Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
W Grocie zaroiło się od przesyłanych przez Was stworów! Czas powiedzieć które wg 8-osobowego jury są najlepsze. Każdy z jurorów przyznawał od 1 do 10 punktów w dwóch kategoriach - koncepcji/opisu oraz artystycznej. Jak więc nietrudno policzyć - punktów do zdobycia było naprawdę sporo. I mimo tego, po podliczeniu wszystkich punktów, po analizie sytuacji i debatowaniu co z tym fantem zrobić, zdecydowaliśmy się uznać, że na pierwszych dwóch miejscach doszło do remisu! Ba! Żeby tylko to! Autorzy prac z miejsc 3-4 zdobyli również tyle samo punktów, co do jednego. (a mówiąc jeszcze bardziej precyzyjniej - co do połówki!) To wynik, którego nikt się nie spodziewał! Ostatecznie więc obie prace z pierwszych dwóch miejsc zostają nagrodzone egzemplarzami Heroes VI Gold i obie prace z miejsc 3-4 dostają w nagrodę zestaw "koszulka + teczka artworków"

I i II miejsce ex aequo:

Zguba lasu (Sylwan), autorstwa Asderuki
"Starożytne istoty zamieszkujące lasy Irollan. Podobnie jak drzewce są ona uosobieniem woli Sylanny, jednak bardziej jej mrocznej strony. Złuda rzadko kiedy ujawnia całą swoją formę. Najczęściej wabi nieostrożnych podróżników w głąb lasu ku ich niechybnej zgubie. Jej pełny wygląd może być mylący, gdyż wbrew pozorom istota ta jest silna i mordercza. Z biegiem czasu Złuda zyskała inną nazwę związaną z jej świetlistym porożem - błędny ognik. Któż bowiem może wiedzieć, że te dziwne światełka migające czasem w lesie należą do nie kogo innego a jednego ze starszych bytów Irollan?

Czasem gdy nadejdzie taka potrzeba starsi druidzi zwracają się do "błędnych ogników" o pomoc. Takim okresem był właśnie podział elfów. Wtedy też została wykorzystana ich pomoc zarówno przeciw ludziom, jak i elfom. Dla Złud nie miało to większego znaczenia. Każdy kto śmie wkraczać na zakazane ścieżki lub niszczyć las jest z góry skazany na zapomnienie."


Cedrowy Żniwiarz, znany również jako Carvaen (Sylwan), autorstwa Whitless

"Cedrowy Żniwiarz (zwany tak na terenie Imperium Gryfów) nie jest tworem czarodziejów - a przynajmniej nikt się do niego nie przyznaje. Nikt nigdy nie widział więcej niż jednego podobnego mu na raz, tak więc nie wiadomo, czy jest on pojedynczą istotą, czy też należy do rzadkiej i mało licznej rasy. Po wojnie Królowej Izabeli widywano go w lasach Irollanu, gdzie mścił się na drwalach za śmierć choćby jednego drzewa. Część elfich druidów uznała go za sługę bogini Sylanny - bożka śmierci, Carvaena. Jego cześć rozniosła się wśród niektórych plemion w królestwie, a składanie mu ofiar ze zwierząt stawało się coraz częściej obchodzonym obrzędem. Carvaen, wdzięczny za przelaną dla niego krew, chronił mieszkańców wioski przed intruzami, których ciała od tamtej pory karmią las."

III i IV miejsce ex aequo:

Kiyoshi (Sanktuarium), autorstwa Denial94

"Prastara rasa, Zamieszkująca najwyższe partie górskie Ashan. Nie niepokoi jej polityka, jednak uznaje zwierzchnictwo Wiecznej Królowej.
To najstarsi z mędrców Kiyoshi szkolą obiecujących bohaterów Sanktuarium pośród gorących źródeł. Równowaga pomiędzy wszystkimi aspektami życia, wypracowana przez długie lata, pozwala im osiągnąć pełnię mentalnych możliwości.
Mimo szacunku dla życia, Kiyoshi są gotowi użyć swojej siły i tajników magii wody w potyczce, ku czci Shalassy. Z błogosławieństwem swojej Bogini, zmywają brud z ziem Ashan."
Aitwar (Lochy), autorstwa Ethlinn

"Aitwary zamieszkują podziemne jaskinie, które lubią ozdabiać zrabowanymi kosztownościami. Są niezwykle szybkie, i trudno je dostrzec w mroku, co sprzyja atakom z zaskoczenia.W wąskich tunelach mogą zwinąć skrzydła i czołgać się na brzuchu. Podczas walki używają mocnego dzioba, jak i uderzeń ogonem, na końcu którego mają kilka ostrych piór. Wyszkolony i oswojony Aitwar może przynosić łupy swojemu właścicielowi, dlatego Mroczne Elfy wykorzystują je do podreperowania budżetu nadszarpniętego przez liczne wojny, a ulubionym celem rabunków tych stworzeń stały się niezbyt gościnne Krasnoludy."

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy talentów - zwycięzcom szczególnie :). Listę wszystkich prac biorących udział w konkursie możecie zobaczyć po kliknięciu poniżej, a zwycięzców prosimy o zalogowanie się i odebranie prywatnych wiadomości.

Acid Dragon
Wasze komentarze (49)
28 mar - 16:56

Alamar
A wg jakiej strefy czasowej? :P
28 mar - 17:29

Whitless
dobre xD ---^
28 mar - 17:34

AmiDaDeer
Niezła konkurencja jak widzę. Ale zwycięzcy godni nagrody.
28 mar - 17:38

Azon
Cedrowy żniważ wygląda świetnie! Ale w jaki sposób miałby zaatakować kogokolwiek tą kosą skoro jest zakrzywiona tak bardzo, ze aż jej czubek sięga uchwytu?
28 mar - 17:39

AmiDaDeer
To jest Ashan. :P
28 mar - 17:46

Nerevar
>Ale w jaki sposób miałby zaatakować kogokolwiek tą kosą skoro jest zakrzywiona tak bardzo, ze aż jej czubek sięga uchwytu?
Bierze zamach i ciska we wrogów czaszką nabitą na czubek kosy?
28 mar - 17:51

BanBreaker
A taka ładna Kelpia
28 mar - 17:56

Acid Dragon
Kelpia w wynikach była też wysoko, ale niestety wszystkich nagrodzić nie możemy ;).
28 mar - 21:03

Chad
Heh no trudno, nic tylko pogratulować zwycięzcom ;)
A tak z ciekawości - są gdzieś opublikowane punkty przyznane tym pracom?
28 mar - 21:10

AmiDaDeer
Skoro tu nic na ten temat nie ma, a na forum pusto, to chyba raczej nigdzie opublikowanych ich nie ma.
28 mar - 22:39

Acid Dragon
Nie, końcowa punktacja nie zostanie opublikowana. Nie będziemy mówić kto miał miejsce tuż za podium, a kto był ostatni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tak samo :)
28 mar - 23:56

Chad
Dziękować dziękujemy owszem, ale chodzi o to że sama ciekawość zżera mnie :P
29 mar - 00:04

Chad
szkoda że editów nie można, dla tego po prostu napiszę to post pod postem, przepraszam, ale zaintrygowało mnie jedno: 1 Miejsce wygrały 2 jelenie, 2 miejsce ma małpa i wąż... a jakby ktoś zrobił Małpo-jelenia z ogonem węża to by dostał jakieś miejsce? :P
29 mar - 00:35

Acid Dragon
cóż... bez wątpienia byłoby to oryginalne ;)
29 mar - 11:05

Xelacient
Gratuluje zwycięzcom oraz dziękuje pozostałym uczestnikom, że razem ze mną podbili liczbę wysłanych prac. ;)

Szczególne pozdrowienia dla tych, którzy tak samo jak ja narysowali pegaza (tudzież alicorna/pegazorożca), jedyna jednostka, która się powtórzyła. xD
29 mar - 11:51

Acinoyx
6 godzin w plecy. No nic, trudno. Gratuluję zwycięzcom.
29 mar - 11:53

AmiDaDeer
>jedyna jednostka, która się powtórzyła.
A jelenie? :P
29 mar - 12:22

Xelacient
Nie widzisz, że mają inne poroża na łbie? Ponadto ze względu na swoje własciwosci, mają WoGóle inne zastosowania, Zguba jest jednostką wsparcia, która podświetla wrogów, żeby elfi łucznicy mogli ich namierzać, zaś Cedrowu żniwiarz jest typową jednostką dystansową, która zasypuje wrogów czaszkami rzucaniami z kosy.
Toteż nie mogą się liczyć jako ta sama jednostka, a wszystkie pegazy prezentowały się jako typowa jednostka ofensywna.
29 mar - 12:42

AmiDaDeer
...jelenie i tyle.
29 mar - 15:20

Chad
A skąd nazwa "Ewolucja Ashanu"? Myślałem że Jelenie istniały nawet przed Ashanem :P
29 mar - 16:15

Acid Dragon
no i wyewoluowały! Jeden ewolucyjnie wykształcił lampki choinkowe, a drugi wielką kosę ;P.
29 mar - 16:21

AmiDaDeer
...i czaszki!
29 mar - 19:00

white-vanilla
Gratuluję zwycięzcom. Naprawdę świetne prace. Pozdrawiam wszystkich :).
29 mar - 20:21
Antzimoon
Przyznam, że zastanawiam się w jaki sposób były oceniane te prace. Już na pierwszy rzut oka widać, że jury chyba jakoś niespecjalnie dba o swój wzrok. Prace z miejsc III i IV zupełnie na to nie zasłużyły - Kelpia jest graficznie o wiele lepiej wykonana.
Nawet jeśli były one lepiej opisane, to różnica w jakości wykonania grafiki powinna wymieść te dwie pracki z ich niezasłużonego podium.
Gratuluję autorowi obrazu Kelpi kreski i umiejętności - poważnie :)
A jury wyostrzonego wzroku i naprawdę wspaniałego gustu - cieszę się, że oceniacie tylko takie konkursy.

PS. Strasznie szkoda, że tak zaczyna się moja przygoda z Kwasową Grotą.
29 mar - 20:37

AmiDaDeer
Strasznie szkoda, że tak zaczyna się nasza przygoda z Tobą. Mam nadzieję, że tu jednak zostaniesz na dłużej i że w międzyczasie nauczysz się, że gust jurorów nie jest zależny od ich stanu wzroku, a każdy ma prawo do własnej oceny.

Od siebie dodam, że o ile kelpie faktycznie są na wysokim poziomie, tak prace na III i IV miejscu są wykonane zdecydowanie precyzyjniej, a opisy mają zdecydowanie więcej sensu niż historia o zmorach (a zwrócę uwagę na to, że opis stanowił 50% oceny).
29 mar - 20:50
Antzimoon
Niczego uczyć się nie muszę ponieważ w konkursach, gdzie liczy się wykonanie pracy, nie ma decydować gust jurorów tylko jej obiektywna ocena.
Jeżeli precyzja graficzna definiowana jest jako rysowanie "od linijki", czy "do kreski" jak u przedszkolaków, no to powiedzmy, że rozumiem przyczyny takiej dziwnego wedyktu.
Co do opisu, to uważam, że Kelpie bardziej oddają sens tytułu konkursu, który mówi o "Ewolucji", a co za tym idzie jakiejś zmianie - Kelpie wywodzą się z tego co już w Ashanie było w odróżnieniu od wspomnianych prac, które mam wrażenie są wzięte nieco ze "szlachetnego zakończenia pleców" (If you know what I mean).
29 mar - 21:01

AmiDaDeer
A mógłbyś najpierw sprawdzić, o co tak naprawdę chodziło w tym konkursie? Bo widzę że nie masz bladego pojęcia, na czym on tak naprawdę polegał.

Tak, tu chodziło o gust jurorów. Miała być wyłoniona NAJŁADNIEJSZA praca plastyczna wraz z NAJORYGINALNIEJSZYM i NAJLEPIEJ DOPASOWANYM do Ashanu opisem. Tego nie da się ocenić obiektywnie. To po prostu kwestia tego, co się spodobało jurorom (konkretnie to ośmiu osobom), a co nie.

W regulaminie nie było też mowy o tym, że to musi być stwór, który wyewoluował z innego stwora - mogła to być jak najbardziej jakaś zupełnie nowa istota.

Masz prawo do swojego zdania, inni mają prawo do własnego i nie muszą wcale się one z twoim pokrywać w jakimkolwiek stopniu. Pogódź się z tym.
29 mar - 21:03
Antzimoon
Przepraszam, że odważyłem się mieć inne zdanie niż czcigodny majestat jury. JUŻ NIE BĘDĘ ;)
29 mar - 21:05

AmiDaDeer
Powtórzę więc: masz prawo do własnego zdania, ale inni również do niego mają. Dyskutowanie z werdyktem i obrażanie uczestników oraz jurorów tylko dlatego, że praca przez Ciebie wytypowana nie przeszła, jest po prostu śmieszne.
29 mar - 21:06
Antzimoon
Nie żebym chciał się dalej kłócić, ale pokaż mi choć w jednym miejscu bezpośredni obraźliwy przytyk do kogokolwiek, to przeproszę.
29 mar - 21:10

AmiDaDeer
Skoro chcesz, to proszę bardzo:
"Już na pierwszy rzut oka widać, że jury chyba jakoś niespecjalnie dba o swój wzrok."
"Jeżeli precyzja graficzna definiowana jest jako rysowanie "od linijki", czy "do kreski" jak u przedszkolaków, no to powiedzmy, że rozumiem przyczyny takiej dziwnego wedyktu."
"Kelpie wywodzą się z tego co już w Ashanie było w odróżnieniu od wspomnianych prac, które mam wrażenie są wzięte nieco ze "szlachetnego zakończenia pleców" (If you know what I mean)."

(zapewne te komentarze zostaną prędzej czy później stąd wywalone, niemniej jednak skoro tak szybko odpowiadasz, to możemy chwilę o tym porozmawiać)
29 mar - 21:12
Antzimoon
1. Mówienie komuś o tym, że słabo dba o zdrowie nie jest niczym obraźliwym,
2. Przytyk do prac, nie do uczestników,
3. j.w.
29 mar - 21:20

AmiDaDeer
Nie liczą się suche słowa, ale też ogólny sens wszystkich twoich wypowiedzi - a te bynajmniej nie były ani trochę uprzejme. Poza tym bądźmy szczerzy - po coś napisałeś te komentarze, a przecież mogłeś zamilknąć i najzwyczajniej w świecie pogodzić się z wynikami, tak jak to zrobili praktycznie wszyscy poza Tobą.

Nie wymagam od Ciebie przeprosin, wiedz jednak, że z takim podejściem niewiele zdziałasz ani tutaj, ani - jak zauważyłem z własnego doświadczenia - na większości stron o podobnej tematyce. I na tym zakończmy tę kłótnię, zanim dojdzie do ingerencji ze strony moderatora.
29 mar - 21:54

Acid Dragon
Mam nadzieję, że to już koniec tej sprzeczki. Oczywiście mogę wyjaśnić jak prace były oceniane. Jak już było napisane, 50% końcowej punktacji stanowiła ocena pracy artystycznej. Wspominana Kelpia pod tym względem była oceniona dość wysoko. Jednakże drugie 50% to ocena samej koncepcji, pomysłu i odniesienia do realiów Ashanu. Uznaliśmy więc, że jednostki z miejsc 3 i 4 były nieco bardziej oryginalne, nieco lepiej dopasowane do świata Ashanu i nieco lepiej opisane. Za nie tak bardzo oryginalne uznaliśmy za to konie ze skrzydłami, konie z jeźdźcami, konie z rogami i konie z dodatkowymi głowami. Koni zdecydowanie było w tym konkursie za dużo :P.

Gdyby to był konkurs plastyczny - a nie był - końcowe wyniki wyglądałyby nieco inaczej... ale nie bardzo ;).

W konkursie oceniało 8 jurorów z dwóch stron, o różnych umiejętnościach (artystycznych, literackich, wiedzy na temat M&M....). Stąd wypadkowa ocena jest wypadkową wszystkich składowych konkursu - a nie jedynie części artystycznej.

Trudno, żeby wszyscy się zgadzali z punktacją jurorów, skoro nawet oni sami nie zgadzali się między sobą. Jednakże lepszego systemu oceniania niestety w Grocie nie opracowano.
29 mar - 22:12

DziwnyxD
Fajny ten jelonek! Mogliby go wprowadzić gdy będzie wychodzić Sylwan do H6
29 mar - 23:04

Whitless
milo mi, ze Pan Jelen cieszy sie sympatia :3
30 mar - 10:07

Xelacient
Masz coś Acid do koni (w domyśle kucyków)? W sumie od takich jelenii czy "anthro-jelenii" wiele ich nie dzieli, więc pod względem ideologicznym werdykt mi najbardziej odpowiada.

I taka ilość pegazów nie oznacza, że pomysł był "nieoryginalny", ona tylko wyraża jak bardzo fanom brakuje skrzydlatych koni w tym świecie... nawet bardziej niż jeleni.
30 mar - 10:25

Acid Dragon
Z tym tekstem mówiłem pół-serio ;). Żaden juror nie oceniał oryginalności pomysłu przez wzgląd na to ile koni nadesłano. Niemniej jednak przesłano ich sporo i żaden czołowego miejsca nie zajął, więc jakieś wnioski można próbować wyciągać. The horse is not enough! ;)
30 mar - 11:28

Darkem
Nie pozostaje mi napisać nic innego: Gratuluję zwycięzcom! Szkoda, że Ubi nie ma tak dobrych pomysłów ;).
30 mar - 17:40

Xelacient
Przepraszam Acid, zapomniałem, że jak coś się napisze bez wciskania ";P, ;), xD" co każdą linijkę, poprawnym językiem i jeszcze nie obraża się rozmówcy to jest się traktowanym poważnie. ;P

A ja już wnioski wyciągnąłem, poprawić technikę, bo zaniżyłem średnią oceną prac. xD

The horse is not enough? Okay, next time will be dwarf succubus riding a nightmare prostitute! xD

30 mar - 17:46

AmiDaDeer
Dwarf succubus? How about a dwarf vampire? :3
30 mar - 22:20

Animaluki
Wybrane prace są rzeczywiście ładne i zasługują na zwycięstwo ;)
A tak na marginesie czy mógłbym się dowiedzieć jak była oceniana moja praca jeśli nie byłby to problem??? ;)
30 mar - 23:14

Acid Dragon
Nie było źle - Abaddon walczył dzielnie ;), aczkolwiek jury musiało być przekupione przez kościół Elratha, bo do pierwszej połowy go niestety nie wpuściło.
31 mar - 19:10

Bluearga
Cóż, nie wygrałam, więc Ubisoft sobie jeszcze trochę poczeka aż kupie ich "wspaniałe" Heroes VI. Próbujcie dalej, może przekupicie serce lodowej smoczycy ;)
31 mar - 19:34

Animaluki
Dziękuje za info. ;)
31 mar - 22:06

Maurael
Cóż więc dużo pisać - więcej takich konkursów ;)
1 kwi - 02:46

Animaluki
podzielam zdanie Mauraela ;)
1 kwi - 12:47

AmiDaDeer
Jestem za.
1 kwi - 19:51

Chad
Acid a skoro Animaluki uzyskał odpowiedź na takie pytanie mogę ja też się dowiedzieć jak oceniana była moja praca? :P
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
Castlebeck - 23 cze - 10:45
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt