Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
5.II.2013link 
Heroes VI

Szkic koncepcyjny Belketha raz jeszcze, ale tym razem z jego biografią:


Belketh jest niezwykle wiekowy i mądry, nawet jak na standardy aniołów. To właśnie on ponownie odkrył sztukę nekromancji i przekazał ją czarodziejom z Siedmiu Miast. Jego poszukiwania jednak się jeszcze nie skończyły: wciąz nie odnalazł ścieżki oświecenia przebytej przez czarodzieja Sar-Elama, Siódmego Smoka.

Belketh walczył w Pradawnych Wojnach i choć był odważnym wojownikiem, był też jednym z pierwszych aniołów, które nazwały walkę z Bezimiennymi nieświętą.

Wygnany z powodu nielojalnych myśli, stał się pustelnikiem i studiował magię ciemności, by lepiej zrozumieć, w jaki sposób Sar-Elamowi udało się przebyć Pustkę.

Wśród nekromantów posiada tytuł Archonta, lecz zrzekł się przywództwa, gdy szkoła nekromancji przeistoczyła się w religijny kult Matki Namtaru. Wciąż jednak posiada ogromne wpływy i zawsze znajdzie czas, na rozprawienie się z jakimkolwiek poważnym zagrożeniem dla jego towarzyszy nekromantów. Dwaj uczniowie Belketha, Vein i Sandro, posiadają niewiarygodne przeznaczenie i zyskali renomę na całym Ashanie. Nie łatwo zszokować Belketha, jako że widział już wszystko.
Alamar
Wasze komentarze (12)
6 lut - 07:26

Hayven
A ta informacja skąd? Nie ma tego ani na FB ani na ubi.com :/
6 lut - 09:23

Shael
Chyba nic mnie już nie przekona do VI części , jak i dodatków do niej :P.
6 lut - 10:09

Hayven
Ludzie... to dla en-gb jest mniej nowin niż dla en-us?
6 lut - 10:30

AmiDaDeer
Zgodnie z tradycją Monty Pythona Anglicy dostają coś z zupełnie innej, pustej beczki.
6 lut - 14:08

Nerevar
Ubi ogólnie szaleje z nowinkami - portret (i bio) Veina pojawił się na rosyjskiej mordoknidze parę dni przed wersją angielską...
6 lut - 19:51

Nicolai
I znowu bio jest niezgodny ze starymi info. Według Historii Ashanu to Belketh odkrył, że Asha ma pajęcze oblicze, a tutaj robią z tego wypaczenie jego nauk.
6 lut - 19:57

Alamar
Nie, jest zgodne. Belketh odkrył manuskrypt Siódmego Smoka, opisujący jej oblicze śmierci jako pajęczycy, i wyciągnął z tego błędne wnioski:

"Jak wiele tematów dotyczących magii, nekromancja zrodziła się jako część dziedzictwa Sar-Elama, potężnego czarodzieja, który stał się Siódmym Smokiem. Jego najbardziej utalentowanym uczniem był Sar-Shazzar, który też odcisnął swe miano w historii.

Sar-Shazzar sam miał utalentowanego ucznia imieniem Belketh.

W czasach gdy świat był młody i przepełniony życiem, zaś wiele magii powstawało, okrywano czy nad nimi eksperymentowano, Belketh był myślicielem i filozofem. Zafascynowany zasadami i momentami śmierci - Czy wszyscy musimy umrzeć? Czy wszystko umiera? Gdzie udaje się dusza? Co kończy się wraz ze śmiercią, a co zaczyna? - Belketh odwracał się powoli od nauk swojego mistrza w stronę swoich własnych refleksji i badań.

W decydującym momencie odkrył starożytny manuskrypt; była to część zapisków Sar-Elama, zwanych pod wspólną nazwą jako Objawienia Siódmego Smoka. Ten szczególny rozdział traktował o Nekromancji, mocy nieśmiertelnej duszy i aspektach Ashy, które były najmniej znane i wyznawane.

Uświadomienie sobie, iż to oblicze Ashy, choć najmniej zrozumiane i najbardziej przerażające, było wszechogarniające, zszokowało Belketha.
Znaleziony tekst Objawień, który Belketh przeczytał, wspominał trzeci obraz Ashy, jako najbardziej potężny, nie odnosząc się jednak do znaczeń pozostałych dwóch. Z analizy i rytuałów znalezionych w tym dokumencie, Belketh stworzył dwa elementy, które wpłyną na powstanie Nekromantów.
Pierwszy to obraz Ashy jako pajęczycy, przędącej sieć życia, zarządzającej śmiercią dzięki swoim szczękoczułkami, gdy nastał ustalony na kogoś czas.
Drugi to pokusa dla alternatywy dla życia; śmierć nie była końcem, jedynie przemianą. Żałosne potrzeby i pragnienia ciał, niszczycielskie uczucia serca, bezmyślne decyzje mózgu, który decydował o tak dużej ilości nastrojów i konfliktów - śmierć była odpowiedzią na to wszystko, redukcją egzystencji do jej najczystszej i najbardziej niezmiennej formy."
6 lut - 21:45

Nicolai
@up: Skąd masz ten tekst? Jest jakby rozwinięciem tego co jest podane w Historii Ashanu. W każdym bądź razie tutaj też nic nie ma o niechęci Belketha wobec pajęczego kultu. Widać Ubi dorobił sobie ten wątek później.
6 lut - 22:25

Alamar
Newsletter z czasów H5 - autorzy Jeff Spock (autor Ashanu) i Erwan.

Co do biografii Belketha, to chyba źle ją odczytałeś. On zrezygnował z przywództwa nad kultem (przywódcami byli Aguirre i następnie Miranda), a nie że był temu kultowi przeciwny. Zrezygnował, by poświecić się swojej pogoni za "oświeceniem".
6 lut - 23:00

Bosper
Tylko tutaj w opisie jest jakoby Belketh był aniołem kiedyś i postanowił sie odwrócić od swoich braci.
13 lut - 14:38

Quba Drake
Więc Sandro był uczniem Belketha... Ciekawe -.-''
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
flapdzak - 28 cze - 22:21
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
Castlebeck - 23 cze - 10:45
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt