Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Ubisoft najwidoczniej rozpoczął Tydzień Akademii, przedstawiając nam podstawowe jednostki armii czarodziei - konstrukty (oraz ducha ognia). Poznajcie więc:
 • Kabiry - psotne duchy ognia spotykane też w kuźniach krasnali, przezywane niekiedy Gremlinami;
 • Gargulce - latające konstrukty z Domu Materii podobno powstałe, gdy wielki czarodziej Masfar chciał dać nowe ciało dla ducha swej zmarłej córki... nic z tego nie wyszło;
 • Golemy - stworzone przez Dom Materii z miasta Al-Imral na wzór golemów Imperium Shantiriańskiego... choć o wiele gorszej jakości.
 • Alamar
  Wasze komentarze (29)
  17 lis - 20:54

  Sovelias
  Błąd w opisie golemów :) gorszej gorszej
  17 lis - 20:58

  Alamar
  To akurat podkreślenie, jak bardzo magowie z Srebrnych Miast nie znają się na sztuce tworzenia konstruktów. ;)
  Poprawione.
  17 lis - 21:10

  Setillos
  Kocham Was!!
  Kabir jest boski, a to co z nim zrobiliście jest przepiękne. :D
  17 lis - 21:14

  Laxx
  Cabiry są takie słodkie, kupcie mi jednego ^^
  17 lis - 21:21

  Dru
  Mogli by w końcu dać jakieś niepublikowane jeszcze materiały bo od sierpnia niewiele nowego pokazali...
  17 lis - 21:27

  Setillos
  @Dru
  Mnie tam Cabiry w zupełności wystarczają. ;]
  No, ale jednak prawdą jest, że nie tylko miłością do tych małych stworzonek może żyć człowiek... OK, może!
  Oczywiście chcę także zobaczyć więcej z Akademii (i Cabirów).
  17 lis - 21:28

  łowca
  Mam nadzieję że kabiry nie będą szczypać swoich przeciwników tymi szczypcami. Albo stukać tymi OGROMNYMI młotkami.
  17 lis - 21:56

  Zehir-12
  Te szczypce i młotki to zapewne narzędzia do naprawy golemów :P Albo kto wie? Może i w tej części nawet do naprawy gargulców? :D
  17 lis - 22:16

  Darkem
  Mam mieszane uczucia co do Cabirów. Niewątpliwe są świetnym konceptem, projekt jest bardzo ładny, historyjka w tle także mi pasuje, ale... czy na pewno jest dla nich miejsce w Akademii? Przecież aż się proszą by trafić do miasta ogni... krasnoludów. Forteca, w przeciwieństwie do miasta magów, cierpi na brak interesujących jednostek.
  17 lis - 22:17

  Darkem
  *Kabirów
  17 lis - 22:22

  Agon
  Fajne te cabiry, ale zgadzam się z Darkemem - nie pasują do Akademii. Jako odmianę zamiast gremlinów, mogliby dać niziołki.
  17 lis - 22:25

  Tarnoob
  Stwory bardzo podobają mi się oprócz jednego.

  Dlaczego golemy nie mogą wreszcie wyglądać normalnie, jak człowiek i z normalnymi proporcjami, tak jak to było w Heroes II, III i IV oraz MM7? Dlaczego Ubi (i ich studia) musi serwować nam jakieś karykatury, których nawet nie da się ulepić z gliny, wyrzeźbić ani zbudować z klocków lego, tak żeby stały na miejscu i się nie przewracały? W ’Heroes’ V dostaliśmy jakieś paskudy, a teraz jest powtórka z rozrywki. W dodatku te świecące elementy wypełniające puste przestrzenie... Dla mnie to kicz, pójście na łatwiznę i znak, że nie dało się albo nie chciało zrobić normalnej anatomii ze stawami. Czekam na dzień, aż Ubi zrobi grę z grafik Heroes I-IV i MM6-9 w 3D. Skoro oddają aż tyle pod głosowanie, to to też by mogli - wielu fanów mogłoby się ucieszyć.

  Gargulec jest piękny - zupełnie inny i śmielszy niż te z Heroes I-IV i MM6-7, ale o niebo lepszy od fruwającej drukarki z ’Heroes’ V. Widać w nim klasę i elegancję. Wygląda trochę jak wiktoriański steampunk lub cyberpunk (albo coś podobnego) i kojarzy się z filmem ’Roboty’. Usunąłbym tylko tę statuetkę ze szczytu głowy - to zupełnie niepraktyczny, niebojowy i kiczowaty nawyk autorów od części piątej - najpierw u rycerzy, potem u kuszników, teraz jeszcze u gargulców. -_-
  17 lis - 23:03

  AmiDaDeer
  Golemy mi się o wiele bardziej podobają niż nawet te z H3-4. W H2 były jeszcze w porządku, ale ogólnie w czasach świetności NWC zapomniano chyba, że golem ma przede wszystkim bronić, a nie być idealnym odwzorowaniem człowieka. Forma z H7 doskonale wpisuje się właśnie w kategorie obronne, bez zbędnych walorów estetycznych.
  17 lis - 23:52

  Nicolai
  Jest mi w stanie powiedzieć czemu rzemieślnik spod którego długa wyszedł Gargulec zadał sobie trud modelowania piersi w obsydianie? Czy mają one jakąkolwiek wartość bojową?
  PS. Czyżbyśmy mieli się jutro spodziewać kolejnego odcinka Mody na Gryfów?
  18 lis - 00:08

  Irydus
  Golemy są właśnie spoko, bardzo fajnie je zrobili. Co do gargulca - tutaj mam trochę mieszane uczucia :P z jednej strony fajnie, że nie wygląda jak ten z H5, z drugiej, jak na mój gust zbytnio zalatuje steampunkiem.
  18 lis - 04:35

  Tarnoob
  Irydus: moim zdaniem to dobrze, że lekko zalatuje steampunkiem, a nawet cyberpunkiem. W dodatku to bardzo szczególny rodzaj steam/cyber: wiktoriański, który się chyba nawet jakoś odrębnie nazywa, ale to już trzeba pytać speców od bitewniaków - bo właśnie na prezentacji klubu bitewniaków dowiedziałem się o istnieniu takiego gatunku.

  Akademia i magowie zawsze zalatywała lekko technologią - steampunkową, a w MM7 nawet lekko cyberpunkową przez Ressurectrę. Przecież już w Heroes II są golemy dość podobne do robotów, w Heroes III i IV są wprost nazwy takie jak "warsztat" i "fabryka", a miasto wygląda jak pracownia św. Mikołaja. :-)
  18 lis - 04:42

  Tarnoob
  Cechy gargulca zalatujące steampunkiem i cyberpunkiem:
  - zawiasy
  - połysk - jak w karoserii albo zbroi Ironmana. W niższych technologiach, w średniowieczu i fantasy nie lśnią żadne większe powierzchnie oprócz srebrnych i ewentualnie złotych lub podobnych zbroi. Lakiernictwo to jednak wyższa technologia chemiczna i fizyczna - tutaj zastąpiona połyskiem kamienia.
  - wąskie, świecące oczy - jak u Robocopa i pewnie wielu superbohaterów, postaci ze StarWars, i tak dalej.
  - niebieskie, świecące linie - przypominają przewody na płytce elektronicznej
  - czarno-żółty kolor, który co prawda jest ostrzegawczy w naturze, ale obecnie się kojarzy m.in. ze znakami ostrzegawczymi, BHP, taśmami, różnymi fabrycznymi i drogowymi blokadami, oznakowaniem dużych maszyn lub miejsc dla nich, itd.
  18 lis - 08:49

  Nicolai
  Co do Gargulca to ja tego nie nazwałbym steampunkiem. Według mnie nie wpasowuje się w tę estetykę i takie detale jak połysk czy kolor to trochę za mało, by wpasować je do tego nurtu. Według mnie to jest po prostu wiktoriańskie rokoko jak w Przystani z H6, Dużo ornamentów, palmet czy moresek, a to wszystko ze złota i połysku.
  18 lis - 11:12

  Warmonger
  Podoba mi się pomysł przeniesienia Kabirów do Fortecy... czy też raczej Kronverk, które wciąż jest na etapie koncepcji.
  18 lis - 11:15

  Darkem
  Patrząc na projekty dochodzę do wniosku, że tym razem gargulec będzie bardzo mobilnym oddziałem do (stosunkowo) szybkiego ataku, golem będzie pełnił rolę obrońcy (tanka), a Kabir zajmie się leczeniem istot mechanicznych (i zapewne atakiem dystansowym).

  Wręcz przepadam za stylem szkiców prezentowanych przez Ubi/Limbic, szkoda, że w następnym artykule pojawi się pewnie tylko jeden w tym stylu, gdyż i Dżin i Rakszasa oparte są na projektach przygotowanych w czasach H6 (tak samo jak Golem).
  18 lis - 13:09

  Nerevar
  >Jest mi w stanie powiedzieć czemu rzemieślnik spod którego długa wyszedł Gargulec zadał sobie trud modelowania piersi w obsydianie?

  Cóż, u nas dla zaspokojenia pewnych potrzeb robi się (niekiedy bardzo realistyczne) lalki, może niewyżyci magowie bawią się z gargulcami?
  18 lis - 14:51

  Sobieski
  >Jest mi w stanie powiedzieć czemu rzemieślnik spod którego długa wyszedł Gargulec zadał sobie trud modelowania piersi w obsydianie?

  Równie dobrze można się spytać, po co Gargulcowi usta i nos (i oczy skoro jest to mechaniczne, więc nie musi widzieć). Po prostu na siłę szukasz dziury w całym.
  18 lis - 16:31

  Xesasi
  Hmmm a nie widzicie, że gargulce, aż do złudzenia przypominają harpie? Może magowie chcieli udowodnić swoim kolegom, że zamiast bawić się krwią demonów lepiej było by zrobić mechaniczna armie i na dowód tego zrobili 1:1 obsydianową wersje harpii.
  18 lis - 16:48

  Nicolai
  @Sobieski: Patrząc na Golema należy uznać takie pytania za adekwatne ;)
  18 lis - 17:35

  Andruids
  Omg, czemu Alamar tak się jara moją przeróbką 0_o'
  18 lis - 18:08

  Bacus
  Cabir wygląda uroczo, ale jeśli częściej spotykało się je w kuźniach Krasnali, to tej nacji mogli go zostawić jako pewne urozmaicenie.
  Golem wyglądałby idealnie, gdyby nie niepotrzebne zdobienia i światła.
  Gargulec wygląda spoko, ale tak jak w H5 nie przypomina mi stereotypowego gargulca. Przekombinowane toto i jakieś dziwne.
  Ogólnie fanem Akademii nigdy nie byłem i na tę chwilę nic nie zapowiada, abym zmienił zdanie co do tej frakcji.
  19 lis - 00:02

  Douger
  Baardzo na plus te jednostki.
  19 lis - 18:18

  Alamar
  @Droid
  Po prostu nie miałem czym zapełnić galerii, a ten obrazek był pod ręką. :P
  20 lis - 17:37

  Bluearga
  Czy tylko mi te Kabira strasznie się nie podobają? Wiem, że były opierane o słynne salamandry ogniste ale no... Po prostu są zbyt słodkie :P To już wolałam gremliny, serio, jakoś tak bardziej klimatyczne były niż te jaszczurki.

  Natomiast gargulce mnie dosyć zaskoczyły... Ciekawy design nie powiem, aczkolwiek z wyglądu bardzo przypominają kamienne harpie. Chwila... One są w ogóle z kamienia? Wyglądają bardziej na metalowe istoty :P
  Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
  JB
  Kastore - 26 maj - 00:51
  King Majesty - 25 maj - 19:33
  Kastore - 25 maj - 15:30
  Yaaqob - 24 maj - 11:51
  King Majesty - 23 maj - 19:56
  King Majesty - 23 maj - 15:32
  King Majesty - 21 maj - 20:49
  Ursus - 21 maj - 12:30
  Andruids - 20 maj - 21:01
  Warmonger - 20 maj - 18:55
  Pointer - 20 maj - 17:19
  King Majesty - 20 maj - 11:29
  LuckyClover - 19 maj - 08:41
  avatar - 17 maj - 18:32
  Serd - 10 maj - 19:30
  Kertra - 6 maj - 13:00
  Krzesiwo - 4 maj - 11:26
  Jebarkas - 25 kwi - 23:15
  Majster - 20 kwi - 17:45
  RustDragon - 16 kwi - 11:57
  Kastore - 12 kwi - 16:26
  Blaza - 11 kwi - 19:40
  Yaaqob - 8 kwi - 10:07
  Bajan - 2 kwi - 20:36
  Kastore - 31 mar - 03:21
  Kastore - 30 mar - 22:58
  © 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
  Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt