Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS
Dziś kolej na kolejną elitę w Lochu - tym razem na cykora... eee, na Mantykorę:

Mantykora to magiczna bestia powstała podczas Ery Mitycznej. W owych czasach przez powierzchnie Ashanu przepływały Smocze Żyły. Bestie, które napiły się z tych dzikich rzek kryształu smoczej krwi, zostały na zawsze odmienione prze tę potężną magię.
Mantykora wygląda jak połączenie kilku zwierząt: lwa, gacka i skorpiona. Jej jadowite żądło owiało bestię złą sławą. Trucizna mantykory potrafi, podobnie jak kwas, przeżreć się przez najtrwalsze materiały i okaleczyć mięśnie, powodując postępujący paraliż.

Skorpikory (nie, nie, żadne chimery) to mantykory, które mroczne elfy wystawiły na działanie podziemnych źródeł smoczej krwi związanych z żywiołem ciemności. Czyni to te magiczne bestie jeszcze silniejszymi i bardziej podatnymi na rozkazy swych panów.

Alamar
Wasze komentarze (52)
2 sty - 19:19

Alamar
Tak więc znamy już 6 z 7 jednostek Lochu:
jednostki podstawowe:
- Assassin / Silencer (Tłumik? :P)
- Shadow Lurker / Watcher
- Stalker / Chakram Dancer

elita:
- Minotaur / Minotaur Guard
- Manticore / Scorpicore
- Faceless / Masked One

Pozostał do ujawnienia jeszcze tylko czempion.
2 sty - 19:20

Darkem
Napiszę tyle: Świetny projekt!

Skąd macie pewność, że Faceless trafi do "elity"? Istnieją jakieś oficjalne źródła?
2 sty - 19:31

Animaluki
a mi się wydaje że raczej faceless będzie czempionem :P
2 sty - 19:59

Nerevar
Ja bym się o poziomy pytał w kontekście większości jednostek - to jakieś wróżenie z fusów, czy opierasz się na jakimś przecieku? ;)
2 sty - 20:07

Nicolai
Trochę dziwne. Ulepszenie jeszcze jako tako się broni, ale ulepszenie? Może w większej rozdzielczości wyglądają lepiej, ale jak na razie słabiutko. Swoją drogą Gryfy też powstały przez zetknięcie ze Smoczą Krwią. Ciekawe ile jeszcze stworzeń będzie miało taką genezę.
Odnośnie jednostek to ja jednak wolałbym tego Bezimiennego jako czempiona. Tylko wtedy kto byłby ostatnią elitą? Stawiałbym na Hydrę. Swoją drogą te nazwy są oficjalne? Chakram Dancer? Co to ma być u licha? Już się boję jak to nasi speca przetłumaczą.
2 sty - 20:29

Alamar
>>> Istnieją jakieś oficjalne źródła?

Nie

>>>to jakieś wróżenie z fusów, czy opierasz się na jakimś przecieku?
Wróżenie z wnętrzności...

>>> Ciekawe ile jeszcze stworzeń będzie miało taką genezę.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz znać odpowiedzi.
W Ashanie masz jak na razie trzy możliwości powstania nowych potworów: Smoki, Smocze Żyły (też w sumie sprawka smoków) i czarodzieje.

>>>te nazwy są oficjalne?
Na ile się orientuję to tak. Znalezione na pewnej stronie.
2 sty - 20:56

Nerevar
Hmm, patrząc na jakość tłumaczeń, możemy doczekać się:
Zabójcy/Tłumiciela
Cieniowego ukradka/Widza
Prześladowcy/Tańczącego Dyskoostrza
Minotaura/Minotaura Strażnika
Mantykory/Chimery (;P - choć jakieś Skorpery czy inne wariacje też są możliwe)
Beztwarzowca/Maskowatego

Choć patrząc na jednostki Przystani, to może i tak być zbytni optymizm...
2 sty - 21:10

Fandor
Bezimienni już są przetłumaczeni więc raczej dodadzą jakiś tytuł i to będzie ulepszenie. Sojusz nie zawsze opiera się na tym że jednostki należą do miasta w H5 feniksy miały jakieś styczności z elfami i ludźmi, nie pamiętam jakie więc nie przytucze, w H4 demosmoki należały po scenariuszu do Spazza a Mongo startował prawie zawsze z Dzikimi Zębaczami, prócz tego każda jednostka neutralna w tej części przynależała do stref magii czy jak to tam nazwać do której należało też jedno miasto,a w H3 bohaterowie mogli ulepszyć kilka jednostek z miasta na neutralne, więc one z nimi były w pewnym sensie powiązane. Biorąc to pod uwagę uważam że smoki albo Bezimienni będą właśnie takim sojusznikiem przy czym wolałbym ujrzeć Bezimiennych w mieście jako czempionów (a że mamy już ulepszenie są bardziej prawdopodobni) a smoki jako bossów.
2 sty - 21:51

Nerevar
To, że mamy jedno tłumaczenie nie przeszkadza w stworzeniu alternatywy - nie byłoby to pierwsze zamieszanie wprowadzone przez Ubi ;)
2 sty - 21:55

Nicolai
Swoją drogą głowa Skorpikory nie przypomina Wam czasem artefaktu znanego jako Połyskująca Perła?
http://files.acidcave.net/h6images/artifacts/Iridescent_Pearl.png
2 sty - 22:04

Alamar
Perła ma rzeźbę smoka. Szkic mantykory jest zbyt mały, by zauważyć różnicę, ale nie ma ona kolca na samym czubku czaszki, lecz jedynie po bokach. Uzębienie też ma inne.
2 sty - 22:06

Mosqua
Wszyscy spekulują w sprawie Bezimiennych i Smoków, a tutaj Ubi zrobi nam niespodziankę i na najwyższy poziom dadzą Knurzego jeźdźca ;}
2 sty - 22:18

Falvin
Dobra, a co z tym artem? W sumie wygląda bardziej jak jednostka Lochu, chociaż równie dobrze może być herosem magii: http://www.h6.acidcave.net/sphinx/shadow_sorcerer.png
2 sty - 22:20

Nerevar
To bohater - nawet opisano go na odświeżonej stronie serii.
2 sty - 22:27

Falvin
No to jeśli teraz dadzą smoki jako stworzenie legendarne, to będą niekonsekwentni! :P Tak w ogóle ciekawi mnie, czy może z zaskoczenia wyskoczą z newsem, że oprócz lochu będą krasnoludzi/elfy? :) To by na pewno przysporzyło jeszcze większe zainteresowanie dodatkiem.
2 sty - 22:44

Nicolai
Moim skromnym zdaniem prędzej pojawią się Leśne Elfy, bo ciężko pokazać rozłam mając do dyspozycji tylko jedną ze stron konfliktu.
2 sty - 22:54

Falvin
Chyba że będą neutralnymi jednostkami. Ale to byłoby bez sensu. Możliwe jest też, że po prostu kampania będzie się zaczynała tuż po zejściu mrocznych elfów do podziemi. Mimo to bez elfów leśnych jakoś ciemno to widzę. :P Jak nie elfy, to przynajmniej krasnoludy do walki pod ziemią? Marzenia ściętej głowy. Prędzej już nowe frakcje pojawią się w Duel of Champions niż w H6, takie mam dziwne wrażenie.
3 sty - 00:18
tomix90
Jestem pod wrażeniem. Wygląda obłędnie :)
3 sty - 15:44

Bosper
Jak dla mnie bezimiennych nie będzie w lochach jako jednostki, gdyż po pierwsze to oni nie mogą przystąpić do wojny(patrz koniec kampani - rozmowa Raelega z Bezimiennymi) a po drugie jako zwykła jednostka nie mieliby najmniejszych szans z Aniołami, które teraz są Bossami, myślę że Bezimienny będzie jednym z nowych Bossów tak jak archanioł Michał.
3 sty - 16:20

Acid Dragon
Prawdę mówiąc, te domysły na temat Bezimiennych (czy to elita? czempion? bohater? boss? postać fabularna?) zaczynają mnie powoli drażnić... Niedługo ktoś powie, że to na pewno dekoracja zamku :P.

Bezimienni zostali pokazani na artworku z wersją ULEPSZONĄ. Jakim cudem więc to mogłoby być cokolwiek innego niż jednostka zamku?
3 sty - 16:27

Nerevar
Może niektórzy myślą, że będzie z nimi tak, jak z wilkami - dwie neutralne jednostki niezwykle do siebie podobne. Wtedy taki art by jako tako uszedł.

Choć to dla mnie totalnie nieprawdopodobne - ale cóż, i w większe bzdury ludzie wierzą...
3 sty - 16:50

Fandor
Ubi daje powody żeby uznawać niektóre bzdury, zwłaszcza że sam wiele rzeczy beznadziejnie robi. Podoba mi się że nie ma już jaszczurów w Lochu, zwłaszcza że zastąpiły je mantykory, ale myślę że niektóre jednostki też już powinny zostać pominięte bo przestają pasować. Odnośnie Obserwatora, wydaje mi się że to już jest taki odpowiednik Alglaji i Mizu Kami w tym zamku, ale z Ubi wciąż jest szansa że pojawią się w ostatnim wolnym miejscu elity właśnie żywiołaki.
3 sty - 19:28

Bosper
Jakie domysły jeżeli brzmieni mieliby być zwykłą szarą jednostką to jakie by mieli szanse z aniołami w pradawnych bitwach? Przecież nawet w przystani nie ma aniołów a jedynie serafy i niebianki, które ewidentne są słabsze od aniołów, co widać z przypisow
3 sty - 19:58

Alamar
Michał poległ z rąk Mistrz Asasynów Bezimiennych, tak więc nie każdy z nich jest równie potężny jak najpotężniejsze archanioły. Zauważ też, że Uriel i Aurora zginęli z rąk żywiołaków cienia, a nie Bezimiennych - jeden z nich tylko stal w oddali i się przyglądał. Bezimienni są potężni umysłem (tworzenie iluzji) i byłą to cecha, której anioły im zazdrościły. Może to równoważyć ich słabości fizyczne - wszakże Jorgena uwięzili ludzie (oraz żywiołaki światła), a nie anioły.

Oczywiście Ubi tradycyjnie mogło coś pomieszać we własnej mitologii, więc nie ma co za bardzo się tym przejmować.
3 sty - 19:58

Acid Dragon
Już o tym mówiłem - Bezimienni nie byli nigdy tak silni jak Aniołowie, a przynajmniej nie "jeden na jednego". Potrafili zaś z nimi walczyć uzyskując przewagę w inny sposób niż brutalna siła. Poza tym w Przystani SĄ anioły - w Heroes V.
3 sty - 20:41

Nicolai
@Acid Dragon: Jeśli dobrze pamiętam w H6 było wspomniane o tym, że jakiś Bezimienny zabił Anioła w pojedynkę. Był w kampanii Nekropolii nagrobek z opisem jak to Anioł poległ w walce z Bezimiennym. Pamięta ktoś gdzie to było, bo wyciągnęłoby się opisówkę?
3 sty - 21:02

Alamar
Odwrotnie, to Michał zabił Bezimiennego (sic!) Calibana - "jednego z najstarszych synów Malassy" - po "długiej i zażartej walce w spowitych zmierzchem przestworzach".
Michał zaś sam zginął z rąk "the Faceless Master of Assassins".
3 sty - 22:28

Nerevar
Bezimienni noszący imiona - czy ktoś jest zaskoczony? ;)
3 sty - 22:55

Acid Dragon
Osobiście wolałem nasze grotowe tłumaczenie (chyba Alamara) - "Istoty bez oblicza". Wszak Faceless to nie to samo, co Nameless.
3 sty - 23:02

Wikist
Rzeczywiście, nie zauważyłem tego dopóki nie zwróciłeś uwagi ;p. No to jak zawsze jakieś nieścisłości heh :)
3 sty - 23:05

Wikist
Pisałem do Nereveara, żeby nie było pomyłek.
3 sty - 23:22

Nerevar
Niestety, w przypadku H6 fanowskie tłumaczenia są często znacznie lepsze niż to, co dostaliśmy w grze... Bezimienni, Jaguarzy, Panterniki, Ajglaje... Ale cóż, ktoś wiedział lepiej...
4 sty - 00:24

AmiDaDeer
Nie narzekać, mogło być "Atwarzowi" albo "Mordoujemni".
4 sty - 00:55

Nerevar
Co i tak miałoby więcej sensu niż Bezimienni ;P
4 sty - 01:01

Bosper
Jak dla mnie czynny udział bezimiennych w h6 jest bezsensowny fabularnie bo oni sami zapewnili Raelega że przymierze zmierzchu wiąże im ręce i nie mogą brać udziału w otwartej ofensywie a udział ich w armii lochu to taki właśnie udział. Jak dla mnie to nie byli bezimienni a jedynie jakaś odmiana żywiołakow cienia(tak jak żywiołak światła i agilaja. Nawet jeżeli mieli by być słabsi od aniołów to chyba nie powinni być słabsi od niebianek i być na równi z gryfami, wampirami, centaurami, nagmi itp. W przeciwnym razie wyszłoby że każda jednostka może pokonać archaniola w walce 1vs 1 lub 2 vs 1. Nawet jeżeli bezimienni maja tylko mice psioniczne to daje im to taką potęgę że mogą być tylko bossami lub neutralnymi.
4 sty - 01:09

Nerevar
A Przymierze nie wiązało im rąk tylko w kontekście wojny z aniołkami (czy szerzej, z siłami Światła)?
4 sty - 01:43

BanBreaker
Mordoujemni XDDDD
4 sty - 10:04

Mosqua
>>oni sami zapewnili Raelega że przymierze zmierzchu wiąże im ręce i nie mogą brać udziału w otwartej ofensywie

Słyszałeś o czymś takim jak niedokońcamówienieprawdy, kłamstwo, blef, możliwość złamania przymierza, etc. etc.? Göring sam osobiście zapewniał Hitlera, że jego samoloty są w stanie dostarczać niezbędne zaopatrzenie dla wojsk podczas walk o Stalingrad, ale to niewiele miało z prawdą wspólnego.

>>W przeciwnym razie wyszłoby że każda jednostka może pokonać archaniola w walce 1vs 1 lub 2 vs 1.

Ale co ma piernik (podporządkowanie Bezimiennych do poziomów) do wiatraka (że byle goblińskie niemowlę może pobić archanioła)?
4 sty - 13:23

Bosper
Powiedz mi tylko jaki sens ma okłamywanie Raelega przez Bezimiennych skoro to wielcy sojusznicy Mrocznych elfów? A nawet jakby mieli w tym jakiś cel to jakim cudem od razu znaleźli by się w armii Mroczniaków. Wiesz nie porównuj gry do życia bo to bezsens, archanioł Michał w H6 ma 100.000 pkt życia i jak takich 20 bezimiennych miałoby go pokonać, jak mają zaledwie po 80,100 pkt ? To tylko taka dygresja i nic więcej dla mnie bezimiennych nie powinno być w armi lochów jako jednostek i tyle.
4 sty - 13:42

Alamar
Bosper - wyjaśnienie Przymierza Zmierzchu masz tutaj:
http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=62759
4 sty - 13:52

Mosqua
A do czego mamy przyrównywać motywacje i działania, jak nie do świata rzeczywistego? Jak ktoś przekazuje tajemnice państwowe, w zamian zyskuje pieniądze, to to jest raczej jego motywacją było chęć zdobycia bogactwa (analogicznie jak w świecie realnym), aniżeli swędzenie nosa (coś, co w świecie realnym nie miało miejsca). Co do sensu okłamywania - "everybody lies". Nawet wewnątrz sojuszy, przyjaźni i miłości istnieją sekrety, półprawdy oraz ukryte karty (często w rękawach).

Czy Archanioł Michał jest standardowym przedstawicielem Archaniołów? Raczej nie - w końcu w H5 mają 220 HP a nie 100k. Tamte jednostki są zwykłymi przedstawicielami, Michał był kimś wyjątkowym. Dlatego, gdyby Bezimienni mieliby być jednostką miastową, to by problemu nie było. Jak to pod jednym newsem pisał Acid Dragon coś w stylu, że mogą fizycznie być nawet słabsze od ludzi. Bo ich siłą nie są mięśnie czy destrukcyjna magia, ale spiski i cwaniactwo.
4 sty - 14:41

Bosper
Wiesz gra to gra, tam masz statystyki, poukładane elementy(jednostki, super jednostki, bohaterowie bossowie) - w życiu to masz Wodza kraju który tak samo może zginąć od 1 strzału tak samo jak szeregowy(jedynie ma więcej ochrony). Nie wspomnę już o reszcie. Jeżeli chodzi o H6 to nie dawaj mi przykładów z H5 bo to bezsens, gdyż w H6 skasowali smoki z armii i tak samo anioły bo stwierdzili że są zbyt potężne i tyle(poza tym H6 dzieje się wcześniej a zatem można uznać że smoki i anioły podupadły z takich czy innych powodów). Nie znam innego przedstawiciela Aniołów z H6, które nie byłyby bossami lub co najmniej herosami(proszę o nie dawanie przykładów z H5 bo Ubi odcięło sie w pewnym sensie od tej części mimo iż mamy to samo uniwersum).
4 sty - 15:24

Mosqua
Ja o niebie a Ty o chlebie...

Czy ja mówię o sprawach mechanicznych czy fabularnych? Czy ja mówię o zajmowaniu miast, kopalń i fortów czy o motywacjach, sympatiach i antypatiach? Mówię o poziomach jednostek i umiejętności czy o sojuszach i koalicjach? No właśnie...

>>gdyż w H6 skasowali smoki z armii i tak samo anioły bo stwierdzili że są zbyt potężne i tyle
Nie przypominam sobie żadnego wywiadu, gdzie było powiedziane "smoków w miastach nie będzie, bo są zbyt silne". To jest Twoje przypuszczenie, opinia. A opinia to nie fakt. Poczytaj opisy takich smoków w H5 i w H6 a różnica będzie zauważalna.W H6 mamy Córkę Mallasy oraz Smoczego Upiora. Ani jedno ani drugie nie jest standardowym przedstawicielem smoków, zgodnie z tym co leży w opisie. W H5 mamy serię smoków gdzie w opisach tkwi, że to są normalne smoki a nie jakieś specjalne.

>>H6 dzieje się wcześniej a zatem można uznać że smoki i anioły podupadły z takich czy innych powodów
Zgodnie z wywiadem dla JB ( http://h6.heroes.net.pl/multimedia/wywiady2.html ) za regres technologiczny w Ashanie związany jest z wyczerpaniem Smoczek Krwi. Jeżeli różne twory w H6 są oparte też o wpływ Smoczek Krwi to ich brak lub degeneracja (np. mantykory) związane jest właśnie o brak tej krwi. Jednak nie znalazłam żadnych opisów wiążących anioły i smoki z tym surowcem. W przypadku smoków to z tych w H6 wynika, że nie są one normalne, standardowe - podobnie z aniołami. Próbowanie złączenia wyschnięcia źródeł SK z potencjalnym osłabieniem jest po prostu teorią oddolną, która ma taki sam sens jak oparte to o jakieś zasady biologii.
4 sty - 16:37

Nicolai
Czytam o Przymierzu Zmierzchu i Krasnoludy były częścią Shantiri? Według Kuźni byli samotnikami i przez długi czas nikt o nich nie wiedział. Ach ten Soft: Ubi.
Jeszcze teraz odnośnie Beztwarzowych... skąd wiadomo, że są słabe? Nie przypominam sobie, by gdzieś o tym było. Jedynie był ten tekst o wyrównanej walce z Michasiem.
Co do regresji technologicznej to jest to trochę naciągane, ale co wymagamy od Soft:Ubi? Konsekwencji? Wystarczy zobaczyć Cyklopa z DM i H5, by zobaczyć, że oni czegoś takiego nie uznają.
4 sty - 17:42

Aayren
Ludzie ludzie ludzie, przekrzykujecie się, a trzeba zajrzeć by zrozumieć.
Shantri było wielkim państwem wszystkich smoczych ras, potem rozpadło się po wojnie Aniołów i Bezimiennych, i wtedy to krasnoludy się odizolowały od reszty.
Co do siły bezimiennych - porównajmy ich do siły ludzi, bo chyba o tym najprostrzym przykładzie każdy zapomina. Mogą być byle piechurem, mogą z dobrym ekwipunkiem i wyszkoleniem być rycerzem, mogą wreszcie zostać bohaterem z wielką mocą magiczną, przewodzącym wielkiej armii. Dlaczego nie możemy tego do bezimiennych dostosować? Mogą być tak w elicie, jako duża ilość silnych wojowników, albo jako czempioni, jako grupka najsilniejszych, z lepszymi mocami.
Co do smoków, rzeczywiście, zapowiedziane było przez twórców, że dostaną rolę bossów, jako że są stworzeniami prawie boskimi itd itp. i nie będzie ich w miastach. Zaskoczył mnie dlatego Kirin który baaardzo na smoka wygląda. Jeśli okaże się że jest teraz czempionem lochu smok... To będzie zdecydowanie niekonsekwencja.
4 sty - 17:46

