Co prawda, Ubisoft podobno pracuje nad rozwiązaniem problemu z Might & Magic X, a usunięcie gry ze sklepów Steam i Uplay ma być tymczasowe, ale... no wiecie. Na razie gracze, którzy chcą odblokować sobie zawartość legalnie wszak posiadanych gier mają co najmniej dwie opcje: Opcja 1: Można spatchować plik Legacy.Core.dll aby gra działała podobnie jak przed wyłączeniem serwerów (patch po prostu sprawia, że gra dostaje odpowiedź twierdzącą na wszelkiego rodzaju pytania o to czy gracz odblokował jakąś zawartość) >> Link do Reddit z instrukcją patchowania i potrzebnymi plikami Opcja 2: Dla osób, które wolą nie ingerować w jakikolwiek kod gry, przygotowałem patch oparty o kilka plików konfiguracyjnych. Wystarczy je wypakować do katalogu instalacyjnego Might & Magic X. Dodatkowo, patch naprawia kilka błędów, w tym błąd z wyświetlaniem grafik mrocznych elfów i smoków. 5 dodatkowych artefaktów jest teraz rozlokowanych w grze, zamiast dostępnych od razu na początku gry. Efektem ubocznym jest to, że po zadanie "Domykanie spraw" z DLC trzeba się teraz zgłosić do Jona Morgana po pokonaniu Erebosa (zadanie nie pojawi się automatycznie, jak dotychczas). Pełna lista zmian jest w pliku "czytajto" wewnątrz patcha.>> Link do patcha naprawiającego MMX w Skarbcu Kwasowej Groty ![]() | ![]() | ![]() Crazy-AK47 - 8 cze - 18:06 Serd - 3 cze - 20:22 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Paracelsus - 31 maj - 15:49 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 23:14 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 

































LuckyClover
Trochę smutne,że trzymają graczy w niepewności przez cały ten czas,
gracze zasługują na jasne informację co dalej MM X ...
Kammer
Darkem
Acid Dragon
Co prawda faktycznie patch z "opcji 1" ingeruje w kod jednej z bibliotek gry i może być rozumiany jako obchodzenie zabezpieczeń, to jednak polskie prawo dopuszcza takie działanie. Legalne jest wprowadzanie zmian do programu komputerowego bez zezwolenia twórcy, jeśli jest "niezbędne do
korzystania z programu komputerowego zgodnie z jego przeznaczeniem, w tym do
poprawiania błędów przez osobę, która legalnie weszła w jego posiadanie."
(Art. 75 ustawy o prawach autorskich)
To jest dokładnie taka sytuacja - jeśli ktoś ma legalną wersję gry, ma prawo wprowadzić do niej poprawki, które przywrócą działanie zgodne z przeznaczeniem i naprawią błędy. Chyba wszyscy się zgodzimy, że niemożność przejścia poza akt 1 lub niemożność zagrania w zakupione DLC nie jest działaniem programu zgodnie z przeznaczeniem.
W mojej opinii na terytorium Polski korzystanie z obu opcji jest w chwili obecnej w 100% legalne.
Nicolai
Acid Dragon
Podejrzewam, że dla Ubisoftu jest to trochę bardziej skomplikowane. Np. fani założyli, że każdy posiadacz MMX ma wszystko odblokowane - dodatkowe artefakty, lochy, wersję deluxe i jeszcze DLC. A przecież mógł właśnie kupić "gołą" wersję gry. Jak teraz bez serwerów weryfikacyjnych dać możliwość odblokowywania fragmentów gry? Następne pytanie - czy można jeszcze w ogóle sprzedawać DLC?
No i jest jeszcze jedno - fani znają grę. Ubisoft nie ma teraz ani twórców (zerwali współpracę z Limbic), ani zespołu Might & Magic. Więc albo muszą kogoś ściągnąć, albo zadanie dać kompletnemu żółtodziobowi, który nie zna struktury gry i nie wie nawet co jest zablokowane.
Poza tym to Ubisoft. Ta sama firma, która wypuszczała premierowe wersje gier z bugami, które widać gołym okiem na kilometr. Ubisoft zajmuje się wydawaniem gier. Nie tworzeniem lub ich poprawianiem.
Rabican
Yaaqob
Alistair