Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Od dnia dzisiejszego kompletne wydania Heroes III, IV oraz V w wersji cyfrowej są dostępne także w polskiej wersji językowej dzięki uprzejmości GOGa. Gry te są także obecnie o 50% tańsze. Wiele innych tytułów "Made in Poland" również jest objętych promocją z okazji 11 listopada.
Miejmy nadzieję, że podobnie potraktowane zostaną pozostałe tytuły M&M (może nawet Kroniki?).
Dark Dragon
Wasze komentarze (38)
10 lis - 01:58

Bahamut
Ciekawe, aczkolwiek ja nie muszę tego kupować, bo te części mam już w wersji pudełkowej :)
10 lis - 07:45

RustDragon
Wreszcie... koniec z Spolszczeniami xd... Kroniki może zrobią? :P
10 lis - 18:58

Alistair
"Gry te są także objęte obecnie o 50% tańsze". Really? Ja na szczęście te gry miałem po polsku, bo z muve, a nie z GOG.
10 lis - 19:52

Dark Dragon
@Alistair - fixed. Jednak to są wersje cyfrowe, które możesz zainstalować zawsze i wszędzie, nie posiadając napędu (jak to się coraz częściej zdarza).
10 lis - 20:55

Alistair
Z muve też mam wersje cyfrowe. W pudełkach już nic nie kupuję, mimo że napęd posiadam.
11 lis - 13:36
rad19dym
Co do "trójki" - jakie są różnice względem nieoficjalnego spolszczenia dostępnego na tutejszym forum?
11 lis - 14:54

Bahamut
To jest jakieś nieoficjalne spolszczenie, dziwne.
11 lis - 15:47

avatar
Co rozumiesz przed oficjalne? Że niby od Ubisoftu miało wyjść?
11 lis - 18:13

Galbraith
Inne wersje cyfrowe (a także niektóre pudełkowe) np. części 4 i 5, czy to z muve, czy z ubi, niestety wymagają jakiejś dodatkowej aktywacji, jakiejś instalacji programów aktywacyjnych itd. To mnie jakiś czas temu zniechęciło do kupowania w tamtym miejscu. Natomiast wersja z gog jest DRM free. Grę można pobrać i grać. Albo po prostu zainstalować opcjonalnie galaxy i cieszyć się save'ami w chmurze.
Mam już z gog 1, 2, 3 4 i 5, więc tylko się cieszę, że DODANO wersję PL. Tak dodano! czyli w ramach jednej licencji macie możliwość instalacji obu wersji językowych (nie jednocześnie) - co jest "mało legalne" przy posiadaniu starych wersji, gdzie dostępna jest tylko jedna wersja. Jeśli się tu mylę, to poprawcie mnie, proszę.
Jeszcze nie sprawdzałem, ale zakładam, że w przypadku trójki do wersji Complete dodano wersję ze Złotej Edycji. Ciekawe jak będą wyglądać bugi wprowadzone Złotą Edycją...
Jeśli jest jeszcze kolejne tłumaczenie - to należałoby go dodać do bazy wersji spolszczeń HoMM3 ;)
Tak czy siak polecam, gog to najlepsze miejsce, które stanowi bazę starych gier.
11 lis - 18:57

Lukas715
Dziwne z tymi wersjami PL. Do niedawna wszystkie części można było kupić w wersjach PL w pudełkach. Obecnie części 1-2 są niedostępne w wersji PL. Z dziećmi gram obecnie w część 1 i niestety często się zawiesza, bo mam wersję wydaną jeszcze w pudełku przez CD Projekt jako Saga 1-3. Macie może jakąś łatkę, żeby działała stabilnie na Windows 8.1?
11 lis - 19:29

Galbraith
Lukas715, nie sprawdzałem, ale wersje z gog powinny działać, a dzieciaki warto zacząć uczyć języka angielskiego na takich prostych grach. Wiem, że to nie jest wprost odpowiedź na twoje pytanie, ale serio, rozważ taką opcję, bo warto znać języki.
11 lis - 20:09

Lukas715
Nie o język chodzi, a o zasady :-). Dzieci grają w tego całego minecrafta wyłącznie po angielsku. Jednak w przypadku heroes of might and magic to te gry były normalnie po Polsku, oficjalnie dostępne do niedawna. Dlatego nie rozumie Ubisoftu i jego polityki w przypadku tak popularnej serii.
12 lis - 08:24

avatar
Polityka jest zrozumiała. Ubisoft nabył prawa do marki HoMM, ale wydał jedynie części V-VII oraz Heroes 3 HD Edition i do tych gier było spolszczenie. Gdy wydanie gry to nie tylko wydanie, ale - przynajmniej w teorii - jakiś support: wydawanie patchy i pilnowanie by gra była kompatybilna z jak największą ilością współczesnych konfiguracji komputerowych. Wydawane u nas Antologie czy Złote Wersja były grami od CDP na zasadzie licencji i to CDP musiał martwić się o patche itd.
Dlatego, nie rozumiem że ktoś nie rozumie czemu Ubisoft nie traci czasu na reedycje gier. To wcale nie jest tanie, gdyż związane jest z to z szeregiem problemów technicznych. Heroes 3 HDE Edition pokazało, że Ubisoft nie ma w ręce kodu źródłowego do Heroes Complete. A skoro nie ma, to jak wypuścić patche, poprawki itd.? W ogóle mamy szczęście, że tak stara gra jest całkiem niewrażliwa na nowe windowsy, sterwowniki, karty graficzne i można ją normalnie odpalić bez cudów.
I spójrzmy na takiego Blizzarda. Obecnie nie ma szans na oryginalną kopię Diablo 1 czy Diablo 2 - cyfrowych wersji nie ma, a wersje na CD jedynie na wtórnym rynku i trzeba się umordować czy Diablo 1 poszło na Win 10.
12 lis - 09:58

Galbraith
Cyfrowa wersja Diablo 2 jest do nabycia u Blizzarda.
Diablo 1 śmiga na win10, a do problemu tęczowych kolorów na win7 na stronie supportu Blizzarda była dostępna łatka w postaci pliku dodającego klucz do rejestru, który rozwiązywał sprawę problemu z kompatybilnością DirectDraw. Niestety dalej tak kolorowo nie było. Na wiosnę 2018 przestał działać Battle Net dla Diablo 1. Problemów części użytkowników z połączeniami multiplayer nie naprawiano od 17 lat.
Ogólnie sytuacja z Diablo jest inna, bo pomimo ew. utraty kodu źródłowego to wizerunkowo słabe jest nie wspieranie własnej gry. W przypadku Ubisoft to nie są ich gry, tylko nabytki. Właściwie w przypadku Blizzarda też nie, bo studio Blizzard North zostało zamknięte, ale dbając o wizerunek, nie chcą łatwo pozwolić na to aby dało się to odczuć.
Skoro GOG potrafi doprowadzić stare heroesy do używalności na nowych systemach i to z GOG podpisać przecież musiał umowę Ubisoft na dystrybucję cyfrową, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak skonstruować umowę, aby tę samą wersję sprzedawać przez Uplay. Wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o profil tamtej platformy, do której komuś może nie pasuje obecność niektórych starych heroesów, które prawdopodobnie nie sprzedawały się za dobrze na Uplay. Do tego dodajmy coraz słabsze kolejne wersje Heroes, przerośniętą korporację, w której zarządzających nie interesuje coś co nie przynosi zysków, W przypadku cyfrówek, dochodzi kwestia utrzymywania na stronie kilku wersji językowych, bo dlaczego miała to by być tylko wersja PL i ENG? Jeśli nie przepakowano by instalatorów, to wybór języka przed pobraniem to pewnie dodatkowe komplikowanie procesu sprzedaży.
Istnieje nadzieja, że GOG dogada się z Ubi co do wydania HoMM1 i HoMM2 w wersjach PL, skoro Ubi nadal ma prawa do spolszczeń wykonanych przez CDP.
12 lis - 10:21

avatar
Rzeczywiście jest cyfrowe D2 na stronie. Kupuję! Choć szkoda, że bez dodatku :/
12 lis - 10:40

Lukas715
Mili Państwo, Warcraft 1 i 2 śmiga mi bez zarzutów na dos box. Stareńkie lords of the realm śmiga, Patrician 3 śmiga. Disciples 1 Apostołowie śmigają. Wydanie pudełkowe Heroes 1-4 było z serii Ubisoft exclusive, więc CD projekt nie miał z tym nic wspólnego. Uważam to poprostu za co najmniej dziwne, brak wydań tych gier w wersjach językowych w których były od samego początku. Dostosowanie do windows 10czy 8.1 to żaden problem. Poprostu jak wyżej napisane korporacja to stan umysłu, klient jest na końcu.
12 lis - 11:25

Galbraith
CDP teraz rzeczywiście nie ma z tym nic wspólnego, wspomniany był jako wykonawca spolszczeń i czasowo uprawniony do wydawania HoMM w dawnych czasach. Podejrzewam, że obecnie prawa do spolszczeń ma UBI. Czy je kupiło od 3DO, czy może od CDP, czy może CDP nigdy nie miało do nich praw, tylko po prostu je wykonało tego nie wiem. Tak czy siak co jakiś czas wydaje wersje PL od CDP.
Z tymi licencjami czasami jest naprawdę niemałe zamieszanie - polecam obejrzeć wywiady z GOG - tam tłumaczą anegdotyczne zawiłości pozyskiwania licencji do staroci. Sporo zamieszania jest właśnie z licencjami na tłumaczone wersje, zwłaszcza gdy tłumaczył je lokalny dystrybutor.
Co do DiabloŽ II: Lord of Destruction - również jest do kupienia na stronie Blizzarda.
12 lis - 12:45

Lukas715
Widziałem filmik, w przypadku niektórych gier i nieistniejących już wydawców na pewno jest to działanie karkołomne zdobyć prawa do wydania gry. Natomiast tutaj jest sytuacja czysta. Ubisoft nawet swoje gry wystawia bez pierwotnych lokacji językowych na uplay(Settlers 6). Może zrobimy zrzutkę na kickstarterze, żeby wykupić markę Heroes od Ubisoft? :-)
12 lis - 13:20

Galbraith
Dobrze jakby marka trafiła do JVC, bo w ręce fanów - jakoś tego nie widzę.
12 lis - 17:32

Lukas715
Ja mam inną propozycję, niech JVC zrobi nowe heroes of might and magic w innym świecie, albo CD RED zrobi homm w świecie Wiedźmina. Co ciekawe homm 1 wiesza mi się tylko w jednym miejscu na jednej mapie w trybie dla 4 graczy po walce z jednostkami neutralnymi (można to obejść, być może jest to błąd samej gry), natomiast homm 2 wiesza się notorycznie.
12 lis - 18:14

Lukas715
Na razie działa, dziękuję bardzo :-).
12 lis - 19:09

Kastore
CD Project RED stworzył jedną grywalną grę, która na dodatek była nudna, zabugowana, niezbalansowana i miała beznadziejnym sterowanie, teraz wypuszcza nową przehypowaną grę, w której sterowanie też jest beznadziejne, a JvC zajmuje się teraz rynkiem gier mobilnych.
12 lis - 19:58

Lukas715
Czyli zostały nam modyfikacje do heroes i tylko uzdolnieni fani, żeby w coś nowego pograć. Seria Total War, Civilization, Europa Universalis, a nawet dużo mniej popularne Age of Wonders dowodzą, że przy odpowiednim podejściu można na strategiach zarabiać.
12 lis - 20:41

Euronymus
Kupiłem H3 i żałuję. To jest wersja SoD. Mam tego już kilka kopii.
12 lis - 20:47

avatar
A czego się spodziewałeś?
12 lis - 20:55

Euronymus
gra nazywała się Heroes of Might and MagicŽ 3: Complete więc spodziewałem się wersji 3.3 z wgranym spolszczeniem tekstów, a nie v3.2. Opis wprowadza w błąd. Idę o zakład , że wersja ang ma patch 3.3
12 lis - 20:57

Galbraith
Jest to wersja Complete. W GOG możesz w ciągu 30 dni zwrócić grę i otrzymać zwrot pieniędzy.
12 lis - 20:59

Galbraith
wersja complete nosi oznaczenie 4.0
12 lis - 21:01

Galbraith
wersja 3.3 to jest chyba fanowska
12 lis - 21:01

Galbraith
i tylko PL oczywiście (sorry za spam komentarzy), ale jakoś tak mi po kolei przychodzą do głowy ;)
12 lis - 21:16

avatar
Na gog.com jest wersja Complete, czyli taka jaką używają gracze na całym świecie (i jak napisał Galbraith - to wersja 4.0 czyli po wszystkich wszyściutkich patchach - opróćz tych wprowadzonych przez HotA i HD mod.
12 lis - 21:32

Galbraith
Tak, a wersja PL 3.2 - czyli taka jaka była oficjalnie w PL ostatecznie wydana, jeśli chcesz 3.3 - to standardowo patch od Hellburna. Przynajmniej tak zakładam. Życia nie zmienisz ;)
12 lis - 21:43

avatar
A ja [B]zgaduję[/B], że spolszczenie gogowskie opiera się na spolszczeniu Hellburna :)
12 lis - 23:27

Euronymus
Macie racje Complete to 4.0 moja pomyłka. Sprzedawana wersja PL ma v3.2 pomimo oznaczenia Complete. Moja złość była o tyle większa, że dawno temu czyli po skończeniu liceum, kupiłem pudełkową wersję "Complete" w emiku, która oczywiście okazała się normalną wersją SoD. :)
12 lis - 23:29

avatar
Wersja Complete różni się od SoD tylko tym że ma mapy i kampanie z dodatku AB no i zboostowanych jaszczuroludzi.
12 lis - 23:59

Euronymus
Mogę być w błędzie, ale wydaje mi się, że changelog jest dłuższy. Na szybko sobie przypominam, że koszt zakupu archaniołów jest większy w 4.0 i szereg innych rzeczy. To i tak bez znaczenia.
13 lis - 00:19

Mirr Skulblodh
No to się pospieszyli... dodali akurat 2/3 mojej wieloletniej, żelaznej części podróżnego bagażu podręcznego! ;)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Zajda - 15 lip - 11:53
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt