Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

W czwartek 27 marca ma się ukazać DLC do Might and Magic X zatytułowane "The Falcon & The Unicorn" (Sokół i fabryka kleju :P). Posiadacze wersji Deluxe dostaną tę przygodę za darmo, zgodnie z zapowiedziami sprzed premiery gry.

Jednocześnie tego samego dnia MMX w platformie Steam będzie można nabyć wersję gry na Macintosha.

UAKTUALNIENIE:
Według serwisu VG24/7 DLC będzie zawierać: nowy wątek fabularny, dwa nowe lochy, zestaw przeciwników rodem z Przystani oraz kilka innych nowości.

I jeszcze jedno z serwisu Startegy Infromer:
Poszukiwacze zostają oskarżeni przez (nie)Świętą Inkwizycję o zbrodnie, których nie popełnili i zesłani na więzienną wyspę o nazwie Fort Laegaire. Nadszedł czas na ucieczkę z Alcatraz oraz ujawnienie złowieszczej intrygi mierzącej w serce imperialnego dworu.

Alamar
Wasze komentarze (17)
14 mar - 13:36

Alamar
Jeszcze odnośnie ceny tego DLC - ponad 5 funtów.
14 mar - 13:37

Garett
Nareszcie będzie można powyżywać się na inkwizycji! ;p
14 mar - 14:46

Alchemik
Wiadomo czy to DLC (oraz przyszłe) będą fabularnie powiązane z MMX, czy akcja może zostać umieszczona w dowolnym, lub nieokreślonym momencie?
14 mar - 15:15

Alamar
A czy poprzednie lochy dotyczyły innej drużyny awanturników czy rozgrywały się w przeszłości/przyszłości?
DLC to dodatkowe lochy plus fabuła z nimi związana, ale nadal dotyczą tej samej drużyny i ich losów.
14 mar - 15:29
tryt1
Straszne późno umieścili informacje o dlc- 2 tyg przed premierą. Trzeba będzie chyba dokończyć główny wątek na wojowniku. Przypuszczam, że będzie dopiero dostępna po skończeniu gry, chociaż można też wiązać inkwizycje z lordem Hartem. Gryfy są dość ciężkimi przeciwnikami (chociaż gdy je spotykasz to już są słabe) a ulepszone wersje zawsze są mocno silniejsze, więc raczej trzeba mieć silniejszą drużynę aby je pokonać. Fajnie jakby oprócz zawartości związanej z dlc dodali jakieś nowe rzeczy do świata gry :) Chociaż nie liczę na to. Dwa nowe lochy to trochę mało nawet jak na dlc. Mam nadzieję, że będą przynajmniej wielkości zapomnianego miasta czy grobowca tysiąca trwóg.
Pod koniec miesiąca wychodzi ogromna liczba czasochłonnych gier :( Kiedy na to czas się znajdzie hehe
14 mar - 16:06

Andruids
Pierwsze dlc w historii Might and Magic. To koniec jakiejś ery.
14 mar - 17:59

Fandor
Koniec ery (i właściwie dla niektórych koniec serii MM) był w dniu upadku NWC i 3DO, teraz to już tylko kolejne kiepskie pomysły Ubi, żeby wyciągnąć więcej kasy.
14 mar - 20:55

Dark Dragon
Osobiście nie mogę się doczekać. Era DLC zaczęła się razem z Adventure Packami do H6, później były "DLC" do Duela.

Co do DLC do MMX - nie mogę się doczekać! :)
14 mar - 21:26

Andruids
@DD chyba naprawdę nie możesz się doczekać, skoro napisałeś to dwa razy.
Jestem doskonale świadom, że mamy obecnie erę dlc i nie można w tej sprawie zbyt wiele zrobić, jak tylko się z tym pogodzić, ale nikt nie powiedział, że muszę być w tej sprawie entuzjastyczny. Pragnąłbym jednak zauważyć, że jak na grę z podtytułem "Legacy", MMX w pewnych kwestiach odwala niezłą kichę, że się kolokwialnie wyrażę. Aczkolwiek jako szczęśliwy posiadacz wersji Deluxe, chętnie zobaczę dodatkowy content, ale nie napalam się zbytnio na niego, nie ma sensu.
15 mar - 18:50

Dark Dragon
@ANDR DLC przedłużają żywotność gier, zarabiają na jej dalszy rozwój. Jeśli takie DLC-ki sprzedają się dobrze to jest duża szansa na sequel.

Co do "kichy" to możesz się o tym wypowiedzieć na forum, nawet założyć własny temat (ja chętnie poczytam).
15 mar - 19:18

Alamar
>>>"Era DLC zaczęła się razem z Adventure Packami do H6"

Tak naprawdę, to DLC w grach spod znaku MM pokazały się już wcześniej. Choćby DLC do Clash of Heroes (w Polsce wydane razem z grą).
Jednak palmę pierwszeństwa dzierży 3DO, które wydało 8 DLC do H3, nim jeszcze pojęcie DLC weszło do użycia codziennego. ;)

Tak, chodzi o Heroes Chronicles, które były właśnie zestawem ośmiu nowych map, składających się na jedną przygodę, i nie oferowały nic nowego, zaś ich cena była dość wysoka.


I jeszcze w kwestii formalnej - przygody w Alcatraz są przeznaczone dla drużyny, która ukończyła wątek główny.
15 mar - 19:47

Garett
Jeśli mam zgadywać, to pewnie jakiś aniołek się wkurzył, że mu przy statku kosmicznym grzebaliśmy. ;p
16 mar - 01:01

Andruids
@DD Ok, kapuję. Jedno dlc to jeszcze nie koniec świata. Lubię czasami pozrzędzić i podramatyzować. Jeszcze tylko na koniec przytoczę wypowiedź mojego brata: "Might & Magic... dlc... pick one."

@Alamar A Price of Loyalty wprowadzało wystarczająco nowego do Heroes II oprócz kampanii, skoro obieramy takie kryterium? : p

@Garett Inkwizycja to wredna bestyja. Zalazła za skórę Haartowi za byle szwędanie się po nocy. A jak wyszło na jaw (hehehe), że spółkuje z elficą? Herezja! Czym w obliczu tego jest mieszanina włóczęgów z najróżniejszych ras? Pretekst by się znalazł na każdym kroku.
16 mar - 02:01
tryt1
Nie chciał bym snuć teorii spiskowych ale może w związku z przyspieszeniem premiery gry część zawartości za którą będzie trzeba zapłacić dostaniemy w późniejszym terminie :p Powołując się na artykuł z gier online "Twórcy uznali, że zamiast poświęcać wielu miesięcy na stworzenie rozbudowanego, pełnoprawnego rozszerzenia, jakimi – zwłaszcza w przypadku cRPG-ów – byliśmy bardzo często karmieni kilkanaście lat temu, wydadzą szybciej skromny dodatek, który nieznacznie wydłuży żywotność Might & Magic X: Legacy i zachęci fanów gry do powrotu do fantastycznej krainy Ashan.". Nie chciał bym po raz kolejny wymyślać teorii spiskowych ale jakby to miało związek z tym, że 1 dodatek jest darmowy dla posiadaczy wersji deluxe tp by to było bardzo nieładne zagranie... Raczej na długo nie zachęci do powrotu. Wątpię aby było to wyzwanie dla drużyny "półbogów". Lepiej by wydali jeden większy dodatek dodatek w wyższej cenie. Najbardziej się obawiam tego, że może się powtórzyć sytuacja z h6 gdzie te studio wydawało bardzo drobne dodatki, które miały mało zawartości- nie chciało im się nawet 4 misji zrobić.
16 mar - 21:36

Zehir-12
DLC??? Supcio :>>>>>> Ale tak może najpierw save'y zaczęły by działać? Za dużo oczekuję? -,-
17 mar - 20:11

Hayven
Czy jeśli liczę na to, że za rok-dwa lata zostanie wydana edycja MMX Complete, zawierająca wszystkie DLC i jakieś dodatkowe bonusy i to w dodatku tańsza od zbugowanej wersji premierowej, to nie mylę się zbytnio w obliczeniach? ;)
17 mar - 22:22

Andruids
Hayven, trudno ocenić to na tą chwilę. Calutkiego Heroesa 6 można było kupić jakiś czas temu w godzinach porannych (bo pewnie za dużo ludzi się rzuciło) za 30 złotych. Z kolei w ten weekend w częściach można było skompletować go za 60 złotych na cdp.pl. Zobaczymy jak duże i liczne będą te dlc.
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Kastore - 26 maj - 00:51
King Majesty - 25 maj - 19:33
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
King Majesty - 23 maj - 19:56
King Majesty - 23 maj - 15:32
King Majesty - 21 maj - 20:49
Ursus - 21 maj - 12:30
Andruids - 20 maj - 21:01
Warmonger - 20 maj - 18:55
Pointer - 20 maj - 17:19
King Majesty - 20 maj - 11:29
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
Kertra - 6 maj - 13:00
Krzesiwo - 4 maj - 11:26
Jebarkas - 25 kwi - 23:15
Majster - 20 kwi - 17:45
RustDragon - 16 kwi - 11:57
Kastore - 12 kwi - 16:26
Blaza - 11 kwi - 19:40
Yaaqob - 8 kwi - 10:07
Bajan - 2 kwi - 20:36
Kastore - 31 mar - 03:21
Kastore - 30 mar - 22:58
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt