Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Trzy wieści jednego dnia... machina Heroes VII chyba pracuje w nadgodzinach. Do rzeczy. Po pierwsze, kończy się pierwsza tura głosowania na armię Lochu. Jednakże obecne wyniki są najwyraźniej nieprawdziwe, gdyż znowu doszło do oszustw. Prawdziwe wyniki poznamy jutro.

Po drugie, ruszyło nowe głosowanie - tym razem wybieramy styl ekranu miasta elfów. Wybrać możemy między "Leśnym Sanktuarium", a "Drzewną Wyspą" (grafiki poniżej). W pierwszym przypadku mamy naziemną świątynię, która ma się harmonicznie wtapiać w otoczenie. W drugim zaś większość miasta ma być umieszczona w koronie gigantycznego drzewa, podobnie nieco do Sylvanu z Heroes V. Autorzy podkreślają, że wybór będzie miał znaczenie dla ogólnego kierunku wszystkich ekranów miast, nie tylko Sylvanu.

Po trzecie, udostępniono "aż" dwa nowe screenshoty z gry. Nie wydają się jednak zawierać czegokolwiek nowego.

Acid Dragon
Wasze komentarze (18)
6 lis - 18:42

Demorator
Czy tylko mnie "Leśne sanktuarium" przypomina układ stolicy elfów z KB: Legenda?
6 lis - 19:03

Zehir-12
W sumie nie tylko tobie :P
6 lis - 19:31

Degraf
Kolejne głosowanie - kolejny przekręt. Co oni, liczarzy głosów z Ukrainy sprowadzili?
6 lis - 19:40

Warmonger
Był Grunwald, jest Morskie Oko... mają kreta w Ubisofcie.
6 lis - 19:58

Hubertus
Ciekawe kiedy będzie Giewont, tylko z krzyżem czy bez? :P
6 lis - 20:12

Górski
Cóż zauważyłem że w prawym-górnym rogu jest neutralny bohater, nie wiem czy to coś oznacza :P.
6 lis - 20:57

Wellplay
@Górskikrasnolud to tylko Sentinel jednostka z Przystani.
6 lis - 23:05

Darkem
Górskikrasnolud pisze o minimapie. Na niej, w prawym górnym rogu, widać białą flagę - zapewne oznaczenie bohatera.

Mapa prezentuje się... nieładnie. Modele nie pasują do siebie, tekstury terenu urywają się, cienie przesunięte... Nie jest za dobrze. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że Limbic to naprawi i budowle na mapie nie będą wyglądać jak wyciągnięte z rożnych gier, z kompletnie różnych czasów.

Co do głosowania: Wyspa :). Choć znów byłbym zadowolony z obu opcji.
7 lis - 05:31

Tarnoob
Przepięknie! Fantastycznie! Naprawdę jestem pod wrażeniem i UbiLimb odwala kawał dobrej roboty - jeszcze lepszej niż UbiHole, a już na pewno Ubvial. Mapa przygody wygląda dojrzale, naturalnie, a miasto na zewnątrz może nawet jeszcze lepiej niż wewnątrz - wyjątek w historii Heroesów. Nie można nacieszyć oczu - tego tak bardzo brakowało po tylu latach męczenia się z kreskówkowymi, warcraftowi grami, a wyluzowane KB:L tego nie zaspokajało.

Niespodziewane głosowanie o ekranie miasta też jest świetnym pomysłem. W Heroes V wprowadzono 1) bardzo duże "skupienie" ekranu miasta w okół centralnej kolumny 2) w związku z tym stosunkowo małe różnice między pustym a maksymalnie rozbudowanym miastem. W H1-4 wiocha bez żadnego wojska była dosłownie pusta, a w H5 miała olbrzymią wieżę, zamek albo podziemną rzeźbę. :-P Jednym pomysł się podobał, innym mniej (np. mi), dlatego dobrze, że oddano to pod głosowanie. W przypadku elfów centralne drzewo ma sens, a woda sama w sobie jest piękna. Kłopot w tym, że ten wybór rzutuje też na inne miasta - i tam trudniej znaleźć naturalny, centralny pień, który pasowałby nawet do pustej osady, tak jak drzewo pasuje do Sylvanu na wszystkich etapach rozwoju.
7 lis - 10:48
pierdyl
Tarnoob Zgadzam się z Tobą w 100%. Grafika od części 5 była jak dla mnie koszmarem (nienawidzę takiego stylu gier) i bardzo mało grałem w te części właśnie między innymi przez grafikę która mnie odrzucała na kilometr... Teraz ma się to w końcu zmienić, dostajemy dojrzałą grafikę bardziej podchodzącą pod realną a nie pod kreskówki. Świetnie to wygląda na przykładzie wojsk - Hydry nie mają nic fioletowego w sobie, są "dojrzałe" pod względem graficznym, widać że to potężne jednostki bez zbędnego ulepszania ich, bez dokładania jak najwięcej kolorowych pierdółek na siłę. Czuje, że to będzie TA część na którą tak bardzo czekałem od H3!
7 lis - 11:04

Xesasi
@up ta hydra fioletowa nie jest, ale pamiętaj, że jest jeszcze ulepszenie :D
7 lis - 12:40

Kurek
Design wizualny będzie w siódemce przepiękny. Cieszę się.
7 lis - 14:16

Tarnoob
Xesasi: dlaczego musisz zapeszać i złorzeczyć? :-P To, że masz portrecik z Inferno nie znaczy, że musisz psuć zabawę reszcie graczy.

Chociaż z trzech pozostałych miast - Inferno, Forteca i Sanktuarium - najchętniej zobaczyłbym właśnie Inferno.

Wracając: zgadzam się, że to może być ta część, na którą się czekało od H3. Chodzi nie tylko o grafikę, ale jeszcze np. o zestaw miast, sposób rozwoju wojska, miasta i bohatera, aż wreszcie *szacunek* UbiLimbu do starych części i przypominanie o nich nowym graczom - bo naprawdę jest co przypominać.
7 lis - 14:58

Douger
Zagłosowałbym za drzewem, ale nie w tej formie. Wszystko wygląda zbyt ciężko, a betonowe kloce uwieszone na konarach mnie nie przekonują.
8 lis - 09:08

TopFunny525
Podoba mi się pomysł z Leśnym Sanktuarium. Wyspa też jest ok aczkolwiek wolałbym ujrzeć w grze coś nowego niż te same pomysły z HV.
8 lis - 11:16

Darkem
@Douger
Zaprezentowane szkice tylko obrazują ogólną ideę ekranu miasta, to nie będą TE grafiki. Nowe zostaną stworzone po głosowaniach (gdy wybierzemy już rodzaj zabudowy i "atmosferę").
9 lis - 13:54

Bluearga
Lol nasze Morskie Oko w Heroes VII cóż za zaszczyt xD(serio wygląda jak Morskie Oko :P)
9 lis - 16:09

Alistair
Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby głosowania były krótsze. Dwa dni spokojnie by wystarczyły, by zagłosować na ekrany miasta, zwłaszcza gdy chodzi o koncepcję, a nie szczegóły.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 00:51
King Majesty - 25 maj - 19:33
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
Pointer - 20 maj - 17:19
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
Kastore - 30 mar - 22:58
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt