Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
O tytule "Might & Magic Heroes: Era of Chaos" w Grocie wspominaliśmy już kilkukrotnie - to gra na urządzenia mobline, tworzona wyłącznie na rynek chiński. Póki co, wygląda na to, że nie zobaczymy jej w naszej części świata. Acz dla fanów Heroes III ciekawostką może być fakt, że "Era of Chaos" odtwarza m.in. stworzenia, bohaterów i frakcje z tej właśnie legendarnej części sagi. W połączeniu z oficjalnymi artworkami otrzymujemy coś w rodzaju "alternatywnej wizji" Antagarichu. Aby obejrzeć tę "wizję" (jak i diametralnie różną grafikę podczas faktycznej rozgrywki) zapraszam poniżej:

Acid Dragon
Wasze komentarze (18)
19 lis - 13:23

Drwal
Przypomina stylem trochę Heroes V. Ogólnie widać, że to na rynek chiński. :)
19 lis - 13:23

Warmonger
Jakby to określić... wyraziste postacie kobiecie ;)
19 lis - 13:24

Drwal
@Warmonger trochę jak w niektórych tanich produkcjach MMO RPG. :)
19 lis - 13:27

Acid Dragon
Mnie najbardziej zastanawia wydatny biust u... Lisza :P
19 lis - 13:41

Sir Galuf
Najbardziej podobają mi się kobiece jednostki. Zwłaszcza Naga i Czarci Lord (albo Czarcia Lordka). Coś pięknego :-D
19 lis - 13:55

diabełek412
Jednostki nawet fajne, ale zastanawiam się czy będzie Cytadela albo... Forge.
19 lis - 14:02

Garett
@Acid Dragon Pewnie jeszcze świeżo po przemianie jest. :P
19 lis - 14:03

Etharil
Gog i Czarci Lord w Inferno sprawiły, że popłakałem się ze śmiechu.
19 lis - 15:20

Szaman
Już wiadomo czemu Krewlod ciągle atakuje swoich sąsiadów.... mają deficyt kobiet! żadnych kobiecych jednostek!
19 lis - 16:53

Nicolai
@Sir Galuf: Nie "Lordka" tylko "Lady" ;)
@Szaman: W sumie dziwne, że nie zrobili genderswapa Ogrowi czy innemu Cyklopowi :P
19 lis - 21:46

Turtle
A w Bastionie jest Smoczyca, bo wprost emanuje subtelnym kobiecym wdziękiem.
19 lis - 22:48

Andruids
@Turtle Według mnie pluje jadem, więc w sumie się zgadza ^^
20 lis - 09:17

Eggyslav
Dat Lich Though...
21 lis - 02:16

Tarnoob
Na pewno jest ciekawie. Mam podobne zdanie do Acida – styl graficzny kompletnie nie w moim typie. To antypody mojego ulubionego realizmu i mroku z MM8 i Dark Messiah.

Mimo to nie przeszkadza mi, że taka gra powstaje. To spin-off, a w dodatku na rynki azjatyckie. HoMM Online było chyba trochę ładniejsze – przynajmniej na mapie przygody i ekranach miast – ale nie ma co narzekać. To, że to dotykanie świętego H3, nie jest problemem. Tak jak Acid widzę podobieństwo do Clash of Heroes i również nie przeszkadzało mi powstanie tamtej gry. Jeśli to ma wypromować markę, to tylko lepiej.
21 lis - 02:27

Tarnoob
Czy styl graficzny przypomina H5? Otóż nie. Moim zdaniem jest chyba trochę lepszy. Zobaczcie, że EoC zachowuje naturalne, realistyczne proporcje ludzkich ciał. Nawet kobiece piersi – powyżej średniej krajowej – nie są karykaturalne. Za to w H5 ludzie mieli np. stosunkowo duże głowy niczym dzieci.

EoC i H5 mają pewnie podobieństwa, np. ogromne pancerze (warhammerowe naramienniki), ogromna broń, nieproporcjonalne bestie i jaskrawe kolory. Mimo to moje pierwsze skojarzenie było z H6 – może dlatego, że galerię otwiera gwardzista. Haav Gyrr na którymś konwencie zwrócił uwagę, że w H3 nieulepszone stwory zwykle mają samą broń, a po ulepszeniu dostają też pancerz. Za to w H6 już podstawowe mają pełny pancerz, dlatego ulepszenie dodaje tylko pretensjonalne fajerwerki. Osobiście wolę schemat z H3, ale i tak H6 jest ładniejsze od H5. Poza tym jak już pisałem – to spin-off na rynek azjatycki, rządzący się inną estetyką.

Moją uwagę zwróciło to, że ludzkie postacie mają mało azjatycką i bardziej europejską urodę. Podobno u niektórych Azjatów „biali” cieszą się atrakcyjnością i fascynacją, związek z kimś białym jest powodem do lansu, a niektórzy Azjaci nawet operują sobie szczyt nosa, żeby wyglądał bardziej europejsko. Być może podobne gusta odbijają się też na grach komputerowych.

Ogólnie styl przypomina League of Legends i o ile nie pałam do niego entuzjazmem, to rozumiem go i chciałbym, żeby ta gra była też w innych częściach świata.
21 lis - 03:12

Tarnoob
Moje skojarzenia:
– Krzyżowiec – coś jak Eldarowie z Warhammera, może też jakieś Final Fantasy
– Sir Mullich wyszedł wzorowo, elegancko, trochę jak artworki z KBL i H7
– Elfka – Zelda,
– Zielony Smok – bardzo kwasowy. :-) Może tak wyglądał Acid za młodu, jak był zielonym smokiem na planecie Terra, krótko po wyjściu z kwasu – już kwasowy, ale jeszcze zielony. Wiem, że czasami stworka z Akademii w H7 opisuje się jako „Acida za młodu”, ale ta wersja jest bardziej zgodna ze słowami Acida.
– Gożka i Czarcia Lady – femdom-BDSM, mi pasuje,
– Wampir – przypomina awatary Kastore’a i Irhaka, może też Rabicana. Nawet spoko, bo jest realizm i elegancja, bardziej niż w H5 (choć tam wampiry nie były tragiczne).
– Vidomina bardzo zmłodniała, zresztą nie tylko ona. To chyba gra dla efebofilów.
– Twierdza wygląda jak orki z Warcrafta,
– Behemot – jakiś super-super-…-super-saian z DragonBall, gdzie grzywa jest większa od samej postaci, która sama jest furą mięśni.
– Crag Hack, Yog i Shiva są przedstawieni bardzo elegancko, tak jak Sir Mullich. NWC by się nie powstydziło. Oprócz KBL i H7 ten styl przypomina MMX.
– Luna – już nie ma wątpliwości co do płci. W oryginale mimo żeńskiego imienia, biogramu i wpisanej w instrukcji płci – obrazek był bardziej męski.
– Nie do końca podoba mi się czerwień i czarnego rycerza, rycerza śmierci i gargulca. To buduje skojrzania z Inferno. Trochę zalatuje pomieszaniem demonów z nekromantami, jak w Magic: The Gathering i w H4.
– Bitwa przypomina Little Fighters.
– Zrobienie bitwy w czasie rzeczywistym, z pojedynczymi jednostkami w oddziale – odważna, ciekawa odmiana. Można jak najbardziej wybaczyć, bo to spin-off.
– Muzyka spoko – łagodne smyczki i instrumenty dęte, czasami chór. Nie ma nachalnego, solowego wokalu jak czasami w H4 i H7 (gdzie udały się chyba mniej niż w H2). Miło usłyszeć po wygranej bitwie fanfary z H3. :-)
– W interfejsie (międzymordziu) spodobała mi się mapka Antagarichu. W H3 były pokazywane tylko fragmenty, na początku misji w kampaniach. Potem chyba fani to zrekonstruowali, co jest w grotowej gildii mrocznych tajemnic i na heroes3.eu
– Krzyże łacińskie w jednym filmiku to jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że Zamek to feudalna Europa i że krzyż występuje w wielu kultutach. Tylko że ta konkretna, łacińska forma (dola linia dłuższa od pozostałych) jest kompletne nielogiczna. Jest koincydencją trudną do wyjaśnienia (tak jak wzmianki o szachach w Heroes Chronicles) i nigdy nie pojawiała się w marce MM.

Życzę powodzenia!
21 lis - 05:35

Ursus
Mi się podoba ten styl graficzny. Lepiej postawić na styl kreskówkowy, który starzeje się godniej niż silić się na realizm. Jak dla mnie każde działanie zmierzające do chociażby minimalnego przywrócenia marki, nawet jeśli w formie gry mobilnej. Niestety nadszedł zmierzch strategii turowych na PC, ,co nie zmienia faktu, że ten gatunek ma potencjał aby sprawdzić się na rynku gier mobilnych.
23 lis - 10:07

Nicolai
"Zielony Smok – bardzo kwasowy. :-) Może tak wyglądał Acid za młodu, jak był zielonym smokiem na planecie Terra"
@Tarnoob: Zawsze wydawało mi się, że Smokom bliżej do cebuli, a tu jednak wychodzi, że czarna porzeczka. W sumie... jak tak sobie popatrzę na lineup z H2 to ma to nawet sens.
- Mamę, a czemu Czarny Smoku jest czerwony?
- Bo jest jeszcze zielony.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Górski Krasnolud - 2 lip - 17:39
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt