Wczoraj ruszyła kampania zbiórkowa planszówki Heroes III i po krótkim czasie cel zbiórki został osiągnięty. Obecnie odblokowujemy następny dodatek, wprowadzający Fortecę (Tower), którą otrzymają wspierający. Błękitni (Azure) wspierający otrzymają dodatkowo figurki neutralnych jednostek, budowli i surowców. ![]() EDIT: Twórcy przygotowali tekst na blogu, który przypomina i podsumowuje główne zasady gry. Większość tekstów dostępna jest również w języku polskim. Myślę, że dla wielu z Was może to być pomocne. ![]() | ![]() | ![]() Paracelsus - 15 cze - 21:26 Eggyslav - 15 cze - 07:30 Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13 Alamar - 13 cze - 18:10 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 

































Kastore
Pan Herbatka
Kastore
AmiDaDeer
Kastore
Górski Krasnolud
boardgames_ftw
avatar
boardgames_ftw
Dla porównania, w tej kampanii thresholdy między poszczególnymi unlockami są ustalane z dnia na dzień i maleją w miarę jak kampania traci tempo. Do tego dodatkowe miasto - Tower - zostało komicznie rozbite na pojedyncze unlocki pokroju jednej figurki, paru kart czy zestawu żetonów, gdzie wydanie miasta w takim częściowym stanie byłoby co najmniej dziwne. Gdyby kampania zakończyła się w tym momencie bez osiągnięcia tych celów, to Tower nie byłoby całkowicie grywalne.
Właśnie dlatego sądzę, że content gry jest przesądzony z góry i stretch goals są całkowicie dopasowywane do obecnego stanu kampanii. Po prostu dostaniemy całe Tower i zestaw figurek neutrali, ale odblokowanie tego wszystkiego będzie rozwleczone do samego końca.
Warmonger
Ja się zastanawiam tylko, jak to wszystko zmieści się w pudełku?
avatar
Yaaqob
Andruids
boardgames_ftw
avatar
Yaaqob
Andruids
I czegoś nie rozumiem. W opisie dodatku Fortecy wspomniana jest kampania Dracona przeciwko Kryształowym Smokom, ale wśród komponentów nie wymieniono żadnych neutralnych jednostek... jakiś babol, czy też trzeba będzie odblokować te karty, żeby Czarodziej miał w ogóle z czym walczyć?
boardgames_ftw
...Ale jak już pisałem wcześniej, te "Stretch Goals" prawdopodobnie mogłyby zostać z powodzeniem zamienione na "Daily Unlocks". ;) Jak na razie cały nowy content jest spójny z wcześniejszymi zapowiedziami, tj. prawdopodobnie dostaniemy cały zestaw figurek neutrali niezależnie od ostatecznej kwoty.
Za to może ten tajny milestone z $3M to faktycznie coś nowego. Osobiście wciąż po cichu liczę na kolejne miasta, nawet jak trzeba byłoby dopłacić. :)
Darkem
witchking
avatar
I tak - pledge menager pozwoli w przyszłości ci dowolnie zmienić opcje gry
boardgames_ftw
avatar
Matikun
avatar
Alistair
boardgames_ftw
Biorąc pod uwagę ilość i różnorodność (!) miniaturek, gra jest warta swojej ceny przez wzgląd na same komponenty. Nie widzę przeszkód, żeby wykorzystać je np. do D&D. Polecam popatrzeć, ile to mogłoby kosztować na sztuki.
Mechanika gry wydaje się OK. Planszówki oparte o gry komputerowe niestety mają tendencję do mocnego zapożyczania mechanik z istniejących tytułów i ogólnego niedoszlifowania, ale tutaj przynajmniej baza (Mage Knight-ish) wydaje się w miarę solidna. Bardzo podoba mi się też tryb skirmish i na pewno spróbuję go połączyć z regularną rozgrywką z eksploracją terenu - wydaje się szczególnie ciekawą opcją na 1v1. Byle tylko Battlefield okazał się oszlifowany równie dobrze, co domyślne zasady gry.
Dark Dragon
avatar
Kalohn
No bracie, ewidentnie usiłujesz ubliżyć. Może wyhamuj z tym piwem. :)
Kupuję PRODUKT, który chcę mieć. Bo tak mi się podoba. Bez potrzeby wyjawiania Alistairom dlaczego, czy i jakie bardziej szlachetne fundusze regularnie wspieram. I tyle.
Matikun
Darkem
Bajan