Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Wczoraj ruszyła kampania zbiórkowa planszówki Heroes III i po krótkim czasie cel zbiórki został osiągnięty. Obecnie odblokowujemy następny dodatek, wprowadzający Fortecę (Tower), którą otrzymają wspierający. Błękitni (Azure) wspierający otrzymają dodatkowo figurki neutralnych jednostek, budowli i surowców.
Obecnie projekt uzbierał już ponad 1 100 000$ (słownie: milion sto tysięcy), do końca zbiórki pozostało 13 dni.

EDIT: Twórcy przygotowali tekst na blogu, który przypomina i podsumowuje główne zasady gry. Większość tekstów dostępna jest również w języku polskim. Myślę, że dla wielu z Was może to być pomocne.
Dark Dragon
Wasze komentarze (33)
16 lis - 12:39

Kastore
Już myślałem, że w jeden dzień zebrali ponad milion dolarów. o.o
16 lis - 15:28
Pan Herbatka
Bo dokładnie to zrobili...
16 lis - 16:28

Kastore
To chyba Jeff Bezos jest fanem.
16 lis - 16:29

AmiDaDeer
"[...] który [...] którą [...] którzy [...]"? Serio?
16 lis - 17:07

Kastore
Piękna gra słowem.
16 lis - 23:32

Górski Krasnolud
Już wsparte, i nie mogę się doczekać ;)
17 lis - 07:24

boardgames_ftw
To zabrzmi cynicznie, ale zaniżanie oczekiwanej kwoty to częsty zabieg przy tego typu Kickstarterach. Podobnie zresztą jak sztuczne stretch goals, które są dopasowywane do przebiegu kampanii. O figurkach neutrali i kolejnym zamku (Tower) jako extras wiedzieliśmy już przed otwarciem - nie wyobrażam sobie, jaki byłby sens wydać np. dodatek z niepełnym albo niegrywalnym zamkiem.
17 lis - 11:40

avatar
Z ciekawości - jak wyglądają niesztuczne stretch goals?
17 lis - 12:12

boardgames_ftw
Stałe kwoty, znane z góry, które nie ulegają zmianie pod wpływem dynamiki kampanii i stanowią realne "być albo nie być" contentu gry.

Dla porównania, w tej kampanii thresholdy między poszczególnymi unlockami są ustalane z dnia na dzień i maleją w miarę jak kampania traci tempo. Do tego dodatkowe miasto - Tower - zostało komicznie rozbite na pojedyncze unlocki pokroju jednej figurki, paru kart czy zestawu żetonów, gdzie wydanie miasta w takim częściowym stanie byłoby co najmniej dziwne. Gdyby kampania zakończyła się w tym momencie bez osiągnięcia tych celów, to Tower nie byłoby całkowicie grywalne.

Właśnie dlatego sądzę, że content gry jest przesądzony z góry i stretch goals są całkowicie dopasowywane do obecnego stanu kampanii. Po prostu dostaniemy całe Tower i zestaw figurek neutrali, ale odblokowanie tego wszystkiego będzie rozwleczone do samego końca.
17 lis - 21:34

Warmonger
Mają łeb do biznesu, mogą mnożyć dodatki i bonusy bez końca :v

Ja się zastanawiam tylko, jak to wszystko zmieści się w pudełku?
18 lis - 08:00

avatar
Nie robią nic nowego, większość wziętych planszówek z KS (albo i innych produktów) miało prawie że identyczną formę kampanii.
18 lis - 08:36

Yaaqob
Na ten moment - mamy zaplanowane... 7 pudełek. ^^
21 lis - 04:26

Andruids
Na ten moment pękły 2 miliony (€), co już dawno spełniło wymagania niezaktualizowanych 3 osiągnięć (ostatnie wymagało 1,8 miliona). Nie mogę się doczekać nowych stretchgoali, które udało się w międzyczasie odblokować. Jeśli odstępny między nimi będą takie same co ostatnich (co 20 tysięcy), to pewnie jutro po południu zobaczymy ich z 10.
21 lis - 08:28

boardgames_ftw
Już odstępy wzrosły. ;) Czekamy na 3 nowe neutrale do $2.17M.
21 lis - 09:34

avatar
Z tego co czytam w komentarzach - w większość kampanii dynamika wzrostu jest na początku kampanii i na końcu - środek zamula, dlatego w środku odstępy stretch goali robi się większe, hy je zmniejszać pod koniec. Ależ emocje!
21 lis - 09:49

Yaaqob
Ciekawe czy - zaplanowana na 3 mln euro - skrzyneczka się otworzy... ^^
22 lis - 09:18

Andruids
Dobrze widzę, że figurka miasta Fortecy została odblokowana przed Zamkiem? Coś chyba jakby nie po kolei xd

I czegoś nie rozumiem. W opisie dodatku Fortecy wspomniana jest kampania Dracona przeciwko Kryształowym Smokom, ale wśród komponentów nie wymieniono żadnych neutralnych jednostek... jakiś babol, czy też trzeba będzie odblokować te karty, żeby Czarodziej miał w ogóle z czym walczyć?
22 lis - 09:59

boardgames_ftw
11 kart neutralnych jednostek zostało już odblokowanych, w tym na grafice poglądowej kryształowy smok. Poza dodatkiem Battlefield, figurki zdają się być czysto estetyczne. Więc nawet w tym momencie kampania byłaby technicznie grywalna...

...Ale jak już pisałem wcześniej, te "Stretch Goals" prawdopodobnie mogłyby zostać z powodzeniem zamienione na "Daily Unlocks". ;) Jak na razie cały nowy content jest spójny z wcześniejszymi zapowiedziami, tj. prawdopodobnie dostaniemy cały zestaw figurek neutrali niezależnie od ostatecznej kwoty.

Za to może ten tajny milestone z $3M to faktycznie coś nowego. Osobiście wciąż po cichu liczę na kolejne miasta, nawet jak trzeba byłoby dopłacić. :)
22 lis - 12:46

Darkem
Pytanie do bardziej doświadczanych w świecie kickstarterów: Jak działa Pledge Manager? Czy to prawda, że wykupując w listopadzie opcję A, będę mógł zmienić w przyszłości opcję B? Np. zmienić wersję podstawową na największy pledge ze wszystkimi dodatkami i bonusami?
22 lis - 13:27

witchking
Czy ktoś spotkał się z tradeshow exclusive? Co to w praktyce znaczy?
22 lis - 15:07

avatar
Tradeshkw exclusive oznacza, że te elementy będą sprzedawane jedynie podczas większych konwentów planszoówkowych.
I tak - pledge menager pozwoli w przyszłości ci dowolnie zmienić opcje gry
22 lis - 15:48

boardgames_ftw
Z tego co wiem, można dać nawet $1 podczas samej kampanii i później zmienić na dowolny zestaw w managerze.
22 lis - 16:08

avatar
Potwierdzam, sam do tej pory wpłaciłem 1 euro!
22 lis - 19:00

Matikun
Ja też wsparłem za 1 euro, niestety niedługo rocznica, potem święta, a wypłata i tak dopiero 10-tego. Dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł nadrobić w pledge menegerze, szkoda tylko, że nie za bardzo przyczynię się do odblokowywania stretch goali.
22 lis - 19:51

avatar
Tak tu informacji - pledge manager będzie 'otwarty' dopiero w kwietniu 2023, więc trochę czasu na przyoszczędzenie jest.
22 lis - 19:57

Alistair
Chciałem sobie darować komentowanie tej sprawy, ale łatwiej mi jest wytrzymać bez piwa. Do tej pory zebrano 10 mln zł. Jednej złotówki nie dołożę do skoku na kasę. Widzę, że niektórzy aż płaczą, że nie mogą bardziej wesprzeć tej akcji. Są lepsze sposoby na wykorzystanie ciężko zarobionej kasy niż dokładanie się do kolejnych milionów na grę planszową. I nie mam tu na myśli kolejnego piwa. Zachowujecie się jak moherowe berety płacące na Rydzyka. A na koniec i tak trzeba będzie zapłacić za grę. Wiem, że zostanę potraktowany jak ktoś psychiczny, ale trudno. Tego świata i tak nie uratuję, ale trzeba się starać.
22 lis - 20:19

boardgames_ftw
O nie, tylko nie ludzie zarabiający na planszówkach. Albo jeszcze gorzej, fani planszówek. :D

Biorąc pod uwagę ilość i różnorodność (!) miniaturek, gra jest warta swojej ceny przez wzgląd na same komponenty. Nie widzę przeszkód, żeby wykorzystać je np. do D&D. Polecam popatrzeć, ile to mogłoby kosztować na sztuki.

Mechanika gry wydaje się OK. Planszówki oparte o gry komputerowe niestety mają tendencję do mocnego zapożyczania mechanik z istniejących tytułów i ogólnego niedoszlifowania, ale tutaj przynajmniej baza (Mage Knight-ish) wydaje się w miarę solidna. Bardzo podoba mi się też tryb skirmish i na pewno spróbuję go połączyć z regularną rozgrywką z eksploracją terenu - wydaje się szczególnie ciekawą opcją na 1v1. Byle tylko Battlefield okazał się oszlifowany równie dobrze, co domyślne zasady gry.
22 lis - 20:37

Dark Dragon
@Alistair A czemu miałbyś się dokładać? Toć to dla fanów planszówek i Heroesów. Jeżeli nie lubisz planszówek, to nie wspieraj. Dlaczego mówisz, że skok na kasę? Toć cenowo przy takiej ilości komponentów wypada to bardzo przystępnie. Jak możesz lepiej wydać pieniądze niż na hobby, które sprawia Ci frajdę?
22 lis - 22:33

avatar
Ja kupiłem sobie winyla z soundtrackiem H3 za 200 zł, mimo iż większość winyli w Media Markcie kosztuje 70 zł. Cały czas byłem poczytalny, gdy płaciłem za kawałek plastiku w przedsprzedaży i do tej pory nie żałuję.
22 lis - 23:51

Kalohn
"Zachowujecie się jak moherowe berety płacące na Rydzyka."

No bracie, ewidentnie usiłujesz ubliżyć. Może wyhamuj z tym piwem. :)
Kupuję PRODUKT, który chcę mieć. Bo tak mi się podoba. Bez potrzeby wyjawiania Alistairom dlaczego, czy i jakie bardziej szlachetne fundusze regularnie wspieram. I tyle.
23 lis - 02:23

Matikun
@Alistar, ale ty wiesz, jak działa kickstarter, prawda? Wpłacasz pieniądze, a w zamian dostajesz produkt jako nagrodę. Ale paskudny świat, trzeba płacić za gry ;). Jako wieloletni fan zarówno planszówek, jak i heroesów, bardzo mnie ten projekt zaciekawił. Zwłaszcza, że miałem okazję grać w prototyp i mnie te planszowe heroesy kupiły. Mają swoje małe problemy, ale moje pierwsze wrażenia były naprawdę bardzo pozytywne. Mam z kim grać, w planszówki cisnę przynajmniej raz w tygodniu, czasem więcej, jeśli czas wolny pozwoli. Dla ciebie strata pieniędzy? Spoko, nie wspieraj, nie każdy lubi gry planszowe. Dla mnie to dziesiątki godzin bardzo fajnie spędzonego czasu ze znajomymi i bliskimi :).
24 lis - 14:02

Darkem
Dzięki za wytłumaczenie sprawy z pledge managerem. Gra wsparta!
28 lis - 11:18

Bajan
Alistair był pijany jak to pisał? O co chodzi z tym piwem? Nie do końca rozumiem.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
Darkem - 25 cze - 22:48
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
Górski Krasnolud - 21 kwi - 18:03
Andruids - 19 kwi - 02:14
Pointer - 18 kwi - 23:40
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt