Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Po raz pierwszy w historii serii Might and Magic gracze będą mogli na bieżąco obserwować postępy prac, jak również mieć realny wpływ na jej tworzenie. Wszystko dzięki wprowadzeniu przez autorów projektu OpenDev. Umożliwia on powiem dokładną obserwację zmagań twórców podczas kreacji najnowszej odsłony cyklu. Co więcej, dzięki ogólnodostępnym ankietom, mamy osobiście możliwość wpłynięcia na wygląd niektórych aspektów gry, między innymi na projekt konkretnych lokacji.

Strona OpenDev posiada dwa główne działy: blog developerów, oraz "vote" - ankiety. Te ostatnie będą zmieniane co tydzień, więc warto zaglądać tam co jakiś czas i oddawać głos - skoro mamy taką możliwość, moim zdaniem warto z niej skorzystać. Z resztą, zadbamy o to, żeby wam o nich przypominać.

W tym tygodniu (czas już prawie upłynął, więc spieszcie się!) wybieramy ogólny koncept lochu:
LINK DO ANKIETY TUTAJ

Z ważniejszych informacji odnośnie samych postępów w tworzeniu warto wspomnieć o zaimplementowaniu mimiki twarzy postaci w drużynie - to element, który towarzyszy nam nieustannie od trzeciej części serii, więc w sumie miło ze strony developerów, że zdecydowali się wprowadzić ten bajer. Poszczególne mordki możecie podziwiać TUTAJ.

Aha, wygląda na to, że na blogu będą pojawiały się cyklicznie wywiady z poszczególnymi członkami teamu MMX, jakby to kogoś interesowało, może sobie poczytać. Nie spodziewałbym się jednak jakichś rewolucyjnych (czy w ogóle specjalnie ciekawych :P) informacji.

Lord Pawello
Wasze komentarze (28)
17 cze - 20:36

Hayven
Heh, nawet ciekawie im te buźki wyszły... ;P Szkoda tylko, że nie będzie "ubieranek" :<

Btw, zagłosowałem na klasyczny Loch, jednak mam nadzieję, że "klasyczny" nie oznacza fioletowego potworka, jakim była ta frakcja w MM:H6 ;P
17 cze - 20:37

Hayven
Ach nie, nie doczytałem xD A już zagłosowałem ;P Mimo to, myślę, że i tak oddałem głos na to, co chciałem, bo nie wiem, jak można by zrobić "udoskonalone" lochy ;P
17 cze - 21:02

Lord Pawello
Są trzy opcje do wyboru i dość jasno opisane - remake klasycznego lochu z poprzednich części, zaprojektowanie nowego od zera i bazowanie na stronach społeczności fanów z możliwością spotkania postaci (forumowiczów) z tychże stron. Osobiście zagłosowałem na 3 opcję. Co prawda jest skierowania do nerdów, ale cóż, bycie nerdem jest spoko. ;)
Bramka nr 2 wydaje się jednak obiektywnie najciekawsza biorąc pod uwagę OpenDev - da bowiem najwięcej swobody graczom w kreowaniu własnego lochu.
17 cze - 23:27

Kastore
>>>remake klasycznego lochu z poprzednich części

To nie jest jasno opisane. Czego konkretnie ma być to remake?
17 cze - 23:59

Acid Dragon
Może zamiast "loch" lepiej byłoby napisać "lokacja".

Mówiąc więc o "klasycznym lochu z poprzednich części" twórcy mają na myśli zapewne jedną z bardziej znanych lokacji z MM1-9, np. Tomb of Varn z MM6 lub kolonię Zod z MM7. To pewnie oznaczałoby podobny układ pomieszczeń oraz "klimat" lokacji (np. klimat Starożytnego Egiptu w Tomb of Varn).
18 cze - 13:32

Hayven
Czego mi najbardziej szkoda, to tego, że znowu Ubi wzoruje się na MM9, tym razem w kwestii portretów. Nawet w MM6 NWC potrafiło wstawić prawdziwe (lub przynajmniej sprawiające takie wrażenie) portrety do gry. A Ubisoft, oczywiście, postawił na rysunki :<
18 cze - 13:37

Lord Pawello
Ja jednak jestem zwolennikiem rysunków - przez ten genialny pomysł w MM6 na większość twarzy bohaterów ciężko patrzeć, jeszcze jak mają na sobie jakieś efekty negatywne to już w ogóle dramat i wypala oczy.
18 cze - 13:57

AmiDaDeer
...ja zaś zwrócę uwagę na to, że stworzenie ANIMOWANEGO portretu jest bardziej czasochłonne (czytaj: droższe) od modelu czy zdjęć.
18 cze - 14:12

Acid Dragon
nienienie - portrety "zdjęciowe" w MM6 to była pomyłka. Uważam, że ludzka twarz daje po prostu zbyt mało możliwości na stworzenie kilkunastu zróżnicowanych postaci w grze fantasy (a przynajmniej nie bez charakteryzacji na poziomie Hollywoodu). Aczkolwiek sądzę też, że lepiej jest zacząć od modelu 3D - jak w MM7 i MM8 - i to właśnie tym modelom robić "zdjęcia".
18 cze - 14:50

Alamar
Modele w NPC-ów w MM6 jak najbardziej były najładniejsze w całej serii. Niestety nie można tego samego powiedzieć o portretach bohaterów, które po prostu były brzydkie (może z dwa-trzy by uszły), zwłaszcza w porównaniu do modeli z następnych części.
18 cze - 17:08

J. M. Sower
Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego post o tym powstał dopiero teraz? Ja osobiście dowiedziałem się o tym sam, wcześniej, lecz raz taka sytuacja spowodowała, że ominął mnie pewien konkurs bo sam nie zajrzałem na stronkę CD-A. Rozumiem, że nie możecie być wszędzie, ale założę się, iż ktoś z możliwością pisania newsów już o tym wiedział. Nie trzeba się przecież od razu rozpisywać, proszę tylko o szybsze powiadamianie.

Portrety były by lepsze w 3D, ale co tam (swoją drogą to trochę dziwne, że na półmetku w serii ukazały się portrety 3D, aby następne części powróciły do ręcznego rysowania), moglibyśmy przecież dostać je bez żadnej animacji.
18 cze - 19:02

Acid Dragon
Co do opóźnienia w niusie - jesteśmy tego świadomi. Trochę zawiodła komunikacja, trochę zbieg okoliczności. Postaramy się przynajmniej o tych najważniejszych rzeczach informować wcześniej. Jeśli jednak akurat coś istotnego nam umknęło, to zachęcamy do wykorzystania chociażby prywatnych wiadomości lub Forum do powiadomienia - nas lub od razu wszystkich.

Mimo tego, że Kwasowa Grota dostarcza najwięcej (i najszybciej) informacji o grach M&M na polskiej scenie, to jednak jesteśmy wciąż tylko fanami-amatorami. Każdy z nas ma swoje życie i czasami z jakiegoś powodu po prostu "wypada się z obiegu" na kilka dni. Zwłaszcza wtedy przyda się każda pomoc ;).
21 cze - 11:47

Lord Xeen
I tak Rudy z MM6 przebija swoim oryginalnym wyglądem. :)
21 cze - 19:33

Kastore
Taaa, to jest klasyk. :P
22 cze - 00:12

AquaInferus
Ciekawe czy wnyki ankiety był rzeczywiste czy może zmanipulowane bo wygrała opcja B liczyłem na C . Właśnie da się wymienić te obrazki w 6 aby bardzie przypominały te z 7 lub 8 ??
22 cze - 14:35

AmiDaDeer
Rzecz jasna jak wygrywa nie ta opcja, na którą jedna osoba liczyła, to pewnie manipulacja. :P
22 cze - 14:51

Kastore
Ubi nie ma po co manipulować wyników. :P
24 cze - 14:52

Hayven
Hah, grobowiec VARN w MMX? :D Wchodzę w to!
24 cze - 14:53

Hayven
Szkoda tylko, że wygrała opcja 'B' :<
24 cze - 16:55

Alamar
Właśnie że dobrze - twórcy nie będą się lenić i kopiować sprawdzone rozwiązania. W HoMM6 mieliśmy już mapki nawiązujące do poprzednich gier i wyszły tak sobie.

Nie da się przenieść starego konceptu pod nową mechanikę nie tracąc przy okazji kilku istotnych rzeczy i tym samym gubiąc po drodze klimat gry/lochu.

Jak chcesz odwiedzić jakiś loch z poprzedniej części, po prostu w nią zagraj.
24 cze - 17:34

Hayven
Meheheh, no właśnie zagrałem i chętnie bym zobaczył, jak by wyglądał na przykład grobowiec XEEN właśnie w Ashanie :P
24 cze - 18:49

Kastore
Grobowiec XEEN...
Że co proszę?
24 cze - 19:47

Hayven
VARN* xD
26 cze - 13:10

Alamar
Jak by wyglądał? Tak samo. :P
Przecież zamiast wymyślać coś nowego, stracono by czas na wierne odwzorowanie korytarzy, pomieszczeń i stworzeń z już raz odwiedzanego miejsca.
26 cze - 14:14

Hayven
No dobrze, ale co z 'centrum dowodzenia'? Przecież gdyby wprowadzono ten akurat loch, należałoby wpleść od fabuły wątek sci-fi (Wyrocznia, drony, Kostka Pamięci, wreszcie blastery...), a wtedy od razu grałoby się ciekawiej :D
26 cze - 14:29

Kastore
Nikt Ci nie zrobi w MMX 'centrum dowodzenia'.
26 cze - 17:37

Hayven
Nie wiem, jak to się dokładnie nazywało, ale chodzi mi o te "nowoczesne" kabiny tego... statku kosmicznego? :D

W każdym razie doskonale wiem o tym, że nie ma szans na sci-fi w Ashanie :<
26 cze - 19:13

Kastore
MMVI - Centrum kontrolne,
MMVII - Lincoln :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Górski Krasnolud - 2 lip - 17:39
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt