Na koniec tygodnia kilka wieści od twórców Heroes VII. Właśnie opublikowano pierwszą część FAQ z pytań zadawanych przez fanów. Odpowiedzi nie wnoszą wiele nowego, ale warto zaznaczyć, że do gry zalecany będzie 64-bitowy system operacyjny, Rada Cieni będzie aktywna również po premierze, a decyzje dotyczące składu armii Sylvanu oraz ekranów miast w 2D są już ostateczne. Skrótowe opracowanie FAQ znajdziecie na naszym Forum.![]() Po drugie, opublikowano również artykuł o Gildiach Magii. W skrócie: będą one miały 4 poziomy, na każdym po 4 zaklęcia. Do rzucania czarów 1 poziomu nie ma żadnych wymagań, do poziomów 2, 3 i 4 będzie potrzebna znajomość odpowiedniej umiejętności szkoły magii na - odpowiednio - podstawowym, zaawansowanym lub mistrzowskim poziomie. Więcej w przetłumaczonym artykule tutaj: >> Gildie Magii << Twórcy przypominają nam też, że rok 2015 wyznacza 20 rocznicę powstania serii Heroes of Might and Magic i zapowiadają jej obchody przez następnych kilka miesięcy. Z tejże okazji na Facebooku pojawił się komentarz jednego z pierwotnych twórców Heroes 1, Joela Christophera Payne'a, który zdradził m.in., że - jeszcze w trakcie tworzenia - Heroes 1 pierwotnie miało być... odnowioną wersją King's Bounty oraz że studiował razem z młodym menadżerem sklepu muzycznego - niejakim Robem Kingiem ;), którego sam wciągnął w rynek gier komputerowych. A reszta to już historia... (pełna treść posta) ![]() | ![]() | ![]() Paracelsus - 15 cze - 21:26 Eggyslav - 15 cze - 07:30 Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13 Alamar - 13 cze - 18:10 Sir Galuf - 1 cze - 23:13 VIP - 1 cze - 18:43 Bychu - 26 maj - 10:22 Indiger - 24 maj - 21:58 Eggyslav - 23 maj - 18:12 Kastore - 23 maj - 18:01 Warmonger - 20 maj - 16:53 Paracelsus - 16 maj - 17:59 Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21 Kammer - 30 kwi - 10:25 Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30 Pointer - 16 kwi - 12:27 Pointer - 16 kwi - 07:45 uhm - 9 kwi - 22:41 Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56 Alamar - 5 kwi - 11:13 Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05 Crazy-AK47 - 29 mar - 23:51 Dark Dragon - 27 mar - 13:31 Tarnoob - 23 mar - 14:14 Agon - 22 mar - 14:01 Andruids - 17 mar - 18:53 VIP - 9 mar - 17:50 Kuririn - 6 mar - 23:14 Alamar - 3 mar - 12:12 Kuririn - 2 mar - 21:31 Soneilon - 2 mar - 17:39 Alexei Griffin - 26 lut - 23:14 Cheshire - 26 lut - 20:56 Vermer - 26 lut - 10:59 VIP - 21 lut - 09:13 ![]() |

© 2003-26 Kwasowa Grota.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt
Kwasowa Grota 




































Nicolai
Alamar
Nicolai
Alamar
Zehir-12
Haarald
A co do szkół magii: ładnie z ich strony że zrobili ich aż siedem, tylko po co, skoro dostaniemy zaledwie kilkanaście czarów. Sensownych pomysłów na zaklęcia jest bardzo dużo.
Eruanno
Tarnoob
Karule
Mamy 2015 rok, nie 2005 -.-
Darkem
Ilość szkół magii napawa optymizmem.
Haarald
Alamar
Tyle że seria Heroes of Might and Magic to strategia turowa, a nie w czasie rzeczywistym, a tym bardziej nie FPS czy Assassin's Creed, gdzie wszystko musi się błyszczeć i być przeliczane na bieżąco.
Dla porównania masz tu wymagania innej strategii turowej, Age of Wonders 3:
- system operacyjny Windows XP, Vista, 7, 8 lub 8.1;
- procesor Intel Core 2 Duo E6600 (2,4 GHz) lub AMD Athlon 64 X2 5000+ (2,6 GHz);
- 2 GB pamięci RAM;
- 10 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym;
- karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9;
- karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 lub AMD Radeon HD 3870 (512 MB, DirectX 9.0c).
Xesasi
Zehir-12
Taaak, ale gdy mój komputer był kupowany w 2010 lub 2011 roku roku, to wtedy się nie zwracało uwagi czy system jest 32 czy 64 bitowy, bo po prostu nie było takiej potrzeby, a obecny komputer się póki co bardzo dobrze spisuje, więc nie ma potrzeby go zmieniać!
Arszonto
A grałeś może w Age of Wonder 3? Ja spędziłem sporo czasu i niestety muszę powiedzieć, że optymalizacja jest skopana. Owszem, da się grać na takim pc, ale trzeba się przygotować na bardzo niski komfort gry oraz liczbę fps nie przekraczającą 30, a często spadającą nawet poniżej 20.
Co do ostatnich gier, to całkiem dobrą optymalizacją może się pochwalić Dragon Age 3. Mimo, że teoretycznie na moim sprzęcie nie powinno się w ogóle uruchomić, to działa. Ba! Działa przy ustawionej jakości tekstur i meshy na średnią i rozdzielczości FHD. FPSy wahają się między 20 a 30 (średnio ok 23-24). Nie jest to komfortowa gra, ale daje radę.