Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Twórcy Heroes VII ponownie nie wyrobili się z aktualizacją strony, ale postanowili stworzyć oddzielny artykuł z podstawą i elitą Akademii. W tym artykule możemy poznać krótkie opisy jednostek oraz ich zdolności specjalne. A poniżej - wszystkie artworki wspomnianych stworów:


Z kolei w kwestii jednostek z Heroes III HD powstała nie lada kontrowersja w związku z tą grafiką, która miała porównywać jednostki ze "starej" i "nowej" wersji gry. Na pierwszy rzut oka widać, że nie takie "pixele" pamiętamy z H3. W rzeczywistości jednak grafice po prostu zabrakło wyjaśniającego opisu, a chodziło nie o jednostki z pola bitwy, a o mapę przygody. Dziś Ubisoft wstawił lepszą wersję porównania grafik z obu wersji gry:
Uaktualnienie: Wg słów Ubisoftu, mapki stworzone pod H3:RoE mają być kompatybilne z wersją HD.
Acid Dragon
Wasze komentarze (20)
11 gru - 23:09

Alistair
Very nice! Umiejętności jednostek przywracają mi, przynajmniej częściowo, wiarę w "siódemkę".
11 gru - 23:32

ewerlordxp
Co oni zrobili z tym czarnym smokiem! Masakra pełna kolców na pysku,i zniekształceń, np. kształtu zębów w pysku, zakończenia ogona, skrzydeł.
11 gru - 23:34

Elliv
Trochę obawiam się HIII. Mam przeczucie, że coś co kiedyś było naprawdę dobrą grą, teraz w porównaniu fo H5 i 6 już takie nie będzie. Nie wiem dlaczego autorzy gry uważają, że wystarczy odświeżyć grafikę. Czy to nie będzie zbyt mało?
Cały pomysł z HIII będzie niedźwiedzią przysługą dla tej gry.
11 gru - 23:48

Drwal
H3 bez żadnego odświeżania jest doskonała grą. Wydanie jej w jakości HD może tylko pomóc, nie wiem co rozumiesz przez słowa, że po tym zabiegu nie będzie już tak dobra względem h5 czy 6. Przecież te gry się nie zmienia. Poza tym nawet przy wielkim nieudaniu się wersji HD, zawsze możemy wrócić do oryginału. Według mnie nic nie ma do stracenia, można tylko zyskać.
12 gru - 09:15

Yogoort
naprawdę 7mka zapowiada się bardzo dobrze, i grafiki dojrzałe i właśnie te umiejętności jednostek wydają się sensownie układać w ciągłość i logikę dla danej frakcji. Oby tylko szybko dodali zamki odrzucone w głosowaniach plus Sanktuarium a będzie naprawdę mega godnie. Jeszcze jakby im nie zabrakło jaj (i kasy) na zrobienie alternatywnych line upów dla każdego zamku do wyboru w grze .....(w kolejnym dodatku) ech marzenia :)
12 gru - 13:11

Elliv
@Drwal
Moje obawy nie dotyczą czy powiedzie się czy nie odświeżanie gry tylko wszystko od dnia wydania H3 się zmieniło. Zmieniły się gry jakie teraz można kupić, zmienili się gracze (przybyło im kilka lat), zmienili się sami Herosi – np. jednostki nie są już tak ubogie i większość z nich ma swoje unikatowe umiejętności (np. czary). Przez okres jaki upłynął od czasu wydania H3 zmieniły się oczekiwania grających. Dlatego obawiam się, że pomysł ze wznowieniem H3 może nie okazać się tak dobrym jak na początku wszyscy sądzą.
Obawiam się rozczarowania grą, z którą wiążę dużo przyjemnych wspomnień.
12 gru - 13:37

Drwal
Mówisz że zmienili się Herosi. Zgadza się, natomiast czy to są zmiany na lepsze? Są oczywiście fajne elementy w 5 i 6, ale całościowo to dużo gorsze gry (heroes 6 to wręcz patologia dla mnie). Nie uważam tez że trójka jest zbyt mało złożona, zobacz na ilość miast, jednostek, artefaktów, umiejętności - chciałbym by było ich tyle w następnych wersjach.
Obawiasz się rozczarowania? Czy będzie nowa wersja HD czy też nie, Twoja szansa na rozczarowanie jest taka sama. Remake nie będzie zmieniał nic poza grafiką, więc równie dobrze możesz zainstalować sobie teraz H3 na kompie i powiedzieć że jesteś nią rozczarowana, bo teraz są inne oczekiwania. Powtarzam, nie ma nic do stracenia - jeżeli H3 ciągle sprawia Ci przyjemność, po premierze nic się to nie zmieni.
12 gru - 13:40

Bluearga
Oni to robią tylko po to by kasę dodatkową zarobić na już dawno gotowym produkcie. Poza tym oprócz odświeżenia grafik zostanie chyba także(mam nadzieję) poprawiona sama zgodność gry z nowymi systemami bo wiele osób narzeka, że na 7 czy 8.1 nie chce ona działać(Akurat na 7 nie ma większych problemów ale na 8.1 już są).

Natomiast co do samego liftingu - szczerze? Te jednostki przez niego jakoś straciły klimat i widać, że to nie sam lifting tylko także własne poprawki, widać to zwłaszcza na Czarnym Smoku(dodanie kolców na głowie i zmiana kształtu kolców na ogonie i skrzydłach) i hydrze(niektóre z głów mają dosyć mocno zmienioną aparycje, zwłaszcza czerwona). Mnie się osobiście niezbyt podobają no ale ktoś może wybuli na to te 80 zł(bo pewnie tyle sobie będą życzyć)

Ciekawe tylko co z oficjalnymi dodatkami? Bo granie w samą podstawkę to raczej nikogo nie ucieszy...
12 gru - 13:46

Drwal
Cena to będzie niecałe 60 zł, co do dodatków: "Dlaczego tylko RoE? Aby zrozumieć początek projektu i jego rozwój należy cofnąć się do roku 2003. Wtedy to poprosiliśmy New World Computing o dostęp do ich archiwów wszystkich tytułów Might & Magic. Odnaleźliśmy tony dokumentacji i danych, ale jeśli chodzi o Heroes III nie otrzymaliśmy nic poza kodem źródłowym Heroes III Restoration of Erathia."

Czyli na tą chwilę ich nie będzie.

Co do liftingu: wiadomo, ze nie dysponując modelami część rzeczy trzeba było zrobić na oko. Według mnie efekt jest lepszy niż można było się spodziewać (biorąc pod uwagę technikę prac). No ale z takimi dyskusjami najlepiej poczekajmy do premiery. :)

12 gru - 14:02

Bluearga
Na oko? Popatrz na lewo strony, na dole masz w wysokiej jakości model STAREGO czarnego smoka na którym spokojnie widać jakiego kształtu ma kolce na ogonie. Więc to tak naprawdę żadna wymówka, a jak serio są tacy ślepi to lupa/mikroskop w dłoń i badamy bo jak na siłę się coś powiększa to robi się z tego pikseloza z której nic nie widać. Lupa/Mikroskop > Zoom w komputerze.
12 gru - 14:42

Elliv
@Drwalu, mam właśnie wgrane różne części Herosów, w tym część 3 i niestety nie potrafi mnie już tak wciągnąć i nie sądzę, że chodzi tu tylko o grafikę. Od biedy mogę grać w H5, ale czekanie po kilka minut aż komputerowi gracze wykonają swój ruch doprowadza mnie do szaleństwa.
12 gru - 16:27

Hayven
Elliv, pobierz sobie AI Quantomasa (znajdziesz na Heroes Community), który przyspiesza ruchy komputera do absolutnego minimum. Może nie są tak ekspresowe jak w H1-3, ale naprawdę daje radę.
12 gru - 16:54

Elliv
@Hayven, jeśli to okaże się prawdą i mi zadziała będę twoją dłużniczką.
12 gru - 17:13

Elliv
@Hayven, czy możesz mi pomóc to znaleźć na stronie? Zabłądziłam.
12 gru - 18:49

Bluearga
Prawda jest taka, że na dłuższą metę nudzi każdy z Hirołsów bo one tak po prostu mają - to turówka, nie ma tutaj super szybkiej akcji, wybuchów i emocji. Ja sama dawno nie grałam w żadną z części Hirołsów chociaż mam je zainstalowane na kompie. Wszystko jednak zmienia się gdy idziesz na uczelnie na arcy interesujący wykład, wtedy nawet powolność komputera w HV wydaje się być bardziej fascynująca niż eseje na tablicy.

Ogólnie to jak nie masz z kim grać to te gry faktycznie nudzą, pamiętam te piękne czasy "gorących pośladków" (to tłumaczenie xD). Ale mają właśnie wprowadzić możliwość gry online(aktualnie nie jest to możliwe bo serwery dawno już nie działają) więc myślę, że głównie to wpłynie na sprzedaż tego liftingu. Ciągle mnie jednak boli, że będzie to tylko podstawka + nie ma co liczyć na WoG i Hota bo głupi Steam ;_;
12 gru - 18:50

Elliv
Almar i Hayven - bardzo dziękuję za pomoc. Wszystko udało mi się wgrać bez problemu i najważniejsze, że działa.
13 gru - 08:06

Dark Dragon
@Bluearga - Widzę, że ignorujesz wszystkie komentarze odpowiadające na Twoje. Co ma Steam do tego, że nie będzie fanowskich dodatków? Nie ma żadnych problemów z ich instalacją i działaniem na Steamie...
14 gru - 08:59

Shael
Jakby była to edycja kompletna, z wszelkimi dodatkami, oraz była tańsza, to bym się nie zastanawiał nad kupnem a tak... Ciekawe czy ekran zamku będzie w takim okienku, jak np w Heroes HD.
14 gru - 15:51

Lyokoheros
Cóż osobiście też mi ten lifting jednostek(i nie tylko) nieprzypadł do gustu... moim zdaniem po tych zmianach na jakość HD(a przynajmniej tak przeprowadzonych - jakby mieć modele 3D jednostek i na tej podstawie zrobić rendery w wyższej rozdzielczości pewnie byłoby zupełnie inaczej, choć wiem, że na to pewnie nie ma co liczyć) gra niestety więcej straciła niż zyskała(głównie na klimacie)... więc sam raczej tego nie kupie... szczególnie, że za niższą cene można mieć Hereos I-IV ze wszystkimi dodatkami... jakby dodali pozostałe dodatki i może coś dodawkowego to może bym się skusił...
Niezgodzę się też z tezą, że "Każdy z Heroesów nudzi się na dłuższą metę". Ja gram w sumie tylko na singlu i mi jakoś trójka z Hotą(a wcześniej WoGiem) nigdy się nie znudziła - fakt, niekiedy gram w inne gry, ale zawsze wracam do Heroesów... w dodatku na strategie turówki są właśnie lepsze moim zdaniem(można spokojnie wszystko zrobić i zaplanować, przez co gra się przyjemniej) i w III wciąż jest ten sławny "syndrom jeszcze jednej tury"(u mnie niekiedy przybierający formę syndromu jeszcze jednego tygodnia).
A co do Heroes VII cóż faktycznie wygląda to nieźle... ale póki w tej grze nie pojawi się sanktuarium dla mnie i tak będzie poniżej Hereos VI.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 00:51
King Majesty - 25 maj - 19:33
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
Pointer - 20 maj - 17:19
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
Kastore - 30 mar - 22:58
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt