Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Marketingowcy HotA Crew ostatnimi czasy zdecydowanie zmienili politykę komunikowania się z fanami i coraz częściej dzielą się informacjami o przyszłych wersjach dodatku. Po styczniowej bombie i zapowiedzi nowego miasta, po niespełna 3 miesiącach, w ramach Streamfestu, przedstawiono kolejny trailer Factory. Został nam pokazany ekran miasta, jak i cała otoczka tej inspirowanej Dzikim Zachodem frakcji.

Co jeszcze wiemy?
 • Potwierdzono, że Factory jest częściowo inspirowana Forge (kilka budynków w mieście przypomina te ze szkiców NWC), jednak tak naprawdę to osobna koncepcja. Technologia ma wynikać z wysoko rozwiniętej magii (5-poziomowej);
 • Na pierwszym poziomie zobaczymy Niziołki (przestaną być neutralami), na szóstym kolejne jednostki strzelające, przypominające amerykańskich kowbojów. Cała reszta armii nie została potwierdzona;
 • Niziołki i kowboje (szósty poziom) mają po nowej, ciekawej niedoprecyzowanej jeszcze zdolności;
 • Zapowiedziana jest zdolność przypominającą wskrzeszanie demonów/szkieletornię;
 • Nieujawnione jednostki mają być niehumanoidalne, prawdopodobne jest pojawienie się maszyn;
 • Ekran miasta oraz inne pokazane elementy mogą ulec zmianie;
 • Miasto inspirowane Dzikim Zachodem ma być gotowe w okolicach Nowego Roku;
 • Drwal
  Wasze komentarze (51)
  17 maj - 19:10

  Drwal
  Dzięki jak zwykle dla Kammerozy.
  17 maj - 19:20

  Nicolai
  No w końcu to wrzuciłeś :D
  17 maj - 20:19

  AmiDaDeer
  "Na pierwszym poziomie zobaczymy Niziołki (przestaną być neutralami), na szóstym kolejne jednostki strzelające, przypominające amerykańskich kowbojów. Cała reszta armii nie została potwierdzona;"
  Nie jest to prawda. Wiadomo, że na którymś poziomie (prawdopodobnie trzecim) pojawi się Mechanik (piromanka), o której zresztą wspominano w poprzednim newsie.

  "Niziołki i kowboje (szósty poziom) mają po nowej, ciekawej niedoprecyzowanej jeszcze zdolności;"
  Niziołki (ulepszone) mają doprecyzowaną zdolność - jest nią zdejmowanie kontry poprzez strzał. W przypadku Gunslingerów (Bandytów?) z tego co wiem mówiono, że mają możliwość kontrowania na odległość, ale nie mam tutaj pewności.

  "Zapowiedziana jest zdolność przypominającą wskrzeszanie demonów/szkieletornię;"
  Nieprawda. Zapowiedziana jest UNIKALNA zdolność, która przypomina farmienie demonów/szkieletornię TYLKO POD KĄTEM UNIKALNOŚCI, ale nic więcej o tym nie wiadomo.

  "Ekran miasta oraz inne pokazane elementy mogą ulec zmianie;"
  Ekran miasta NA PEWNO ulegnie pewnym zmianom.
  17 maj - 20:30

  AmiDaDeer
  "Technologia ma wynikać z wysoko rozwiniętej magii (5-poziomowej);"
  Tak w sumie to skąd ta informacja?
  17 maj - 22:06

  Drwal
  "Nie jest to prawda. Wiadomo, że na którymś poziomie (prawdopodobnie trzecim) pojawi się Mechanik (piromanka), o której zresztą wspominano w poprzednim newsie"

  Wymieniłem tylko dwie jednostki, gdyż tutaj mamy 100% pewność. Resztę wiemy, że będzie, ale nie wiadomo jeszcze gdzie, no i nie pokazano nam tych jednostek wcale. Traktuje to więc jako wciąż nic pewnego.

  "Niziołki (ulepszone) mają doprecyzowaną zdolność - jest nią zdejmowanie kontry poprzez strzał. W przypadku Gunslingerów (Bandytów?) z tego co wiem mówiono, że mają możliwość kontrowania na odległość, ale nie mam tutaj pewności."

  Fakt, zapomniałem o tym, dzięki.

  "Nieprawda. Zapowiedziana jest UNIKALNA zdolność, która przypomina farmienie demonów/szkieletornię TYLKO POD KĄTEM UNIKALNOŚCI, ale nic więcej o tym nie wiadomo"

  To miałem na myśli, faktycznie brzmi inaczej?

  "Ekran miasta NA PEWNO ulegnie pewnym zmianom."
  Pewnie tak, zdanie nie są sprzeczne.
  17 maj - 22:08

  Drwal
  "Tak w sumie to skąd ta informacja?"
  http://forum.df2.ru Nie mam teraz jak dokładnie poszukać.
  17 maj - 22:32

  Andruids
  @Hobbit te same kwestie wzbudziły moje wątpliwości ^^
  17 maj - 23:30

  AmiDaDeer
  "Resztę wiemy, że będzie, ale nie wiadomo jeszcze gdzie, no i nie pokazano nam tych jednostek wcale."
  Mechaniczkę nam pokazano w wywiadzie z Picolanem.

  "Nie mam teraz jak dokładnie poszukać."
  Jesteś pewien, że to nie błąd w tłumaczeniu? Nie mogę tam nigdzie znaleźć takiej informacji, a przecież sam informowałem o 5-poziomowej gildii na tym forum.
  17 maj - 23:48

  MinosKing
  W końcu jakieś nowe ciekawe wieści, co do rozwoju nowego zaplanowanego Miasta inspirowanego Dzikim Zachodem. Ekran miasta wygląda w porządku, ale jak już zostało wspomniane w ostateczności coś może ulec zmianie. Tylko niepokoi mnie trochę ten strzelec na szóstym poziomie bo będzie kojarzył się z Cyklopem z Twierdzy. :3
  18 maj - 00:15

  Andruids
  Mi się nie kojarzy, mimo, że tak jak Cyklop, ma głowę, parę rąk i nóg.
  18 maj - 03:08

  Kastore
  Dziwi mnie że taki zwykły koleś w jakimś casulowym ubraniu jest tak silny i ma tyle punktów życia.
  18 maj - 10:17

  MinosKing
  @Andruids Tak jak napisał pod tobą Kastore "koleś w jakimś casulowym ubraniu jest tak silny i z ma tyle punktów życia". Trudno mi sobie wyobrazić że może być coś od niego słabszego. :D Ale jeszcze wszystko pewnie może się zmienić:?

  A swoją drogą zabrakło informacji o tej jednostce z Miotaczem Ognia no i tego Pierzastego Węża co na którymś ze screenów było ich widać, ciekawe czy będą uwzględnione te jednostki? Czy zastąpione przez coś zupełnie innego?
  18 maj - 10:26

  AmiDaDeer
  Pierzasty wąż nie jest oficjalnie potwierdzony, a Mechanik (piromanka) po prostu została chamsko pominięta w tym newsie. :P

  A co do Gunslingera - come on, H3 pod względem doboru statystyk do jednostek jest w dużej mierze symboliczne, a nie realistyczne.
  18 maj - 10:38

  MinosKing
  @Hobbicus Coś w tym jest lecz nada trudno mi sobie go wyobrazić na tak wysokim poziomie, jak i słabsze od niego jednostki pomijając Niziołki oraz tą Piromantkę jak to ująłeś. :P

  Nie wiadomo teraz też czego się spodziewać? Jakichś Parowych Mechów? Konnych z Szablami XD czy co tam jeszcze można by wpasować do tych Pseudo Kowbojów? Czy jak ich tam zwać? :D
  18 maj - 10:47

  Kastore
  Nie muszą być symboliczne, chyba nie będziemy się czepiać jak coś jest magicznym zwierzęciem albo w ogóle jakimś magiem, ale gunslinger to najzwyklejszy koleś, bez żadnej zbroi, itp.
  18 maj - 10:53

  AmiDaDeer
  "Nie muszą być symboliczne"
  Ważka ma w H3 więcej HP niż centaur, podczas gdy w MM7 ma mniej. To JEST symboliczne, czy tego chcesz, czy nie.
  18 maj - 13:02

  Kastore
  Wiedziałem, że podasz ten przykład, dlatego napisałem, że "nie będziemy się czepiać jak coś jest magicznym zwierzęciem albo w ogóle jakimś magiem", bo nie mamy arbitralnie jak tego określić.
  18 maj - 13:43

  AmiDaDeer
  Ale to w żaden sposób nie odnosi się do tego, co napisałem. Nie ma żadnych obiektywnych statystyk dla jakiejkolwiek jednostki. Wszystko to kwestia balansu i właśnie symboliki.

  Gdyby podążać Twoim rozumowaniem, można byłoby dojść do wniosku, że nie ma ŻADNEGO logicznego powodu, dlaczego pikinier jest 3,5 raza mniej żywotny od krzyżowca.

  To tylko gra, nie odwzorowanie rzeczywistości.
  18 maj - 13:55

  Kastore
  Jak to się niby nie odnosi, jak perfidnie to napisałem dla argumentu z ważką, natomiast krzyżowiec ma lepszą zbroję od pikiniera i nie jest takim chudzielcem. :P
  I wiem, że to nie jest odwzorowanie rzeczywistości i że siła z poziomami rośnie za bardzo, żeby można było mówić o jakimś przełożeniu z prawdziwego świata, ale przynajmniej widać jakieś powody, dla których jedne jednostki są mocniejsze od innych. W przypadku Gunslingera nie widać żadnych przesłanek, dla których losowy bandyta miałby być tak wytrzymały, chociaż jakby miał mieć jakiś pancerz czy cokolwiek.
  18 maj - 15:17

  Nicolai
  Jak mam być szczery to nie czuję teg miasta. Każdy model z osobna wygląda rewelacyjnie, razem robi się chaos. Chatka z suszonej cegły, obok saloon jak w westernie, a to wszystko naprzeciw wiktoriańskiego pawilony. Trzy miasta sklejone w jeden, Heroes of Kingdom Hearts.
  18 maj - 17:14

  Kastore
  Nie no właśnie dobrze, że nie jest jednorodny.
  18 maj - 18:23

  LivingAnarchy
  Aż zacytuję wielkiego człowieka: Konrada Szejdewika.

  "Ludzie dalej nie kumają klimatu heroes i stylu, który łączy bizantyjski kanon fantasy z dziwactwem lub ironią (np. arabskie kopuły w śnieżnym mieście)"
  18 maj - 18:25

  LivingAnarchy
  A poza tym uważam, że kierunek jaki obrało Factory jest świetny, z niecierpliwością czekam na ujawnienie kolejnych puzzli z line-upu i muzycznego motywu przewodniego.

  Poza tym ci marketingowcy HotA na Facebooku to jakieś kocury <wink wink>
  18 maj - 18:33

  Kastore
  >>>marketingowcy HotA na Facebooku to jakieś kocury <wink wink>

  Co to w ogóle znaczy?
  18 maj - 18:40

  Kastore
  A, już wiem co to znaczy. Ale słaby żart. <wink wink>
  18 maj - 19:33

  Nicolai
  @Mateusz: A co mnie obchodzą cytaty z jakiegoś napinacza?
  18 maj - 20:10

  LivingAnarchy
  Najwyraźniej ten napinacz wielokrotnie lepiej niż ty kuma klimat Heroes III :)
  18 maj - 22:22

  Nicolai
  No chyba nie... rozumienie klimatu to kwestia czysto subietywna, a patrząc na to co NWC zaproponowało w Forge/Conflux to można dojść do wniosku, że nawet oni gorzej znali klimat niż Konquer.
  19 maj - 09:21

  AmiDaDeer
  No... nie. Po prostu nie. Pewnych idei przy projektowaniu miast NWC się trzymało. Jedną z tych idei jest zróżnicowanie architektoniczje przy zachowaniu pewnej kolorystyki budynków. Jeśli ktoś narzeka na to, że różne style są na jednym ekranie miasta, to albo nie grał w oryginalną grę, albo zupełnie nie przywiązywal uwagi do takich rzeczy i dopiero teraz, gdy ma się pojawić nowy content, zebrało mu się na bezpodstawne narzekanie.

  Komentarz o "pieniaczu" natomiast był tak bardzo nie na miejscu, że dziwię się, że nie dostałeś warna.
  19 maj - 09:25

  Nicolai
  Czym innym jest "pewne zrożnicowanie", a czym innym "totalny chaos i każdy budynek z innej bajki".
  19 maj - 10:07

  AmiDaDeer
  Nie napisałem "pewne zróżnicowanie". Ono jest spore w oryginalnych miastach. Naprawdę spore. Inaczej miasta byłyby nudne. Jak Ci się to nie podoba, to wracaj do H5. :P
  19 maj - 10:23

  Nicolai
  No nie wiem, jak patrzę na taką Nekropolię czy Bastion to czuję, że budynki są w jednym stylu i są częścią większej całości. Tutaj takiego odczucia nie mam. I nie jestem odosobniony w tym. Tyle... nie wiem co tu mam więcej powiedzieć? Nie wiem też po co? Za dobrze Cię znam. Okichasz się, ale nie odpuścisz. Dlatego ja odpuszczę, bo nie będę się kłócić o gusta, to droga donikąd.
  PS. Ta wstawka o H5 kompletnie z czapy.
  19 maj - 11:06

  Kastore
  Mnie odpuścił. ;)
  A co do "napinacza" to jak już chce się robić argument do autorytetu to warto zadbać, żeby dla interlokutora osoba także była autorytetem. ;)
  19 maj - 11:14

  AmiDaDeer
  Ale to nie był argument od autorytetu, to było zacytowanie dobrego argumentu. Natomiast sami zachowujecie się jak zwykłe chamidła w swoich komentarzach, więc naprawdę tego typu uwagi, jakie reprezentujecie, są zwyczajnie żałosne. Jeśli ktoś tutaj powinien odpuścić, to Wy - swoje iście dziecięce odzywki.
  20 maj - 12:17

  Bacus
  Zgadzam się z Nikołajem, miasto wygląda pokracznie i paskudnie. Argument, że oryginalne miasta też są zlepkiem kultur - Okey, ale one są robione ze smakiem i umiarem, a nie - tu daj chatkę szeryfa, tam saloon, a tu walnij wiktoriański pałac, a tam steampunkową kuźnie, będzie klawo!
  Rozumiem, że komuś może się to podobać, ale dla mnie wygląda to gorzej niż bilans bramkowy Zagłębia Sosnowiec w tym sezonie Ekstraklasy.
  Mam nadzieje, że dali Willa Smitha na jednego z bohaterów, bo im więcej pokazują tym bardziej inspiracje "Bardzo dzikim zachódem" jest widoczne.

  PS. HoTa ma chyba kompleks technologii, bo każde ich miasto musi być postępowe! Piraci z pistoletami, robili futurystyczne Forge, a teraz to tałatajstwo. Trochę nudnawi są z tym.
  20 maj - 12:51

  Droopy
  Takie pytanie skoro wydają Fabrykę raczej nie ma co w przyszłości liczyć na Forge ?
  20 maj - 13:19

  Kastore
  W ogóle nie ma co liczyć na Forge.
  20 maj - 20:53

  Nicolai
  @Hobbit:
  - To żaden argument, tym bardziej dobry, to jest opinia. Nic mniej, nic więcej. Przecież to można sprowadzić do "Taki jest zamysł H3, ja się znam, oni nie". I to ma być głos w dyskusji? Nie, to zdanie i to na dodatek kogoś kto nie bierze udziału w rozmowie.
  - Jakby to nie był argument do autorytetu to nie byłoby trzeba podkreślać kto go wypowiedział, ani tym bardziej nazywać go wielkim człowiekiem czy mówić, że lepiej się zna. Ale nie, ważniejszym było kto powiedział, nie co powiedział.
  - Niestety padło na takiego co codziennie udowadnia, że powinien być egzamin na dostęp do Internetu. Gdyby nie niezrozumiały sentyment Mateusza do niego to już dawno wyleciałby z Hirawki. Nawet nie chcę wiedzieć jak długo zajęło wyszukanie trzech zdań, w których nie bluzgał ani nikogo nie obrażał.
  - Kto jak kto, ale Ty w tej kwestii nikogo pouczać nie powinieneś. W ogóle Twoja odpowiedź to taka hipokryzja, że szok. Do mnie masz żal o "pieniacza", a sam jedziesz ze "zwykłymi chamidłami", "zwyczajnie żałosne" i "dziecięce odzywki". Czy Ty nie masz, nie wiem, samoświadomości?
  - Nie uważacie, że "łączenie bizantyjskiego kanonu fantasy z dziwactwem lub ironią" to zdecydowanie zbyt mocne określenie na arabskie kopuły pokryte śniegiem? Zgoda, nie widzi się tego na co dzień, ale to zdecydowanie nie ta skala. Bizantyjskim dziwactwem byłyby, nie wiem, wzorowani na Aztekach Jaszczuroludzie czczący Kosmiczne Drzewa, nie coś co można trafić w naszym świecie (w końcu nie wszyscy muzułmanie żyją w "ciepłych krajach"):
  https://thumbs.dreamstime.com/z/snow-mosque-nurgasyr-regional-central-spring-aktobe-kazakhstan-march-83748132.jpg
  https://images.wallpaperscraft.com/image/chechnya_mosque_snow_minaret_59598_1680x1050.jpg
  https://i.redd.it/vimrmolalyl21.jpg
  - Także dla mnie to, że najlepszym przykładem jaki potrafiliście wymyślić są "śnieżne kopuły" to najlepszy dowód na to jak mało dziwaczne jest H3. A nawet jeśli jest to trzy ligi niżej niż ten Disneyland, który HoTA Crew chce nam zaoferować.
  20 maj - 21:12

  AmiDaDeer
  "Przecież to można sprowadzić do "Taki jest zamysł H3, ja się znam, oni nie"."
  To trzeba byłoby albo dużo złej woli, albo kompletnej nieumiejętności czytania ze zrozumieniem.

  "Jakby to nie był argument do autorytetu to nie byłoby trzeba podkreślać kto go wypowiedział"
  Dorabiasz sobie argumenty do teoryjki, która nie ma żadnego sensu. Odpuść sobie.

  "Nawet nie chcę wiedzieć jak długo zajęło wyszukanie trzech zdań, w których nie bluzgał ani nikogo nie obrażał."
  No i co? Będziesz oceniać człowieka, a nie to, co powiedział? W takim wypadku powinienem dawno odpuścić rozmowę z takim rasistą, jakim jesteś (i nie, nie odnoszę się do Twoich wypowiedzi prywatnych - sam Acid mi świadkiem, jak zdarzało Ci się nieraz pisać na czacie obrzydliwe skojarzenia niektórych narodowości z zoofilią). O tak, jeżeli wyciągamy brudy, to naprawdę jesteś ostatnią osobą, która powinna to robić - raz że się w ten sposób ośmieszasz, a dwa - sam nie jesteś lepszy.

  "Kto jak kto, ale Ty w tej kwestii nikogo pouczać nie powinieneś."
  A Ty nie powinieneś się wypowiadać w kwestii moddingu. To, co przed chwilą napisałem, było tak samo sensowne, jak to, co Ty wygadujesz.

  "Do mnie masz żal o "pieniacza", a sam jedziesz ze "zwykłymi chamidłami", "zwyczajnie żałosne" i "dziecięce odzywki". Czy Ty nie masz, nie wiem, samoświadomości?"
  Cóż, powiedziałem, jak dla mnie wyglądasz w tej rozmowie, Ty natomiast wyskoczyłeś z bezpośrednią inwektywą. Poza tym "Nu nu nu, nie możesz nie nazywać chamem, bo sam wtedy będziesz chamski"? Serio?

  "w końcu nie wszyscy muzułmanie żyją w "ciepłych krajach""
  Que? Nie dość, że nie zrozumiałeś kompletnie, że Konquer odnosił się do kanonu fantasy, a nie rzeczywistości, to jeszcze traktujesz słowo "arabskie" jako synonimiczne z "muzułmańskie"? Daruję sobie chyba dalsze odpowiedzi, bo to strata czasu.

  "Także dla mnie to, że najlepszym przykładem jaki potrafiliście wymyślić są "śnieżne kopuły""
  No, w ten sposób udowadniasz tylko, że dalsze komentowanie faktycznie nie ma sensu. So long.
  20 maj - 21:33

  Drwal
  Nie będę Was tutaj rozdzielał, ale dyskusja schodzi chyba w zbyt osobiste tematy. :P

  Ja póki co mam mieszane uczucia co do miasta. Cieszy mnie bardzo, że powstanie, wszak niedawno nie było oczywiste, że HotA Crew ma jeszcze takie ambicje. Wybór padł chyba dobrze, osobno każda praca wygląda fenomenalnie. Ekran miasta sam w sobie mi się podoba, chociaż nie za bardzo wiem gdzie naprawdę jestem. Czuje tu trochę Oazy, Forge, Dzikiego Zachodu, odrobinę też nowego tworu. No, ale umówmy się, Cove klimatem będzie ciężko pobić, nie mówiąc już o Inferno czy Cytadeli.
  Wiem natomiast co mi się nie podoba: zbyt nasycone kolory, humanoidy na 6 poziomie i chyba zbyt rozwinięta technologia jak na obecne odczucia klimatu.
  Boję się zwyczajnie, że nie starczy im czasu, by to wszystko zmienić, o ile oczywiście dochodzą do Nich podobne opinie jak moja.
  20 maj - 21:54

  Nicolai
  @Hobbit: Chłopie, miej litość. Dla siebie, mnie i ludzi to czytających. Na nic nie odpowiedziałeś, tylko odwracasz kota ogonem i pierzesz stare brudy. Ja może głupie, ale jakieś argumenty staram się przedstawiać. A Ty, że nie umiem czytać ze zrozumieniem, że dorabiam sobie teoryjki, że wykazuję złą wolę i tak dalej. Sam dół piramidy dyskusji, którą sam mi przed laty pokazywałeś. Lubię Cię i szanuję, ale jak Ci się coś przestawi to brniesz za daleko. Wbrew argumentom i logice. Wbrew szacunkowi do siebie i rozmówcy. Pomijam klasyczne wychodzenie z założenia, że Twoje "chamidło" jest lepsze od mojego "pieniacza", ale nazwać mnie rasistą? I jakieś domniemane komentarze sprzed X lat? Wybacz, ale nie przypominam sobie. Acz zgaduję, że nie jesteś szczery odnośnie kontekstu. Jeśli w ogóle takie coś miało miejsce to pewnie był żart w zamkniętym gronie, który puściłeś wtedy mimo uszu, a teraz wyolbrzymiasz na potrzeby, no właśnie czego? Obrony niewydanego modu do starej gry? Jestem urażony Twoimi pomówieniami. Czuję się urażony i oczekuję przeprosin. Może nie teraz, jak ochłoniesz. Poczekam.

  PS. Nawiązywałem do "arabskiej architektury" w definicji narzuconej przez Konquera.
  PPS. Co jest wyznacznikiem dziwaczności w fantasy jak nie odstępstwo od rzeczywistości?

  Jeśli ktokolwiek uważa, że zabrnąłem w tej rozmowie za daleko to serdecznie przepraszam. Nie chciałem i urażonych serdecznie przepraszam. Już nie będę, bo nie będę kontynuował rozmowy. Uważam ją za zakończoną.
  20 maj - 23:07

  Górski Krasnolud
  Chłpaki spokojnie, nie ma się co kłócić (czy tam twórczo dyskutować) o grę, najważniejsze jest, że Kwasowa Grota pozwala zebrać się ludziom kochającym Heroesa w jednym miejscu. Wiadomym jest, iż jednym miasto się spodoba innym nie, ale tak to jest, jednym spodoba się technologia, czy tam mix kultur, innym nie i to tyle. :D Ja tam zamiast grywać w mody, wolę poznawać inne tytuły Heroesopodobne, co wsyzstkim polecam. :)
  Peace and Love! (mam nadzieję że nikt nie będzie się mnie czepiał za ten ostatni tekst) xD
  21 maj - 08:02

  Darkem
  Screeny bardzo przyzwoite. Mam nadzieję, że twórcy podrzucą nam jakiś kąsek rodem z Westworld. Bohaterka wzorowana na Dolores lub Maeve szybko stałaby się moją ulubioną :)
  21 maj - 13:53

  Kastore
  Mam nadzieję, że nie będą dawać nawiązań do popularnych seriali.
  21 maj - 15:33

  Darkem
  Zobaczymy co zrobi HotA Crew :)
  23 maj - 20:54

  glokku
  Co do wyglądu tego strzelca. Od razu rzuciłem się na filmik i myślałem, że jest to jednostka 2 poziomu :P
  I się dziwiłem - dwóch łuczników na dwóch pierwszych poziomach?!?! ;)
  23 maj - 21:03

  Drwal
  Gdyby był mniejszy, to taki idealny kompan dla rozbójnika.
  26 maj - 19:57

  Xelacient
  A ja przekornie powiem, że podoba mi się ten bajzel architektoniczny, pasuje do wizji miasta, które powstało nagle na środku niczego z inicjatywy jakichś szalonych wynalazców.

  Już bardziej mi nie pasuje jakiś zwykły ludzik na szóstym poziomie, ale to jeszcze zobaczymy jak wyjdzie ostateczna wersja tej jednostki. Zresztą zawsze zostaje wyjaśnienie, że ci "najemnicy" zostali wzmocnieni jakimiś technicznymi i magicznymi sztuczkami.
  4 cze - 14:58

  Huntka
  Nie podoba mi się.
  Lepiej dodaliby miasto drowów, którego wyraźnie brakuje.
  4 cze - 19:13

  Fandor
  Tak H3 zdecydowanie brakuje nudnych miast krasnoludów, mrocznych elfów i całego innego cholerstwa rozrzuconych osobno. To wcale nie tak, że urok H3 polega na mieszanych miastach, których trzonem są rozmaite potwory i najwyżej jedna jednostka z jakiejś rasy.
  4 cze - 22:52

  Kastore
  Ale tego miasta WYRAŹNIE brakuje!!!
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  JB
  Zajda - 15 lip - 11:53
  Darkem - 15 lip - 09:37
  klimat93 - 14 lip - 12:50
  Warmonger - 12 lip - 12:58
  dextereczek - 6 lip - 16:19
  avatar - 23 cze - 21:20
  Zu - 20 cze - 13:13
  Akad - 20 cze - 12:28
  Yaaqob - 19 cze - 10:46
  Szaman - 18 cze - 18:50
  adamnavel - 18 cze - 13:55
  anonim1233 - 17 cze - 20:20
  Kastore - 14 cze - 01:40
  Szaman - 30 maj - 20:22
  Warmonger - 30 maj - 09:12
  Orzie - 29 maj - 11:38
  Dydzio - 27 maj - 20:07
  Hayven - 26 maj - 00:09
  Evenis - 24 maj - 20:09
  dziaduq - 22 maj - 16:18
  CRW - 16 maj - 10:21
  edeksumo - 9 maj - 13:33
  FirePaladin - 6 maj - 17:41
  Szaman - 1 maj - 15:22
  dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
  Akad - 27 kwi - 22:46
  Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
  Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt