Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
18.VII.2020link 
Chess Royale

Chess Royale doczekało się kolejnej dużej łatki. Przede wszystkim dodano system zadań – zdobyć w nich można walutę premium oraz lazurowe medale, potrzebne do odblokowania skrzynek, ich zakres jest dość zróżnicowany, od osiągnięcia pierwszego miejsca (75 kryształów), poprzez połącznie 30 stworów (2 medale), kończąc na wygraniu 10 rund grając Ivanem (15 kryształów).
Dodano nową synergię – stwory mityczne, które zyskują na sile za każdym razem, gdy zostanie użyta umiejętność stworzenia. Dostaliśmy również trzy nowe stwory: centaury (niezwykli łowcy Twierdzy), meduzy (epickie jednostki mityczne Lochu) oraz lammasu (rzadkie jednostki mityczne Nekropolii), których zdolność polega na pasywnym zadawaniu obrażeń wrogom dookoła.
Modyfikowano również synergie: księżycowe łanie i behemoty są teraz mityczne, duchy po trafieniu mogą uczynić wroga bardzo odpornym na obrażenia fizyczne, ale za to bardzo podatnym na magię, dzięki magom sojusznicy zyskują +10 many za atak. Zmieniono też niektóre zdolności jednostek: druidzi przywołują niedźwiedzie, zaś żywiołaki magmy eksplodują po śmierci. Wreszcie – zmieniono obrażenia zadawane przez jednostki mityczne, duchy, smoki i magów na magiczne.
Kammer
Wasze komentarze (8)
18 lip - 01:38

Kastore
Całkiem fajna jest ta gierka. Sam nie gram w gry mobilne, bo szkoda mi oczu, ale grałem ostatnio sporo z kolegą i nawet sprawiała fun.
18 lip - 21:08

krx1988
Ja się rozstałem z grą po przedniej aktualizacji. Za często mi gra się wysypywała no i p2w się zrobiła. Co prawda fajnie się grało na początku. Ale tak samo było z Heroes online i innymi grami od ubi.
20 lip - 11:55

Belegor
Prawo zabraniające lootboxy, możliwe sprawi że Ubi będzie musiał zmienić sposób zarabiania na grze i może przestanie być p2w.
21 lip - 20:37

Alistair
Nie będzie lootboxów, to będą boxy ze znaną zawartością. I tak ktoś to będzie kupował. Sam kupuję w mobilnych grach, a jest wielu takich, którzy naprawdę dużo wydają kasy. Za to jeśli chodzi o ocenianie takich gier, to na początku często jest fajnie i ciekawie. Dopiero po dłuższym czasie widać czy gra jest warta zachodu. Oczywiście każdy ma swoją tolerancję. Gram w jedną rzecz od wielu lat i choć często mnie wkurza, widać że to ewidentne p2w, to pewnie długo z niej jeszcze nie zrezygnuję.
21 lip - 21:06

Żmijec
Trzeba się cechować niskim intelektem żeby kupować lootboxy.
21 lip - 21:27

Alistair
To tylko zależy czy Cię na to stać czy nie. Gdy Cię stać, to intelekt nie ma tu nic do rzeczy. Problem zaczyna się wtedy, gdy dzieci nie mają co jeść, a ktoś wydaje kasę na lootboxy.
23 lip - 13:56

Kastore
Lootboxy to po prostu hazard i to często skierowany do dzieci. Polecam poczytać Jima Sterlinga.
23 lip - 14:18

Górski Krasnolud
Mamy już 2020, a Ubisoft wykorzystuje modele, które pochodzą z 2010/11 roku. Niektórych to już raziło za pierwszym razem (Heroes VII) innych zaczęło dopiero przy pobocznych tytułach (Chess Royale, Elemental Guardian, Era of Chaos, Clash of Shawdown Dynasty and Dark Chess i innych 239 tytułów po drodze).
Trochę zabawne, pojawiło się już kilka artykułów o Heroes VIII (czego by od tej gry wymagano, co dane osoby chciałyby zobaczyć) a kiedy by została ogłoszona jednym z pierwszych nagłówków byłoby "Nowy Heroes na horyzoncie! Czy tym razem otrzymamy następcę trójki?"
Nie komentując już tego, czy to jest dobre bądź złe (paradoksalnie, ale marki najczęściej upadają po najlepszych częsciach, muzycy po najlepszym albumie itp.) po prostu seria zatoczyłaby już piąty raz koło od czasu wyjścia trójki.
Czy ludzie w ógole chcieliby nową część? Seria Heroes zaczęła już dawno chorować na brak innowacyjności (nie pod względem mechanicznym, gdyż część szósta wprowadziła sporo nowości) ale pod względem ogólnego spojrzenia na grę. Co można rozumieć przez takie zdanie?
Starzy wydawcy (New Word Computing, 3DO) nie bali się wprowadzać do gry znaczących zmian, przykład.
Mamy Heroes I z zamkiem Czarnoksiężnika. I pozwolę sobie na skupienie się na dwóch aspektach - terenie miasta i smokach. Jest on na bagnie, a Smoki (celowo z dużej litery, gdyż to nazwa własna jednostki) to po prostu smoki, ale Heroes II to zmienia. O ile nadal mamy bagno, tak "wątek" smoków zostaje znacznie rozwinięty - pojawia się Zielony, Czerwony i Czarny i z jednego bydlaka powstają nam trzy kolejne, i było to tak dobre, że aż ten pierwszy musiał zwiać do Bastionu w trójce, bo było za dużo zajebistości w jednym miejscu... ale drugi i trzeci też rezygnują z bagien, bo Restoration of Erathia ukazuje nam zupełnie nową wizję tej frakcji, tym razem w podziemiach.
Ale twórca nie uznał tego za nienaruszalną świętość i Heroes Arsenal wraca znowu na bagna, okej, tym razem bez zmian w smokach, ale smoki już nie miały zostać u Czarnoksiężnika/Lochów/Azylu tudzież Chaosie, bo część piąta od NWC planowała przeprowadzkę dla smoków, i te miały znaleźć się w Cytadeli, która miała wrócić po wakacjach spędzonych podczas wydarzeń w Heroes IV.

A teraz mamy Loch od Ubisoftu, w którym teren natywny w każdej części to: podziemia, podziemia, podziemia, a czempionem frakcji są Smoki Cienia/Czarne Smoki, Smoki Cienia/Czarne Smoki, Smoki Cienia/Czarne Smoki no i w siódmej części dochodzą im Hydry (i zawsze decyduje się na, nie chcąc znowu kupować smoka w Lochu). Ubisoft boi się jakichkolwiek zmian, i to doprowadza tę markę do nieuniknionej śmierci. Przykład z Lochami jest jednym z wielu, a mógłbym kilka znaczących jeszcze wymienić. Erwan zamknął się na pewne świętości, a kiedy pytałem go, jakie frakcje chciałby zobaczyć w ósemce, odrzekł, że na pewno Necropolis i Loch.
Szkoda, brak szczególnych zmian był raczej cechą i Disciples, i od 11 lat nie zdecydowano się na wydanie nowej części.

Pozdrawiam i dziękuję każdemu, kto zdecydował się na przeczytanie i odniesienie się do komentarza.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
Darkem - 25 cze - 22:48
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
Górski Krasnolud - 21 kwi - 18:03
Andruids - 19 kwi - 02:14
Pointer - 18 kwi - 23:40
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt