Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały



Witaj nieznajomy.
FacebookRSS
Pojawiła się nowa wersja VCMI 0.97. Można ją pobrać tu.

Najważniejszą z punktu widzenia graczy nowością jest działający generator map losowych, który tworzy grywalne mapy zbliżone do tych z oryginalnej wersji gry. Zachęcamy do testowania istniejących szablonów i tworzenia nowych.


Powstało również nowe, lepsze okno stworzeń i dowódców.


Sztuczna inteligencja na mapie przygody nareszcie działa szybko i sprawnie, nawet na wolniejszych urządzeniach.

Zachęcamy do gry i zgłaszania ewentualnych błędów. Osoby, które nie otrzymały linku aktywacyjnego bugtrackera, mogą rozwiązać ten problem, podając adres gmail podczas rejestracji.
Warmonger
Wasze komentarze (20)
1 lis - 16:06

Morglin
Ikonki nowych czarów zupełnie nie pasują do oryginalnych, kolory są zbyt jaskrawe. A te w oknach jednostek to już zupełnie inna stylistyka...
1 lis - 18:05

Ratonhnhaké:ton
Nowe vcmi... miodzio. Licze na to, że ktoś przetłumaczy ten tekst o Muriel, znaczy Murazel.
1 lis - 20:38

Eternal
A kiedy można się spodziewać edytora map? To jest rzecz na wagę złota...
1 lis - 21:04

Drwal
Edytor map to faktycznie niezbędny element H3. Też mi go najbardziej brakuje w VCMI. Z tego co czytałem chyba na forum VCMI, nie jest on jednak priorytetem, wiec nie należy się go pewnie prędko spodziewać.
1 lis - 21:26

Warmonger
Edytor został porzucony na bardzo wczesnym etapie, a chętnych do przejęcia projektu nie widać.
2 lis - 09:34

Jaszczurzy Alchemik
Czy VCMI wprowadza jakieś zmiany do gry?
2 lis - 11:34
Karol15
Mam pytanie z innej beczki: czy wiadomo kiedy mniej więcej ukaże się wersja 0.97 na androida?
2 lis - 11:36

Morglin
@Jaszczurzy Alchemik VCMI jest próbą napisania od nowa H3 tak, żeby każdy mógł je łatwo i przyjemnie modyfikować i dodawać nowe rzeczy (np. miasta). W teorii brzmi fajnie. W praktyce, nie powstał do tego jeszcze żaden sensowny mod, a samo VCMI jest póki co na tyle niedorobione i niegrywalne, że nie wyobrażam sobie, by ktoś mógł w to z przyjemnością grać. Więc jeśli jesteś graczem, to raczej nie ma ci niczego do zaoferowania, traktowałbym je jako ciekawostkę. A jeśli jesteś moderem i zawsze marzyłeś o np. stworzeniu własnego miasta, to VCMI może być dla ciebie błogosławieństwem.
3 lis - 14:21

Hayven
@Karol15 - wystarczy pobrać wersję 0.96 na Androida i zastąpić stare dane tymi z wersji 0.97. Sprawdziłem sam i śmiga :) Faktycznie, AI jest o niebo szybsze niż wcześniej (niemniej, mogłoby być jeszcze szybsze ;P), bo w czasie który wcześniej potrzebowało na ruch jednego gracza, może teraz wykonać ruch trzech albo czterech (żeby nie powiedzieć - pięciu). Przykrym jest jednak, że, nie ma co tu kryć, wciąż jest debilem :P
3 lis - 21:26

Lyokoheros
A czy wzrosła też szybkość takich rzeczy jak ładowanie map? Bo u mnie jest to irytująco długie...
4 lis - 17:30

Hayven
Raczej nie wzrosło, ale to nie jest nawet w ćwierci tak wkurzające jak przydługawe i głupie AI.
20 lis - 08:44

krasnolud99
Nowa wersja VCMI a cove takie same! Nie przeszkadałoby mi to gdyby nie było błędu: rekrutuje się węże morskie nieulepszone a ich ikonka wszędzie wygląda jak ulepszony wąż morski i tylko w walce i w zamku jak się rekrutuje to wąż morski wygląda normalnie
21 lis - 14:52

Dace
Witam.
Mam poprawnie zainstalowane H3 ZE i WoG358fpl, jednakże po pobraniu vcmi 97, zainstalowaniu i uruchomieniu, vcmi działa tak jakby WOGa nie było.
Co mam zrobić żeby wszystko było OK?
21 lis - 15:35

krasnolud99
Zainstaluj Wog'a przez VCMI ponownie
21 lis - 18:54

Dace
Zainstalowałem. Działa, ale... nie tak jak bym chciał.
Sporo rzeczy brakuje np. banku czy tekstu w karczmach i do tego z problem wydajnością, górną krawędzią na mapie przygód, i jeszcze z tym, tym i tym...
Ech, no nic.
Czekam na VCMI 1.0.
21 lis - 18:57

Dace
PS.
Zostaje przy H3 ZE + WOG + HD mod.
21 lis - 20:17

krasnolud99
Mam tak samo no nie jestem zadowolony ale przynajmniej można grać na modzie który coś nowego wprowadza
21 lis - 22:35

Dace
Chociaż, kurde będzie mi brakować podpowiedzi „ jak ciężko będzie pokonać przeciwnika" i „ „ kto w jakiej kolejności się porusza w trakcie walki ".

Kiszka.
24 lis - 16:54

krasnolud99
Pytanko bo mam taki błąd z oknem dowódcy. Wszystko jest na sobie i nie da się dwóch rzeczy mu dodać by był lepszy. Tak po za tym nie mogę usunąć z armii stworzeń np. chłopów jak gram zamkiem loch albo innym bo mam taki sam błąd w oknie stworzenia jak w oknie dowódcy wszystko jest na siebie nawalone i prawie nic nie widać co tam jest!
24 lis - 16:58

krasnolud99
I jeszcze nie mam nowych skrzyń które wprowadza WoG oraz mithrilu
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Paracelsus - 15 cze - 21:26
Eggyslav - 15 cze - 07:30
Crazy-AK47 - 13 cze - 20:13
Alamar - 13 cze - 18:10
Sir Galuf - 1 cze - 23:13
Bychu - 26 maj - 10:22
Eggyslav - 23 maj - 18:12
Kastore - 23 maj - 18:01
Warmonger - 20 maj - 16:53
Paracelsus - 16 maj - 17:59
Crazy-AK47 - 8 maj - 14:21
Kammer - 30 kwi - 10:25
Crazy-AK47 - 18 kwi - 21:30
Pointer - 16 kwi - 12:27
Pointer - 16 kwi - 07:45
uhm - 9 kwi - 22:41
Crazy-AK47 - 8 kwi - 22:56
Alamar - 5 kwi - 11:13
Crazy-AK47 - 4 kwi - 10:05
Agon - 22 mar - 14:01
Andruids - 17 mar - 18:53
VIP - 9 mar - 17:50
Alamar - 3 mar - 12:12
Soneilon - 2 mar - 17:39
Alexei Griffin - 26 lut - 23:14


© 2003-26 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt