Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Niespełna rok temu informowaliśmy o wielkiej aktualizacji modyfikacji do Heroes of Might and Magic V - Might and Magic: Heroes 5.5, która pokaźnie się rozrosła przez ten czas (nagrywane są filmiki z rozgrywki).
Dziś możemy przedstawić kolejną wersję tego znakomitego moda:


Podczas minionego roku dodano szereg nowinek:
- nowe artefakty;
- nowe zestawy artefaktów;
- nowe szablony;
- opcjonalna konwersja miast;
- więcej nowych tekstur;
- opcjonalna funkcja Zarządzania.

Zaś, jak wymieniono na obszernych listach zmian po najnowszej wersji możemy się spodziewać:
- poważnej przebudowy systemu zdolności rasowej Inferno - teraz już wzywanie posiłków nie będzie tak bardzo spowalniać akcji naszych wojsk, a wezwane oddziały będą mogły od razu podjąć działanie, zaś, dla balansu, zwiększono znacznie obrażenia Wygnania;
- szeregu modyfikacji w umiejętnościach, przykładowo: Mroczne odrodzenie zapewnia regenerację many, Zmierzch zwiększa Siłę zaklęć o 3 dla wszystkich zaklęć od poziomu 30., a Upadły Rycerz od tego poziomu daje +5 do Siły zaklęć (również do wszystkich zaklęć) i obniża morale o kolejny punkt;
- zmian w artefaktach, zestaw Lwiego ducha daje +4 do Ataku, zaś Pancerz oświecenia daje... każdego dnia ilość doświadczenia równą dziesięciokrotności ilości dni, które przeminęły podczas rozgrywki (pozdrawiamy WoG-a);
- zmian związanych z zasięgiem ruchu bohaterów, teraz będą podróżować dalej, ale bez korzystania z terenów rodzimych;
- wielu, wielu poprawek błędów.
Kammer
Wasze komentarze (17)
30 maj - 21:18

Darkem
Czas instalować piątkę :).
30 maj - 22:10

KIng_Mariusz
Gram w kolejne wersje Might & Magic: Heroes 5.5 już od ponad roku. Wersja 64 bit jest naprawdę stabilna. Zapewniam Was, że to już jest zupełnia inna gra (dla mnie o wiele lepsza!) niż oryginalne Heroes V Dzikie hordy. Jest wiele nowości, o których najlepiej poczytać u źródła (np. 6 umiejętności bohatera zamiast 6, teleportowanie się do dowolnego miasta jeśli ma 5 poziom gildii magii, wiele zmienionych umiejętności, przedmiotów , możliwość podpisywania kontraktów, np. z wiatrakiem czy młyne - płacimy jeden raz 1000 złota i automatycznie co tydzień wpływa nam kaska lub surowce bez potrzeby człapania się do tych miejsc.
Dobrze by było jakby ktoś to wreszcie przetłumaczył na polski (wczesna wersja miała polską wersję).

Teraz łyżka dziegciu.
Jak na razie jest niewiele map, które wykorzystują wszystkie nowości. Jest trochę map tzw. demonstracyjnych (w pełni grywalnych), które zawierają nowe elementy + stare mapy z heroes V
Do folderu maps nie wolno dodawać nowych map, jeśli chcemy uniknąć konfliktów.
Wiele map z internetu zawiera wiele skryptów, które o dziwo wpływają nawet na inne mapy, powodując że gra nie działa tak jak powinna. To oznacza, że jeśli wrzucimy do folderu maps taką mapę to sama obecność tej mapy wystarczy do tego, żeby na innej nie konfliktowej mapie działy się dziwne rzeczy.
Sytuację ratuje trochę MMH55_Editor, a ściślej umieszczony w zakładce Tools - Advenced RMG, którego to właśnie narzędzia powinniśmy używać do generowania nowych map.
Do tej pory jest pięć w pełni kompatybilnych map z intenetu.
30 maj - 22:12

KIng_Mariusz
Nie wiem jak edytować posta - oczywiście 8 umiejętności zamiast 6
30 maj - 22:59

voncur
Ciekawie
31 maj - 13:53

Lord Baffourd
<patrzy na screeny zaciekawiony, po czym z niesmakiem odstępuje, widząc szereg cyfr i matematycznych kalkulacji zamiast wizualnych nowości>
31 maj - 16:50

Acid Dragon
Podobnie, nie jestem fanem tego typu modów. Zamieniłbym te wszystkie "nowości" na kilka sensownych nowych jednostek. WoG (zwany Heroes 3.5) nie zasłynął swoimi skryptami zmieniającymi umiejętności czy artefakty. Zasłynął przede wszystkim dowódcami, jednostkami neutralnymi, jednostkami 8 poziomu czy nowymi lokacjami. Podobnie twórcy HotA poszli bardziej w stronę nowości, zamiast bawienia się w matematyków i przekomplikowania rozgrywki.
31 maj - 17:16

Hayven
Fakt faktem, cyferki mogą trochę odstraszać, ale jak ktoś nie chce, to nie musi się wczytywać - wystarczy mieć świadomość, że sposób rozgrywki uległ sporym zmianom, w które, o ile nie jest się "ligowcem-wyjadaczem", najlepiej po prostu wsiąknąć.
31 maj - 18:12

Kyrre
Wygląda ciekawie, muszę zobaczyć na własne oczy jak to wpłynie na rozgrywkę.
Nie odstrasza mnie na tych zrzutach ekranu matematyka, uważam że trzeba zrozumieć działania mechanik gry.
31 maj - 20:01

Kastore
Moim zdaniem najlepszy mod do HV. :P
1 cze - 15:43

kochan
Pograłem i nie rozumiem dlaczego zlikwidowano talenty rasowe, teraz każdy może być nekromantą, tworzyć artefakty akademii.. umiejętności jednostek też zmieniono co powoduje nie małe problemy - Tytan burzy jako jedyny strzelec zrobił mi małe WTF? Dodali sety artefaktňw z 6, skillwheel jest nie kompatybilny a wyczytać z ich poradnika jest często nie wygodnie, tak powiedział bym 3/5
1 cze - 17:07

Hayven
@up

>>zlikwidowano talenty rasowe

Teraz jest możliwość grania bohaterami innej frakcji, rodem m.in. z H3. Dzięki temu jest więcej możliwości rozgrywki. Poza tym, każdy bohater ma dostęp jedynie do 12 spośród jakichś... 25 umiejętności (?), więc każda z klas pozostaje unikalna.

>>teraz każdy może być nekromantą, tworzyć artefakty akademii..

No nie do końca, chyba tylko Czarnoksiężnicy mają pewną szansę na trafienie Nekromancji (oprócz bohaterów Nekropolii, rzecz jasna), taki smaczek rodem z H2. Co do Akademii, to nie wiem.

>>skillwheel jest nie kompatybilny

Oryginalny - oczywiście, że tak.

>>a wyczytać z ich poradnika jest często nie wygodnie,

A tutaj się zgadzam, ale z drugiej strony - wszystko jest elegancko rozpisane w drzewkach, które można otworzyć z poziomu gry.
1 cze - 20:39

Kastore
>>>Tytan burzy jako jedyny strzelec zrobił mi małe WTF?
Zastanów się dlaczego tak jest... :/
>>>Dodali sety artefaktów z 6
To źle?
1 cze - 20:58

kochan
@Hayven - To w takim razie skillwheela mam nie oryginalnego, bo nie śmiga. U mnie nekromantą byli Czarodziej, Rycerz i Demon także wiesz.
A troszkę się zasmuciłem, ponieważ aby dobić standardową drogą do poziomu unikatowego talentu rasowego jest strasznie ciężko, robię zestaw np Akademią i okazuję się, że ta kombinacja jest nie prawidłowa. Muszę więcej czasu temu poświęcić.

@Kastore - Tytani Pioruna czy Burzy to jednostki strzelające, po to są by cisnąć piorunem, a tu nagle dostaję Kolosa z funkcją przywołania pioruna lub standardowego strzelca. Smutek po tylu latach. Co do Artefaktów z jednej strony nie jest złe, trochę urozmaicenie ale np. set Legionu nie mogę nałożyć na bohatera. Próbowałem z każdą rasą ale nic. Przy czym stare sety, na mapie przygody widać połączenie ale za to w ekwipunku nadal jest przy każdym "1/n " gdzie n to liczba całkowitego zestawu.
1 cze - 21:15

Etharil
@Up - Set Legionu nie zakłada się - on działa pasywnie z ekwipunku, z tego co pamiętam to opis przedmiotu nawet Ci o tym mówi.
1 cze - 22:58

Kastore
>>>Tytani Pioruna czy Burzy to jednostki strzelające, po to są by cisnąć piorunem, a tu nagle dostaję Kolosa z funkcją przywołania pioruna lub standardowego strzelca. Smutek po tylu latach.
#Facepalm A zobacz proszę na statystyki tych ulepszeń z oryginalnej gry/
>>>np. set Legionu nie mogę nałożyć na bohatera. Próbowałem z każdą rasą ale nic.
Do you even read the description?!
>>>U mnie nekromantą byli Czarodziej, Rycerz i Demon także wiesz.
Ale szansa na dostanie nekromancji przez te klasy jest minimalna, poza tym Lord Corlagon i czarnoksiężnicy z RoE. :P
6 cze - 11:57

KIng_Mariusz
Jest już nowy skillwheel, który działa wewnątrz gry. Oto link do tematu na forum: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=42455
Trzeba ściągnięty plik wrzucić do folderu data. Nie wymaga rozpoczęcia nowej gry, działa na ekranie bohatera, ekranie awansu na kolejny poziom, ekranie spotkania się bohaterów i ekranie przeglądu królestwa.
Przygotowywana jest kolejna wersja moda RC8, w której będzie szereg kolejnych zmian (m.in. zmianie ma ulec część umiejętności) i zaimplementowane już wewnątrz moda koło umiejętności.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
Darkem - 25 cze - 22:48
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
Górski Krasnolud - 21 kwi - 18:03
Andruids - 19 kwi - 02:14
Pointer - 18 kwi - 23:40
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt