Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Dzisiaj zostaliśmy uraczeni krótkim spisem rycerstwa Świętego Imperium - wprawdzie tylko cztery postacie z Przystani, ale za to niektóre znane, a inne o dziwnie znajomym imieniu. ;)

KRYZTOFF
Rasa: człowiek
Przynależność: Magia
Klasa: Inkwizytor
Specjalizacja - Tkacz zaklęć: bohater zaczyna grę z + X magią
BiografiaKrzysztof Kryzstoff włada małą baronią położoną na spornym terenie między księstwami Gryfa i Wilka. Może to z powodu tego, że rodzice nadali mu imię, którego nikt (we Francji w Księstwie Charta :P) nie potrafi zapisać poprawnie, wyrósł na drobiazgowego i skrupulatnego człowieka - cechy, które uczyniły go idealnym kandydatem na Inkwizytora. Nie popełniaj jednak błędu: jest on człowiekiem czynu, a drobiazgowość uczyniła z niego efektywnego maga. Z tej racji biały orzeł, który zdobi jego herb, często pokryty jest krwią przeciwników.
TYRIS
Rasa: człowiek
Przynależność: Moc
Klasa: Paladynka
Specjalizacja - Oficer Kawalerii: zwiększa przyrost Kawalerzystów i Kirasjerów o X/tydzień w Strefie kontroli
BiografiaTyris wywodzi się ze znanej linii jeźdźców i trenerów koni. Stała się godną następczynią swych przodków, gdy została pierwszą kobietą, która wygrała odbywający się co 30 lat (Festiwal Życia) turniej, upamiętniający legendarne wiktorie Richarda Jednorożca w walkach na kopie przeciwko czempionom księcia Zygfryda Wilka. Po zwycięstwie została pasowana na rycerza i otrzymała rangę oficera w armii Księcia Jednorożca. Podczas swej służby w Siedmiu Miastach poznała swego przyszłego męża, Edrika.
YMORIL
Rasa: człowiek
Przynależność: Moc
Klasa: Paladynka
Specjalizacja - Kapitan Mścicielek: zwiększa przyrost Strażniczek i Mścicielek o X/tydzień w Strefie kontroli
BiografiaPochodząca z Hammer Fall Ymoril Czerwona Tarcza jest młodą panią kapitan, wyszkoloną przez samego Konrada Wilka. Ymoril straciła rodziców w bardzo młodym wieku i została zaadoptowana przez Konrada, gdy dopiero co zostało mu powierzone gubernatorstwo nad miastem. Ymoril wyrosła na zdolną wojowniczkę i mądrą administratorkę, zaś jej przybrany ojciec darzy ją pełnym zaufaniem.
EDRIC
Rasa: człowiek
Przynależność: Moc
Klasa: Egzekutor
Specjalizacja - Trener bestii: zwiększa przyrost Wilków lub Gryfów o X/tydzień w Strefie kontroli
BiografiaEdric, urodzony w Siedmiu Miastach, zyskał swe imię po krzyżowcu, który ocalił życie jego ojca, gdy uczony padł ofiarą własnej pychy i gryfów, nad którymi miał zamiar studiować. Chociaż ta anegdota zapewniła, że Edric wyrośnie na osobnika zafascynowanego gryfami, nigdy nie przywiązywał wagi to tego "egzotycznego" przydomka aż do czasu, gdy pewne osobliwe zdarzenie odmieniło jego życie. To właśnie jego przydomek przykuł uwagę Tyris, pięknej złotowłosej rycerki, która skradła jego serce. Młody Mag Ostrzy opuścił Siedem Miast by podążać za ukochaną aż do Księstwa Jednorożca, nie oglądając się za niczym.
Alamar
Wasze komentarze (27)
17 mar - 19:12

MinosKing
Alamarze popełniłeś drobny błąd przy Krzysztoffie zamiast Biografia napisałeś Bografia ;)
17 mar - 19:13

Viking
Miło widzieć stare twarze w Heroes VII, chociaż ashańska biografia Edrica jest w mojej opinii napisana nieco na siłę. Jako fan HammerFalla szanuje Ymoril za pochodzenie ;)
17 mar - 19:19

Alamar
Krzysiu poprawiony - dzięki.
17 mar - 19:20

MinosKing
Znalazłem drugi błąd przy Biografii Ymoril a mianowicie tutaj: "Pochodząca z Hammer Fall Ymoril Czerwona Tacza", chyba chodzi o Czerwoną Tarczę? Opisy postaci jak i same postacie są bardzo interesujące ;)
17 mar - 19:27

Nerevar
Chodzi chyba o brak litery "r" w słowie Tarcza - Tacza to jakiś dziwny wynalazek ;P
17 mar - 19:30

Alamar
Moja wina, że nie potrafi zapisać porządnie własnego przydomka? :P
Poprawione, dzięki.
17 mar - 19:34

MinosKing
@ Alamar i ostatni błąd przy Biografii Edrica cytuję: "Młody Mag ostrzy opuścił Siedem miast by podążać za ukochaną aż do Księstwa Jednorożca, nie oglądając się za niczym". A nie aby młody Wojownik czy Egzekutor? Zamiast tego Młodego Maga ;P
17 mar - 19:37

Alamar
"The young Blademage left the Seven Cities to follow his beloved back to the Unicorn Duchy"
17 mar - 19:38

MinosKing
Tak już wiem Alamarze sprawdziłem to dla pewności na stronie twórców i faktycznie mamy tam Blademage co oznacza Maga Ostrzy więc uwagę uważam za nietrafną za co przepraszam za wprowadzenie w błąd:)
17 mar - 19:41

Alamar
Nie szkodzi, pomoc zawsze się przydaje, zwłaszcza przy pisaniu na szybko.
17 mar - 19:47

MinosKing
To nic takiego Alamarze :d każdemu mogło się przydarzyć, a prawda jest taka że jesteśmy tylko ludźmi;)
17 mar - 20:15

Nerevar
Zostając jeszcze na chwilę przy błędach, biografia Edrica nie może się zdecydować, czy był jeden krzyżowiec czy wielu "po krzyżowców, który ocalił", a po pierwszej wzmiance o Srebrnych Miastach mamy spację przed przecinkiem.
17 mar - 20:19

Nicolai
Kryztoff? Naprawdę? Nie potrafię to skomentować inaczej niż:
http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2012/01/c326699d6eb13f61ed21352d45f0a1bf.jpg
PS. Kryztoff i tak bedzie Krzyśkiem :D

Tyris pochodzi z linii poskramiaczy koni? Poskramianie koni, hmm... intrygujące. Tylko z tego co widzę to Ubi u siebie już zmienił ten bubel na "riders and trainers". Też mi tak zrobili przy poprzednim newsie. Ja zadowolony wrzucam tłumaczenie, a oni w międzyczasie pozmieniali kilka rzeczy :/

Ymoril pochodzi z Hammer Fall? Ok, ale co robi w oddziałach Przystani i czemu nijaki Kondziu Wilk jest gubernatorem jest gubernatorem tegoż miasta? Nie mówcie, że Hammer Fall jest kolejnym "Wolnym" Miastem.

Edric? Hmm... młodo wyglądasz. Jesteś zakochany w Tyris? Och... ziew. W każdym razie tu "zyskał swe imię po krzyżowców" jest błąd ;)
17 mar - 20:31

Alamar
No i mam karę, za pisanie niusa w tym samym czasie co na blogu, a nie na drugi dzień. :P

@Nicolai
"Apparently he's named after a real person, and the writer was adamant that it was spelled that way."
17 mar - 20:51

Kalohn
Tak oto seria doczekała się Geralta aka Christ Off. ;)
http://i.iplsc.com/wiedzmin-3/0002RTJ5XOLY4MS6-C116-F4.jpg18 mar - 00:07

Vusapion
@Kalhon nie dość, że Geralt to rodowity Polak, biały orzeł splamiony krwią to praktycznie nasz herb i to imię Krzysztof i na pograniczu Gryfa i Wilka, a wiadomo jak Ubi traktuje te dwa księstwa Gryf=Rosja i Wilk=NIemcy, zdecydowanie Polak.
18 mar - 00:23

Szaman
Czy tylko mnie boli, jak widzę że "Ubiszajs" obcina najlepsze rzeczy z H3 i chamsko daje je do swojej kaszanki?
18 mar - 00:50

Acid Dragon
Jeśli przez "najlepsze rzeczy" masz na myśli w tym wypadku dwóch niezbyt popularnych, niefabularnych bohaterów oraz fakt, że tego typu bohaterowie pojawiali się od dawna (H6, DoC, MMX), to tak. Jednak moim zdaniem to fajnie zobaczyć kilka znajomych imion i twarzy nawiązujących do starych czasów - nawet jeśli fabularnie to nie te same postaci. Tego typu nawiązania, "easter eggs", czy ukryte odniesienia do poprzednich gier wysyłają starszym fanom sygnał, że obecni twórcy ciągle o nas pamiętają i mimo trzymania się Ashanu nie odcinają się kompletnie od dziedzictwa gier Heroes.
18 mar - 00:57

Sobieski
@Szaman

Czyżby kolega z klubu o wdzięcznej nazwie "Seria Heroes skończyła się (i zaczęła) na HoMM3"? :)
18 mar - 01:41

Kalohn
Vusapion, do rozwiania resztek wątpliwości zabrakło wzmianki o jego legionach, toczących walki o "suwerenność spornego terenu" u boku armii Księstwa Charta. ;)
18 mar - 02:15

Kammer
Muszę przyznać, że to ciekawe, jak Ubi nawiązuje do Polski. Krzysztof, "Bitwa pod Grunwaldem" w sali narad Iwana... Jestem ciekaw, czy i co jeszcze dodadzą w takim oto stylu.
Bo, jakby na to nie patrzeć, to jest dość miłe dla polskiego fana, że jego kraj jest w taki sposób lokowany w grze.

Nadto muszę wspomnieć, że to "Kryztoff" w otoczeniu naszego, polskiego języka wygląda... kulawo, ALE w otoczeniu słów angielskich niejako tchnie polskością.
18 mar - 02:24

Acid Dragon
Tak prawdę mówiąc, to nie jesteśmy jakoś specjalnie wyróżnieni, gdyż jednak inne kraje całe księstwa dostały na swoją cześć, wraz z nazewnictwem i imionami. Ogólnie nawiązań do różnych państw Europy trochę jest. Co prawda "Bitwa pod Grunwaldem" była specjalnym mrugnięciem okiem właśnie do nas, ale bądźmy szczerzy - to był szczegół na pojedynczej grafice.
18 mar - 02:50

Kammer
Nie przesadzałbym od razu z tym, że państwa podostawały swoje księstwa. Na dobrą sprawę, to można spróbować podciągnąć to pod najprostszy wariant - nie chce/nie chciało się Ubi wymyślać skomplikowanego układu księstwa, więc skopiowali sobie Europę. Co zresztą zgadza się z tym, że mamy księstwa, hm, nie tyle co "upaństwowione", ale "zarysowane-zgodnie-ze-schematem". Zresztą - ładną rozpiskę tego mieliśmy ostatnio na forum.

Należy również pamiętać o tym, że, a przynajmniej ja to tak odbieram, Gryfici byli tworzeni niejako "przez Rosjan dla Rosjan". Innymi słowy, wizja Nivalu (mimo retconów) nadal jakoś tam pobrzmiewa. Wszyscy bowiem wiemy, że Rosja to, obok Polskim drugi najbardziej "zheroesowowanotrójkowy" kraj na świecie. Z tym że Federacja jest znana z bycia ojczyzną WoGa, Hóty i MoPa, co przy dość lichej działalności Polski (VCMI, działaj!) daje ogromną przewagę tego wielkiego państwa. Wpływ powierzchni również nie jest do pominięcia.
Jednakże możecie zapytać, czemu jest mowa o "wizji Nivalu"? Nie jestem dokładnie pewien, ale na forum była, chyba, kiedyś mowa o tym, że w H5 Nival miał sporą swobodę.
18 mar - 16:18

Matheo
Chyba znalazłem błąd: "Stałą się godną następczynią"

Wydaje mi się, że Ubisoft nie pije bezpośrednio do Polski tylko ogólnie do Słowian. Dlatego że motywów słowiańskich w grach, zwłaszcza HoMM, jest niewiele i przez to są oryginalne.
18 mar - 16:33

Nicolai
Kolejny błąd: jest "KRYZTOFF", a powinno być "KRYZSTOFF".
19 mar - 11:11

Darkem
Kryztoff to bezpośrednie, nawet nie ukryte nawiązanie do Polski. Może Ubi w końcu zorientowało się, że jeden z największych fandomów HoMM nie ma swojego "odbicia" w ich świecie, bo dotychczas wszystko, co miało być słowiańskie było po prostu rosyjskie.
Począwszy od imienia, przez herb i jego kolorystykę, po dość charakterystyczną twarz (czy tylko mi szrama przypomina Gerlata?), wszystko to wydaje się krzyczeć "Polska". I dobrze, ale nie dlatego, że przemawiają przeze mnie patriotyczne uczucia, ale z powodu coraz większej ilości "drobnostek", które mają szansę odróżnić nowy świat HoMM od reszty produkowanych masowo.
19 mar - 12:03

Alamar
@Nicolai - powinno być Krzysztof, tylko że w Ubi/Limbicu nikt nie potrafił najwidoczniej tego imienia zapisać poprawnie - zobacz jak nazywa się oryginalny portret tego Wieśmina na blogu H7.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Zajda - 15 lip - 11:53
Darkem - 15 lip - 09:37
klimat93 - 14 lip - 12:50
Warmonger - 12 lip - 12:58
dextereczek - 6 lip - 16:19
avatar - 23 cze - 21:20
Zu - 20 cze - 13:13
Akad - 20 cze - 12:28
Yaaqob - 19 cze - 10:46
Szaman - 18 cze - 18:50
adamnavel - 18 cze - 13:55
anonim1233 - 17 cze - 20:20
Kastore - 14 cze - 01:40
Szaman - 30 maj - 20:22
Warmonger - 30 maj - 09:12
Orzie - 29 maj - 11:38
Dydzio - 27 maj - 20:07
Hayven - 26 maj - 00:09
Evenis - 24 maj - 20:09
dziaduq - 22 maj - 16:18
CRW - 16 maj - 10:21
edeksumo - 9 maj - 13:33
FirePaladin - 6 maj - 17:41
Szaman - 1 maj - 15:22
dragoo2_2 - 28 kwi - 20:21
Akad - 27 kwi - 22:46
Kodzo19 - 22 kwi - 16:11
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt