Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Po kilku miesiącach od zakończenia koncertu w Toruniu wreszcie nadarza się okazja do odsłuchania tych samych utworów w swoim domowym zaciszu. Wystarczy, że dorzucicie się na projekt "Paul Anthony Romero - The Piano Sonatas Album" na Kickstarterze. Macie na to czas do 27 marca, zaś głównym progiem finansowym, który decyduje o ufundowaniu albumu, jest 30 000 $. Za $5 możecie wejść w posiadanie cyfrowego nagrania w formacie MP3/FLAC, a za $14 fizycznego CD. Kolejne progi pozwolą wejść w posiadanie m.in. oficjalnych partytur, koszulek oraz winyli.


Dark Dragon
Wasze komentarze (34)
26 lut - 19:15

karmazynka
Ktoś chętny na zakup płyty CD z Krakowa? Chętnie dorzuciłabym 10$ i dobre słodkości żebym mogła sobie zamówić samą koszulkę :)
26 lut - 19:26

Alamar
A to nie są przypadkiem te same utwory, co można odsłuchać w grach? :P
26 lut - 19:36

Dark Dragon
@Alamar - nie, to zapis z koncertu, a na koncercie nie było utworów dokładnie takich jak w grach.
26 lut - 20:41

Acid Dragon
Mnie interesuje co najwyżej wersja cyfrowa, gdyż kawałek plastiku ani winylu nie jest mi do niczego potrzebny. Ale mówiąc szczerze to miałem nadzieję na udostępnienie cyfrowego zapisu koncertu "za darmo" (czyt.: "za reklamy"). Z trzeciej strony 5$ majątkiem nie jest.
26 lut - 20:49

Shael
Sprzedam nerkę by wesprzeć! Ktoś chętny?
26 lut - 21:11

Drwal
Nie podoba mi się taka forma sprzedaży (udawanie jakiejś zbiórki). Naprawdę nie można powiedzieć wprost: "sprzedajemy audio, kosztuje 5 dolarów, zapraszamy"?
26 lut - 22:16

Dark Dragon
@Drwal - Nie można, bo autorzy chcieliby wydać to w formie fizycznej, a brakuje im na to środków.
27 lut - 00:25

Akkarin
Ktoś może mi powiedzieć jakie utwory były grane na tym koncercie w Toruniu? Kiedy ktoś mówi "HoMM" to mam na myśli oczywiście części 1 - 4, gierki ubisoftu mnie nie interesują. Jestem pianistą, więc nawet nutki z chęcią bym zakupił jak i samą płytę, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś udzielił odpowiedzi na moje pytanie.
27 lut - 02:14

Acid Dragon
Dość trudno na nie odpowiedzieć. To były przede wszystkim (lecz nie tylko) trzy długie sonaty złożone z wielu utworów z Heroes, z bardzo płynnymi przejściami. Nie potrafiłbym przypomnieć sobie teraz nawet jednej czwartej "składowych", a innej jednej czwartej chyba nawet nie rozpoznałem. Natomiast nie były to tylko części 1-4 HoMM.
Na 100% nie usłyszysz tam żadnego utworu z HoMM dokładnie w takiej formie, w jakiej jest w grach. To unikalna aranżacja.
27 lut - 08:19

Dark Dragon
@Akkarin Były utwory z wszystkich siedmiu części. Skoro jesteś pianistą, a "gierki Ubisoftu" cię nie interesują, to co za różnica, które utwory były grane? To wciąż ten sam kompozytor.
27 lut - 09:47
Mariusz
Cześć,

Jestem jednym z organizatorów kampanii Paul Anthony Romero - The Piano Sonatas Album. Z góry serdecznie Wam dziękujemy za jakiekolwiek wsparcie i w razie pytań służę Wam pomocą.

Pozdrawiam,
27 lut - 16:31

Drwal
Czemu usunęliście video?
27 lut - 17:00

Akkarin
Acid - właśnie ta aranżacja może być ciekawa. Dzięki za odpowiedź.
27 lut - 20:04

Laxx
Ten pomysł średniawo mi przypadł do gustu. Ale koszulkę chciałabym :d
27 lut - 22:13
Mariusz
@Drwal ponieważ w filmie podane były złe daty startu oraz zakończenia kampanii. @Laxx dlaczego uważasz pomysł za średni?
1 mar - 17:30

Laxx
@Mariusz - życzę Wam powodzenia ale chyba nie da rady uzbierać tyle pieniążków w tak krótkim czasie.
Orientujecie się jak to dokładnie wygląda - jeśli nie uzbierają wymaganych $ to pieniądze przepadają, czy dostaje się zamówiony pakiet?
Pytam o to jeszcze raz - wolę się upewnić :3
1 mar - 17:32

Acid Dragon
Jeśli dobrze się orientuję w zasadach Kickstartera, w takim wypadku nie dzieje się nic. Pieniądze nie są pobierane z kont wspierających, organizatorzy nic nie dostają, produkt nie powstaje.
1 mar - 17:59

Laxx
Rozumiem, dziękuję Smoku :)
3 mar - 16:13

Eraveng
Interesuje mnie tylko nagranie koncertu - czym się różni "ALBUM SAMPLE" za 1$ od "DIGITAL ALBUM" który jest w zestawie z nutami w pdf za 5$ ? Kupiłbym też samą koszulkę ale nie ma takiego zestawu. Poszedłby ktoś na układ że odkupię od niego samą koszulkę?
3 mar - 16:16

Eraveng
I czym jest ten SCOREBOOK?
3 mar - 16:41

Dark Dragon
"SAMPLE" - to tylko "próbki" czyli fragmenty utworów.
"SCOREBOOK" - to książka z zapisem nutowym.
4 mar - 12:36

zoltan
Niestety mało optymistycznie wygląda zbiórka na tę chwilę. Po tygodniu nie udało się przekroczyć 10% kwoty. Bardzo kibicuję temu projektowi, wsparłem go na tyle, ile mogłem, z niecierpliwością czekam na płytę, ale z takim tempem wzrostu obawiam się, że nie da rady uzbierać założonej kwoty. Obym się jednak baaaardzo mylił... Powodzenia :)
4 mar - 17:26

Eraveng
Wie ktoś czy pojawi się zestaw w którym jest sama koszulka i nagranie koncertu na płycie/elektronicznie? Wtedy od razu bym kupił a 24$ to dla mnie trochę drogo więc się zastanawiam między tym a zestawem za 5$. Tym bardziej nie umiem grać na żadnym insytrumencie więc nuty nie są mi do niczego potrzebne
5 mar - 00:17

Acid Dragon
Raczej nowe opcje się nie pojawiają po rozpoczęciu akcji na Kickstarcie, więc nie liczyłbym na to. Zgadzam się jednak, że ze wszystkich *materialnych* przedmiotów koszulka ma najwięcej sensu ;).
5 mar - 15:19
Mariusz
Dziękujemy za Wasze wsparcie oraz komentarze. Jesteśmy w trakcie planowania, co zrobimy pod nieudanej akcji. Realnie wygląda to tak, że większość osób stać tylko na wersję cyfrową i prawdopodobnie taką wydamy. Pytanie jednak, czy tego fani Heroes of Might and Magic tego pragną?
5 mar - 19:50

Acid Dragon
Mariusz - cena to jedno. Acz fakt, że nawet edycję kolekcjonerską H7 można kupić za mniej niż $69.

Wg mnie jednak próbujecie tak naprawdę sprzedać coś, co ja bym widział jako darmowy dodatek, a nie coś, na co miałbym wydać 200 zł. Do H6, MMX i H7 *za darmo* dołączane były płyty CD z soundtrackami z gry, głównie autorstwa Paula Romero, w studyjnej jakości, z profesjonalnym wykonaniem i całą orkiestrą, a nie tylko pojedynczym fortepianem. I wszystkie kurzą się u mnie w szufladzie.

W mojej opinii swą ofertę kierujecie do bardzo wąskiej grupy odbiorców - melomanów będących jednocześnie fanami HoMM. Bo zapewniam że przeciętny fan HoMM nie ma odtwarzacza płyt winylowych. A przeciętny meloman słuchający płyt winylowych nie jest fanem HoMM. A jeśli chodzi o CD - ostatnią płytę CD z muzyką odtwarzałem około 10 lat temu. W tej chwili mój komputer nie ma nawet odtwarzacza płyt DVD, o CD już nie wspominając. Płyty uważam za przeżytek. Żyjemy w XXI wieku i mamy Internet. Plastik jest nam do niczego niepotrzebny. Dystrybucja cyfrowa muzyki i gier rośnie z roku na rok. Muzyki z HoMM-MM słucham dość często i bardzo ją cenię - ale jakbym zamiast wybrania pozycji w telefonie czy na komputerze za każdym razem miał szukać płyty CD (z grą), na której są dane utwory, to by mi się zdecydowanie odechciało.
6 mar - 08:50
Flexor
Czy jeśli zostanie wydana jedynie wersja cyfrowa, to każdy kto wsparł projekt zapłaci jedynie jej koszt? Czy zostaniemy obciążeni kosztami za wszystko za co zapłaciliśmy?
Swoją drogą 30 tys. dolarów to olbrzymia suma. Nie wiem z czym ta cena się wiążę, nie znam się na temacie. Ale faktem jest, że taka suma jest mało możliwa do uzbierania, szczególnie że projekt wesprą jedynie zagorzali fani. Aczkolwiek ja będę żałował, że nie dostanę płyty, bo wersja elektroniczna to nie to samo. Nie zgadzam się z tym, że muzyka ta powinna być dostępna jedynie w wersji elektronicznej, chociaż winyle to przesada. Ale zadowolę się tym co będzie, lepsze coś niż nic. I tak gratuluje świetnego pomysłu, przyznam szczerze, że mnie zatkało gdy dowiedziałem się o tym projekcie.
6 mar - 15:16

Laxx
Właśnie, nie chcę wyjść na wredną babę ale najbardziej zależy mi na koszulce :d
6 mar - 15:21

Drwal
@Laxx Po co Ci? Inna babka jeszcze kupi i już nie założysz. :P
7 mar - 10:54

Alamar
>>>"Bo zapewniam że przeciętny fan HoMM nie ma odtwarzacza płyt winylowych."
Akurat do jakichkolwiek melomanów muzyki nie należę, ale adapter gdzieś się w piwnicy jeszcze wala. Tak więc Twoje stwierdzenie jest nieprawdziwe. :P

>>>"Żyjemy w XXI wieku i mamy Internet."
Ten argument wspaniale "się sprawdził" przy HoMM-ie 6, prawda? :P
Internet internetem, ale posiadanie fizyczne danej rzeczy, to dwie różne rzeczy.

Ale fakt, cały ten pomysł z mojego punktu widzenia jest mało sensowny, skoro większość (jak nie wszystkie) utwory muzyczne fani sagi HoMM mają albo w grze, albo na osobnych płytkach dołączonych od gier (albo mogą ściągnąć bezpośrednio ze stron Ubisoftu w niektórych przypadkach).

Co innego wysłuchać koncertu na żywo, a co innego kupić zapis z niego, który w większości przypadków i tak mamy u siebie na komputerze.
7 mar - 11:47

Acid Dragon
Moment przełomowy. Alamar uznał się za przeciętnego :P.
7 mar - 12:23

Alamar
Przeciętnego fana - nie przeinaczaj moich słów. :P
11 mar - 22:58

thunderlord
Ja też jestem chyba melonamen - słucham muzyki elektronicznej w trakcie grania w heroesów (zamiast oryginalnej muzyki) głównie Michael Mayer, Dj Hell, Todd Terje czy mniej znany Reinhard Voigt oraz Steffen Bennemann, a mimo to adaptera do winyli nie posiadam. Osobiście pomysł uważam za szalony z tą zbiórką.
11 mar - 23:53

thunderlord
To może jeszcze mała próbka dla żadnych nowych wrażeń:
https://soundcloud.com/gratwanderung-festival/steffen-bennemann-gratwanderung-8-130914

Wprost Idealne dla heroesów 3 rzecz jasna - Hota i Wog się zaliczają :)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt