Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Autorzy Heroes VII zaprezentowali zestaw szkiców oraz opisów potencjalnych jednostek Lochu. Na szczególną uwagę zasługuje artwork Hydry, który jest oficjalny - właśnie tak (mniej-więcej) będzie wyglądać Hydra w grze. Z pozostałych jednostek nowością są szkice Meduzy oraz Harcownika. Resztę zaś już znamy. Obieżyświat oraz Koszmar nie dostali jeszcze żadnego wizerunku - będą to nowe stwory, najwyraźniej niepodobne do wcześniejszych.

UPDATE: Przetłumaczone opisy jednostek znajdziecie na Grotowej Stronie Wariantów Armii Lochu.

Acid Dragon
Wasze komentarze (28)
4 lis - 14:45

Viking
Czyli Harcownik to mroczna wersja Tancerza Ostrzy...
Cieszę się, że nie tylko Tysiąc Twarzy ma w swoim składzie renegatów.
4 lis - 14:55

Drwal
Troglodyta żywcem wzięty z H3. No ale mówiąc szczerze wcale bym się nie obraził gdyby większość jednostek była podobna do tych z kultowej trójki.
4 lis - 15:01

Acid Dragon
Technicznie, to żywcem wzięty z MM7 ;)
4 lis - 15:48

Drwal
No zgadza się, wychodzi moje wstydliwe nie granie w serię MM. :D
4 lis - 16:34

Degraf
Meduza-łucznika... Mam nadzieję, że przejdzie skład bez niej.
4 lis - 16:43

Drwal
A co Ci się w niej nie podoba?
4 lis - 17:01

Degraf
Idea używania strzał przez istotę taką jak meduza. W H2 walczyła wręcz i można było odczuć realnie skamienienie. W jednych z artów (chyba oficjalnych) do H3 meduza dzierżyła młotek. I to byłoby dobre - "węże" robią skamielinę, którą ona młotkiem rozbija. Fajne i praktyczne. Ale strzelanie z łuku? To wymusza zachowanie dystansu od jednostki a przez to traciła skilla petryfikacji. W H4 nadali temu praktyczniejszy wymiar, ale dziwnie wyglądający. A ogólnie - no to spróbuj strzelać z łuku w kamień :P
4 lis - 17:27

Drwal
Zgadza się, natomiast meduza w H3 strzelała z łuku tylko na odległość, kiedy nie mogła zamienić w kamień. W bliskim ataku zamieniała w kamień i już luku nie używała. Niemniej faktycznie młot także mi by bardziej pasował.
4 lis - 17:34

J. M. Sower
Ale przecież ta grafika przedstawiająca "Harcownika" już się kiedyś przewinęła, a mianowicie w Kolekcji Wszech Czasów. Rozumiem jednak, że mogłeś to Acidzie przeoczyć.
4 lis - 17:42

Kastore
Harcowniczka (jak zresztą każda kobieca jednostka) przesłodzona, ale ta hydra... wow! I nie jest cukierkowa, co w przypadku tej firmy stanowi spory sukces.

Abstrahując, meduza trzymająca młotek do rozbijania kamienia z artu do H3 to nic innego jak ironia, bądź wizja artystyczna. Na bank nie miało być to nic poważnego. W końcu po co meduzie w H3 młotek do rozbijania swoich "rzeźb", skoro z łatwością robiły to ręcznie (patrz intro)? :/

Link do artu, jakby ktoś szukał:
http://pliki.jaskiniabehemota.net/h3/gallery/files/artworks/art7.jpg
4 lis - 17:44

Eniphoenix
To, że meduza na załączonym obrazku dzierży łuk jeszcze nic nie znaczy. W grze może wyglądać w dużym stopniu inaczej. A skoro jej ulepszenie nazwano czarodziejką (sorceress), to wątpię, żeby uzbroili ją w łuk. Prędzej można się spodziewać jakiejś laski/berła/kostura.
4 lis - 18:03

Bacus
Podzielę się moimi odczuciami co do jednostek (mimo, że pewnie nikogo nie zainteresują :p)
Hydra - bajka! Wspaniała, budząca wspomnienia i idealnie pasująca do Lochu. Brawo Ubi!
Smok - Jeśli będzie wyglądał jak w H6 to będzie dobrze, nie przeszkadzały mi te skrzydła.
Meduza - z nazwy ma być czarodziejką, więc po kiego jej łuk? A wygląda dobrze, chociaż jej line-up najmniej mi się podoba
Harcownik - ciężko ocenić, po samych konturach
Reszta jest w porządku, może "Czyhający w Cieniu" mógłby wyglądać bardziej jak ten z H3, ale nie będę narzekał, bo jest okey.
Pozdrawiam
4 lis - 18:31

Darkem
Hydra, choć z niewiadomych przyczyn przypomina mi z pyska karpia, jest genialna :)! Mamy odpowiedź dlaczego czempioni w każdym zestawie są tacy sami, opcja bez hydry nie miałaby najmniejszych szans :).
4 lis - 18:39

bRyland
Tylko ten smok jakiś taki chudy... Na diecie? :P
4 lis - 19:06

Darkem
Pamiętajcie, że jedynym projektem, który trafi do H7 jest wizerunek hydry. Przecież na reszcie wyraźnie napisano, że jednostki pewnie będą wyglądać inaczej. Czytajmy ze zrozumieniem :).
4 lis - 19:16

Dru
Hydra jest bardzo podobna do tej z H2 co osobiście mi się podoba ;) Meduza także mi odpowiada i widziałbym ją w Lochu ;)
4 lis - 19:49

Darkem
Harcownik kompletnie mnie odrzuca, chyba nigdy nie pozbędę się awersji do masy mrocznych elfów w jednym mieście jakiej nabawiłem się grając w H5. Mimo to pozytywne wrażenie jakie wywołała na mnie hydra sprawia, że staję się coraz optymistyczniej nastawiony do H7. Szkoda tylko, że w każdej armii (i nie mówię tu tylko o Lochu, ale i o Przystani, Sylwanie i Akademii) jest po 1 jednostce, która kompletnie mi nie pasuje ;).
4 lis - 21:33

Degraf
No to trochę się uspokoiłem, że to są kompletnie przestarzałe grafiki :)
4 lis - 22:17

Darkem
Ciekawe co będzie jeśli głosowanie skończy się na 33%, 33% i 33%? Czy to możliwe? Pewnie jedna z opcji dostanie wtedy 34%, ale co z remisującą dwójką?
4 lis - 22:29

gold dragon
Statystycznie rzecz biorąc to praktycznie niemożliwe, po prostu wzięliby pod uwagę części dziesiąte i setne procenta.
5 lis - 00:06

Sobieski
Viking, co masz na myśli? Na pewno Meduzę, bo to naga. Nie rozumiem jednak co ma do tego Harcownik, jest tak samo mrocznym elfem jak Zabójca czy Prześladowca, a to oznacza, że wszystkie wszystkie składy mają renegatów.
5 lis - 10:04

kocmouh
Co do wariantu blade, uważam że będzie najsłabszy z prostej przyczyny. Jednostki typu "strike and return" miały najwięcej sensu w H5, gdzie system inicjatywy pozwalał im na zaatakowanie wolniejszych jednostek kilka razy zanim te się w ogóle ruszyły. Jeśli w H7 będzie występował wariant "uczciwszy" jak np. H6, gdzie każda jednostka atakuje raz na turę (nie licząc efektów wysokiego morale), to nagle się okaże że mamy masę jednostek, które zaatakują raz lub dwa, po czym padną na strzała. Pozatym jeśli w H7 będzie działać magia ofensywna jak w częściach przed H6 i ktoś zdecyduje się grać bohaterem magii, to przyda się kilka twardszych jednostek, które chwilę powalczą zanim bohater zniszczy wrogą armię zaklęciami :D
5 lis - 12:13

Viking
@ Sobieski Tak, myślałem o Meduzie jako kopii jednostki ze Świątynii, a o Harcowniku jako kopii jednostki Sylwanu. Tylko tyle. Słowo "renegat" faktycznie niesie zbyt szeroki sens jak dla tej wypowiedzi. Wielkie dzięki za uwagę!
5 lis - 22:24

Bluearga
Fakt, sytuacja z Meduzą dzierżącą łuk jest dosyć dziwna bo to zamienianie w kamień jest jej głównym atrybutem. Żeby było ciekawiej łuk jako drugi atrybut tej istoty dosyć mocno wdał się w kulturę co widać np. w filmie "Starcie Tytanów" - Tam także Meduza dzierży łuk i potrafi się nim posługiwać równie dobrze co swoim ogonem czy właśnie kamiennym spojrzeniem. Jestem pewna, że reżyser tego filmu na 100% opierał się na meduzie z H3(O ile pamiętam to wzór łusek na jej ogonie jest identyczny - ma ogon grzechotnika jak Meduza Królewska)
Ogólnie to obrazki tych jednostek nie są odkryciem ameryki, większość jest z H6 :P Jedyne co mnie ciekawiło to to czym jest "czyhający w cieniu" teraz wiem, że to po prostu obserwator/złe oko. Hydra faktycznie ma głowy karpia, czyżby nawiązanie do nadchodzących świąt? :P
6 lis - 00:48
lukkkk
Starcie Tytanów (oryginał) jak mniemam jest starsze niż Heroes 3. Twórcy nowszej wersji na pewno opierali się na tej klasycznej produkcji. Co do jednostek to cieszę się z hydry a zarazem mogła być tylko nieco ciekawsza. Ale i tak bardziej ją "kocham" niż smoka. Mam nadzieję, że Loch w Heroes 7 będzie nieco odmienny od tego, co mamy w 6. Tam wydał mi się trochę nijaki. A przecież potencjał drzemiący w tej nacji jest ogromny.
6 lis - 11:31

Darkem
Moim skromnym zdaniem Loch z H6 przewyższał Loch z H5 pod każdym względem, może i kolorystyka przeszkadzała, ale i sposób gry, i dobór jednostek był świetny. Mam nadzieję, że czasy gdy armia roiła się od elfów już nie powrócą :).
17 lis - 01:00

The Doom
Hydra świetna, reszta nieoficjalna, więc chyba nie ma czego komentować ;) Poza tym... Osobiście z chęcią zobaczyłbym troglodytów. Choćby i jako jednostki neutralne. Och, chociaż to pewnie z sentymentu ;P ...
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 00:51
King Majesty - 25 maj - 19:33
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
Pointer - 20 maj - 17:19
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
Kastore - 30 mar - 22:58
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt