Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
9.XII.2014link 
Heroes III

Ubisoft właśnie przed chwilą oficjalnie zapowiedział reedycję kultowego Heroes III. Heroes of Might & Magic III HD Edition dostępne będzie na Windows PC (za pośrednictwem platformy Steam) oraz po raz pierwszy w historii na tablety (iOS i Android). Premiera 29 stycznia 2015 roku.
Zapowiedziano nowe wieloosobowe lobby online, przygotowane dla użytkowników PC oraz kompatybilne ze Steamworks. W nim będzie można dzielić się swoimi osiągnięciami z całą społecznością.
Wyjaśnienie od twórców: Dlaczego tylko RoE? Aby zrozumieć początek projektu i jego rozwój należy cofnąć się do roku 2003. Wtedy to poprosiliśmy New World Computing o dostęp do ich archiwów wszystkich tytułów Might & Magic. Odnaleźliśmy tony dokumentacji i danych, ale jeśli chodzi o Heroes III nie otrzymaliśmy nic poza kodem źródłowym Heroes III Restoration of Erathia.
UPDATE:
Sugerowana cena detaliczna wynosi 59,90 zł, tu zaś reklama z Solmyrem HD - czyżby jednak miała pojawić się edycja pudełkowa?

Dark Dragon
Wasze komentarze (55)
9 gru - 18:36

AmiDaDeer
Jestem pod wrażeniem. Oby tego nie spartolili.
9 gru - 18:57

jelen1150
Super :) Ale jak już robią mały skok na kasę to ja bym chociaż prosił o oddychanie jednostek, poprawienie wszystkich błędów gry, błędów generatora map losowych i jeszcze kilka próśb by się znalazło :)
A już bezgranicznie szczęśliwy bym był jakby dostrzegli Hotę i zawiązali z nimi współpracę ;)
9 gru - 19:00

Baloq
Ooooooo kur*a, genialnie to wygląda! Nawet, jeśli będę zmuszony po raz setny wyłożyć kasę na H3 - warto, oj warto będzie :D
9 gru - 19:08

Zehir-12
E. Jak Ubi robi, to pewno będą bugi xD Hie, hie...
9 gru - 19:10

Zehir-12
A poza tym gratuluję sprytu. Ubi sobie wstawił tego newsa na stronę heroes 7, żeby nie było, że nic dzisiaj nie pokazali :P Oj. Poczekamy na CIEKAWE wieści z H7, oj poczekamy...
9 gru - 19:12

Drwal
Szkoda tylko że wyrobili się do Świąt. Niemniej wygląda to fantastycznie, dawno nie byłem tak podekscytowany z powodu H3. :)
9 gru - 19:14

Baloq
Może przepiszą też pliki na jakiś inny format i łatwiej o mody będzie... Choć z drugiej strony jak to przez Steam'a będzie szło...
9 gru - 19:18

Bluearga
Pewnie zażyczą sobie 50 dolarów za to remake jak goście od Age of Mythology xD A jeśli będzie to tylko na Steam to niestety można zapomnieć o modach bo Steam ma autokorektę plików i usuwa wszystkie mody zawsze.
I w ogóle na tym filmiku widać, że robione to nie jest jako Sprite tylko jako grafika 3D(noga hydry ma siatkę jak model 3D), więc ZRÓBCIE TO WSZYSTKO W FULL 3D HALO.
9 gru - 19:21

Baloq
Nepherest da rade :D
9 gru - 19:24

Kammer
Blueargo, a o Skyrimie słyszałaś? :P

Dajcie mi marzyć.
9 gru - 19:25

Nerevar
>A jeśli będzie to tylko na Steam to niestety można zapomnieć o modach bo Steam ma autokorektę plików i usuwa wszystkie mody zawsze.

Cholera, że też wszyscy ludzie wrzucający mody na Steam Workshop (i ci z nich korzystający) o tym wcześniej nie wiedzieli... Nie mówiąc o tysiącach, którym widać tylko się wydawało, że zmodowali Skyrim :P
9 gru - 19:29

Nerevar
Pytaniem otwartym jest kiedy wyjdzie Armageddon's Blade HD i Shadow of Death HD? No i jestem zdumiony, że robią z tego steamworksa a nie exclusive Uplayowy.
9 gru - 19:37

Baloq
A ja się cieszę, że Steam, bo łuplej to chyba najgorsza platforma.
9 gru - 19:44

AmiDaDeer
"noga hydry ma siatkę jak model 3D"
Blueargo, skoro nie znasz się na grafice, to się nie wypowiadaj. To jest po prostu szkic nogi, nic więcej. Żadnych nowych modeli nie mają.
9 gru - 19:52

Fandor
Może nie znam się na tyle na grafice i HD, ale stracił coś ten remake. Jakby dostał inny klimat, bardziej bajkowy rysunkowy, mniej realistyczny. Na pewno widać ubytek w szczegółach, lepiej by zrobili modele 3D, może trochę więcej pracy, ale gracze wiedzieli by za co płacą te nawet 50euro, podczas gdy tutaj tak naprawdę nie widać. Nie zaprzeczam, że nad taką edycją jednostek także musieli się dużo napracować, dlatego według mnie mogli ten czas poświęcić na 3D.
9 gru - 19:53

Dru
OMG OMG OMG!!!!!!! Jak czytałem tego newsa to dwa razy zastanawiałem się czy dzisiaj nie jest pierwszy kwietnia :P Grafika HD! Steamworks! Na Tablety! Na Steam! Przyznać się, kto podsuną Ubi taki piękny pomysł :P
9 gru - 19:57

Eternal
Wreszcie zagram w "trójkę" na tablecie! Cytując pewne ptaszysko: cieszymy się, panowie!
Tylko nie wiem, po co żywiołakowi ognia (kto jęczał na brak AB?) ta strzała?
@Kammer Przy Zehirze i jego alergii na newsy Ubi chyba nie pomarzysz. Ale mogę to zrobić za ciebie:-P .
9 gru - 19:59

Acid Dragon
Ta strzała to wynik wystrzelenia balisty ;).
9 gru - 20:00

Nerevar
>Tylko nie wiem, po co żywiołakowi ognia (kto jęczał na brak AB?)

A co ma piernik do wiatraka? Żywiołaczki latały i w RoE.
9 gru - 20:07

voncur
fandor510
Efekt bajkowy, to wynik wyostrzania(ale pewnie i nie tylko).
Masz szczęście że żeś nie widział efekt skryptu do poprawy mario czy wolfa3d...
9 gru - 20:08

Crystal Dragon
Bardzo ładne, ale odstaje od oryginalnego H3. Niektóre jednostki wyglądają nieco inaczej (upiorny smok). Ogółem klimat zrobił się nieco cukierkowy:/
9 gru - 20:19

Lord Baffourd
To może przy okazji jakaś mała szansa na powrót Forge w AB HD?:)
9 gru - 20:26

Nicolai
Hah, zgadłem ;) Zacna idea, na bank kupię. Tylko tak patrzę na te screeny i nie wydaje się Wam ta grafika zbyt jaskrawa?
9 gru - 20:51

Bluearga
@Nerevar - Ależ ty nierozgarnięty xD Chodzi mi o mody wgrywane poza warsztatem steam. Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie wszystkie gry mają warsztat, a to nie oznacza, że mody do nich nie istnieją. Każdy mod spoza warsztatu jest właśnie wywalany bo steam uważa to za "próbę oszustwa/hacki".

@Hobbit - znam się na grafice, jestem moderem 3D xDDD Przyjrzyj się, przez chwile widać, że noga hydry ma siatkę 3D, do tego koleś ją trochę wykrzywił by w pełni pokrywała się ze starą. Potem odpala animacje gdzie ta noga automatycznie jest już zaimplementowana jak wszystkie inne poprawki. Oni nie przerysowywują każdego sprity osobno, poprawi nanoszą na model 3D, który potem jest zamieniany w sprity :P
9 gru - 20:55

Euronymus
Heroes III narodzi się na nowo 29 stycznia 2014. Myślę, że raczej nie będą dodawać dodatkowej zawartości. Swoją drogą ciekawe jest to, że jak miało wyjść AB to wszyscy protestowali przeciwko Forge, a teraz ludzie pytają o to z nostalgią? Może po prostu fani dojrzeli do wizji twórców i uznali, że to jednak był genialny pomysł? ;)
9 gru - 21:16

Bychu
Cóż, nie chcę nikogo brutalnie butem dopchnąć do ubisoftowej rzeczywistości, ale ani SoD ani AB nie będzie dostępne w wersji HD. Otrzymamy tylko i wyłącznie RoE:HD. Nic więcej.

"Community team note: But why only RoE? To understand the origin of the project and its development we need to go back to 2003. At that time we asked New World Computing to retrieve their archives for all the Might & Magic titles. We found tons of documentation and data but regarding Heroes III we had nothing but the usable source code of Heroes III Restoration of Erathia. "

Z oficjalnego bloga Ubi.
9 gru - 21:40

Eternal
@Euronymus na Forge jęczało ledwie dwudziesta część fanów ( patrz wywiad Fultona w komnacie Forge). A 29.01.2014 już był;-) .
9 gru - 21:50

Nerevar
>Ależ ty nierozgarnięty xD Chodzi mi o mody wgrywane poza warsztatem steam. Nie wiem czy zauważyłeś, ale nie wszystkie gry mają warsztat, a to nie oznacza, że mody do nich nie istnieją. Każdy mod spoza warsztatu jest właśnie wywalany bo steam uważa to za "próbę oszustwa/hacki".

Bzdura i to kolosalna. Jakoś TESy można zmodować bez wywalania przez Steam.
9 gru - 21:57

Euronymus
@Eternal ano był. Rozpędziłem się co nieco ;)

Nawet jeśli dadzą tylko RoE to i tak coś. Heroes na iPada - rewelacja. A co do dodatków to tam wiele grafik nie ma (większość jest w podstawce). Jeśli HIII HD dobrze się sprzeda to nawet kilka grafik zrobią od podstaw.
9 gru - 21:58

Dark Dragon
@Bluearga - można spokojnie modować wszystkie gry na Steamie bez tych bzdur, o których opowiadasz.
Na grafice znasz się w bardzo małym stopniu. To co napisałaś to kolejna bzdura.
10 gru - 00:19

Kurek
NIE UWIERZĘ, DOPÓKI NIE ZOBACZĘ!
10 gru - 04:06

Azon
Bluearga, to nie jest model 3d (naprawdę, przyjrzyj się), modyfikacje do gier ze Steam możesz sobie spokojnie wgrywać pod warunkiem, że nie grasz na serwerach chronionych przez VAC.
10 gru - 09:52

ewerlordxp
Jakby się przyłożyli to by na podstawie dokumentacji odtworzyli modele 3d i ekran miasta oraz ekran bitwy zamiast spritow by miał pełny trójwymiar.
10 gru - 10:46

Darkem
Przecież H3 nie potrzebuje grafiki 3D... O ile dobrze pamiętam to zła decyzją jaką było porzucenie 2D jest sztandarowym hasłem przeciwników nowych części...
10 gru - 13:55

Drwal
60zł? Tanio nie jest, ale skóry też nie zdzierają. Tak właśnie myślałem, że będzie to w okolicach 50 zł. Fajnie jakby dobrze na tym zarobili, może nie skończyłoby się to tylko na tym projekcie.
10 gru - 14:00

J. M. Sower
Bluearga, to nie jest model 3D. Tak się składa, że obsługuję zarówno programy do 3D jak i 2D, a ten przypadek dla mnie wygląda na pewną funkcję Photoshopa, z której akurat żadko korzystam, więc nie podam teraz jej nazwy (nie jestem w domu). Pozwala ona na zniekształcanie obrazu 2D poprzez poruszanie właśnie takimi punktami na siatce
.
10 gru - 14:32

Laxx
Czekam na arcioch z Zydarem :3
10 gru - 14:44

Dace
Ładnie to wygląda.
10 gru - 15:39

AmiDaDeer
"Jakby się przyłożyli to by na podstawie dokumentacji odtworzyli modele 3d i ekran miasta oraz ekran bitwy zamiast spritow by miał pełny trójwymiar."
Niby jak chcesz na podstawie jakiejkolwiek dokumentacji odtwarzać jakikolwiek artystyczny model? :P
10 gru - 15:56

Andruids
Spokojnie podmieniałem sobie tekstury w Dark Souls i wprowadzałem drobne poprawki w sposobie wyświetlania grafiki i łączenia się do innych graczy za pomocą aplikacji dsfix i dcsfix, które w żadem sposób nie są wspierane przez steam.

I w ogóle "Tak bardzo potrzebujemy hajsu" - Ubisoft.
10 gru - 17:00

J. M. Sower
A tak w ogóle: otrzymali jednak kod źródłowy (szkoda, że tylko RoE, ale to i tak coś)! Wiem, że to mało prawdopodobne, ale mam małą nadzieję na to, iż doczekamy się jeszcze w przyszłości jakichś oficjalnych rozszerzeń do tej kultowej gry. Widzę nawet jeden mocny argument za tym; Ta część jest po prostu najbardziej rozsławiona i to nie tylko wśród zagorzałych fanów, więc z punktu widzenia Ubi, oznacza to możliwość zarobienia pieniędzy. Będę się modlił do Starożytnych. aby ludzie z Ubi wzięli się za tę część i ją ożywili ;P.
10 gru - 17:01

J. M. Sower
Ps. Do modlitwy dodam prośbę o wersje pudełkowe ;P.
10 gru - 17:10

BanBreaker
Czy to znaczy, że wszystkie grafiki do modów trzeba będzie robić ponownie w większej rozdzielczości? Koszmar modera, ale i tak się cieszę :D
10 gru - 17:33

J. M. Sower
No chłopaki od VCMI też będą się musieli chyba troszkę napracować i dostosować swój projekt (nie wyobrażam sobie, żeby przeszli obok tych grafik obojętnie).
10 gru - 18:08

AmiDaDeer
Najpierw dostańmy tę grę, a później zastanawiajmy się nad tym jak wyciągnąć z niej np. grafiki. Nawet nie znacie przecież formatu tych cudeniek - a nie wyglądają mi one na zwykłe 256-kolorowe defy.
10 gru - 20:00

Azon
BanBreaker - moderzy mają swoje modele 3D - wystarczy "tylko" na nowo zrobić zdjęcia renderów.
10 gru - 20:08

J. M. Sower
To jednak też wymaga trochę pracy (szczególnie w większej ilości modeli), do tego wszystko trzeba ponownie składać w defy, a i nieraz dodatkowo robi się coś w 2D i to niestety będzie trzeba wykonać całkiem od nowa.
10 gru - 21:49

BanBreaker
^ Właśnie to miałem głównie na myśli
10 gru - 21:55

Morglin
http://www.acidcave.net/ciekawostki.php?trivia=111

Nowa ciekawostka (wrzucam, bo przez ten szał na edycję HD, parę osób mogło zapomnieć).
11 gru - 11:42

superzgred
A zauważyliście, że gra zmieniła nazwę? To już nie będzie Heroes of Might & Magic 3, a
Might & Magic: Heroes 3
11 gru - 11:49

Hayven
O, nie. Masz rację. Nieładnie, Ubi :(
11 gru - 12:11

Andruids
@superzgred Na pewno zauważyłem to czerwone &. A teraz widzę dokładnie dwa znaczki Š
Czegoś takiego nie ma tutaj http://www.droidik.cz/wp-content/uploads/2014/07/h3_logo.jpg
11 gru - 12:12

Andruids
Szfak groto, czemu nie widzisz "c" w kółeczku.
17 gru - 07:03
adam p
ciekawe jak będzie zrobione nieoficjalne dodatki np. wog czy horn the abyss? :)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
Castlebeck - 23 cze - 10:45
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt