Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Nieco ponad 2 tygodnie temu, 28 października odbył się wielki koncert symfoniczny muzyki z Heroes of Might & Magic autorstwa Paula Romero. Ogromna, trzypiętrowa, licząca 1800 miejsc sala Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu była niemal całkowicie wypełniona. Na wydarzenie to zjechali się miłośnicy twórczości maestro nie tylko z Polski, ale i ze świata. Jego uczestnicy mieli okazję wysłuchać unikalnych aranżacji znanych nam wszystkim utworów wykonanych tym razem przez całą orkiestrę, złożoną z kilkudziesięciu muzyków.

Dziś portal gamemusic.pl, główny organizator koncertu opublikował krótki film o jego powstawaniu. Po jego tytule wnioskujemy, że będą dalsze części. Liczymy też na to, że pojawi się w sprzedaży jakakolwiek cyfrowa wersja tego koncertu (naprawdę, winyle zostawcie dla kolekcjonerów ;). Film zamieszczamy poniżej.

Dodatkowo Paul Romero opublikował trzy filmy, które - choć nie są fragmentami właściwego koncertu - powstały przy okazji jego wizyty (wizyt?) w Polsce. Trzeci to próba kwartetu, jaki grał dla posiadaczy biletów VIP w dodatkowej części koncertu we Wrocławiu. Ciekawostką jest, że w tymże kwartecie na saksofonie gra mąż Paula Romero, dr Brock H. Summers.

Playing with the Heroes Orchestra of Warsaw w/ Mateusz Alberski
Playing FoRtress w. Mateusz Alberski & The Heroes Orchestra
Rehearsing The Heroes QuartetPS. Pozwólcie na małą dygresję - Ubisofcie, we Wrocławiu zgromadziło się jednocześnie prawie 1800 osób, podczas gdy w Waszą najnowszą (acz niedoszłą) grę Might & Magic Showdown jednocześnie grało maksymalnie 79 osób... Czy to nie wielki, jaśniejący znak na niebie, że coś jest nie tak?
Acid Dragon
Wasze komentarze (19)
13 lis - 21:14

Alamar
>>>Czy to nie wielki, jaśniejący znak"
Albo ktoś zapomniał, jak piszemy "nie" z przymiotnikami, albo zapomniał wstawić tam orzeczenia (czy to nie jest...).

>>PS.
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/PS;1585.html

A z ciekawości, nikt nie miał czasu przez dwa tygodnie napisać nawet krótkiej relacji z koncertu?
13 lis - 22:53

J. M. Sower
Cenię pana Paula za wspaniałą muzykę, ale fakt iż posiada męża mnie trochę zniesmaczył... mogliście mi tego oszczędzić. ;P Mam tylko nadzieję, że nikt nie poczuje się w obowiązku do shejtowania mojego komentarza.
13 lis - 22:58

AmiDaDeer
Zniesmaczyło Cię to, że jest w stałym związku? Cóż, w takich czasach żyjemy, że małżeństwo jest czymś dość powszechnym.
13 lis - 23:15

Pointer
Dobrze wiesz Hobbicie, co J.M. Sower miał na myśli. Ja też wolałem chyba tego nie wiedzieć o Paulu... Ale też cenię go za muzykę, a to chyba nie miejsce na dysputy o poglądach politycznych, religijnych i innych tego typu potencjalnie drażliwych. Łączy nas Heroes i tak niech pozostanie :)
13 lis - 23:42

Rabican
Hobbicie, daj spokój Sowerowi, pewnie ukradkiem wzdychał do Romero, a tu się okazuje, że przystojny kompozytor jest zajęty...
14 lis - 14:08

Kastore
Czy homofobia nie jest czymś wspaniałym? Można się nią dowartościować. ^^ Ja na przykład czuję się geniuszem intelektualnym przy każdym homofobie. :D
14 lis - 15:17
cytra
Ludzie to zwierzęta opierające swoją egzystencję o seks. Przykładem jest ten news, gdzie zamiast mówić o muzyce, uwagę poświęca się temu, gdzie kompozytor depozytuje swojego labidonga. Nie ma w tym nic gorszącego, to jego, nie nasz, labidong.
14 lis - 15:45

Nicolai
Rozmowy o labidongach i Wiw w komentarzach? Widzę kumulacja ;)
14 lis - 17:58

J. M. Sower
No cóż. Czułem, że wywołam dyskusję, ale nie było to wcale moim zamiarem. Po prostu chciałem wyrazić swoje lekkie rozczarowanie odnośnie treści tego newsa i nie jest ono podyktowane żadną fobią, a moim systemem wartości i religią, która z takimi faktami stoi w sprzeczności. Nie rozumiem dlaczego w tutejszej społeczności wyrażanie tradycyjnych wartości musi budzić zawsze takie poruszenie.

Ps. I prosiłbym o darowanie sobie różnych zgryźliwych insynuacji wobec osób o innym światopoglądzie.

@Cytra, małżeństwo (choć w tym przypadku to słowo chyba gubi znaczenie) to nie tylko seks. Niestety niektórzy tego nie zauważają.
14 lis - 21:06

Acid Dragon
Proszę o zakończenie trollowania oraz dyskusji światopoglądowych. To nie jest czas, ani miejsce na tego typu rozmowy. Jeśli już ktoś musi się tym dzielić, w Grocie do takich rozmów znajduje się odpowiednie miejsce na forum.

Usunąłem też post, który przekroczył granice wyrażania własnego zdania w stronę tonu obraźliwego i zaczepnego.

Jednocześnie informuję, że jako administrator strony, chcę zapewnić miejsce do rozmowy wszystkim fanom Might & Magic, bez względu na orientację seksualną czy wyznanie. Jednakże potrzebny jest wzajemny szacunek i pewne wyczucie. Jednego może zniesmaczyć orientacja seksualna, drugiego może zniesmaczyć religia i konflikt gotowy. Opinie tego typu najlepiej zachować dla siebie.
15 lis - 08:35

Warmonger
I co? nagle po kilkunastu latach muzyka przestałą się podobać, bo dowiedzieliście się czegoś o kompozytorze? Szkoda słów.
15 lis - 09:22

avatar
Mam na winylu zapis koncertu Romero sprzed dwóch lat, po próbkach w sieci listopadowy koncert zdaje się że był lepszy. Fajnie, że doszło do takiej inicjatywy tu w Polsce, że frekwencja była duża i ściągnęła na koncert fanów nie tylko z Polski. Mimo, że na koncercie nie byłem - czuję dumę ;]
15 lis - 12:00

Nicolai
@Warmonger: Ale chyba nikomu nie przestała się podobać muzyka, przynajmniej tak ja to zrozumiałem, ale może zostawmy ten temat...
@Acid Dragon: Co z tym konkursem?
http://www.acidcave.net/newsitem1710.html#1710
Kto wygrał? Jest jakieś nagranie ze wspólnej gry?
15 lis - 17:09

Kammer
Wygrał ktoś grający na gitarze elektrycznej (tak przynajmniej sądzę z tego, co widziałem). Zagrał z Paulem ~kwadrans kilka różnych utworów, bardzo fajnie im to wyszło. Zwycięzca zachowywał się na scenie naprawdę żywo i "koncertowo".

Osobiście jestem bardzo zadowolony z koncertu i recitalu, nie żałuję zakupu. I orkiestra, i Paul solo, i duet, i kwartet zagrali z werwą, sporo emocji, duszy i ducha włożyli w grę.

Z kolei sam Romero doprawdy niesamowicie "grał ciałem" podczas swego recitalu, wręcz można było od niego czuć emocje przekazywane w muzyce.
15 lis - 18:39

Nicolai
Zaraz... przecież w konkursie była zasada "bez gitar" :(
15 lis - 18:47

Hayven
Gitara elektryczna to nie gitara, confirmed.
15 lis - 22:10

Bacus
"Co należy zrobić? Nagrać wybrany motyw muzyczny z H2, H3 lub H4 na dowolnym instrumencie (z pominięciem fortepianu) "
Gitara nie należy do rodziny fortepianów... też byłem w szoku.
15 lis - 22:12

Nicolai
No faktycznie, źle zapamiętałem ;) A już miałem napisać, że może to była gitara basowa i nikt nie zauważył :D
9 gru - 23:40

Falvin
Wspaniała sprawa, oby więcej takich koncertów w Polsce. Sam uczestniczyłem w koncercie Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie na Tauron Arenie gdy była grana muzyka z Wiedźmina 3. Niesamowite przeżycie, ciary na plecach, muzyka z gier grana na żywo jest przekozacka.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Bajan - 23 sty - 13:16
Alistair - 22 sty - 18:37
LuckyClover - 19 sty - 18:18
voncur - 17 sty - 14:57
now - 16 sty - 12:33
Acid Dragon - 15 sty - 15:42
Blaza - 14 sty - 21:24
Kastore - 13 sty - 18:17
Blaza - 11 sty - 21:51
Tarnoob - 8 sty - 11:42
Tarnoob - 8 sty - 11:13
MW189 - 7 sty - 21:07
flapdzak - 5 sty - 13:31
Górski Krasnolud - 3 sty - 23:04
Pointer - 2 sty - 10:35
Serd - 30 gru - 20:58
lemon_curry - 29 gru - 12:10
avatar - 28 gru - 14:26
adamnavel - 26 gru - 17:26
Kammer - 25 gru - 10:33
Majster - 18 gru - 14:25
Majster - 18 gru - 14:07
avatar - 1 gru - 07:17
J. M. Sower - 22 lis - 22:42
Kertra - 17 lis - 17:21
Kammer - 8 lis - 23:41
Proroc3Y - 19 paź - 21:18
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt