Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
W dziedzinie Heroes II dawno się już nic nie działo, lecz kilka dni temu światło dzienne ujrzał interesujący projekt - Projekt Ironfist. W założeniach ma on być platformą dla moderów i umożliwiać m.in. skryptowanie map, czy dodawanie nowych jednostek i artefaktów do gry. Kilka nowych jednostek sam zawiera - m.in. harpie, koboldy i nietoperze. W przygotowaniach jest też nowe miasto należące do Wojennych Lordów, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Link do strony projektu: www.ironfi.st/wordpress. Warto też zapoznać się z kanałem Projektu Ironfist na YouTube, gdzie pokazane są możliwości moda.


Zaś dla wszystkich zapalonych moderów Heroes III nasz Drwal przygotował w Grocie ogromny zbiór plików .def jednostek wszelakich. Jest ich ponad 1000! Wszystkie znajdziecie w naszych komnatach In The Wake of Gods:

Acid Dragon
Wasze komentarze (31)
3 wrz - 10:33

Irhak
Brak mi w Banku Stworów tylko jednej rzeczy - przycisków nawigacyjnych "Poprzednia Strona" i "Następna Strona" :P
3 wrz - 10:45

Warmonger
Rany, nie wiedziałem, że tyle tego jest oO. 12 wersji feniksa to chyba jednak przesada.

Przypisanie wszystkich stworów do miast w ogóle wydaje mi się niezrozumiałe. W nekropolii na przykład paradują jacyś szlachcice. Na pewno lepszym rozwiązaniem byłby system tagów.
3 wrz - 10:47

voncur
Szkoda że niektórych nie da się ściągnąć, jak Kusze/Baliste by Drwal
3 wrz - 10:49
Wiwern
Bank stworów świetny, choć jednostki są źle przypisywane do kategorii. Swoją drogą żal, że większość z nich za cholerę nie pasuje do stylu H3 lub są to tylko przekolorywanki..
3 wrz - 11:00

voncur
Fakt, ale pewnie kolorowanki mają lepszą animacje, nie?
A ogólnie, baza ma pokazać że da się zrobić nowe jednostki...
Jak się człowiek naogląda baboli, to ma przynajmniej wiedzę poglądową jak nie robić jednostek :P
3 wrz - 11:22

Drwal
Rozumiem, ale uwierzcie mi że uporządkowanie 1100 jednostek nie jest wcale takie proste. Często kierowałem się tym, że ktoś użył jakiejś jednostki w danym mieści. A lepiej wydaje mi się przyporządkować stwora do jakiegoś miasta ni dać do neutrali i tam już zupełnie zostanie zagubiony. Wiem, idealnie nie jest, ale nie o to głównie w tym chodzi. Jest to miejsce, gdzie można z jednego miejsca ściągnąć niemal każdy def w sposób prosty, bez czekania 30 sekund na stronach typu mediafie, bez ciągle wygasających linków. Dlatego chcę bardzo podziękować Acidowi, że zgodził się na taki bank. Defy całościowo ważą naprawdę dużo.

Voncur, podaj dokładny link stwora który nie działa, to poprawie, każdy link testowałem, ale widać jakiś mały błąd mógł się wkraść.

Co do samych jednostek, nie wiem skąd te narzekania. Nie odpowiadam za to jak zostały stroszone, czy są oryginalne, czy pasują do h3 czy nie. Większość defów znacie pewnie z różnych stron. Tu są tylko zebrane w jednym miejscu. Jedyne kryterium, które brałem pod uwagę to by def był ukończony całkowicie i działał. :)

I mała prośba, jeżeli zna ktoś autora jakiegoś stwora, który nie ma go przypisanego, jest jakiś błąd, albo chcecie by dodać coś czego tu nie ma, proszę o prywatną wiadomość lub informację na forum. :)
3 wrz - 11:38

Drwal
Chciałbym jeszcze dodać, a w zasadzie podziękować Witchingowi, Mitabrinowi i Kuririnowi za przesłanie dużej ilości defów, których nie posiadałem i takiej jednej Paskudzie:P za pomoc przy portretach.
3 wrz - 11:47

Acid Dragon
>W nekropolii na przykład paradują jacyś szlachcice.

Gdzie Ty szlachciców widzisz?
3 wrz - 11:48

Dark Dragon
Jeśli chodzi o Projekt Ironfist to słychać już o nim było w marcu 2012 roku...
http://www.celestialheavens.com/forums/viewtopic.php?t=13206
3 wrz - 11:52

Acid Dragon
W Grocie też było o nim słychać na Forum. Ale tylko słychać.
3 wrz - 14:20

witchking
Kawał dobrej roboty z tymi defami:) wiem ile czasu zajęło dodanie tego i wielkie dzięki, że Ci się chciało Drwal:)
3 wrz - 17:12

Acid Dragon
Fixed.
3 wrz - 17:27

Drwal
Oki naprawione i przepraszam.
3 wrz - 17:35

AmiDaDeer
Nie szkodzi, nie gniewam się. :P Widziałem tam jeszcze parę modeli, których autorów rozpoznać, ale dokładną listę wyślę Ci za jakiś czas drogą prywatną.
3 wrz - 17:59

Lyokoheros
No zgadzam się z Witchkingiem, świetna robota. I choć faktycznie wiele jednostek nijak nie pasuje do Heroes to jednak niektóre są naprawdę dobre(jak choćby lodowy krzyżowiec czy tytan otoczony piorunami), a niektóre przekolorowanki są całkiem atrakcyjne i mogą stanowić fajny powiew świeżości w grze(jak np złoty żywiołak magii... i w takim wypadku wiele wersji kolorystycznych jest o tyle plusem, że każdy może wybrać ta, która mu się najbardziej podoba). A przyciski następna i poprzednia strona faktycznie byłyby pomocne. I w sumie wydaje mi się, że zastosowanie gifów, zamiast pojedynczej klatki byłoby atrakcyjniejsze, bo przed pobraniem można by całą animację obejrzeć.
A i mam w sumie jedną uwagę - może innym jest to obojętne/nie zauważyli, ale mi mocno rzuca się w oczy - dotyczy pierwszego nowego wariantu nimfy. Ten def to jawna pornografia(przyznaję, podobna sytuacja dotyczy niektórych wersji sukkuba, ale tam taki wygląd jest po pierwsze mniej rzucający się w oczy(i mniej natarczywy, może poza 3 i 5 wersją, w których jest to w miarę porównywalne) po drugie w jakimś stopniu uzasadniony). Moim zdaniem powinno się ten obrazek jakoś ocenzurować - czyli np nie byłby widoczny, póki osoba przeglądająca tą galerię nie kliknęłaby potwierdzenia, że pomimo nagości chce go zobaczyć(umieszczonego najlepiej w jego miejscu).
3 wrz - 18:10

Drwal
W takim razie trzeba by było grę ocenzurować :) u Nag czy Meduz jest to jeszcze bardziej widoczne. A mimo to można w nią grać od 7 czy 12 lat nawet. Nie popadajmy w paranoje. Poza tym gdyby nawet co jest gorszącego w kobiecej piersi?

Co do gifów, to po pierwsze za dużo roboty z tym, poza tym tym nie wyglądałoby dobrze jak 80 obrazków latałoby po stronie.
3 wrz - 20:24

BanBreaker
http://www.wog.acidcave.net/defs/CyberZombie%202%20haregar.rar

Jest autorstwa Znajomego, nie Haregara =)
4 wrz - 21:46

gamera 1965
ok jednostki z might and magic rozumiem ale z Rome total war albo spartan w samochodzie nierozumiem.
4 wrz - 21:58

gamera 1965
Was ist das ???
4 wrz - 21:59

AmiDaDeer
Das ist der Fandom.
4 wrz - 22:14

Nerevar
Fandom który powinien był spłonąć i nigdy nie wychodzić na światło dzienne :P
4 wrz - 22:21

Acid Dragon
Może. Aczkolwiek mody do gier mają to do siebie, że niekoniecznie muszą pasować do klimatu oryginału. Czasami nawet kompletnie odbiegają od pierwowzoru.
4 wrz - 23:23

Nerevar
Odbieganie odbieganiem, ale wstawienia takiego Patyczaka w jakimkolwiek poważnym modzie nijak nie widzę.
4 wrz - 23:33

Drwal
To, że Ty nie widzisz, nie znaczy że ktoś może z niego nie skorzystać choćby dla własnej potrzeby. Akurat ten def miałem także na swojej starej stronce z jednostkami i został on ściągnięty prawie 50 razy. Zatem nie widzę powodu by go nie umieszczać, zwłaszcza że jest w takim miejscu gdzie pasuję, przy innych śmiesznych tworach. :)
5 wrz - 00:47

Acid Dragon
> Odbieganie odbieganiem, ale wstawienia takiego Patyczaka w jakimkolwiek poważnym modzie nijak nie widzę.

That's the point: mod *nie musi* być poważny. Może być całkiem niepoważny i zrobiony wyłącznie "dla jaj". Np. Half-life Mario Bros. :) http://www.youtube.com/watch?v=UNwK_ErfTZA
5 wrz - 18:13

Kastore
Pięknie, pięknie. Coś czuję, że wiele z tych animacji czeka świetlana przyszłość. :P
5 wrz - 21:40

Kastore
Gratulacje dla Drwala.
15 wrz - 09:47

Montierrro
ej jak ja mam te jednostki podmienić lub zainstalować bo za cholere nie umiem znalezć tych plików np pobrałem fajniejsz wersje krzyżowca (ten złoty) i nie wiem co dalej prosze pomóżcie ps. sory za błedy ;)
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
Castlebeck - 23 cze - 10:45
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt