W świecie Heroesów podbój robi planszówka, ale i cyfrówka nie daje za wygraną, jednakże nie w naszym uniwersum. 20 maja br. Songs of Conquest wychodzi z Early Access jako pełnoprawne wydanie gry. Dla niewtajemniczonych jest to turowa strategia mocno zbliżona do Heroesów z 4 frakcjami: mistycznym Arleonem, mrocznym Loth, bagienną Raną i industrialnymi Barya. Gra jest niemal w linii prostej duchowym następcą Heroes III, więc nie chcę się tutaj zbytnio rozpisywać, by każdy mógł się sam przekonać czy mu odpowiada. 23 maja br. - 3 dni po Songs of Conquest - wychodzi natomiast Songs of Silence, która jest turówką łączącą w sobie zarówno klasyczne elementy z heroesów, jak również system losowych power-upów (na zasadzie losowych skilli jak w Heroes 3) dla bohaterów niczym z roguelike'a, rozbudowy obiektów na mapie przygody, styl grafiki i muzyki zaczerpnięty bezpośrednio z japońskiego rynku gier czy też system walki z auto-battlerów, gdzie pozycjonowanie jednostek gra wielką rolę, a nasz udział ogranicza się do wsparcia czarami i umiejętnościami bohatera oraz jego jednostek. Dostępne będą 3 frakcje, każda z dużą ilością jednostek i bohaterów: Tysiąc świetlistych Królestw ludzi, fanatyczna Krucjata Ciszy oraz Pierworodni, którzy są unikatowym spojrzeniem na druidyzm w formie mecha-golemów powstałych z gór, wzgórz, kleju i czego tylko matka natura dała. Dostępne jest demo gry z trybem potyczki i pierwsza misja kampanii do pobrania na Steamie. Nie jest to wskrzeszenie serii, na które liczymy, ale sam trend wypuszczania turówek w stylu Heroesa jest przychylny temu, by zwiększyć szanse na powrót Heroes of Might and Magic. Graliście? Oglądaliście? Dajcie znać w komentarzach!
![]() | ![]() | ![]() Darkstorn - 10 cze - 21:07 Paracelsus - 9 cze - 20:36 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 








































Hayven
Podobnie tandetne wydaje mi się chwianie pola bitwy przy każdym ataku w SoC, żeby pokazać, jaki to on nie *potenszny*.
Za to sam styl rysunków w SoS całkiem estetyczny.
Nicolai
Hayven
Imo efekt w SoC wizualnie mało czytelny, zwłaszcza na polu bitwy, nie budzi zachwytu też połączenie głównej grafiki z portretami w stylu Heroes 7, aczkolwiek pracę autorów doceniam.
Etharil
Hayven
Crazy-AK47