Lyokoheros
Hm... Cóż co do Kirina, to o ile wiem(aczkolwiek mogę się mylić), nie jest on smokiem, a stworzeniem z azjatyckiej mitologii porównywalnym raczej do naszego jednorożca.
4 sty - 21:30

Fandor
Ludzie, kłócicie się często sami sobie zaprzeczając swoim teoriom. Musicie wiedzieć jedno - większość jednostek 7 poziomu już nie występuje w H6, są to tylko ich pochodne które z nimi mylicie.
W H5 mieliście Anioły, Smoki, Diabły, Cyklopy. W H6 tylko cyklopy z tego zostały ponieważ oni nie są powiązani ze smoczymi bóstwami które tracą swoje wpływy z czasem więc i ich dzieci słabną. Dlatego Niebianie czyli pochodne Aniołów są czempionami przystani, Czarty nie demony są czempionami Inferno, Prządki a nie smoki. W czasach H6 wpływy bóstw są wciąz duże więc ich dzieci - Anioły, Smoki są znacznie silniejsze niż były dlatego występują jako Bossowie, natomiast czempionami jest co innego. Spodziewam się więc prędzej Bezimiennych jako czempionów.
4 sty - 21:31

Fandor
A odnoście przymierza zmierzchu, to czy wariacje Michasia i innych takich już dawno go nie złamały?
4 sty - 22:40

Nicolai
Przymierze Zmierzchu mówiło o zawieszeniu broni pomiędzy Aniołami, a Bezimiennymi. Poza tym o jakich wariacjach mowa? On zginął kiedy Wojna Starszych jeszcze trwała i odrodził się w czasie Drugiego Zaćmienia, nie miał kiedy szaleć. To Uriel i Sara kombinowali.
4 sty - 22:44

Nerevar
Fandor - nawet jeśli machlojki i wybryki aniołków znanych z 6 naruszyły Przymierze, Bezimienni mogą nie chcieć reagować. Wszak pozostałe aniołki pozostały neutralne, natomiast jeśli mroczni zaczęliby coś kombinować, szybko świetliści mogliby odpowiedzieć zbrojnie. A to dałoby nam konflikt, którego chciano uniknąć.

PS - wszystkie jednostki inferna są demonami, więc i czempioni takowymi są ;P
5 sty - 09:43

Bosper
Jakby nie patrzeć narazie nie znamy 2 jednostek lochów a jedynie snujemy domysły. Zatem najlepiej poczekać a zobaczymy. Cały czas żałuje ze poprzednie informacje jakoby w dodatku miały dojść po 2 armie okazały się nieprawda. Przecież w H6 strasznie brakuje elfów, nie wiem jak oni pokażą konflikt z władanie bez elfów ze już o krasnoludach nie wspomnę. W sumie to mam nadzieje ze dojdzie jeszcze jakaś armia (np. W drugim dodatku) a w h7 zrobią już full armii z kompendium Ashanu i dodadzą jeszcze ze 2 nowe bo tam aż się prosi dodać (armie zwierzoludzi - na bagnach oraz pustelnikow z wolnych miast, wyznawców Ylatha).
5 sty - 10:11

Alamar
Bosper - odpowiedź masz na forum:

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=66055
Nius archiwalny - możliwość komentowania została wyłączona.
JB
Górski Krasnolud - 2 lip - 17:39
Eggyslav - 28 cze - 20:50
Pointer - 26 cze - 11:32
Bajan - 26 cze - 11:27
avatar - 24 cze - 10:23
DoctorPlay - 17 cze - 14:54
Górski Krasnolud - 15 cze - 11:49
adamnavel - 15 cze - 08:00
AquaInferus - 11 cze - 10:32
zmudziak22 - 10 cze - 21:36
zmudziak22 - 10 cze - 21:15
Szaman - 10 cze - 16:29
Kammer - 8 cze - 21:27
Yaaqob - 8 cze - 12:19
avatar - 7 cze - 20:20
Kastore - 4 cze - 17:44
Krzesiwo - 2 cze - 13:06
animalish - 27 maj - 20:09
Kastore - 25 maj - 15:30
Yaaqob - 24 maj - 11:51
Ursus - 21 maj - 12:30
Warmonger - 20 maj - 18:55
LuckyClover - 19 maj - 08:41
avatar - 17 maj - 18:32
Serd - 10 maj - 19:30
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt