Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn



Witaj nieznajomy.
FacebookRSS

Dziś Kwasowa Grota ma swój wielki jubileusz! To już 10 lat! Równo dekadę temu pewien smok postanowił się osiedlić w ociekającej kwasem dziurze w skale. Przez ten cały czas dzięki bardzo wielu istotom Grota nabierała kształtu, powiększała się o nowe komnaty, rozszerzała tematykę i podejście do gier, aż wreszcie wyrosła na jedną z największych i najdokładniejszych skarbnic wiedzy i zasobów o światach Might & Magic!

Chciałbym dziś serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Kwasowej Groty - w jakikolwiek sposób - od choćby i epizodycznego rozwijania dyskusji na forum po stworzenie wielu nowych komnat. Oczywiście najbardziej wdzięczny jestem naszym Starożytnym i Strażnikom, którzy często od wielu lat wykonują wspaniałą robotę!

Z okazji naszych urodzin mamy też dla Was mały konkurs. Do wygrania gra Heroes VI Shades of Darkness. Aby wykorzystać swoją szansę należy posiadać konto w Kwasowej Grocie oraz odpowiedzieć poprawnie na trzy pytania konkursowe:

1. W której grze pojawił się po raz pierwszy Sandro?
2. Czyje słowa słychać w tym trailerze do Might and Magic X i z jakiej gry pierwotnie pochodzą?
3. Jak nazywa się kontynent (nie świat ;), na którym rozgrywają się akcje m.in. Heroes V i Heroes VI?

Odpowiedzi, koniecznie wraz ze swoim nickiem z Groty, wysyłajcie na adres konkurs@acidcave.net do 30 sierpnia. Spośród autorów poprawnych odpowiedzi 31 sierpnia na Cmentarnym Chacie wylosujemy szczęśliwego zwycięzcę! Powodzenia!

EDIT:
Dziś wieczorem natomiast odbędzie się rozdawanie kodów do Duel of Champions. Start o godzinie 20.00 (+ możliwy poślizg) na Cmentarnym Czacie. Aby zdobyć kod będzie trzeba jak najszybciej odpowiedzieć na zadane pytanie (tematyka będzie oczywiście dotyczyła Groty)!
~ Dark Dragon
Acid Dragon
Wasze komentarze (26)
23 sie - 12:20

Nerevar
Najlepszego! I z tysiąc lat (bo cóż to jest setka dla Smoka?)!
23 sie - 12:32

J. M. Sower
Życzę większej ilości komnat i odwiedzających.

Co do konkursu to wysłałem i mam nadzieję, że dobrze odpowiedziałem :D. Swoją drogą to jak będę miał szczęście, to sobie sprawię prezent na urodziny :D.
23 sie - 12:47

Drwal
I by wkońcu zbiór defów doczekał się swojego wydania. :D

Pierwszy raz od dawna chyba na urodziny Groty nikt już nie życzy Woga 3.59. :D
23 sie - 13:29

Fandor
A skąd wiemy ile ten smok ma już teraz lat, może i tysiąc to mało ;D
Zważywszy, że zazwyczaj mam pecha to nie biorę udziału w tym konkursie o Cienie Mroku bo i tak zgarnie je ktoś inny, kto pewnie bardziej zasłużył, ale na kod do DoCa się skuszę ;D
23 sie - 13:51

Kammer
Ten kod to będzie zwykły reedem?
23 sie - 14:00

Kammer
Ech, wysłało mi się przed dodaniem życzeń.
To tak: dużo kwasu, mało zasad, kolejnego tysiąca lat, żeby Ubisoft przestał niszczyć M&M, by wydał H7 nie żerującego na popularności poprzedników, lecz adaptującego najlepsze ich elementy, by VCMI, ERA i HotA dały się odpalić równocześnie i z wszelkimi ich fynkcjonalnościami.
23 sie - 14:09

Alamar
>>>A skąd wiemy ile ten smok ma już teraz lat

Ależ wiadomo, tylko strona z biografią (i wiekiem) Acida dawno już "tajemniczo" zniknęła.
23 sie - 14:12

Markham98
Niech Moc i Magia będą z Grotą!
23 sie - 15:00

Hayven
Kod fajna sprawa, a Shades of Darkness mam, więc nie będę wysyłał odpowiedzi (przyznam, że pytania są dość łatwe, ale wymagają sporej wiedzy na temat początków sagi MM, HoMM itp. ;). Szkoda tylko, że pewnie nie uda mi się wbić o dwudziestej :P
23 sie - 15:47

Lunkier
...I oby następna dekada istnienia Groty była równie obfita. :)
23 sie - 16:23

Felek
Większej ilości komnat, użytkowników i ogólnie dostatku Grocie!
23 sie - 17:16

Bychu
Komnat już jest, forum jest, cmentarz jak to cmentarz martwawy, ale jest :P
Nie ma czego życzyć, rozrostu jedynie ;) A o 20 będę, choć w DoCa nie gram :P
23 sie - 17:21

AmiDaDeer
Polewam!
23 sie - 17:32

Warmonger
Nie sądziłem, że kiedyś to powiem, ale 10 lat to nie aż tak dużo :P
Gratulacje, życzę co najmniej kolejnych dziesięciu, oby równie udanych, jak poprzednie!
23 sie - 17:34

Markham98
Kanał Mocy i Magii również przesyła życzenia.
23 sie - 17:45

Irydus
Chałwa!
23 sie - 19:08

Karule
Gratulacje i satysfakcji z dalszej pracy nad portalem.
23 sie - 19:16

Hubertus
Kolejnych owocnych lat na scenie fanowskiej uniwersów Might and Magic oraz hektolitrów kwasówki przelanych w Podziemnej Tawernie :)
23 sie - 22:29

Kammer
Rozdawanie kodów wyszło świetnie. Nic tylko pogratulować.

BTW: Mógłby ktoś ztypescriptować tekst do rozpoznania z trailera? Ilekroć to wysłuchuję zawsze słyszę tylko i wyłącznie niewyraźne bulgotanie.
23 sie - 22:30

Wikist
Wszystkiego najlepszego z okazji dziesięciolecia i wiele motywacji do dalszego owocnego prowadzenia strony ;D
23 sie - 22:42

Alamar
@Kammer
Wtedy wystarczyłoby wklepać taki tekst do Google, a to już zbyt duże ułatwienie.
23 sie - 22:51

Nicolai
Tysiąc lat w zdrowiu, szczęściu i chałwie :P
23 sie - 22:55

Tarnoob
Grota w X lat dokonała niemożliwego. Oprócz osiągnięcia swojego celu, czyli zgromadzenia wszystkich możliwych tajnych informacji o HoMM i MM, zupełnie niespodziewanie stała się czymś dużo więcej. Łaska zstąpienia Alamara gdzieś chyba w 2005 uczyniła ją najlepiej poinformowaną stroną o HoMM i MM na Ziemi, cenioną pod tym względem nawet przez różnie nastawionych do niej ligowców. Śledzi nawet projekty, o których zapomnieli sami ich twórcy. Do tego ma w swoim menu linki do komnat o praktycznie wszystkich oficjalnych grach HoMM, MM, wariacjach, a wszelkie mające się pojawić - obecnie DoC, MMX i MMHO - śledzi na bieżąco. Ma w zasadzie oficjalne kontakty dyplomatyczne z Ubisoftem, Cenegą i innymi stronami.

Jedyne, czego można życzyć Grocie to dalszej ekspansji. Niech ostatnie komnaty (MM1-5, Saga Antagarichu, "O mnie", Smocze Zbiory, Crusaders, MMHO) się zapełnią, nowe (MMX i H6) - niech wzrastają razem z grami, a te gotowe o ukończonych grach (MM9, Heroes Chronicles) niech dojrzewają i świecą przykładem dla świata.

Życzę Grocie hucznego 15-lecia, być może w międzynarodowym gronie dziesiątek i setek stworów!
24 sie - 00:15

Bychu
10 lat i jeden dzień! Woho :P
30 sie - 14:11

Gravius
O której godzinie trzeba być jutro na czacie?
31 sie - 14:14

Kastore
Zapewne jak zwykle o 20:00. :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
S4nndr0 - 8 lut - 11:58
john22 - 8 lut - 09:23
Andruids - 6 lut - 01:00
Hellburn - 3 lut - 22:06
edeksumo - 2 lut - 22:47
Kammer - 1 lut - 15:44
Pointer - 1 lut - 12:45
Górski Krasnolud - 31 sty - 23:44
Warmonger - 31 sty - 20:40
Andruids - 28 sty - 01:02
Sir Galuf - 24 sty - 22:19
avatar - 16 sty - 21:28
Belegor - 5 sty - 20:58
Belegor - 5 sty - 15:45
Darkstorn - 4 sty - 14:42
Górski Krasnolud - 30 gru - 16:09
Andruids - 24 gru - 22:51
Hayven - 24 gru - 14:22
Górski Krasnolud - 23 gru - 00:23
Lord Hawk - 21 gru - 09:17
Garett - 15 gru - 17:28
Alistair - 26 lis - 23:22
Akad - 18 lis - 12:43
Majster - 13 lis - 15:31
Majster - 31 paź - 21:29


© 2003-25 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt