Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszałyWitaj nieznajomy.
FacebookRSS

61. Łysiejący Behemot
Jestem daleki od ujmowania czegokolwiek naszemu Sojusznikowi ;), ale Behemoty są jednymi z najgorzej wyglądających jednostek w Heroes IV. To jednak na tej pełnowymiarowej grafice widać to najbardziej dobitnie. Wyglądają jak łysiejące, pomarszczone goryle, a nie starożytne bestie. Być może po części dlatego była to ostatnia gra Mocy i Magii, w której te stwory występowały. Wcześniej pojawiły się w Heroes III i Might and Magic VII (oraz w Might and Magic VIII pod inną nazwą). Ciekawostką tutaj jest fakt, że Behemot "mityczny", o którym wspomina Biblia (Hioba 40:15) był najczęściej utożsamiany ze stworem podobnym do... gigantycznego hipopotama. Tak więc znany nam wygląd Behemota z gier Mocy i Magii jest raczej wyłącznie "artystyczną interpretacją" tego słowa przez grafików.


No dobrze, dobrze - przypominam też inną ilustrację Behemota, powstałą najwyraźniej w wyniku jakiegoś dobrego humoru wspomnianych grafików ;)

© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Grafika smoka z logo strony autorstwa Silvii Fusetti.
Polityka prywatności i cookies. Redakcja, kontakt