza jakimś klonem Darkest Dungeon, nie znaczy, że trzeba ją skreślać. Takie Valve np. nie wydało w ogóle żadnej gry przed pierwszym Half Lifem. Ja bym powiedział, że należałoby skreślić tę firmę, bo najwidoczniej za mało płaci grafikom. I to już jest jakiś przykład czegoś konkretnego.