Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocy! Niech miną Wam w szczęśliwej, spokojnej i radosnej atmosferze. I smoczych pisankach. Tego nigdy za wiele.

My postanowiliśmy te święta spędzić na Enroth, otwierając w Grocie nowe komnaty - o Heroes II! Co nowego dołożyliśmy do opracowań, które już można znaleźć w sieci? Między innymi sporo ciekawostek, listę znanych modyfikacji i wszystkie przerywniki filmowe kampanii. Na szczególną uwagę zasługują też interaktywne ekrany miast. Wszędzie jednak staraliśmy się dołożyć coś nowego - w formie lub treści - aby warto było raz jeszcze odwiedzić krainy Enroth. Dział jest efektem wspólnej pracy całej hordy Grotowiczów: Dark Dragona, Bycha, Alamara, Hobbita, Nicolaia, Drwala i mojej. Also - special thanks to Orzie. Wszystkim dziękuję za poświęcony czas! A efekty możecie poznać odwiedzając nasze nowe:


A jak już z Enroth wrócicie, to Alamar zaprasza do jeszcze bardziej osobliwej krainy ;).
Acid Dragon
Wasze komentarze (40)
27 mar - 08:29

Dark Dragon
Pamiętajcie też o możliwości zmiany wyglądu! (przycisk obok logowania).
27 mar - 09:34

Hellburn
Gratulacje :)
27 mar - 10:08

Drwal
Kapitalna robota, samych smoczych jaj na śniadanie!
27 mar - 10:52

Tiger
Najlepszego i super robota ;)
27 mar - 11:25

PartyzantPL
Wesołych Świąt!Gratuluję! Przydałaby się jeszcze grota Heroes IV
27 mar - 11:37

Laxx
Fantastyczny dział! :D Przeglądam i łezka kręci się w oku...aż zrobiliście mi chcicy za przeproszeniem i zaraz odpalam kultową dwójeczkę ;)

Wszystko szczegółowo dopracowane, świetne opisy...Jeszcze raz najszczersze gratulacje i oby tak dalej!
27 mar - 12:20

Mirr Skulblodh
Dobrze widzieć "dwójkę" na naszej Grocie! Również przyłączam się do gratulacji!
27 mar - 14:39

Nicolai
Bardzo fajnie opisano zamki :P
27 mar - 17:39

Spurdo Sparde
Te interaktywne ekrany miast nie działają na Chrome'ie na Androidzie - opisy wyświetlają się w lewym górnym rogu strony, zasłonięte przez banner lub menu.


Całej komnaty nie przeczytałem, bo już kiedyś miałem okazję zapoznać się z innym opracowaniem H2, więc większość tych informacji miałem już wcześniej w głowie. Z literówek rzuciły mi się w oczy:

>lokacje>Szczątki Statku
"To kiedyś było statkiem. Z rozwalonych drewnianych szczątku wyciągasz kupę złota, a może i jakiś fajny przedmiot."
szczątku

>lokacje>Obóz najemników
"Najemnicy z radością pokazują ci jak zwiększyć atak zasię swojego... miecza ;)."
zasię

>lokacje>Zaklęty krąg
"Wiadomo, że siedzenie wokół skąpo odzianych żeńskich osobnikó zwiększa szczęście."
osobnikó

>umiejęstności
"Każda umiejętność może może być rozwijana."

>bohaterowie>kampanijni
"Druga opcja to rozegranie scenariusza stworzonego przez gracz"
gracz


Doczepiłbym się też do informacji w "O ogrze..." mówiącej, że jedną z nowości w edytorze map jest generator map losowych - takowy generator był już w edytorze map z H1

No i czemu solucje są tylko do niektórych scenariuszy kampanijnych?
27 mar - 17:40

Bychu
Mi się tam bardziej podoba skórka na czacie. Może by tak, hehe, dać ją autorom działu, tak w ramach jeszcze jednego wyróżnienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
27 mar - 18:06

Dark Dragon
>>>umiejęstności
"Każda umiejętność może może być rozwijana."

To jest akurat ok, reszta poprawiona.

>>No i czemu solucje są tylko do niektórych scenariuszy kampanijnych?
Dlatego, że nikt ich nie napisał :).
27 mar - 18:24

Nicolai
@Bychu: Ty to masz łeb :P
27 mar - 19:10

Alamar
>>>Te interaktywne ekrany miast nie działają na Chrome'ie
Chromie (bez apostrofu i bez "e")

>>>"Każda umiejętność może może być rozwijana."
poprawione

>>>No i czemu solucje są tylko do niektórych scenariuszy kampanijnych?
Z chęcią zamieścimy brakujace, jeśli masz ochotę (i czas) je napisać.
27 mar - 19:49
Rok
Zawsze miło zawiesić oko na czymkolwiek związanym z H2! Póki co czeka matura, ale coś czuję, że będę tutaj zaglądał. :)
27 mar - 19:57

desmond
Jest kilka błędów w parametrach jednostek (np. pż duszycy i obrażenia smoka-patyczaka). Poza tym na nieumarłych nie można rzucić klątwy/błogosławieństwa, więc rada żeby potraktować wspomnianego smoka tym czarem raczej się nie przyda.
No i widać, że kilka osób to opracowywało, bo według działu "jednostki" gargulec to jedna z najlepszych jednostek na tym poziomie, a w dziale "bohaterowie" możemy przeczytać, że gargulce są niezbyt silne.
Chyba też całkowity koszt rozbudowy miasta od poziomu wioski.nie wszędzie się zgadza (np. kamyki u rycerza).
Przydałby się też opis jaki jest %, że bohater danej profesji nauczy się X umiejętności/atutu.
27 mar - 20:21

Dark Dragon
Smok fixed. Co to jest "duszyca"?

>>No i widać, że kilka osób to opracowywało, bo według działu "jednostki" gargulec to jedna z najlepszych jednostek na tym poziomie, a w dziale "bohaterowie" możemy przeczytać, że gargulce są niezbyt silne.

Ale to się nie wyklucza, są bardzo dobre przez szybkość z jaką mogą unieruchomić wrogich strzelców. W ogólnym rozrachunku nie są jednak zbyt silne.
27 mar - 20:43

desmond
>>>Co to jest "duszyca"?
Samica ducha.

Poza tym wspomniany gargulec ma w opisie 5 hp - może stąd ktoś napisał, że jest niezbyt silny ;)
27 mar - 20:43

Tarnoob
Wow, jestem pod wrażeniem - idziecie jak burza. :-) Brakuje mi tylko grafik Rolanda i Archibalda HD w tle. :-<
27 mar - 20:45

Dark Dragon
@Tarnoob - Roland jest, jeśli zmienisz sobie wygląd - tak jak napisałem w pierwszym komentarzu.
27 mar - 20:54

Alamar
@desmond
Gargulce są dobrą jednostką, jak na swój poziom, ale w ogólnym rozrachunku szybko giną. Może nie tak jak duszki, ale do np. Roka czy Gryfa im sporo brakuje, o nieumarłych lataczach nie wspominając.
27 mar - 21:00

Tarnoob
@DD: mi nie widać.

Znalazłem też jeszcze coś, co może być kardynalnym błędem. Autorzy fanartów wydali zgodę albo udostępnili je na zasadzie creative commons? Nawet jeśli tak, to wypadałoby podać autorów - nie tylko z grzeczności, ale też dla zaspokojenia głodu wiedzy tych, którzy chcieliby poznać coś więcej od tych autorów (np. ja).
27 mar - 21:05

Alamar
Większość fanartów ma autora w nazwie grafiki. O te bez nicków męcz DD.
27 mar - 21:17

desmond
@Alamar
Według mnie gargulce są dobre na każdym etapie gry - mają b. dużą szybkość, więc zawsze się przydają do blokowania strzelców, a dzięki wysokiej obronie (najwyższej na swoim poziomie i wyższej niż gryfy) wcale szybko nie padają. Śmiem twierdzić, że właśnie przez takie bagatelizowanie gargulców Archibald przegrał wojnę, w następstwie czego urażone gargulce w kolejnej części przyłączyły się czarodziei.
27 mar - 21:32

Alamar
Desmond, chodzi mi o to, że w H2 masz masę lepszych lataczy. Ta gra nie opiera się na graniu tylko swoim zamkiem, ale przede wszystkim na mieszaniu jednostek, wymieniając gorsze na lepsze (łuczników/centaury/orki na elfy/druidów czy właśnie gargulce na np. feniksy). W kolejnych grach twórcy (zwłaszcza Ubi) preferowali granie jedną frakcją.W H1-3 mieszanie jednostek z różnych zamków (i neutrali) jest lepszą strategią, niż wojowania tylko własną armią (poza nekromantą, ale i tu mamy duchy).
28 mar - 11:26

desmond
@Alamar, idąc dalej tą drogą można by powiedzieć po co brać druidów/magów skoro można tytanów, albo po co wielkie ptaki skoro są smoki. W ogóle to najlepiej łazić z samymi smokami (tylko czarnymi!) i tytanami, a resztę oddać do domu starców.
Poza tym zdanie, że gargulce są passé padło w konkretnym kontekście ("Drogie oddziały oraz niezbyt silne centaury i gargulce utrudniają początkowy rozwój"). A to nie jest prawda, bo połączenie wytrzymałych i szybkich gargulców, które mogą ściągać na siebie wrogów oraz strzelających centaurów, to najlepsze połączenie na start spośród wszystkich frakcji. Dodatkowo bohater z tymi jednostkami może się daleko poruszać, bo nikt go nie spowalnia, a ze zdolnością zwiad na zaawansowanym poziomie, czarnoksiężnik raczej wyraźnie odstaje od reszty w pierwszym tygodniu gry.

Jeszcze widzę błędy w tygodniowym przychodzie w zamku czarodzieja i czarodziejki, a u tej drugiej dodatkowo jako koszt rekrutacji błędnie wskazano siarkę. Z kosztem lepianki chyba też coś jest nie tak, bo wychodzi na to, że budowa katedry, czy innej piramidy pochłania mniej drewna i rudy niż ogrza chatka.
28 mar - 11:51

Dark Dragon
@desmond - dzięki za wyłapanie, fixed.
28 mar - 12:00

Alamar
>>>idąc dalej tą drogą można by powiedzieć po co brać druidów/magów skoro można tytanów, albo po co wielkie ptaki skoro są smoki.

Ależ oczywiście, to jest podstawowa strategia H1 i H2 - wymieniać jednostki na coś silniejszego. To nie Ashan, gdzie mieszane armie nie mają racji bytu (poza pewnymi scenariuszami), tutaj są one podstawą, zwłaszcza jak masz tytanów i smoki w jednej armii (a dodatkowo dżiny i duchy). Startowa armia czarnoksiężnika jest dobra do blokowania strzelców, ale ma już kłopoty w walce z typowymi "tankami" (choćby odporne na czary golemy). Wtedy same gargulce i centaury okazują się zbyt słabe.
28 mar - 12:03

MinosKing
Fantastycznie się spisaliście ;) super że w końcu pojawił się dział na temat Homm II. Wesołych Świąt i mokrego Dyngusa :P
28 mar - 12:16

MinosKing
Przepraszam że tak post pod postem, ale mam pytanie a mianowicie skąd można pobrać Homm II Gold Edition? Bo z tego co widziałem to brak jej w skarbcu Kwasowej Groty :x
28 mar - 12:25

Dark Dragon
@MinosKing - Stąd https://www.gog.com/game/heroes_of_might_and_magic_2_gold_edition
Można też kupić w różnych sklepach w Polsce.
28 mar - 12:36

MinosKing
@Dark Dragon dzięki za udzielenie pomocy ;]
28 mar - 12:55

Kalohn
Świetna robota. Ogólnie bardzo mi się podoba.
Gratuluję!
28 mar - 14:33

Tarnoob
@DD: z tym autorstwem fanartów wszystko ustalone? Jeśli wyrazili zgodę, żeby nie podawać autorstwa, to można by chociaż napisać tę informację (żeby uprzedzić pytania takie jak moje i uniknąć nieporozumień). Alamarowi nie było miło, kiedy ktoś skopiował jego chronologię, a całej Grocie też nie było miło, kiedy forum Centrum Heroes III kopiowało tutejsze treści (np. lista stworów WoG). Dlatego bądźmy solidni, pytajmy autorów i podawajmy ich oraz informację, że wyrazili zgodę lub że jej nie wymagali.
28 mar - 21:52

morthi
Wspaniała komnata - jestem wielkim fanem tej części.
Drobne poprawki (zakładka Lokacje - Opuszczona kopalnia - zdublowane "się")
Dział download - Muzyka z podstawki (GOG) (36.79 MB) błędny link (pobiera się Project Ironfist)
28 mar - 22:37

Dark Dragon
@morthi - dzięki, fixed.
29 mar - 20:58

PartyzantPL
Posiadam oryginalną pełną wersję Heroes II na płytce i mam pytanie czy można skądś pobrać jakiś crack żeby działało bez płyty?
29 mar - 21:00

Dark Dragon
Jak zainstalujesz Project Ironfist, to gra działa bez płyty (nie można tylko grać w kampanię).
1 kwi - 00:56

Sobieski
Swoją drogą to gdzie w H2 występował Lord Haart? W dziale z bohaterami go nie ma, a w ciekawostkach jest napisane że jego reinkarnacja pojawiła się w H6. W H1 jest w zamku rycerza, natomiast w H3 w zamku i w kampanii, a w H2?@Dark Dragon
"Pamiętajcie też o możliwości zmiany wyglądu! (przycisk obok logowania)."

Trochę szkoda że zmiana wyglądu polega na zmianie tła, a nie interfejsu na dobry i zły.
1 kwi - 02:42

Acid Dragon
Lord Haart występuje tylko na jednej mapie - przedostatniej mapie kampanii Rolanda. Nie ma jednak własnego portretu i korzysta z portretu Sir Gallanta.
http://www.h2.acidcave.net/sphinx/lordhaart_h2.jpg
4 kwi - 22:11

desmond
Coś mi się nie zgadza w sumie najmu wszystkich jednostek poszczególnych frakcji. Powszechnie wiadomo, że armia rycerza jest tania, słaba i nieciekawa, a według wyliczenia w dziale "zamki" armie czarodziejki i barbarzyńcy są tańsze. Po kilku nieprzespanych nocach w końcu sprawdziłem na kalkulatorze i wyszło mi, że armii rycerza jest przeszacowana, a armia czarodziejki uwzględnia nieprawidłową cenę feniksów. Reszty nie sprawdzałem, ale jeśli ma to jakieś znaczenie, to moje pajęcze zmysły szaleją kiedy przeglądam ten dział.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Górski Krasnolud - 2 lip - 17:39
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt