Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

Pamiętacie może, jak Ubisoft zaprezentował Rusałkę, gdy odbywało się głosowanie na jednostki Sylvanu? Ta koncepcja "liściastej" Rusałki krążyła w Ubisofcie od dawna i dostała się m.in. do Kompendium Ashanu. Ostatecznie jednak do Heroes VII trafiły ich "kwiatowe" wersje. Teraz jednak możecie zobaczyć, jak taka liściasta Rusałka by wyglądała w pełni animowanym modelu 3D (faza animacji jest do wyboru w opcjach paska odtwarzacza). Stworzenie to ma szansę wejść do gry w postaci modu, nad czym pracuje autorka grafiki. Trzymamy kciuki!

Acid Dragon
Wasze komentarze (43)
13 kwi - 13:12

Antonsky07
Pomysł super, ale czy można byłoby poprosić o link do strony czy forum gdzie autor zaprezentował swój mod.
13 kwi - 13:13

Andruids
Fantastyczne.
13 kwi - 13:19

Acid Dragon
@Antonsky07 - jak napisałem w niusie stworzenie dopiero ma *szansę wejść do gry w postaci modu*, co znaczy, że modu jeszcze nie ma, a autorka nad nim pracuje.
13 kwi - 13:20

Dark Dragon
Innymi słowy wszystko jest palcem po wodzie pisane, a to ledwie ciekawostka taka. Model pięknie do gry by pasował.
13 kwi - 13:42

Antonsky07
@Acid Dragon- wiem że moda jeezcze nie ma ale po prostu chciałem zobaczyc strone gdzie autorka podzieliła się pomysłem i grafikami.
13 kwi - 14:00

Acid Dragon
@Antonsky07 - publicznie tego nie zrobiła. Ten nius i publikacja grafik nastąpiły za jej pozwoleniem w prywatnej korespondencji ze mną. Niemniej jednak jeśli chcesz zobaczyć kilka słów od autorki, to w okienkach z animacjami kliknij na lewy dolny róg, aby przejść do pełnowymiarowej wersji serwisu Sketchfab.
13 kwi - 15:55

thunderlord
Drogi autorze. To już nie masz o czym pisać, skoro wywalasz na pół strony news o raptem jednej animacji, do jednej z najgorszych części Heroesów?
13 kwi - 16:04

Nicolai
Nie jestem fanem Rusałek, ale liściasty Pokemon jest dużo lepszy niż to coś co trafiło do finalnej wersji gry.

@thunderlord: Na Czacie jedziesz, bo nie gadamy o HoMM, pod newsem jedziesz, bo... gadamy o HoMM. Weź się ogarnij.
13 kwi - 16:09
Wiwern
W sumie thunder ma rację. Jak wyjdzie jakiś mod - cisza. Ubihard wrzuci grafikę - news dnia. Już nie raz jakieś badziewie zasłaniało nowe wersje HoTy, bo było ważniejsze niby. ;p
13 kwi - 16:12

Nicolai
@Wiwern: Chyba ktoś nie doczytał newsu do końca, bo on nie jest o grafice od Ubi, a o fanowskim modzie właśnie...
13 kwi - 16:16

Acid Dragon
Drogi użytkowniku,
Heroes VII jednak wielu tysiącom osób się podoba, nawet jeśli rzeczywiście jest to najgorzej oceniana część Heroes. Więc to nie jest argument. Zaś animacja jest tak dobra, a jednostka wraz z jej historią na tyle interesująca, że uznałem iż warte jest to oddzielnego niusa, nawet jeśli jest to tylko ciekawostka. przykro mi, że nie trafia to w Twój gust, ale jestem pewien, że jest wiele innych stron o HoMM-MM, które tego niusa nie zapodadzą. Serdecznie polecam się tam udać. Tam albo do pobliskiego wulkanu.
13 kwi - 16:20
Wiwern
@Nicolai Nie pisze o tym newsie, ale tych innych, które były od Ubi, a zasłaniały Hoty i inne pyszności. Czytaj uważnie.
13 kwi - 16:22

Bychu
Sam jesteś najgorszą częśćią Hirołsów. H7>pozostałe.
13 kwi - 16:24

Kammer
ERA II z Sagamosą > H7.
13 kwi - 16:25

Acid Dragon
Jeśli kogoś nie interesują niusy o H7, a tylko niusy o HotA, to może wchodzić tylko na główną działu HotA. Natomiast na stronie głównej publikujemy wszystkie informacje ze świata HoMM-MM, które dany autor uznał za wartościowe i/lub interesujące. Takimi niusami zdecydowanie są zawsze oficjalne wiadomości od twórców gier i to się raczej nie zmieni.
13 kwi - 16:33
Wiwern
No dobra, niech i tak będzie.
13 kwi - 17:13

thunderlord
Zapomniałem dodać faktycznie: do jednej z najgorszych serii Heroesów waszym zdaniem, czyli Grotowiczów, co potwierdzają wyniki głosowania.( 2 głosy na 205) http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1490

@Acid Dragon - oczywiście szanuję, że autorzy kwalifikują wartość danego newsa według swoich preferencji i wytycznych, a także to, że oficjalne wiadomości są na pierwszym miejscu. Ciężko mi jednak jako oficjalny news zakwalifikować animację jednostki z 1-ego poziomu - w moim subiektywnym odczuciu jest to bardziej ciekawostka nadająca się do Komnaty Cieni, aniżeli post na głównej stronie.

Nie wiem czy mogłem to lepiej ująć, tak aby nikogo nie urazić.
13 kwi - 17:19

Kammer
Nic dziwnego, że "ciężko Ci jednak jako oficjalny news zakwalifikować" tego niusa, bo to NIE JEST oficjalny nius, więc brawo, dobrze myślisz!

I po co dawać coś do Komnaty Cieni, skoro chcesz ją zamykać, a mnie dymisjonować? :D
13 kwi - 17:31

thunderlord
@K ammerCiekawe, jak Ty byś zareagował, gdybyś zauważył, że osoba decyzyjna, odpowiedzialna za ustalanie newsów, nie patrzy na gusty i opinie wszystkich Grotowiczów - którzy w głosowaniu jasno deklarują, która część ich zdaniem jest najlepsza.
W takim przypadku sporadyczny oficjalny news o 7-ej części nie byłby nadużyciem, a niejako, jak to wyjaśnił Acid Dragon przymusem, a reszta newsów powinna trafiać w gusta i zaspokajać głód wiedzy informacjami o tym co Grotowicze lubią i sobie cenią, chyba, że decyduje tutaj kumoterstwo lub wstawianie czegoś na siłę - to z kolei w moim odczuciu byłoby bardzo nieprofesjonalne.
13 kwi - 17:31

Andruids
@thunderlord nie miałeś czasem poszukać lepszej strony o Heroesach w jakimś wulkanie?
13 kwi - 17:34

Kammer
Informuję, że ten nius trafił w mój gust i zaspokoił mój głód wiedzy informacjami o tym, co lubię i sobie cenię, bo dla modding jest czymś bardzo cennym i ważnym, więc taka informacja ma dla mnie dużą wagę.
13 kwi - 17:53

Sobieski
@thunderlord

Wydaje mi się czy masz jakiś problem? Chcesz o tym porozmawiać? Pomóc? Doradzić? Podać pomocną dłoń?
13 kwi - 17:59

thunderlord
@Sobieski

Jeśli chcesz abym Ci odpowiedział grzecznie na Twoje pytanie, zapytaj wpierw Alamara czemu we wcześniejszym newsie o oficjalnym patchu do H7, użył takiego oto zwrotu: "Właściwie nie wiem, dlaczego o tym piszę(...)"
13 kwi - 18:03

Nicolai
Dobra... dyskusja powoli zamienia się w przepychankę słowną, więc grzecznie informuję, że od tego momentu będę usuwał wszystkie komentarze dotyczące sensowności tego newsa, słusznego modelu sortowania newsów na stronie głównej oraz kondycji psychicznej rozmówców.
13 kwi - 18:17

Acid Dragon
@thunderlord
To, że gra nie jest wybierana jako najlepsza w ankiecie nie znaczy, że nikomu się nie podoba i nikt się nią nie interesuje. H7 nie jest najlepszą częścią Heroes i dlatego nie wygra w żadnej ankiecie, ale statystyki odwiedzin działu H7 wskazują jasno, że wśród naszych użytkowników gra się cieszy bardzo dużą popularnością, idącą w dziesiątki tysięcy osób. Zakładam więc, że ludzie lubią czytać w Grocie o Heroes VII. Nawet jeśli gry nie lubią.

Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że jesteśmy kompletnie nieprofesjonalni :P. Kwasowa Grota nie jest stroną komercyjną. Jest stroną stworzoną przez fanów dla fanów. I zdarza się, że piszemy niusa nie pod "rynek", ale od siebie, o tym co nas zainteresowało i innych fanów też może. Zwłaszcza jeśli od tygodnia nie było innego niusa na głównej :P.
13 kwi - 19:43

Lord Baffourd
Bardzo profesjonalnie wykonana jednostka. Model przewyższa jakością niektóre z samej gry.

Oczywiście sam design jednostki troszkę zalatuje mi pokemonami, ale to akurat kwestia moich osobistych preferencji, podyktowanych dorastaniem w czasach kiedy jako rusałkę rozumiało się piękną kobietę z motylimi skrzydłami (które to wyobrażenie spotęgował wygląd tych jednostek z H3) :)

Niemniej jednak - szacunek dla autorki modelu - widać wielki talent.
13 kwi - 19:48

thunderlord
Ponieważ zobaczyłem. że rozmowy na mój temat nie ucichły a wręcz przeciwnie, postanowiłem napisać tu po raz ostatni co o tym myślę.
@AcidDragon - Twoja ostatnia wypowiedź o tym, że H7 cieszy się tutaj dużą popularnością jest wyczerpująca i kompletna - czegoś podobnego oczekiwałbym na przyszłość jako odpowiedź zwrotną, zamiast pisać mi najpierw, żebym poszukał innego miejsca - jeśli tutaj mi się nie podoba.

@Wiwern - Chciałem uściślić, że jako osoba młoda stażem na tym forum, zaniepokojony tym, jak funkcjonuje tutejsze forum oraz, że panuje dziwny kolektyw i wzajemne kółko adoracji - co jasno widać w wielu komentarzach, chciałem walczyć w pojedynkę za pomocą sprytnie obranej strategii. Uważam, że rozmowy na czacie nie powinny być przytaczane tutaj. Nie jestem na pewno odosobniony, jednak mam przeczucie, że inne osoby się wolą za dużo nie odzywać, gdyż lada moment zostaną zaatakowane i zrugane przez wspomniany wyżej kolektyw.

Podsumowując daliście o sobie piękne świadectwo, zwłaszcza tymi zmasowanymi atakami na mnie, za dość niewinny, mówiąc szczerze komentarz, który miał jedynie otworzyć oczy reszcie aby nie siedziała cicho tylko przyłączyła się do mnie i spróbowała zmienić na lepsze.
13 kwi - 20:04

Acid Dragon
@thunderlord - trudno, abym w pierwszej kolejności tak odpowiedział, skoro nie podniosłeś tej kwestii. Napisałeś jedynie dość wredny i złośliwy komentarz personalny do mnie, że "już nie mam o czym pisać" i że "wywalam niusa na pół strony". W odpowiedzi dostałeś więc dość wredną i ironiczną odpowiedź z sugestią skoczenia do wulkanu włącznie :P.

Wezmę Twoją uwagę pod uwagę, ale jednocześnie zaznaczę, że oczekiwać ode mnie ani od Groty niczego nie masz prawa. Nie jesteś naszym "klientem", a my nie prowadzimy profesjonalnej strony usługowej. Będziemy dalej pisać to co się nam podoba i co nam sprawia satysfakcję. W zamian masz prawo pisać to samo, nawet jeśli jest to wredny, niekonstruktywny komentarz.
13 kwi - 21:06

Tiger
Ladnie wyglada :)
13 kwi - 21:53

Matheo
Do mnie nie trafiają takie dziwactwa. Zdecydowanie wolę klasyczną fantastykę. Model oczywiście bardzo dobry. Jednak ja jestem staroświecki.
13 kwi - 23:36

Górski Krasnolud
To teraz tylko czekać na tancerza ostrzy z pierwszych szkiców. xD (czy jak to tam nazwać) xD
14 kwi - 10:17

ARCHONT
Heroes III , V , VII najlepsze części IV i VI lipa straszna. Pozdrawiam
14 kwi - 10:21

Mav
Mnie się jednostka i jej animacje bardzo podobają. Lubię dziwności i różne niestandardowe podejścia do tematu fantasy, a ta jednostka taka jest. Trochę przypomina mi projekty jednostek z Disciples 3. Chętnie zobaczyłbym więcej modeli stworzeń od tej autorki, należą jej się pochwały. :)

Moje rozumienie idei tej strony pokrywa się z tym przedstawionym przez Acid Dragona – to strona tworzona przez fanów dla fanów i jak widać po prezentowanej zawartości zajmuje się zarówno oficjalnymi wiadomościami i grami M&M, jak i twórczością fanów, przeważnie moderską. Uważam też, że chwali się publikowanie informacji nawet o małych projektach i tworzenie przestrzeni w której twórcy mogą się pochwalić swoimi dziełami, bo przecież dzięki temu mamy o czym rozmawiać, w co grać i wciąż na nowo bawić się naszymi grami i je „odświeżać”. :)
14 kwi - 11:35

Lord Baffourd
@up Jako weteran serii Disciples muszę zaoponować:) Dzika rusałka jest zbyt jaskrawa jak na stworzenie z Nevendaaru. Tam nawet elfy nie nosiły się na zielono (a przynajmniej nie tak jaskrawo). Może gdyby wpadła do wulkanu, troszkę się nadpaliła i przeżyła, to wówczas by pasowała do sług Galleana:)
14 kwi - 14:00

Kurek
A ja już niedługo opublikuję nową frakcję do HVII. Mam nadzieję, że się spodoba ;)
14 kwi - 14:12

Nicolai
@KUREK: Trzymam kciuki ;)
14 kwi - 14:58

Mav
@Lord Baffourd
Kolorystycznie może i nie pasuje, ale sam projekt i styl jakoś przywodzi mi na myśl D3. Ta rusałka jest taka… obca, trochę jak jednorożec albo wight (nie znam polskiej nazwy) z D3. No, tak mi się kojarzy. :P
14 kwi - 15:11

Lord Baffourd
@up

Aż musiałem sobie przypomnieć wygląd Zmory z D3 i cóż... teraz nie dziwię się że Ci się skojarzyło:) Ogólnie zawsze podziwiałem szczegółowość modeli z D3 - i to również cechuje powyższą pracę.
14 kwi - 15:16

Andruids
Wulkan to może przesada. Wystarczyłoby lekko zmienić kolorystykę na buro-jesienną, niebieskie połyski zmienić na czerwone, albo żółte, postrzępić końcówki liści i... chyba mielibyśmy jednostkę z Nevendaaru.
14 kwi - 15:28

Bychu
@KUREK jak będziesz chciał zapowiedzi na FB Groty, to mi daj znać, coś się ogarnie, od zawsze wspieram dobre mody. ;)
14 kwi - 16:12

Nicolai
@Bychu: Wybacz kumplu, ale wyprzedziłem Cię z tą propozycją ;) Cóż, dobre mody trzeba wspierać :P
14 kwi - 16:13

Bychu
Wiem, mówiłeś, ale czy nie jest dobrem, aby więcej osób wiedziało o modzie? :)
15 kwi - 08:45
Asderuki
A ja tam się cieszę, że powstają jakiekolwiek mody. To daje mi jakąś nadzieję, że i samej się tym w końcu zajmę :D

Tak poważnie, to fajnie, że powstała jednostka na podstawie tamtego artu. Gdybym wiedziała jak modelować (miała czas się tego pouczyć) to pewnie i sama bym się zabrała za to. Chwilowo to i tak siedzę przy modsach dla Lorda Khorne - Chaos Theory i dla Menelaga...o i sylana... Ech. W sumie nie wiem kiedy będę miała czas :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 14 cze - 01:40
Alkapivo - 12 cze - 01:07
Andruids - 6 cze - 23:53
Kastore - 4 cze - 23:13
Warmonger - 31 maj - 16:08
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Yaaqob - 28 maj - 11:52
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
Górski Krasnolud - 21 kwi - 18:03
Woo-Cash - 19 kwi - 13:37
Andruids - 19 kwi - 02:14
Pointer - 18 kwi - 23:40
Nicolai - 17 kwi - 20:56
Trolldaeron - 16 kwi - 18:45
Tarnoob - 13 kwi - 02:27
Tarnoob - 11 kwi - 00:39
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt